زعفرانیه - خیابان آصف (اعجازی) - جنب بانک ملت - طبقه ۲ پلاک ۳۷

17 سوال رایج هایفوتراپی چیست؟

مجله آموزشی

17 سوال رایج هایفوتراپی چیست؟

مشاوره رایگان

با سلام و احترام خدمت شما خواننده عزیز، شما می توانید با پر کردن فرم زیر از مشاوره رایگان ما بهره بگیرید. ( حداکثر تا 24 ساعت با شما تماس می گیریم )

4.5/5

17 سوال رایج هایفوتراپی چیست؟

بالا  رفتن سن و پیری یک اتفاق طبیعی است که برای همه رخ می دهد. با گذشت زمان پوست کیفیت خود را از دست می دهد و چین و چروک روی صورت می نشیند. راهکارهای جوانسازی پوست روز به روز در حال پیشرفت می باشد. در این مقاله قصد داریم به هایفوتراپی صورت بپردازیم.         

آشنایی با هایفوتراپی صورت

هایفوتراپی صورت یکی از شیوهای نوین برای سفت کردن پوست محسوب می شود. این عمل بدون درد و غیرتهاجمی می باشد و می تواند به آسانی جایگزین لیفت صورت شود. در هایفوتراپی، پزشک از امواج فراصوت استفاده می کند. یعنی همان امواجی که در دستگاه سونوگرافی استفاده می شود. اما در هایفوتراپی به طور متمرکز به لایه خاصی از پوست انرژی وارد می شود و باعث تولید کلاژن می شود. وظیفه اصلی کلاژن استحکام بخشیدن به بافت های بدن می باشد. به همین خاطر این موضوع موجب می شود پوستی سفت و بدون خط و خطوط داشته باشید.

استفاده از هایفوتراپی صورت برای درمان تومورهای سرطانی سال هاست که مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از این شیوه برای انجام درمان های زیبایی برای نخستین بار در سال 2008 معرفی شد. در سال 2014 این شیوه برای درمان چین و چروک های صورت تایید شد. این شیوه عوارض جانبی ندارد و روشی بسیار ایمن در مقایسه با دیگر جراحی های زیبایی محسوب می شود. کسانی که با این روش چین و چروک های خود را درمان کرده اند، پس از چند ماه می توانند تاثیر مثبت آن را ببینند.

هایفوتراپی صورت

دستگاه هایفوتراپی صورت چگونه عمل می کند؟

بهترین دستگاه های هایفوتراپی صورت، با استفاده از امواج فراصوت، روی لایه ای از پوست که در زیر لایه سطحی قرار دارد متمرکز می شود. سپس به آن انرژی وارد می کند. انرژی امواج فراصوت موجب می شود که دمای این لایه به شدت افزایش پیدا کند. هنگامی که سلول های لایه هدف به دمای بالایی برسند، درگیر آسیب سلولی می شوند. وقتی که به سلول ها آسیب وارد می شود، کلاژن بیشتری تولید می شود. هر چقدر تولید کلاژن بیشتر باشد، بافت سفت تر و ضخیم تر می شود.  افزایش کلاژن موجب می شود که پوستی بدون چین و چروک داشته باشید و به صاف و براق شدن پوست نیز کمک می کند. چون امواج فراصوت انرژی بالایی دارند و روی لایه خاصی از پوست متمرکز هستند، پس به هیچ ناحیه ای آسیب وارد نمی شود. به اعصاب و ماهیچه ها نیز هیچ گونه صدمه ای نمی رسد.

هایفوتراپی چه کاربردهایی دارد؟

هایفوتراپی صورت و دیگر شیوه های درمانی زیبایی پوست به شدت افزایش یافته است. همچنین بین تمام روش های درمانی، هایفوتراپی طرفداران زیادی دارد. این روش درمانی برای جوانسازی صورت مزیت های زیادی دارد که عبارتند از:

 • هایفوتراپی صورت به کاهش چین و چروک ها کمک می کند.
 • خط و خطوط چانه را رفع می کند.
 • برای تمام رنگ های پوست قابل اجرا می باشد.
 • خط لبخند را اصلاح می کند.
 • خط و خطوط گردن و دکلته را به صورت کامل برطرف می کند.
 • این روش سبب صاف شدن و همچنین سفتی پوست خواهد شد.
 • ابروها، پلک ها و گونه ها را لیفت می کند.
 • اگر ناحیه گردن و غبغب درگیر افتادگی وشل شدگی باشد، با این روش سفت می شود.

بهترین کلینیک هایفوتراپی

مزیت های هایفوتراپی صورت

شیوه درمانی هایفوتراپی صورت یکی از بهترین روش های جراحی و غیرتهاجمی می باشد و ویژگی های مثبت زیادی دارد. این ویژگی ها عبارتند از :

 • هایفوتراپی صورت بسیار مقرون به صرفه است و هزینه کمتری نسبت به جراحی دارد.
 • این روش همراه با شیوه های درمانی دیگر مانند میکرونیدلینگ نیز انجام می شود.
 • این روش بین 1 تا 2 سال ماندگار است.
 • هایفوتراپی صورت درد و خونریزی ندارد.
 • این روش بدون تزریق و بدون هیچ برشی انجام می شود.
 • این روش بسیار آسان می باشد و دوره نقاهت و ریکاوری ندارد.
 • جلسات درمانی آن بسیار کوتاه است که بین 30 تا 90 دقیقه طول می کشد.
 • برای اینکه به نتیجه دلخواه خود برسید، 1 تا 3 جلسه کافی می باشد.

سوالات رایج هایفوتراپی

سوالات رایج فراوانی در مورد هایفوتراپی وجود دارد، جهت کسب اطلاعات سریع و مناسب در مورد هایفوتراپی در مقاله ی حاضر به صورت خلاصه به رایج ترین سوالات هایفوتراپی پاسخ داده می شود. اگر شما نیز در مورد هایفوتراپی سوالاتی در ذهن خود دارید تا انتهای این مقاله با وبسایت پوست و مو دکتر مسعود جعفری همراه باشید. 

1-آیا هایفوتراپی نوعی عمل جراحی است؟

خیر؛ هایفوتراپی درمان غیر جراحی و غیر تهاجمی است که در آن امواج پر توان فراصوت در عمق پوست نفوذ می کنند و هیچ اثر یا عوارض روی سطح پوست مثل سوختگی بعد لیزر ندارد.

پرسش و پاسخ هایفوتراپی

2-هایفوتراپی روی چه مناطق و مشکلاتی اثرگذار است؟

 • کاهش چین و چروک
 • لیفت صورت بدون هیچ گونه جراحی
 • بالا کسیدن و لیفت گونه ها
 • لیفت ابرو
 • لیفت خط اخم و خطوط پیشانی
 • لیفت خطوط متصل بین دهان و بینی( اطراف لب ها که در اثر خنده مشخص می شوند)
 • زاویه دادن به چانه
 • کاهش کیسه های زیر چشم
 • کاهش چربی با هدف قرار دادن سلولهای چربی(پس از بارداری)
 • کشیدن و محکم کردن نواحی زیر گردن و بالای سینه
 • هموار کردن پوست بعد از لیپوساکشن

پرسش و پاسخ هایفوتراپی

3-چگونه امواج هافوتراپی باعث اثرات ترمیمی می شود؟

با بالا رفتن سن ترشح کلاژن و فیبرهایی که سبب کشش پوست می شوند کاهش می یابد و با کم شدن توانایی ماهیچه ها پوست حالت افتاده پیدا می کند. انرژی اولتراسوند به مناطق پایین پوست می تابد و سبب تحریک توانایی طبیعی بدن در فرآیند ترمیم و ترشح کلاژن می شود. هایفو و اولتراسوند در نتیجه سبب فواید بسیار دیگری مثل درخش و تازگی پوست نیز می شوند.

این درمان شامل فرستادن امواج متمرکز گرمایی به بافت درمیس و ترشح و افزایش کلاژن می شود. بنابر نیازهای فرد دریافت کننده درمان، این امواج می توانند سه ناحیه پوست را هدف قرار دهد:

 • درمیس(لایه زیرین پوست)
 • لایه چربی های زیر پوست
 • سیستم ماهیچه ای که مسئول ترشح کلاژن است.

پرسش و پاسخ هایفوتراپی

4-چند جلسه درمان نیاز است و هر جلسه چه مدت طول می کشد؟

یک جلسه درمانی حدود 30 دقیقه تا 2.5 ساعت وقت ممکن است بگیرد. طول این درمان بستگی به مناطق تحت درمان و گستردگی آن ها دارد.

عموما نتایج عالی بعد از یک جلسه هایفوتراپی بدست می آید. جلسه اضافی و مازاد هایفوتراپی باید حدود 8 الی 12 ماه بعد از جلسه اول برنامه ریزی شود.

پرسش و پاسخ هایفوتراپی

5-درمان با هایفوتراپی چه مدت ماندگاری خواهد داشت؟

نتیجه نهایی این درمان پس از 3 تا 6 ماه بروز می کند و حدود 2 سال ماندگاری دارد. برای افزایش ماندگاری، این روش را با دیگر درمان های افزایش دهنده کلاژن تلفیق می کنند.

پرسش و پاسخ هایفوتراپی

6-عوارض هایفوتراپی چیست؟

پس از درمان می توانید فعالیت های معمول خود را از سر بگیرید. زیرا لایه های بالای پوست تحت تاثیر امواج پرتوان فراصوت آسیبی نمی بیند. در بعضی موارد ممکن است سرخی یا التهاب جزئی رخ دهد که به سرعت فرو می نشیند و برطرف می شود.

یک سری محدودت و حساسیت به لمس و احساس سوزن سوزن شدن نیز ممکن است رخ دهد که طی چند هفته برطرف می شود توصیه می شود حتما از محصولات ضد آفتاب استفاده نمایید تا اثر درمانی هایفوتراپی را طولانی تر حفظ نمایید.

در موارد خیلی محدود و نادر ممکن است کبودی یا احساس بی حسی در محل درمان رخ دهد که طی چند روز از بین می رود.

7-این درمان برای چه کسانی منع شده است؟

افراد دارای ایمپلنت های فلزی در محل درمان

 • ضربان ساز یا باتری قلب
 • مشکلات و نارسایی های خونی
 • تزریق سیلیکون در محل درمان

8-تعداد شات و تماس ها در کلینیک های مختلف و مناطق مختلف بدن یکسان است؟

طبق پروتوکل و عملکرد، یک تعداد شات معین برای هر درمان توصیه می شود ولی بعضی کلینیک ها ممکن است تعداد شات ها را متغیر و با قیمت های متفاوت عرضه کنند که در جلسه مشاوره پوست و مو با شما در میان می گذارند.

همیشه راجب تعداد شات هایی که برای درمان استفاده می شود از پزشک خود بپرسید زیرا باید قادر باشد تعداد شات ها را مناسب برای پوستتان تشخیص و توضیح دهید. مثلا پوست های افتاده نیاز به شات های بیشتری برای درمان دارند. شما می توانید سوالات خود را بصورت رایگان از بهترین دکتر هایفوتراپی در زعفرانیه بپرسید. برای این کار کافیست اطلاعات خود را در قسمت تماس با ما کامل کنید.

پرسش و پاسخ هایفوتراپی9-هایفو چگونه در لاغری موثر است؟

هایفو اخرین تکنولوژی برای سوزاندن چربی است. تاثیر هایفوتراپی بر لاغری به گونه ای است که قادر است مناطق ویژه چربی را هدف قرار دهد و زمان این درمان بسیار کوتاه است. پزشک قادر است امواج هایفو را به عمقی ارسال کند که چربی ها در آن جا تجمع می یابند و سبب نکروز و نابودی سلولهای چربی و بهبود سلولیت می شود.

این سلولهای چربی توسط توانایی دستگاه ایمنی خود فرد حذف می شوند. این فرآیند حذف چربی تا حدود شش ماه بعد از درمان ادامه می یابد.

10-نتایج لاغری با هایفوتراپی چقدر است چه مدت ماندگار است؟

نتایج حاصل از این درمان با توجه به سوابق خانوادگی، سن و نوع پوست فرد متفاوت است اما بیشتر افراد دو تا چهار سانتی متر کاهش سایز را شاهد خواهند بود.

بهترین نتایج معمولا دو تا سه ماه بعد از درمان مشاهده می شوند. این نتایج طولانی مدت باقی می مانند ولی نمی توان گفت ثابت هستند زیرا به فاکتورهایی مانند سبک زندگی سالم، رژِم و ورزش بستگی دارند. بسته به میزان چربی انباشته ممکن است بیش از یک جلسه درمان لازم باشد.

پرسش و پاسخ هایفوتراپی

11-آیا من کاندید مناسب درمان با هایفوتراپی برای کاهش چربی هستم؟

کاندید های مناسب این درمان کسانی هستند که دچار افزایش وزن بین 10 تا 15 کیلو هستند. این را در نظر بگیرید که هایفوتراپی درمان چاقی نیست و هیچ چیز جای یک رژیم و سبک زندگی مناسب را نمی گیرد ولی هایفو برای کسانی که می خواهند کاهش حجم چربی ها یا بهبود سلولیت را شاهد باشند می توانند از این درمان بهره ببرند.

12-چه مواردی را باید پیش از درمان به پزشک اطلاع دهیم؟

 • اگر از داروهای فشار خون استفاده می کنید.
 • اگر الکل می نوشید.
 • اگر درمان با بوتاکس را کمتر از دو هفته پیش از هایفوتراپی انجام داده اید.
 • بیماری های خاص باید به پزشک اطلاع داده شوند.
 • در صورت استفاده از باتری قلب یا ایمپلنت های فلزی نیز باید پزشک را مطلع کنید.

13-آیا ممکن است عوارض ظاهری مثل قرمزی مانع از ادامه فعالیت روزانه شود؟

اغلب افراد در استفاده از این روش عوارضی را تجربه نمی کنند. در بعضی افراد قرمزی یا تورم ممکن است رخ دهد که طی چند ساعت برطرف می شود و وقفه ای در زندگی و شغل شما ایجاد نخواهد کرد.

14-در صورت قرمزی می توان برای کاهش آن از یخ استفاده نمود؟

خیر. بر خلاف لیزر موهای زائد که روی سطح پوست اثر می گذارد و یخ برای کاهش قرمزی و التهاب استفاده می شود، در هایفوتراپی گرما و سرما رساندن به پوست ممکن است جلوی اثر حداکثری را بگیرد و توصیه نمی شود. می توانید از لوازم آرایش معدنی برای پوشاندن قرمزی استفاده کنید ولی معمولا قرمزی پوست بیش از چند ساعت طول نمی کشد.

پرسش و پاسخ هایفوتراپی

15-آیا هایفوتراپی ایمن یا دردناک است؟

با به روی کار آمدن بهترین دستگاه های هایفوتراپی سال هاست درمان با اولتراسوند یا امواج فراصوت در پزشکی متداول شده است و هیچ مشکل خاصی گزارش نشده است. در حین درمان افراد بدون نیاز به بی حسی و بدون ناراحتی فرآیند را می گذرانند.

16- تفاوت هایفوتراپی با روش های دیگری مثل RF فراکشنال و CO2 فراکشنال چیست؟

عمق نفوذ هایفوتراپی از درمان های دیگر بیشتر است.  در درمانهای دیگر امواج به لایه اپیدرم و درم پوست می رسند و سبب استحکام پوست می شوند ولی در هایفوتراپی امواج از لایه اپیدرم که روی سطح پوست قرار دارد می گذرند و به لایه هیپودرم که آخرین لایه پوست است و در آن لایه نازکی به نام SMAS از جنس بافت همبند درست روی ماهیچه قرار دارد برخورد کرده و باعث کشیدگی عضله زیر پوست می شود.

بر خلاف دو روش دیگر هایفو در روشن کردن پوست نقشی ندارد ولی چروک ها را عمقی تر درمان می کند و تاثیر بیشتری بر استحکام پوست دارد.

17- در درمان و بهبود ظاهر غبغب هایفوتراپی چه اثری دارد؟

هایفوتراپی غبغب علاوه بر از بین بردن چربی در ناحیه غبغب سبب لیفت پوست آن ناحیه نیز می شود تا ظاهر افتاده غبغب کاملا برطرف شود و در یک جلسه علاوه بر ذخیره وقت برای متقاضی او را به هدف خود می رساند.

پرسش و پاسخ هایفوتراپی

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه هایفوتراپی و دریافت مشاوره رایگان از بهترین کلینیک پوست و مو در تهران با همکاران ما در وبسایت پوست و مو دکتر مسعود جعفری تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

فیسبوک
توییتر
لینکدین
ایمیل
تلگرام
فیسبوک
توییتر
لینکدین
ایمیل
تلگرام

شما می توانید همین الان اولین مشاوره رایگان خود را رزرو کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

زعفرانیه - خیابان آصف (اعجازی) - جنب بانک ملت - طبقه ۲ پلاک ۳۷