معرفی روش درمانی تزریق ژل

اسید هیالورونیک تزریقی (HA) که با نام ژل شناخته می­شود نوعی پرکننده موقت پوستی است که اگر توسط بهترین دکتر تزریق ژل تزریق شود، نتایج ماندگاری دارد. اسید هیالورونیک به طور طبیعی در بدن و با بیشترین غلظت در مفاصل، چشم­ ها و پوست یافت می­شود. این ترکیب در پوست جذب آب می­شود و این باعث می­شود تا پوست هیدراته ­تر شود.

 با افزایش سن، چربی، ماهیچه ­ها، استخوان و پوست صورت ما شروع به لاغر شدن می­کند. این از دست دادن حجم باعث می­شود خطوط ریز، چین و چروک، چین در اطراف لب و چشم­ ها به وجود بیاید. تزریق ژل برای کاهش ظاهر خطوط و چین و چروک های پوستی در نقاط مختلف بدن، چین ­های صورت، ایجاد کانتور صورت و حجم­ دهی به گونه­ ها و لب­ ها انجام می­شود. اثرات اسید هیالورونیک تزریقی بلافاصله مشاهده می­شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق ژل به مقاله ی “تزریق ژل چیست؟” از همین سایت مراجعه نمایید.

بهترین دکتر تزریق ژل

کاربردهای تزریق ژل

بهترین دکتر تزریق ژل قادر است از این روش سرپایی درمانی، برای درمان طیف گسترده­ای از مشکلات پوستی استفاده کند. مهمترین کاربردهای تزریق ژل در ادامه معرفی می­شوند:

 • چین و چروک پوستی در نقاط مختلف بدن
 • اصلاح فرم بینی
 • اصلاح خطوط ماریونت
 • زاویه سازی فک
 • حجم ­دهی و فرم ­دهی به لب
 • خطوط ریز اطراف دهان
 • زیر چشم
 • تقویت گونه
 • لاله گوش
 • در پشت دست ها

بهترین دکتر تزریق ژل

مشخصه­ های بهترین دکتر تزریق ژل

روش تزریق ژل و فیلر به عنوان یکی از پرکاربردترین روش­ های زیبایی بسیار مورد توجه هستند و افراد بسیاری متقاضی انجام این روش درمانی هستند. یکی از مهمترین نکات برای دستیابی به بهترین نتیجه در این روش درمانی لازم است به بهترین دکتر تزریق ژل مراجعه شود.

ژل ­ها و فیلرها در مارک ها متنوعی وجود دارند و هریک دارای ماندگاری و کیفیت متفاوتی هستند. بهترین دکتر تزریق ژل شناخت کافی نسبت به برندها و مارک­ های خارجی و تولید داخل دارد و می­تواند در انتخاب یک ژل مناسب بیمار را راهنمایی کند.

درمان­ های پوستی به عنوان حساس­ترین درمان ­ها شناخته می­شوند؛ چرا که تأثیر زیادی بر زیبایی فرد دارند. یکی از دلایل لزوم مراجعه به بهترین دکتر تزریق ژل از این امر ناشی می­شود که در صورت مراجعه به افراد غیر متخصص عوارض جانبی این درمان ­ها ممکن است جبران ناپذیر باشد. برای مثال یکی از این عوارض مخرب، نکروز بافتی است که امکان بروز آن در صورت مراجعه به افراد فاقد دانش و تخصص لازم بسیار بالاست.

یکی از مهمترین مشخصه ­های بهترین دکتر تزریق ژل این است که به دلیل سال­ ها تجربه و کسب مهارت در زمینه تزریق فیلرها و پرکننده ­های پوستی کاملاً به روش تزریق آگاه است و به همین دلیل عوارض جانبی به حداقل ممکن می­رسد.

بهترین دکتر تزریق ژل علاوه بر این موارد، ضمن ارائه آگاهی کامل در مورد روند درمان، اطلاعات جامع و کاملی را در اختیار متقاضی تزریق ژل قرار می­دهد. در مورد سوابق درمانی بیمار، داروهای مصرفی و انتظارات بیمار از درمان صحبت و تبادل نظر می­کند و دلسوزانه و صبورانه سؤالات بیمار را پاسخ می­دهد.

بهترین دکتر تزریق ژل

موارد منع تزریق ژل

اگر برای تزریق انواع فیلر و ژل به بهترین دکتر تزریق ژل مراجعه کنید از شما سؤالاتی پیرامون سابقه­ های پزشکی و درمانی خواهد پرسید. هرچند که تزریق ژل امروزه یکی از محبوب­ترین روش ­های درمانی پوستی است، اما استفاده از آن در گروهی از افراد مناسب نیست. به این معنا که افرادی با سابقه بیماری خاص کاندیدای مناسبی برای تزریق ژل نیستند و بهترین دکتر تزریق ژل این امر را به بیماران خود متذکر می­شود. تزریق ژل در افراد مبتلا به موارد زیر توصیه نمی­شود:

 • تبخال فعال دهان و صورت
 • عفونت در منطقه مد نظر درمانی
 • دیابت کنترل نشده
 • مشکلات مربوط به لخته شدن خون
 • حساسیت به هر یک از ترکیبات اسید هیالورونیک تزریقی
 • بیمارانی که باردار یا شیرده هستند

همچنین در بیمارانی که تحت درمان با داروهای سرکوب‌کننده سیستم ایمنی هستند، تزریق ژل باید با احتیاط کامل صورت پذیرد. لازم است این بیماران برای رسیدن به نتیجه ­ای مطلوب به بهترین دکتر تزریق ژل رجوع کنند.

عوارض احتمالی تزریق ژل

تزریق پرکننده­ های پوستی و ژل ­ها اگر توسط بهترین دکتر تزریق ژل انجام پذیرد اثرات منفی دراز مدت به همراه نخواهد داشت. عوارض معمول و طبیعی تزریق فیلر و ژل شامل مواردی مانند تورم، کبودی و قرمزی و درد جزئی است.

اما عوارض غیر معمول این درمان که در عموم موارد به دلیل تزریق توسط افراد بدون دانش و تخصص ایجاد می­شود شامل موارد زیر است:

 • عکس العمل­ های آلرژیک
 • عفونت، تاول و کیست
 • واکنش­ های التهابی
 • نفوذ فیلر و ژل به بافت­ های مجاور
 • تغییر رنگ پوست
 • انسداد عروقی
 • زخم ­های وسیع

باید توجه داشت که در صورت مراجعه به بهترین دکتر تزریق ژل و بهترین کلینیک درمانی بروز این عوارض بسیار نادر است. بنابراین بدون هیچ نگرانی می­توانید از این روش درمانی برای رفع مشکلات پوستی استفاده کنید.

بهترین دکتر تزریق ژل

نکات قابل توجه قبل و پس از تزریق ژل

زمانی که به بهترین دکتر تزریق ژل مراجعه می­کنید، پزشک ابتدا، تاریخچه پزشکی شما را مرور می­کند و وضعیت سلامت عمومی شما را بررسی می­کند. مناطقی که قرار است تحت درمان قرار گیرند باید تمیز نگه داشته شوند. اگر یک عفونت پوستی وجود داشته باشد، دکتر تا زمان برطرف شدن مشکل، درمان را به تعویق می­اندازد.

 همچنین بهترین دکتر تزریق ژل متذکر می­شود که بیمارانی که داروهای رقیق کننده خون مصرف می­کنند (مانند آسپرین ، ایبوپروفن و برخی داروهای گیاهی) باید دو هفته قبل از تزریق، با تأیید پزشک تجویز کننده دارو، مصرف این قرص­ ها را متوقف کنند.

پس از انجام تزریق، باید از فعالیت­ های بدنی سنگین خودداری نمود. احتمالاً پزشک داروهایی برای تسکین درد تجویز کند. همچنین به صلاحدید پزشک لازم است در محل تحت درمان از کمپرس سرد استفاده کنید.

ماندگاری نتایج تزریق ژل

ماندگاری تأثیر ژل به نوع محصول، ناحیه تحت درمان و  پوست بیمار بستگی دارد. به طور کلی هرچه ژل کیفیت بالاتری داشته باشد ماندگاری بیشتری خواهد داشت، اگرچه این یک قانون کلی نیست. برای حفظ نتایج، پزشک متخصص پوست و مو درمان را تکرار می­کند و مقدار ژل و تعداد جلسات را برای اطمینان از نتایج بهینه تنظیم می­کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد ماندگاری تزریق ژل به مقاله ی “ماندگاری تزریق ژل چقدر است؟” از همین سایت مراجعه نمایید.

فیلرها و ژل­ ها معمولاً از 6 تا 18 ماه ماندگاری دارد. برخی از انواع ژل ­ها فرموله شده ­اند و دوام بیشتری دارند.

بهترین دکتر تزریق ژل

جمع ­بندی

مراجعه به بهترین دکتر تزریق ژل از آنجا ضروری است که تزریق فیلر و ژل باید به صورت تخصصی و با در نظر گرفتن شرایط بدنی بیمار و سوابق پزشکی فرد متقاضی صورت پذیرد. برای یافتن بهترین پزشک و مرکز درمانی علاوه بر مشورت از افراد تحت درمان، می­توان نمونه کارهای پزشکان متخصص را مشاهده و بررسی نمود. 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق ژل و انجام مشاوره ی رایگان به کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی دکتر مسعود جعفری مراجعه کنید.

بفرست به دوستات :
فهرست