بدون دیدگاه

سوالات رایج هایفوتراپی

سوالات رایج فراوانی در مورد هایفوتراپی وجود دارد، جهت کسب اطلاعات سریع و مناسب در مورد هایفوتراپی در مقاله ی حاضر به صورت خلاصه به رایج ترین سوالات هایفوتراپی پاسخ داده می شود. اگر شما نیز در مورد هایفوتراپی سوالاتی در ذهن خود دارید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. جهت کسب اطلاعات کلی در مورد هایفوتراپی به مقاله ی “جوانسازی پوست با هایفوتراپی” از همین سایت مراجعه کنید.

1-آیا هایفوتراپی نوعی عمل جراحی است؟

خیر؛ هایفوتراپی درمان غیر جراحی و غیر تهاجمی است که در آن امواج پر توان فراصوت در عمق پوست نفوذ می کنند و هیچ اثر یا عوارض روی سطح پوست مثل سوختگی بعد لیزر ندارد.

پرسش و پاسخ هایفوتراپی

2-هایفوتراپی روی چه مناطق و مشکلاتی اثرگذار است؟

 • کاهش چین و چروک
 • لیفت صورت بدون هیچ گونه جراحی
 • بالا کسیدن و لیفت گونه ها
 • لیفت ابرو
 • لیفت خط اخم و خطوط پیشانی
 • لیفت خطوط متصل بین دهان و بینی( اطراف لب ها که در اثر خنده مشخص می شوند)
 • زاویه دادن به چانه
 • کاهش کیسه های زیر چشم
 • کاهش چربی با هدف قرار دادن سلولهای چربی(پس از بارداری)
 • کشیدن و محکم کردن نواحی زیر گردن و بالای سینه
 • هموار کردن پوست بعد از لیپوساکشن

پرسش و پاسخ هایفوتراپی

3-چگونه امواج هافوتراپی باعث اثرات ترمیمی می شود؟

با بالا رفتن سن ترشح کلاژن و فیبرهایی که سبب کشش پوست می شوند کاهش می یابد و با کم شدن توانایی ماهیچه ها پوست حالت افتاده پیدا می کند. انرژی اولتراسوند به مناطق پایین پوست می تابد و سبب تحریک توانایی طبیعی بدن در فرآیند ترمیم و ترشح کلاژن می شود. هایفو و اولتراسوند در نتیجه سبب فواید بسیار دیگری مثل درخش و تازگی پوست نیز می شوند.

این درمان شامل فرستادن امواج متمرکز گرمایی به بافت درمیس و ترشح و افزایش کلاژن می شود. بنابر نیازهای فرد دریافت کننده درمان، این امواج می توانند سه ناحیه پوست را هدف قرار دهد:

 • درمیس(لایه زیرین پوست)
 • لایه چربی های زیر پوست
 • سیستم ماهیچه ای که مسئول ترشح کلاژن است.

پرسش و پاسخ هایفوتراپی

4-چند جلسه درمان نیاز است و هر جلسه چه مدت طول می کشد؟

یک جلسه درمانی حدود 30 دقیقه تا 2.5 ساعت وقت ممکن است بگیرد. طول این درمان بستگی به مناطق تحت درمان و گستردگی آن ها دارد.

عموما نتایج عالی بعد از یک جلسه هایفوتراپی بدست می آید. جلسه اضافی و مازاد هایفوتراپی باید حدود 8 الی 12 ماه بعد از جلسه اول برنامه ریزی شود.

پرسش و پاسخ هایفوتراپی

5-درمان با هایفوتراپی چه مدت ماندگاری خواهد داشت؟

نتیجه نهایی این درمان پس از 3 تا 6 ماه بروز می کند و حدود 2 سال ماندگاری دارد. برای افزایش ماندگاری، این روش را با دیگر درمان های افزایش دهنده کلاژن تلفیق می کنند.

پرسش و پاسخ هایفوتراپی

6-عوارض جانبی این روش چیست؟

پس از درمان می توانید فعالیت های معمول خود را از سر بگیرید. زیرا لایه های بالای پوست تحت تاثیر امواج پرتوان فراصوت آسیبی نمی بیند. در بعضی موارد ممکن است سرخی یا التهاب جزئی رخ دهد که به سرعت فرو می نشیند و برطرف می شود.

یک سری محدودت و حساسیت به لمس و احساس سوزن سوزن شدن نیز ممکن است رخ دهدکه طی چند هفته برطرف می شود توصیه می شود حتما از محصولات ضد آفتاب استفاده نمایید تا اثر درمانی هایفوتراپی را طولانی تر حفظ نمایید.

در موارد خیلی محدود و نادر ممکن است کبودی یا احساس بی حسی در محل درمان رخ دهد که طی چند روز از بین می رود.

7-این درمان برای چه کسانی منع شده است؟

افراد دارای ایمپلنت های فلزی در محل درمان

 • ضربان ساز یا باتری قلب
 • مشکلات و نارسایی های خونی
 • تزریق سیلیکون در محل درمان

8-تعداد شات و تماس ها در کلینیک های مختلف و مناطق مختلف بدن یکسان است؟

طبق پروتوکل و عملکرد، یک تعداد شات معین برای هر درمان توصیه می شود ولی بعضی کلینیک ها ممکن است تعداد شات ها را متغیر و با قیمت های متفاوت عرضه کنند که در جلسه مشاوره با شما در میان می گذارند.

همیشه راجب تعداد شات هایی که برای درمان استفاده می شود از پزشک خود بپرسید زیرا باید قادر باشد تعداد شات ها را مناسب برای پوستتان تشخیص و توضیح دهید. مثلا پوست های افتاده نیاز به شات های بیشتری برای درمان دارند.

پرسش و پاسخ هایفوتراپی9-هایفو چگونه در لاغری موثر است؟

هایفو اخرین تکنولوژی برای سوزاندن چربی است. هایفو قادر است مناطق ویژه چربی را هدف قرار دهد و زمان این درمان بسیار کوتاه است. پزشک قادر است امواج هایفو را به عمقی ارسال کند که چربی ها در آن جا تجمع می یابند و سبب نکروز و نابودی سلولهای چربی و بهبود سلولیت می شود.

این سلولهای چربی توسط توانایی دستگاه ایمنی خود فرد حذف می شوند. این فرآیند حذف چربی تا حدود شش ماه بعد از درمان ادامه می یابد.

10-نتایج لاغری با هایفوتراپی چقدر است چه مدت ماندگار است؟

نتایج حاصل از این درمان با توجه به سوابق خانوادگی، سن و نوع پوست فرد متفاوت است اما بیشتر افراد دو تا چهار سانتی متر کاهش سایز را شاهد خواهند بود.

بهترین نتایج معمولا دو تا سه ماه بعد از درمان مشاهده می شوند. این نتایج طولانی مدت باقی می مانند ولی نمی توان گفت ثابت هستند زیرا به فاکتورهایی مانند سبک زندگی سالم، رژِم و ورزش بستگی دارند. بسته به میزان چربی انباشته ممکن است بیش از یک جلسه درمان لازم باشد.

پرسش و پاسخ هایفوتراپی11-آیا من کاندید مناسب درمان با هایفوتراپی برای کاهش چربی هستم؟

کاندید های مناسب این درمان کسانی هستند که دچار افزایش وزن بین 10 تا 15 کیلو هستند. این را در نظر بگیرید که هایفو درمان چاقی نیست و هیچ چیز جای یک رژیم و سبک زندگی مناسب را نمی گیرد ولی هایفو برای کسانی که می خواهند کاهش حجم چربی ها یا بهبود سلولیت را شاهد باشند می توانند از این درمان بهره ببرند.

12-چه مواردی را باید پیش از درمان به پزشک اطلاع دهیم؟

 • اگر از داروهای فشار خون استفاده می کنید.
 • اگر الکل می نوشید.
 • اگر درمان با بوتاکس را کمتر از دو هفته پیش از هایفوتراپی انجام داده اید.
 • بیماری های خاص باید به پزشک اطلاع داده شوند.
 • در صورت استفاده از باتری قلب یا ایمپلنت های فلزی نیز باید پزشک را مطلع کنید.

13-آیا ممکن است عوارض ظاهری مثل قرمزی مانع از ادامه فعالیت روزانه شود؟

اغلب افراد در استفاده از این روش عوارضی را تجربه نمی کنند. در بعضی افراد قرمزی یا تورم ممکن است رخ دهد که طی چند ساعت برطرف می شود و وقفه ای در زندگی و شغل شما ایجاد نخواهد کرد.

14-در صورت قرمزی می توان برای کاهش آن از یخ استفاده نمود؟

خیر. بر خلاف لیزر که روی سطح پوست اثر می گذارد و یخ برای کاهش قرمزی و التهاب استفاده می شود، در هایفوتراپی گرما و سرما رساندن به پوست ممکن است جلوی اثر حداکثری را بگیرد و توصیه نمی شود. می توانید از لوازم آرایش معدنی برای پوشاندن قرمزی استفاده کنید ولی معمولا قرمزی پوست بیش از چند ساعت طول نمی کشد.

پرسش و پاسخ هایفوتراپی15-آیا هایفوتراپی ایمن یا دردناک است؟

سالهاست درمان با اولتراسوند یا امواج فراصوت در پزشکی متداول است و هیچ مشکل خاصی گزارش نشده است. در حین درمان افراد بدون نیاز به بی حسی و بدون ناراحتی فرآیند را می گذرانند.

16- تفاوت هایفوتراپی با روش های دیگری مثل RF فراکشنال و CO2 فراکشنال چیست؟

عمق نفوذ هایفوتراپی از درمان های دیگر بیشتر است.  در درمانهای دیگر امواج به لایه اپیدرم و درم پوست می رسند و سبب استحکام پوست می شوند ولی در هایفوتراپی امواج از لایه اپیدرم که روی سطح پوست قرار دارد می گذرند و به لایه هیپودرم که آخرین لایه پوست است و در آن لایه نازکی به نام SMAS از جنس بافت همبند درست روی ماهیچه قرار دارد برخورد کرده و باعث کشیدگی عضله زیر پوست می شود.

بر خلاف دو روش دیگر هایفو در روشن کردن پوست نقشی ندارد ولی چروک ها را عمقی تر درمان می کند و تاثیر بیشتری بر استحکام پوست دارد.

17- در درمان و بهبود ظاهر غبغب هایفوتراپی چه اثری دارد؟

هایفوتراپی علاوه بر از بین بردن چربی در ناحیه غبغب سبب لیفت پوست آن ناحیه نیز می شود تا ظاهر افتاده غبغب کاملا برطرف شود و در یک جلسه علاوه بر ذخیره وقت برای متقاضی او را به هدف خود می رساند.

پرسش و پاسخ هایفوتراپی

جهت کسب اطلاعات بیشتر و انجام مشاوره به مقاله ی “جوانسازی پوست با هایفوتراپی” و  کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی دکتر مسعود جعغری مراجعه کنید.

بفرست به دوستات :
فهرست