ماندگاری تزریق ژل

ماندگاری تزریق ژل
ماندگاری تزریق ژل

ماندگاری تزریق ژل یکی از مهم ترین سوالان بسیاری از افراد قبل از انتخاب این روش برای زیبایی است. ژل ها برای درمان چین و چروک های صورت بسیار مورد استفاده قرار می گیرند و نتایج رضایت بخشی را به همراه دارند. اگر شما جز دسته افرادی هستید که قبلا از این روش استفاده نموده اید یا قصد دارید از این روش درمانی بهره ببرید خوب است در مدت ماندگاری تزریق ژل  نیز اطلاع کسب نمایید. حتما جهت کسب اطلاعات بیشتر به مقاله ای در مورد تزریق ژل در سایت مراجعه کنید. در مقاله ی حاضر در مورد عوامل موثر در ماندگاری ژل بحث می شود.

دلایل از بین رفتن اثر ژل

برای پیش بینی زمان ماندگاری ژل ابتدا لازم است بدانیم چه مواردی سبب از بین رفتن اثر آن یا سرعت دادن و کند کردن این روند می شوند.ماندگاری تزریق ژل به مواردی مثل نوع، محتویات و ضخامت ژل، منطقه تحت درمان و سرعت متابولیسم بدن هر فرد بستگی دارد.

وقتی یک فیلر یا ژل به بدن تزریق می شود به طور طبیعی بدن ما شروع به تجزیه آن می کند. به محض تزریق ژل مکانیسم آن نیز آغاز می شود هر چند چندین عامل سرعت آن را کنترل می کنند.

جنس فیلر

فیلر های مورد تائید سازمان غذا و دارو آمریکا از جنس های زیر تهیه شده اند:

  • هیالوورونیک اسید (HA) که یک ماده طبیعی است که در بدن نیز وجود دارد و سبب جوانسازی و جذب آب توسط پوست می شود. این ژل روان و ژله مانند است. از آن جا که ضخیم نیستند حدود 6 تا 12 ماه ماندگاری دارند.
  • کلسیم هیدروکسیل اپاتیت (CaHA) این ماده به طور طبیعی در بدن و به خصوص استخوان ها موجود است. در ژل به صورت ذرات حل شده و میکروسکوپی در می آید و ضخیم تر از هیالورونیک اسید است که حداقل 12 ماه ماندگاری دارد.
  • پلی لاکتیک اسید(PLLA) یک ماده زیستی سازگار با بدن است و سالها در درمانهای مختلف استفاده شده است. معمولا از این ماده برای درمان چروک های عمیق تر پوست استفاده می کنند و ماندگاری آن حدود دو سال است.
  • پلی متیل متاکریلات(PMMA) یک ماده زیستی سازگار با بدن است و در زیروست به شکل میکروسفر در می آید و هم چنین این فیلر حاوی کلاژن است. تزریق این ماده برای همه مناسب نیست چون ممکن است زیر پوست حس شود و باید با نظر پزشک انتخاب شود. این ژل تا پنج سال هم می تواند اثرگذاری خود را حفظ نماید.

ماندگاری تزریق ژل

تاثیر مناطق تحت درمان در ماندگاری تزریق ژل

 هر چه حرکت بخشی از بدن که تزریق به آن صورت می گیرد بیشتر باشد ژل سریعتر جذب می شود مثلا خطوط بین دهان و بینی که مدارم در حال حرکت هستند. یکی از راه های جلوگیری از این حالت درمان تو ام با بوتاکس است که هم حرکت ماهیچه کم می شود و هم از ایجاد چروک های جدید جلوگیری می شود.

تاثیر متابولیسم بدن افراد در ماندگاری تزریق ژل

یکی دیگر از عوامل موثر در ماندگاری تزریق ژل، متابولیسم بدن افراد است. در افراد مختلف سرعت متابولیسم بدن متفاوت است. مثلا در ورزشکاران که از متابولیسم بالایی برخوردارند ژل ها زودتر شروع به تجزیه می کنند. البته بسیاری ژل ها تا ماه ها پس از جذب اثرگذارند زیرا سبب ترشح طبیعی کلاژن در پوست می شوند.

ماندگاری تزریق ژل

در مقاله ی حاضر در مورد ماندگاری تزریق ژل و عوامل موثر بر آن بحث شد. امیدواریم که از مباحث فوق لذت برده و برای شما مفید واقع شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق ژل و انجام مشاوره به متخصص پوست و مو و کلینیک پوست و مو و زیبایی و لیزر دکتر مسعود جعفری مراجعه کنید.

 

بفرست به دوستات :
فهرست