0
(0)

تزریق ژل چانه یکی از فرایندهای زیبایی رایج در کلینیک‌های زیبایی سراسر جهان می‌باشد و از مزایای فراوانی برخوردار است و می‌‌توان با استفاده از این تکنیک بسیاری از مشکلات زیبایی مربوط به چانه را برطرف کرد. در این مقاله قصد داریم تا ضمن معرّفی این تکنیک و مزایای آن، اطّلاعاتی را در رابطه با میزان بازده و ماندگاری این فرایند زیبایی به شما عزیزان ارائه دهیم.

تزریق ژل چانه
تزریق ژل چانه یکی از فرایندهای زیبایی پربازده محسوب می‌شود.

تزریق ژل چانه چیست؟

تزریق ژل چانه یک تکنیک زیبایی رایج برای رفع نواقص چانه و افزایش زیبایی آن محسوب می‌شود و نتایج حاصل از آن از بازده و ماندگاری بسیار بالاتری نسبت به سایر فرایندهای زیبایی برخوردار هستند. در این تکنیک، متخصص زیبایی از ژل‌ها و فیلرهای مختلف برای افزایش حجم و یا تغییر زاویه چانه استفاده می‌کند و زیبایی و جذّابیت چانه را از این طریق افزایش می‌دهد. بازده بالای این روش نسبت به جراحی چانه و ماندگاری مناسب نتایج حاصل از آن موجب شده‌اند تا امروزه زیباجویان بسیاری در سراسر جهان برای انجام این روش درمان اقدام نمایند و از آن به منظور رفع مشکلات مادرزادی چانه و یا افزایش زیبایی این عضو استفاده کنند.

تزریق ژل چانه چگونه انجام می‌شود؟

تزریق ژل چانه یک فرایند سرپایی محسوب می‌شود و با استفاده از بی حسّی موضعی انجام می‌گیرد و به دلیل عدم استفاده از بی‌هوشی عمومی برای انجام آن، نسبت به روش‌های مختلفی همچون جراحی چانه روش بهتری محسوب می‌شود. در این روش، پزشک متخصص بر اساس شرایط بیمار از ژل‌ها و فیلرهای مختلف برای تزریق در خطوط امتدادی چانه و یا قسمت‌های اطراف آن استفاده می‌کند و موجب افزایش حجم و تغییر زاویه چانه نسبت به حالت اوّلیه خود می‌شود. پیاده سازی این فرایند زیبایی آسان است و عوارض جانبی ناشی از آن بسیار ناچیز می‌باشند و این ویژگی‌ها موجب برتری تزریق ژل چانه نسبت به سایر فرایندهای زیبایی شده‌اند.

تزریق ژل چانه
این فرایند زیبایی از ماندگاری مناسبی برخوردار است.

مزایای تزریق ژل چانه چیست؟

1-طبیعی بودن نتایج:

طبیعی بودن نتایج اصلی‌ترین و مهم‌ترین مزیّت این درمان محسوب می‌شود و بعد از انجام این فرایند زیبایی کم‌تر کسی متوجّه استفاده شما از این تکنیک برای افزایش زیبایی خواهد شد و این ویژگی موجب برتری این تکنیک زیبایی شده است.

2-این روش بدون اسکار و جای زخم می‌باشد:

اگرچه جراحی همچنان روش اصلی برای تغییر زاویه و افزایش زیبایی چانه محسوب می‌شود، ولی این روش موجب ایجاد اسکارهای متعدد در پوست صورت شما خواهد شد و شما به تکنیک‌های زیبایی دیگری برای از بین بردن این اسکارها نیاز خواهید داشت. در این روش زیبایی اثری از اسکار وجود ندارد و فرایند تزریق ژل بدون ایجاد کوچک‌ترین جای زخمی انجام می‌شود و این ویژگی موجب برتری این تکنیک نسبت به جراحی چانه شده است.

3-ماندگاری بالای نتایج:

نتایج حاصل از درمان از ماندگاری بسیار بالایی برخوردار هستند و در بسیاری از موارد مشاهده شده است که نتایج حاصل از این تکنیک به مدّت یک سال نیز ماندگار بوده‌اند و زیبایی ظاهری چانه و صورت زیباجویان را حفظ کرده‌اند.

4-قابلیّت برگشت پذیری تزریق ژل چانه:

این تکنیک برخلاف روش جراحی قابل برگشت می‌باشد و شما در صورت عدم مشاهده‌ی نتیجه مطلوب می‌توانید برای خارج کردن ژل‌ها و فیلرهای تزریق شده اقدام نمایید در حالی که در تکنیک‌های دیگری همچون جراحی این امکان برای زیباجویان وجود ندارد و این مسئله نشان دهنده‌ی انعطاف‌پذیری بالای این تکنیک می‌باشد.

5-بازده مناسب:

 همان‌گونه که قبلاً به آن اشاره شد، این روش درمان از بازده بسیار مناسبی برخوردار است و می‌توان با استفاده از این تکنیک مشکلات زیبایی متعددی همچون: انحرافات چانه، کوچک بودن چانه و نامناسب بودن زاویه خط چانه را برطرف کرد و از مزایای آن در بلند مدّت بهره‌مند شد.

تزریق ژل چانه
می‌توان با استفاده از تزریق ژل چانه بسیاری از مشکلات زیبایی را برطرف کرد.

معایب و خطرات تزریق ژل چانه:

تزریق ژل چانه همچون بسیاری از فرایندهای زیبایی بدون ایراد نیست و انجام آن می‌تواند خطرات و مشکلاتی را برای شما ایجاد نماید. با این حال، در صورتی که این تکنیک به درستی انجام شود احتمال مشاهده‌ی عوارض جانبی کم‌تر خواهد شد ولی نمی‌‌توان احتمال وقوع این مشکلات را بطور کلّی از بین برد. در این قسمت قصد داریم تا تعدادی از عوارض جانبی و خطرات این تکنیک را به شما عزیزان معرّفی نماییم.

1-تورّم و عفونت محل تزریق:

تورّم و عفونت محل تزریق یکی از رایج‌ترین عوارض این درمان محسوب می‌شوند و این موارد می‌توانند مشکلات بسیاری را برای شما ایجاد کنند. با این حال، شما می‌توانید با مصرف آنتی بیوتیک‌ها و برخی از داروهای ضد التهاب احتمال مشاهده‌ی این علائم را به میزان قابل توجّهی کاهش دهید و از آن‌ها در امان باشید.

2-حسّاسیت‌های پوستی و تغییر رنگ پوست در اثر تزریق ژل چانه:

ترکیباتی که برای تزریق استفاده می‌شوند جزو ترکیبات بیگانه برای بدن انسان می‌باشند و می‌توانند موجب فعّال شدن سیستم ایمنی گردند. همچنین، در برخی از موارد مشاهده شده است که واکنش‌های سیستم ایمنی بدن نسبت به این مواد موجب تغییر رنگ پوست محل تزریق شده است و زیبایی پوست افراد را با خطراتی مواجه کرده است. بنابراین، چنانچه سابقه‌ی حسّاسیت به ترکیبات آرایشی و بهداشتی را در کارنامه‌ی خود دارید بهتر است که در انجام این روش زیبایی احتیاط نمایید.

تزریق ژل چانه
می‌توان از این تکنیک برای افزایش حجم چانه و تغییر زاویه آن استفاده کرد.

3-احتمال تشکیل گره‌‌های زیر پوستی پس از تزریق ژل چانه:

تزریق ژل از حساسیت بالایی برخوردار است و تزریق این ترکیبات باید با دقّت فراوانی انجام شود. در برخی از موارد مشاهده شده است که ترکیبات تزریق شده به پوست به صورت گره‌هایی در زیر پوست جمع شده‌اند و زیبایی پوست را تحت تاثیر قرار داده‌اند. این گره‌ها در موارد بسیاری با ماساژ دادن از بین می‌روند ولی در برخی شرایط باید از جراحی برای از بین بردن آن‌ها استفاده کرد. بنابراین، قبل از انجام این تکنیک اطّلاعات کافی را در رابطه با آن کسب نمایید و با چشمانی باز برای تزریق ژل اقدام کنید.

تزریق ژل چانه
قبل از تزریق ژل چانه اطّلاعات کافی را در رابطه با این فرایند زیبایی کسب نمایید.

آیا زنان باردار و شیرده می‌توانند از تزریق ژل چانه برای افزایش زیبایی صورت خود استفاده نمایند؟

فرایندهای زیبایی مختلف همچون تزریق ژل چانه دارای ضریب ایمنی بالایی هستند ولی گروه‌های مختلفی همچون زنان باردار و شیرده باید در انجام این تکنیک‌ها جانب احتیاط را رعایت نمایند زیرا بروز کوچک‌ترین مشکلی همچون واکنش‌های آلرژیک می‌‌تواند سلامتی نوزاد و جنین را با خطرات مختلفی مواجه کند. بنابراین، بهتر است که زنان باردار و شیرده تزریق ژل به چانه را به زمان دیگری موکول نمایند تا جنین و نوزاد آن‌ها با خطرات ذکر شده مواجه نشوند.

امیدواریم از مطالب ارائه شده نهایت استفاده را ببرید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق ژل چانه و انجام مشاوره رایگان به کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی دکتر مسعود جعفری مراجعه کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد کل امتیازات: 0

اولین نفری باشید که به این نوشته امتیاز می دهید

بفرست به دوستات :
مقالات مهم
مطالب زیر را حتما بخوانید
تزریق بوتاکس پیشانی چقدر ماندگاری دارد؟
عوامل موثر در افزایش ماندگاری بوتاکس دور چشم چیست؟
فهرست