عوارض تزریق ژل پیشانی

چروک های پیشانی در چهره اغلب افراد میانسال دیده می شوند. این چروک ها از بین دو ابرو گرفته تا خطوط افقی موازی روی پیشانی روی ظاهر افراد تاثیر مستقیمی دارد و سبب بالا نشان دادن سن می شوند.

عوارض تزریق ژل پیشانی

علت به وجود آمدن این چروک ها این است که با بالا رفتن سن کلاژن پوست کاهش می یابد و با تکرار مداوم حرکات صورت مثل اخم کردن، بالا بردن یا جمع کردن ابرو ها سبب به جا ماندن خطوط ناشی از انقباض ماهیچه روی پیشانی می شود.

تزریق بوتاکس می تواند از حرکت ماهیچه جلوگیری کند و اجازه به وجود امدن این چروک ها را ندهد ولی وقتی این خطوط ظاهر شوند و به طور ثابت باقی بمانند چه می توان کرد؟ پزشکان به منظور پر کردن این چروک ها تزریق ژل ها را پیشنهاد می دهند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق ژل پیشانی به مقاله ی “مهم ترین نکات تزریق ژۀ به پیشانی” از همین سایت مراجعه نمایید.

عوارض تزریق ژل پیشانی

ژل ها انواع گوناگونی دارند و تزریق آن ها بسیار ساده و ایمن است. تزریق ژل پیشانی نیاز به بی هوشی ندارد و در یک جلسه سی دقیقه ای انجام می شوند. بسته به نوع ژل ماندگاری بین شش ماه تا دو سال دارند و اثر آن ها بلافاصله بعد از تزریق مشخص می شود.

هر چند مثل هر محصول و درمان زیبایی ژل ها هم خالی از عوارض جانبی نیستند. دانستن این عوارض می تواند به مراقبت شما، بهبودی زودتر و جلوگیری از وقوع عوارض نادر کمک کند.

عوارض تزریق ژل پیشانی

بیشترین و معمول ترین عوارض جانبی تزریق ژل  پیشانی:

عوارض تزریق ژل پیشانی

 • کبودی پیشانی
 • سرخ شدن پیشانی در محل تزریق ها
 • تورم پیشانی
 • درد در ناحیه پیشانی
 • خارش و حساس شدن پوست

این عوارض طی یک هفته کاملا بهبود می یابند. اگر درد یا تورم ادامه داشت می توانید از پزشک متخصص پوست و مو کمک بگیرید.

عوارض تزریق ژل پیشانی

دیگر عوارض جانبی که کمتر رایج هستند:

 • عفونت
 • برآمدگی و ناهموار بودن ژل در زیر پوست
 • تغییر رنگ در قسمتی از پوست که بر اثر تزریق زیاد از حد ژل ممکن است رخ دهد.

عوارض نادر ولی جدی تر تزریق شامل:

 • بر جا ماندن اسکار روی پوست بسیار نادر است.
 • در وسط دو ابرو ها چون نزدیک چشم است امکان تار شدن دید وجود دارد ولی بسیار کم است. معمولا در اطراف چشم کوری موقت یا دائم در صورت تزریق اشتباه ژل به رگ های خونی که به چشم می روند وجود دارد ولی نادر است.
 • واکنش های آلرژی که به ندرت سبب واکنش های شدید مثلشوک آنافیلاتیک می شوند ولی به سرعت به کمک های پزشکی نیاز خواهد بود.

پنج نکته برای داشتن تزریق امن تر ژل به پیشانی

1-همیشه از کمک یک پزشک زیبایی، متخصص پوست یا جراح پلاستیک برای انجام این گونه درمان ها استفاده کنید. علاوه بر ایمنی تزریق در اطراف رگ ها می توانید از صحت و اصل بودن نوع ژل دریافتی نیز اطمینان حاصل کنید. یک پزشک متبحر و مجرب از ژل های تحت تائید سازمان غذا و دارو استفاده می کند.

عوارض تزریق ژل پیشانی

2-همیشه پیش از انجام این درمان ها در جلسه مشاوره در مورد عوارض، مراقبت ها و نتایج درمان از پزشک زیبایی سوال بپرسید و خود را آماده نمایید.

3-از نوع محصول و ژل مصرفی اطمینان یابد و محتویات درون آن را بررسی کنید تا از عدم حساسیت به آن ها مطمئن شوید.

عوارض تزریق ژل پیشانی

4-داروهای مصرفی خود را به پزشک اطلاع دهید تا از هر تداخلی جلوگیری شود.

5-هرگز ژل های تزریقی را از اینترنت تهیه نکنید. امروزه حتی بعضی آرایشگران نیز اقدام به تهیه یا فروش ژل ها می کنند ولی هر ژل باید در شرایط مخصوص نگهداری شود، پلمپ باشد و توسط پزشک ارائه شود.

عوارض تزریق ژل پیشانی

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق ژل پیشانی و انجام مشاوره ی رایگان به کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی دکتر مسعود جعفری مراجعه کنید.

بفرست به دوستات :
فهرست