بدون دیدگاه

کلینیک پوست و موی دکتر مسعود جعفری قصد دارد در این مقاله هر آنچه که در مورد لیزر موهای زائد نیاز دارید را به شما آموزش دهد. پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا دیگر هیچ سوالی از لیزر موهای زائد در ذهن شما باقی نماند.

قبل از اینکه به مهم ترین سوالات لیزر موهای زائد بپردازیم، بهتر است یک سری اطلاعات در مورد نحوه ی کارکرد آن و همچنین با بهترین دستگاه های لیزر موهای زائد آشنا شویم.

نحوه ی عملکرد لیزر موهای زائد:

در لیزر موهای زائد از نور متمرکز برای جلوگیری از رشد موهای بدن استفاده می شود. این نور با حرارتی که در اینجاد می کند به فولیکول مو آسیب رسانده و موجب ضغیف شدن ریشه ی مو ها می شود.

طبق گفته انجمن جراحی پلاستیک زیبایی آمریکا، این یکی از پنج روش غیرجراحی برتر بود که در سال 2016 در ایالات متحده انجام شد.

لیزر موهای زائد برای هر ناحیه از بدن از جمله صورت قابل استفاده می باشد.

کلینیک پوست وموی دکتر مسعود جعفری

چند روز بعد از لیزر موهای زائد آثارش از بین می رود

پس از انجام لیزر موهای زائد میتوانید مستقیم به زندگی عادی خود ادامه دهید. و هیچ دوره ی نقاهتی ندارد.

همان طور که استفاده از ضد آفتاب قبل از لیزر موهای زائد مهم است. به همان اندازه و شاید هم بیشتر بعد از لیزر مهم است. زیرا پوست بعد از لیزر حساس تر شده. از این رو استفاده از ضد آفتاب بسیار مهم است تا پوست شما آسیب نبیند.

می توان انتظار داشت بلافاصله بعد از انجام لیزر شاهد کاهش مو در آن ناحیه باشید. اما دو تا هشت هفته پس از لیزر موهای زائد، ممکن است متوجه افزایش رشد مو در ناحیه تحت درمان شوید. دلیل این امر این است که تمام فولیکول های مو به یک اندازه به لیزر پاسخ نمی دهند. اکثر افراد پس از اولین درمان شاهد کاهش 10 تا 25 درصدی مو هستند. معمولا بین سه تا هشت جلسه برای ریزش موی دائمی نیاز است.

تعداد جلسات نهایی با بررسی پزشک انجام می شود. امکان دارد به تشخیص پزشک تعداد جلسات بیشتر و یا کمتر از حد معمولی باشد.

آیا خطرات یا عوارض جانبی وجود دارد؟

عوارض جانبی شدید در لیزر موهای زائد خیلی کم است. اما عوارض جانبی بسیار خفیفی مانند:

ورم، سرخی، ناراحتی و تحریک پوست. این عوارض طبیعی است و معمولا پس از چند روز از بین می رود. اما اگر تداوم داشت حتما این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید.

عوارض کمتر دیده شده :

زخم، سوزش، تاول، عفونت، تغییرات در رنگ پوست. این عوارض بسیار نادر است و تا الان در کلینیک زیبایی دکتر جعفری هیچ فردی دچار این مشکلات نشده است.

شما می توانید با انتخاب درست کلینیک و پزشک این عوارض ها را به صفر درصد برسانید و با خیالی راحت دوره ی لیزر موهای زائد خود را به پایان برسانید.

1-دوره درمان لیزر موهای زائد چقدر است؟

لیزر موهای زائد معمولا به 6 تا 8 جلسه درمانی برای از بین بردن تراکم و تیرگی مو و هم چنین نابودی بخش زیادی از فولیکول های مو نیاز دارد.

تاثیر لیزر موهای زائد بر افراد متفاوت است ولی نتایج نشان داده است این تعداد جلسه برای افراد مفید واقع شده است و مقدار زیادی از مو ها دیگر رشد نمیکنند یا به صورت کرک و بسیار ضعیف ظاهر می شود.

پرسش و پاسخ لیزرموهای زائد

2-آیا یک جلسه یا دو جلسه لیزر می تواند کافی باشد؟

از آنجا که اثر لیزر بر روی آن دسته از موهایی است که در دوره رشد خود قرار دارند و بر مو های غیرفعال اثر نمی گذارد این  تعداد جلسات برای تحت تاثیر قرار دادن همه فولیکول های مو کافی نخواهد بود. برای نتایج دقیق و کامل به برنامه زمانی لیزر خود پایبند باشید وگرنه مجبور می شوید آن را از اول شروع کنید.

پرسش و پاسخ لیزرموهای زائد

3-لیزر مو های زائد روی چه کسانی بیشترین اثر را دارد؟

تاثیر این روش روی افرادی که موی تیره و پوست روشن داشتند بیشتر است. ولی امروزه با تکنولوژی های جدید به کار گرفته شده در دستگاه ها برای هر تناژ رنگ پوست و مو این امکان فراهم شده است که از لیزر موهای زائد بهره ببرند.

پرسش و پاسخ لیزرموهای زائد

4-آیا کاهش موها به صورت همیشگی خواهد بود؟

دائمی به معنای همیشگی است و در این مورد حدود 70 تا 80 درصد مو ها بعد از جلسه آخر به طور دائم برطرف می شوند و امکان رشد آن ها از بین می رود. انجام یک یا دو جلسه سالیانه می تواند پوست بدون مو را فراهم کند.

5-جلسات لیزر هر چند هفته یکبار برگذار می شوند؟

این جلسات با توجه به دوره رشد مو ها هر چهار هفته که مو ها در مرحله فعال قرار می گیرند بهترین نتیجه را حاصل می کنند.

6-آیا لیزر مو های زائد درد دارد؟

لیزر مو های زائد درد آنی زیادی ندارد و می توان درد ان را به سوزن های گذرا اشاره نمود. ولی بعد از انجام لیزر موهای زائد ممکن است علائمی مانند آفتاب سوختگی جزئی حس نمایید که با استفاده از ژل آلوئه ورا و مراقبت در برابر نور خورشید به سرعت و طی یک روز بهبود می یابد.

پرسش و پاسخ لیزرموهای زائد

7-چه نوع موهایی زودتر از بین می روند؟

هرچه مو ها کلفت و مردانه تر باشند زودتر تحت تاثیر قرار گرفته و از بین می روند.به همین علت لیزر موهای زائد زیربغل می تواند بسیار اثربخشی سریعی داشته باشد.

پرسش و پاسخ لیزرموهای زائد

8-هر جلسه لیزر چقدر زمان می برد؟

هر جلسه لیزر بسته به محلی که لیزر می شود و مساحت آن زمان می برد ولی در کل به بیش از چند دقیقه تجاوز نمی کند.

9-چه مناطقی را می توان تحت درمان قرار داد؟

لیزر مو های زائد محدودیتی ندارد و می تواند در تمام نواحی بدن مورد استفاده قرار بگیرد مثل صورت و گردن، کل دست و پا، زیر بغل، پشت سینه و بیکینی.

پرسش و پاسخ لیزرموهای زائد

10-آیا این روش سن خاصی دارد؟

خیر این روش محدودیت سنی یا جنسیتی ندارد.

11-نحوه عمل لیزر چگونه است؟

طول موج مخصوص از لیزر از پوست عبور کرده و بر روی رنگدانه یا ملانین موجود در فولیکول موها اثر می کند و باعث از بین رفتن موها می شود. در این روش سلول های مجاور و بقیه پوست هیچ آسیبی نمی بیند و فقط موهای زائد از بین می روند.

پرسش و پاسخ لیزرموهای زائد

12-فواید لیزر مو های زائدچیست؟

  • نتایج عالی و طولانی مدت
  • جلسات درمانی سریع که فقط چند دقیقه به طول می انجامد.
  • درمان راحت بدون نیاز به ریکاوریو استراحت
  • مقرون به صرفه با توجه به دائمی بودن این روش

پرسش و پاسخ لیزرموهای زائد

13-آیا مصرف داروی خاصی لازم است قبل از لیزر قطع شود؟

بعضی داروها سبب افزایش حساسیت پوست به نور می شوند از این دسته می توان بعضی از آنتی بیوتیک ها را نام برد. به همین علت توصیه می شود لیزر موهای زائد پس از درمان عفونت های میکروبی انجام شود.روآکوتان(برای جوش صورت) با توجه به دوز مصرفی نیز می تواند روی نتایج لیزر اثرگذار باشد و باید کنترل شود. اگر داروی خاصی دریافت می کنید به پزشک خود اطلاع دهید.

پرسش و پاسخ لیزرموهای زائد

14- آیا ممکن است لیزر سبب بروز غدد سرطانی در درون بدن شود؟

خیر چنین چیزی علمی نیست زیرا عمق نفوذ لیزر های درمانی فقط چند میلی متر است و روی فولیکول های مو اثرگذار است و به بافت های مجاور لطمه ای وارد نمی کند. ضمن این که اگر این روش بیماری خاصی را تشدید کند و حتی اگر یک مورد از این موارد گزارش شود فورا توسط سازمان غذا و دارو آمریکا منسوخ خواهد شد.

پرسش و پاسخ لیزرموهای زائد

15- آیا لیزر برای مردان انجام می شود؟

بله لیزر آقایان نیز انجام می شود که کم اثرتر از لیزر خانم ها است. زیرا هورمون های مردانه سبب مقاومت مو ها در برابر لیزر می شوند و به همین علت آقایانی که تمایل به لیزر دارند باید جلسات یادآور سالیانه انجام دهند.

پرسش و پاسخ لیزرموهای زائد

16- آیا لیزرموهای زائد منجر به نازایی می شود؟

خیر همانطور که گفته شد عمق نفوذ لیزر چند میلی متر است و هیچگونه اثری بر اندام های داخلی ندارد و شایعات غیر علمی افراد سودجو را باور نکنید. تمام این موارد به طور علمی توسط سازمان غذا و دارو مورد آزمایش قرار گرفته شده است و نگرانی برای آن ها وجود ندارد.

پرسش و پاسخ لیزرموهای زائد

17-آیا لیزر موهای زائد می تواند روی چشم اثر بگذارد؟

بله از انجا که چشم حاوی رنگریزه است در صورتی که امواج به سمت آن تابانده شوند می تواند خطرناک باشد ولی برای لیزر بخش های صورت عینک مخصوص در اختیار افراد قرار می گیرد که چشم را از امواج لیزر محفوظ نگه می دارد.

پرسش و پاسخ لیزرموهای زائد

18- آیا ممکن است رشد مو ها در هنگام بارداری باز گردد؟

فولیکول هایی که از بین نرفته اند به علت بالا بودن سطح هورمون ها در بارداری سبب رشد بیشتر مو ها می شوند. البته این مقدار به حدی خواهد بود که مورد توجه قرار نمی گیرد اما اگر مایل به لیزر موهای زائد خود هستید باید تا پس از این دوران و دوران شیردهی اقدام نمایید.هر چند هنوز اثر لیزر بر جنین یا مادران شیرده تائید نشده است اما پزشکان این روش را برای این افراد به بعد از این دوران موکول می کنند.

پرسش و پاسخ لیزرموهای زائد

19- بعد از لیزر مو های زائد چگونه از پوست باید مراقبت شود که بهترین نتیجه حاصل شود؟

پس از عمل باید از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب خودداری کرد و در حد امکان از کرم های ضد آفتاب استفاده نمود. علاوه بر این در صورت رشد موهای زائد در بین جلسات باید توسط تیغ اصلاح شوند و از کندن آن خودداری شود.

پرسش و پاسخ لیزرموهای زائد

 

20- چرا باید قبل از جلسات مو ها را با تیغ تراشید؟آیا این کار مو ها را زیاد نمی کند؟

تراشیدن مو ها با تیغ سبب فعال شدن آن ها می شود و آن ها را وارد چرخه رشد فعال خود می کند که لیزر بیشترین اثر را بر آن ها می گذارد و حذف آن ها زودتر صورت می گیرد. بنابراین نگران نباشید زیرا سبب از بین رفتن بیشتر و سریعتر مو ها خواهد شد.

21- آیا دستگاه های مختلف نتایج مختلفی به دنبال دارند؟

قطعا همینطور است. پزشک با توجه به تراکم مو و رنگ پوست شما دستگاه مناسب را انتخاب خواهد کرد . به همین دلیل مشاوره قبل از درمان اهمیت زیادی دارد.

22- آیا لیزر روی مو های کرکی اثرگذار است؟

تاثیر لیزر روی این مو ها بسیار کم است و توصیه می شود این روش را برای مو های بی رنگدانه و ظریف که دیده نمی شود امتحان ننمایید.

لیزرموهای زائد

هزینه لیزر موهای زائد چقدر است؟

هزینه ی لیزر موهای زائد به شرایط و عوامل مختلفی بستگی دارد. از این عوامل می توان به :

نوع دستگاه، تعداد جلسات، ناحیه ی درمان، تجربه ی پزشک و … اشاره کرد.

برای اطلاع دقیق از قیمت ها میتوانید به مقاله ” هزینه ی لیزر پوست ”  از وبسایت کلینیک پوست و موی دکتر مسعود جعفری یکی از معتبر ترین مراکز لیزر موهای زائد مراجعه کنید.

بفرست به دوستات :
نام و نام خانوادگی
فهرست