زعفرانیه - خیابان آصف (اعجازی) - جنب بانک ملت - طبقه ۲ پلاک ۳۷

تزریق چربی و کاربردها و مزایای آن

مجله آموزشی

تزریق چربی و کاربردها و مزایای آن

مشاوره رایگان

با سلام و احترام خدمت شما خواننده عزیز، شما می توانید با پر کردن فرم زیر از مشاوره رایگان ما بهره بگیرید. ( حداکثر تا 24 ساعت با شما تماس می گیریم )

4.5/5

تزریق چربی و کاربردها و مزایای آن

تزریق چربی

تزریق چربی

اگر علاقه مند به شنیدن فایل صوتی مقاله ی حاضر هستید از طریق فایل زیر میتوانید به محتوای صوتی مقاله گوش دهید.

امروزه تزریق چربی بین افراد بسیار رواج پیدا کرده است. یکی از دلایل تمایل به تزریق چربی پر کردن صورت است. عوامل مختلفی منجر به لاغر شدن صورت می­ شوند و بسیاری از افراد تمایل به لاغر کردن صورت خود دارند. تزریق چربی با توجه به اینکه از طریق انتقال چربی از بدن خود فرد انجام می شود، راه بسیار خوبی برای از بین بردن چین و چروک، افزایش حجم و پر کردن نواحی است که چربی کمتری دارند. به همین دلیل بسیاری از افراد تمایل به انجام تزریق چربی دارند.

نکات بسیار مهمی در مورد این درمان وجود دارد که در این مقاله به آنها اشاره خواهیم کرد. اگر شما نیز به دنبال روشی برای زیباتر کردن خود و رفع چین و چروک های صورت هستید تا انتهای این مقاله با ما باشید.

تزریق چربی چیست؟

تزریق چربی نوعی درمان زیبایی برای پر کردن صورت و یا از بین بردن چین و چروک صورت است. در این روش، چربی از بدن خود فرد و از قسمت هایی مانند ران، پهلو و یا سینه برداشته می شود. چربی برداشته شده به نقاط مطلوب که قصد پر کردن و زیبا کردن آن ناحیه را داریم تزریق می شود. این درمان از سه مرحله تشکیل می شود. گام اول لیپوساکشن ملایم برخی از چربی ها اضافه است. در مرحله دوم سلول های چربی جداسازی و پاک سازی می شوند.

در نهایت در مرحله ی سوم تزریق سلول های چربی به مناطق هدف انجام می شود. یکی از مزایای این درمان نیز برداشتن چربی از بدن خود فرد است. برداشتن چربی از بدن خود فرد منجر می شود که بدن واکنش آلرژیک نسبت به چربی اضافه شده از خود نشان ندهد. در نتیجه تزریق چربی معایب سایر روش ها که منجر به عفونت در بدن می شوند را ندارد.

تزریق چربی

چه کسانی می توانند تزریق چربی انجام دهند؟

تزریق چربی می تواند چین و چروک های به وجود آمده روی صورت به علت افزایش سن را درمان کند. همچنین این روش برای درمان خطوط لبخند، خطوط اطراف دهان، گودی زیر چشم و موارد دیگر نیز به کار می رود. این درمان برای پر کردن لپ هایی که حجم خود را از دست داده ­اند نیز به کار می رود. افرادی که از داشتن موارد فوق بر چهره خود ناراحت هستند و به دنبال روشی به منظور زیباتر کردن خود هستند، می توانند تزریق چربی را انجام دهند.

افراد مناسب جهت انجام تزریق چربی

به طور کلی کاندیدای تزریق چربی بزرگ سالانی هستند که قصد از بین بردن چین و چروک، خطوط خنده و یا حتی از بین افسردگی از ظاهر خود را دارند. همچنین افرادی که به دنبال راهی برای پر کردن حجم لپ های خود هستند نیز می توانند از این روش استفاده کنند. این روش برای افراد در سنین جوانی در شرایط خاصی انجام می شود. تشخیص موارد تزریق چربی در نوجوانان و جوانان بر عهده ی پزشک متخصص پوست و مو است.

انتقال چربی همچنین در بیماران مبتلا به لیپوآتروفی، که از دست دادن چربی در چهره است نیز انجام می شود. تزریق چربی منجر به پر کردن مناطق خالی شده و چهره را جوان تر می کند.

افرادی که از هیچکدام از موارد بالا را ندارند و قصد انجام این درمان را دارند باید با مشاوره پوست و مو خود مشورت کنند. که آیا این درمان کمکی به آنها میکند یا خیر.

مهم ترین مزیت این روش این است که محدودیتی مرتبط با آلرژی وجود ندارد. با این حال در جلسه اول، تمام سابقه های پزشکی و عادات خود را نظیر سیگار کشیدن و استفاده از نوشابه، قرص های ضدبارداری یا مکمل ها را به پزشک خود مطرح کنید. پزشک تشخصیص می دهد که شما مورد مناسبی برای روش فوق هستید یا خیر.

تزریق چربی

چه مناطقی از بدن می تواند تحت درمان توسط تزریق چربی قرار بگیرد؟

مناطقی از چهره که می تواند با تزریق چربی بهبود یابد عبارتند از چین و چروک پیشانی یا بین ابروها و گودی زیر چشم. این روش همچنین می تواند  به صورت تزریق چربی زیر چشم، در اطراف بینی، تزریق چربی به لب، نیز مورد استفاده قرار گیرد. در واقع انتقال چربی می تواند با تزریق چربی زخم ها و یا نواحی توخالی و هر جایی که در چهره و گردن وجود دارد و نیاز به اصلاح دارد را درمان میکند.

برخی از این نواحی تنها با یک بار درمان اصلاح می شوند. در حالیکه نواحی نیز وجود دارند که برای اصلاح به بیش از یک بار تزریق نیاز دارند. تشخیص تعداد دفعات تزریق بر عهده ی پزشک متخصص پوست و مو است.

تزریق چربی

تفاوت بین تزریق چربی و سایر پرکننده های پوستی

مهم ترین تفاوت بین این درمان و سایر پرکننده های پوست مانند تزریق ژل و تزریق بوتاکس در این است که در این روش ماده ی خارجی به بدن تزریق نمی شود. از اینرو این روش برای افرادی که نسبت به پرکننده های شیمیایی حساس هستند بسیار مناسب است.

تفاوت دیگر این روش با سایر روش ها مدت زمان افزایش حجم ناشی از تزریق است. این روش مدت زمان کمتری در مقایسه با سایر روش ها نیاز دارد.

تفاوت مهم دیگر مدت زمان ماندگاری نتایج است. اثرات روش فوق می تواند از چند ماه تا دو سال یا بیشتر دوام داشته باشد. در برخی موارد مدت زمان ماندگاری نتایج بیشتر نیز می شود. اما میزان ماندگاری سایر پرکننده های پوستی حاوی اسیدهیالورونیک طی چند ماه از بین می روند.

تزریق چربی

آماده شدن جهت انجام تزریق چربی

تزریق چربی به تنهایی و معمولا با بی حسی موضعی انجام می شود.  در این بیمار بیهوش نمی شود که به کلی به خواب رود. برخی پزشکان ممکن است برای بیمارانی که نگران هستند از آرام بخش استفاده کنند. اما معمولا آرام بخش مورد استفاده قرار نمی گیرد.

این درمان معمولا در کلینیک پوست و مو  به صورت سرپایی انجام می شود. شما باید دو هفته قبل از فرایند انتقال چربی از مصرف قرص هایی مانند ایبوپروفن جلوگیری کنید. از آنجایی که واکنش آلرژیک نسبت به سلول های چربی وجود ندارد، نیازی به آزمایش آلرژی قبل از درمان نیست.

تزریق چربی

بازیابی نتایج تزریق چربی و آنچه انتظار می رود.

خوابیدن ورم تزریق چربی چقدر طول میکشد ؟ پس از تزریق، شما ممکن است دچار تورم و کبودی ناگهانی در ناحیه ی درمان شوید از همین رو مراقبت های بعد از تزریق چربی از اهمیت بالایی برخوردار است. معمولا کبودی و تورم ناشی از درمان در عرض چند روز از بین می­روند. اگر دردی نیز به علت درمان حس کنید معمولا با مسکن قابل کنترل است. پزشک متخصص زیبایی دستورالعمل هایی را به شما خواهد گفت که با رعایت آنها نتایج مطلوب را کسب خواهید کرد. با توصیه های گفته شده توسط پزشک عوارض جانبی درمان نیز کاهش می یابد. بسیاری از افراد پس از درمان در عرض چند ساعت و یا چند روز از پس از درمان به فعالیت­ های روزمره­ ی خود باز می­گردند.

نتایج درمان بلافاصله پس از از بین رفتن تورم و کبودی قابل مشاهده است.

مزایای تزریق چربی

تزریق چربی چند مزیت اصلی دارد. علاوه بر اصلاح موارد به وجود آمده به علت افزایش سن، ماده ی استفاده شده به عنوان پر کننده طبیعی است. مواد استفاده شده از حیوان و یا مواد مصنوعی دیگر نیست. علاوه بر این چربی برداشته شده می تواند برای موارد مختلفی مورد استفاده قرار گیرد. چربی می تواند برای درمان بسیاری از نقص­ های صورت از جمله زخم و افسردگی در پوست را درمان کند. از همه مهم تر نتایج درمان با این روش نسبت به سایر روش های زیبایی از ماندگاری بیشتری برخوردار است. همچنین این روش  ایمن است. هیچ گونه واکنش آلرژیک به علت تزریق وجود ندارد. زیرا چربی از بدن خود شما برداشته شده و به ناحیه دیگر در بدن خودتان افزوده می شود.

تزریق چربی

عوارض جانبی و خطرات احتمالی تزریق چربی

خطرات این روش کم است. در برخی موارد، درد و تورم به وجود می­آید که سریع برطرف شده و با قرص هایی که پزشک به شما تجویز می کند درد ناشی از درمان نیز قابل کنترل است. یکی از مهم ترین معایب این روش این است که چربی تزریق شده به صورت و یا لب شما ممکن است کاملا جذب نشود. این اتفاق برای فرد قابل پیش­بینی نیست. مهارت پزشک در فرایند درمان بسیار مورد اهمیت بوده و باید مورد توجه قرار گیرد.

عوارض بسیار نادر این درمان، ممکن است شامل واکنش آلرژیک و ایجاد تغییر رنگ در پوست به علت رگ های خونی در محل درمان، خونریزی پس از تزریق باشد.

در برخی موارد محل انتقال چربی ممکن است مناسب نباشد. مدت زمان تاثیر نتایج ممکن است باب میل شما نباشد. یا ممکن است صورت شما چربی افزوده شده را به خوبی قبول نکند. همچنین امکان دارد شما نتایج مشاهده شده را دوست نداشته باشید و باب میل شما نباشد. قبل از انجام درمان همه ی نگرانی ها و خواسته های خود را با پزشک مطرح کنید. سپس با توجه به هدف خود تزریق را انجام دهید.

تزریق چربی

هزینه ی تزریق  چربی

هزینه تزریق چربی و درمان به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. به چند فاکتور در زیر اشاره می شود:

  • مقدار چربی تزریق شده
  • تعداد دفعات تزریق چربی
  • مکان کلینیک پوست و مو که تزریق چربی در آن انجام می شود. به عنوان مثال هزینه تزریق چربی در تهران با شهر های دیگر متقاوت خواهد بود.

هزینه ی این درمان نسبت به سایر روش های زیبایی بسیار پایین تر است.

چرا باید تزریق چربی را نسبت به سایر پر کننده های پوستی ترجیح دهیم؟

این درمان، که در آن چربی از بافت بدن خود بیمار برداشته شده و به ناحیه ی دیگر اضافه می شود، حداقل یک مزیت مهم نسبت به سایر پرکننده های پوستی دارد. در این روش هیچ شکی در ایجاد واکنش های آلرژیک وجود ندارد. اگر ماده ای دیگر به بدن تزریق شود، ممکن است واکنش نامطلوب را در بدن نسبت به ماده ی اضافه شده نشان دهد. در نتیجه با توجه به هدف از شما از درمان بهتر است که به جای استفاده از سایر پرکننده های پوستی، این روش را جایگزین کنید.

چربی از چه نقاطی از بدن برداشته می شود؟

در واقع با این درمان دو هدف همزمان دنبال می شود. در این روش چربی از نقاطی از بدن که دارای چربی اضافه است برداشته می شود. ممکن است به تناسب اندام شما نیز کمک کند. دکتر و مراجعه کننده با مشورت با یکدیگر نقاطی را که چربی اضافه باید برداشته شود، استخراج می کنند.

آیا فرایند انتقال چربی دردناک است؟

درد ناشی از انتقال چربی در بسیاری از موارد کم است. احساس درد معمولا بسیار کوتاه است. همچنین می تواند به وسیله ی دارو کنترل شود. اگر از درد ناشی از تزریق نگران هستید، به پزشک خود بگویید. پزشک داروهایی را بعد از درمان جهت کنترل درد شما تجویز خواهد کرد.

مدت زمان ریکاوری بعد از درمان چقدر است؟

مدت زمان ریکاوری پس از تزریق چربی سریع است. اکثر بیماران میتوانند در همان روز تزریق، فعالیت های عادی خود را ادامه دهند.

مدت زمان ماندگاری نتایج چقدر است؟

مدت زمان مشخصی برای میزان ماندگاری نتایج تزریق وجود ندارد. مدت زمان ماندگاری تزریق چربی به عوامل مختلفی بستگی دارد. با گذشت چندین ماه و یا چند سال، قسمتی از چربی تزریق شده ممکن است توسط بدن جذب شود. با پیشرفت تکنولوژی امروزه از روش هایی  استفاده می شود که مدت زمان ماندگاری نتایج این روش را افزایش می دهد.

چند جلسه درمان نیاز است؟

تعداد جلسات درمان به میزان تغییرات خواسته شده از طرف مراجعه کننده وابسته است. معمولا به بیش از یک جلسه تزریق برای درمان کامل نیاز است. تعداد جلسات بیشتر منجر به حداقل رسیدن آسیب به بافت های اهدا کننده ی چربی می شود. پزشک شما حتما با توجه به خواسته ها و شرایط شما تعداد جلسات مناسب شما را پیشنهاد میکند. با انتخاب کلینیک پوست و مو معتبر از نتایج تزریق چربی خود اطمینان حاصل کنید.

تزریق چربی

تزریق چربی به کدام نواحی بدن انجام می شود

1- تزریق چربی به صورت

تزریق چربی روشی است که با استفاده از آن می توان  چربی را از نواحی مختلف بدن مانند ران یا معده به صورت منتقل کرد تا چین و چروک های عمیق و یا کاهش حجم در صورت را درمان کند. همچنین می‌توان از آن برای اصلاح بی‌نظمی‌ها یا زخم‌های ناشی از آسیب‌های قبلی استفاده کرد.

تزریق چربی به صورت شامل دو مرحله است که در همان روز انجام می شود. ابتدا چربی را از محل مورد نظر برداشته سپس آن را به صورت تزریق می کنند. در این روش با توجه به اینکه چربی از بدن خود فرد گرفته می شود احتمال بروز عوارض بسیار کم است.

2- تزریق چربی زیر چشم

تزریق چربی زیر چشم نوعی پرکننده طبیعی پوست است. این لیفت صورت غیرجراحی می تواند چشم های خسته را بهبود بخشد و شما را جوان تر و پرانرژی تر نشان دهد. در طول تزریق چربی زیر چشم، جراحان زیبایی از لیپوساکشن برای حذف سلول های چربی از بدن شما استفاده می کنند. سپس سلول های چربی تصفیه شده را به پوست زیر پلک پایینی شما تزریق می کنند.

انتقال چربی زیر چشم یک عمل زیبایی است که از چربی بدن برای پر کردن نواحی فرورفته و گود شده زیر چشم استفاده می کند. تا زیبایی چشمان شما کم نشود.

3- تزریق چربی به لب

امروزه افراد زیادی به خصوص بانوان به دنبال داشتن لب های پرتز شده و زیبا هستند. برای این کار راه های زیادی از جمله تزریق ژل، تزریق بوتاکس و تزریق چربی وجود دارد که ما قصد داریم تزریق چربی به لب را بررسی کنیم.

یکی از بهترین روش های حال حاضر تزریق چربی به لب است. این روش با توجه به ماندگاری و کیفیت بالا از دیگر روش ها، محبوبیت بیشتری دارد.

4- تزریق چربی پشت دست

این روش برای از بین بردن چین و چروک ناشی از پیری و یا آسیب های محیطی مورد استفاده قرار می گیرد.

این چربی از از پهلوها، ناحیه اطراف ناف یا قسمت داخلی ران یا زانو به دست می آید. پس از تخلیه، چربی با استفاده از کانولا از مچ و نه از انگشتان به پشت دست تزریق می شود. چربی به آرامی در بالای فاسیای عمقی پشتی توزیع می شود تا از سوراخ شدن عروق جلوگیری شود. تزریق چربی پشت دست در تغییر شکل و جوانسازی دست موثر است زیرا پس از یک سال پیگیری، نتایج طولانی مدت را نشان می دهد.

5- تزریق چربی به سینه

روش بزرگ کردن سینه با انتقال چربی گزینه ای برای افرادی است که به دنبال افزایش سایز سینه خود هستند.

این روش به جای استفاده از ایمپلنت‌هایی مانند بزرگ کردن سینه سنتی، شامل برداشتن چربی از ناحیه دیگری از بدن و تزریق آن به سینه‌ها است.

تزریق چربی به سینه روش کم تهاجمی است و به طور کلی ثابت شده است که بسیار ایمن است. این روش نسبت به ایمپلنت های سیلیکونی از جهت این که ممکن است توسط سلول های ایمنی بدن بیگانه شناخته شوند برتری دارد. زیرا در این روش از سلول های چربی بدن خود فرد استفاده می شود که واکنشی به همراه ندارد.

6- تزریق چربی به گونه

آیا به دلیل افزایش سن دچار کاهش حجم گونه ها و صورت خود هستید؟ ما به شما تزریق چربی به گونه را پیشنهاد می دهیم.

تزریق چربی به گونه به افرادی که می خواهند به صورت خود حجمی طبیعی ببخشند کمک می کند. روش انتقال چربی به گونه ها خطوط ریز، چین و چروک، پای کلاغی، خطوط لبخند و خطوط خنده را پر می کند. این چربی منتقل شده ظاهر گونه های شما را بهبود می بخشد. تا مثل قبل از نگاه کردن به گونه های خود لذت ببرید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق چربی به متخصص پوست و مو و کلینیک پوست و مو و زیبایی و لیزر دکتر مسعود جعفری بهترین کلینیک تزریق چربی در زعفرانیه مراجعه کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

فیسبوک
توییتر
لینکدین
ایمیل
تلگرام
فیسبوک
توییتر
لینکدین
ایمیل
تلگرام

شما می توانید همین الان اولین مشاوره رایگان خود را رزرو کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

زعفرانیه - خیابان آصف (اعجازی) - جنب بانک ملت - طبقه ۲ پلاک ۳۷