مهم ترین نکات تزریق ژل به پیشانی

تزریق ژل به پیشانی

چروک های پیشانی از خطوطی هستند که در چهره بسیار مشخص هستند.چین و چروک های پیشانی و اطراف چشم ها فرد را عصبانی نشان می دهند. این خطوط به خاطر انقباض ماهیچه های پیشانی حین بالا بردن ابرو ها به وجود می آیند.

تزریق ژل پیشانی

بسیاری افراد ابروهایشان را به طور طبیعی برای بیان حالات مثل خنده، اخم یا عصبانیت بالا می برند و حدود ۴۰ درصد افراد به خصوص در افرادی که دچار افتادگی پلک شده اند همیشه ابروهایشان را بالاتر می برند تا بهتر بتوانند ببینند.

معمولا تزریق ژل با هدف صاف کردن تمام خطوط انجام می شود ولی در بعضی آقایان زیاد عادی به نظر نمی رسد که پیشانی کاملا صاف داشته باشند به همین علت کاهش خطوط پیشانی هدف قرار می گیرد تا فرد چهره جوانتری به دست بیاورد. خانم ها اما از این نظر مشکلی ندارند و پس از تزریق ژل بسیار خوب به نظر می رسند.

تزریق ژل پیشانی می تواند خطوط اخمی که در اثر متمرکز شدن فرد بر روی یک چیز، اخم یا نگاه با چشم نیمه باز به وجود می آید را نیز کاهش دهد. با بالا رفتن سن و انقباض مداوم ماهیچه های دو ابرو یک یا دو خط در این ناحیه به وجود می آید که چهره را عبوس و گرفته نشان می دهد.

  تزریق ژل پیشانی

تزریق ژل پیشانی برای چه کسانی مناسب است؟

تزریق ژل پیشانی برای دو نوع بیمار بسیار مناسب است:
 • بیماران با خطوط پیشانی عمیق که درمان های ضد خطوط مثل بوتاکس که جنبه پیشگیری دارد به تنهایی نمی تواند این خطوط را به طرز چشم گیری کاهش دهد.
 • افرادی با ابروهای پایین افتاده یا پلک های افتاده که می خواهند چروک های پیشانی را کاهش دهند ولی نمی خواهند ابرو به سمت پایین کشیده شود.

در این افراد اگر محصولات ضد چروک را به پیشانی تزریق کنیم امکان زیادی وجود دارد که افتادگی پلک و ابرو بیشتر نمایان شود و به همین علت استفاده از ژل از تزریقات محصولات ضد چروک ارجحیت دارد.

این تزریق برای تمام مردان و زنانی چروک های عمیق دارند مناسب است و مععمولا افرادی که به کلینیک پوست و مو مراجعه می کنند بالای چهل سال سن دارند. اشخاص جوانتر از آن جا که خطوط صورتشان عمیق نشده است می توانند از بوتاکس برای جلوگیری از این خطوط استفاده نمایند.

تزریق ژل پیشانی برای چه کسانی مناسب نیست؟

 • کسانی که به ترکیبات ژل ها حساسیت دارند.
 • افراد با بیماری های خود ایمنی مثل دیابت
 • افراد مستعد کلوئید
 • عفونت باکتریایی پوست باید ابتدا درمان گردد و سپس برای تزریق اقدام شود.
 • کسانی که ویروس تبخال در آن ها فعال است و حتما در مورد سابقه تبخال به پزشک اطلاع دهید.
 • خانم های باردار یا در حال شیردهی
 • نوجوان های زیر هجده سال
 • کسانی که از دیگر فیلر های پوستی استفاده کرده اند.

تزریق ژل پیشانیچه تفاوتی بین تزریق ژل به پیشانی و تزریق های ضد چروک مثل بوتاکس وجود دارد؟

ژل به چروک ها حجم می دهد و آن ها را پر می کند. ژل زیر پوست تزریق می شود تا فرورفتگی ها را بپوشاند و برای چروک های عمیق کاربرد مناسبی دارد.

بوتاکس از حرکت ماهیچه جلوگیری می کند که این کار سبب کاهش حرکت عضله پیشانی هنگام تغییر حالات صورت و در نتیجه کاهش به وجود امدن و عمیق شدن این خطوط می شود. بوتاکس به تنهایی نمی تواند چروک های عمیق را پر نماید و اثر آن بر خطوطی است که با انقباض ماهیچه نمایان می شوند.

تزریق ژل پیشانی

ترکیبی از ژل و بوتاکس برای پر کردن خطوط و هم چنین جلوگیری از عمیق تر شدن آن ها بسیار مناسب است و برای افرادی که به دنبال نتیچه های طولانی و موثرند پیشنهاد می شود.

فواید تزریق ژل به پیشانی

هدف این تزریق کاستن از عمق چروک های پیشانی یا برطرف کردن آن ها است اما فواید دیگری نیز نصیب کسانی که این درمان را انجام می دهند می شود.

۱-از آن جا که ترکیبات ژل ها مثل هیالورونیک اسید در بدن انسان یافت می شود و یک ماده طبیعی است سبب جذب آب در ناحیه مورد نظر می شود و به علت این آبرسانی، پوست پیشانی کشیده تر و مستحکم تر می شود.

۲-با بالا رفتن سن حجم پیشانی به علت کم شدن کلاژن کاهش می یابد. با این درمان کلاژن در پوست افزایش می یابد و سبب جوانسازی پوست می شود و هم چنین حجم پیشانی افزایش می یابد.

تزریق ژل پیشانی

 بسیاری افراد نگران وقتی هستند که برای درمان اختصاص می دهند و می خواهند هر چه زودتر به کار و فعالیت های عادی خود باز گردند. خبر خوب برای این افراد این است که این روش نه تنها در مدت کوتاهی انجام می شود بلکه هیچگونه زمان ریکاوری ندارد و فرد بالافاصله می تواند به فعالیت های خود باز گردد.

ماندگاری تزریق ژل پیشانی و طول درمان

بسته به ژلی که برای درمان توسط پزشک مناسب شناخته می شود، ماندگاری این درمان متفاوت و بین چهار ماه تا دو سال است. ژل هیالورونیک اسید معمولا بین چهار تا شش ماه ماندگاری دارد. پس از این مدت باید به متخصص پوست و مو مراجعه نمود و برای ترمیم ژل اقدام نمود.

جلسات درمان کوتاه است و حدود سی دقیقه به طول می انجامد. بعضی ژل ها اثرشان را در همان ابتدا نشان می دهند و بعضی ژل ها مدت زمانی طول می کشد تا نتیجه نهایی خود را نشان دهند و در این مدت کلاژن را در منطقه مورد نظر افزایش می دهند. نتایج نهایی معمولا سه تا چهار هفته پس از تزریق نمایان می شود.

تزریق ژل پیشانی

مراقبت های پس از تزریق ژل پیشانی

 • از ژل های آلوئه ورا و آرنیکا برای ماساژ پیشانی و اطراف آن روزی دو بار استفاده نمایید.
تزریق ژل پیشانی
 • از داروهایی که پزشک برای رفع عوارض مثل قرمزی، حساسیت و کبودی برای شما تجویز نموده است به طور مرتب استفاده نمایید.
تزریق ژل پیشانی
 • حتما از کرم ضد آفتاب استفاده کنید و بهتر است از SPF 50 استفاده نمایید.
تزریق ژل پیشانی

به هر مقدار که مراقبت شما از پوست بیشتر باشد، ماندگاری ژل نیز بیشتر می شود.سبک زندگی بر میزان ماندگاری ژل بسیار اهمیت دارد. تا بیست و چهار ساعت پس از تزریق ژل به پیشانی فشار وارد نکنید. قرمزی، سوزش یا موارد جزئی دیگر در روز های ابتدایی بعد درمان از بین می روند. از مصرف الکل و سیگار بپرهیزید و به میزان کافی آب بنوشید. میوه ها و سبزیجات را در رژیمتان وارد کنید.

تزریق ژل پیشانی جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق ژل  و انجام مشاوره به متخصص پوست و مو و کلینیک پوست و مو و زیبایی و لیزر دکتر مسعود جعفری مراجعه کنید.