همه ی نکات تزریق چربی لب

تزریق چربی به لب

انتقال چربی یک روش معمول و پرطرفدار مورد استفاده برای بهبود وضعیت لب استفاده می شود. این بهبود می تواند در اندازه، تقارن و شکل لب ها اعمال شود و این موضوع بستگی به نظر فرد تحت درمان و شکل لب او دارد. تزریق چربی لب امروزه محبوبیت زیادی را کسب کرده است. از اینرو در مقاله ی حاضر اطلاعات جامعی در مورد تزریق چربی لب به شما خواهیم داد.

تزریق چربی لب

هر چند روش های مختلف دائمی و غیر دائمی برای اصلاح لب وجود دارد ولی همچنان تزریق چربی به عنوان یک روش پرطرفدار باقی مانده است و علت محبوبیت آن به علت نتایج موفق و طولانی مدت است.

اصلاح لب ها با تزریق چربی برای موارد زیر موثر واقع شده است:

  • بی نقص نمودن ظاهر لب ها
  • افزایش حجم لب برای افرادی که از لب های کوچک، صاف، افتاده یا نامتقارن خود ناراضی هستتند و قصذ اصلاح آن را دارند.

 

تزریق چربی لب

  • اصلاح افتادگی ناشی از سیگار کشیدن، جاذبه، آسیب های محیطی و افزایش سن که علاوه بر افتادگی سبب کاهش حجم نیز می شود.
  • جوانسازی شکل لب ها با بهبود حجم و صاف تر نمودن آن ها

تزریق چربی لب

لب ها بخش های مهم صورت هستند و ناخواسته توجه افراد را جلب می کنند. برای جلوگیری از نتتایج نامطلوب مثل عدم تقارن یا پر شدن زیاد لب ها(لب اردکی) هر تغییری در لب ها نیازمند مهارت های یک پزشک متخصص پوست و مو ماهر و با تجربه است. بنابراین پیش از انتخاب این روش یا هر روش زیبایی دیگر از مهارت و تجربه پزشک مطلع شوید.

روش تزریق چربی  لب

اصلاح لب ها با تزریق چربی سبب بهبود حجم لب ها به وسیله تزریق با دقت و اندازه مناسبی از چربی که از منطقه اهدا که می تواند ران، پهلو ها یا شکم فرد باشد گرفته شده است رخ می دهد. علت انتخاب این مناطق این است که معمولا چربی های انباشته در این مناطق نسبت به حل شدن مقاومت بیشتری دارند.

تزریق چربی لب

از آن جا که چربی از بدن خود فرد گرفته شده است احتمال بروز آلرژی از بین می رود. دیگر فایده این درمان این است که به راحتی قابل تغییر با نیازهای افراد است و میزان چربی تزریق شده و منطقه تزریق در هر فرد با توجه به مشخصات ظاهری او تعیین می شود. این موضوع سبب رضایت بیشتر افراد و دستیابی به نتیجه دلخواه می شود.

هر چند تزریق چربی به طور فنی یک روش جراحی محسوب می شود ولی :

  • این روش بسیار کم تهاجمی است. یعنی از محل اهدا چربی با کانولا میزانی چربی برداشته می شود و سپس با سوزن های مخصوص در لب ها تزریق می شود.
  • با بی هوشی محیطی انجام می شود و نیاز به بی هوشی عمومی ندارد.
  • با هیچ یا بسیار کمی ناراحتی همراه است.
  • فقط به چند روز ریکاوری و استراحت نیاز است.
  • فرایند درمان سریع و بین 30 دقیقه تا یک و نیم ساعت مطابق نیاز افراد است.
  • نتایج بلافاصله بعد از تزریق پدید می آیند و نتایج ثانویه سه تا شش ماه بعد ظاهر می شوند.

تزریق چربی لب

 

مقایسه این روش با دیگر روش های اصلاح لب ها

تزریق چربی لب از دیگر روش های درمان مانند تزریق ژل یا فیلرها نتیجه بهتری ارائه می دهد و ظاهر فرد پس از تزریق چربی طبیعی تر به نظر می رسد. به علاوه نتایج تزریق چربی بلند مدت است و پس از یک یا دو درمان نیاز به جلسه درمانی دیگر ندارد. در حالی که بسیاری از فیلر ها هر شش ماه تا یکسال نیاز به جلسه ای برای تمدید اثر خود دارند.

تزریق چربی سبب ایجاد کبودی و تورم بیشتری در روز های اول می شود ولی با یک هفته استراحت در منزل می توانید نتایج طولانی مدت آن را تجربه کنید در حالی که تزریق ژل کبودی و تورم کمتر و ریکاوری کوتاهتری دارد ولی نتایج دوام کمتری دارند.

تزریق چربی لبتعداد جلسات و طول درمان تزریق چربی لب

این روش با یک جلسه درمان شما را به نتایج راضی کننده ای می رساند. هر چند حدود نیمی از نتیجه اولیه طی یکسال اول از بین می روند و چربی تزریق شده توسط بدن جذب و دفع می شود اما معمولا با تزریق مقدار بیشتری چربی در ابتدا سعی می کنند نتایج ثانویه بهتری رقم بزنند.

 

تزریق چربی لبهم چنین بسیاری پزشکان پیشنهاد می دهند شش ماه پس از درمان اول یک جلسه دیگر برای ارزیابی و در صورت نیاز تزریق دوباره چربی برگزار کنند یا فرد به نتایج مورد انتظار خود برسد. زمان این جلسات از سی دقیقه تا دو ساعت بر طبق نیاز فرد و ساختار لب او متفاوت است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق چربی و انجام مشاوره ی رایگان به کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی دکتر مسعود جعفری مراجعه کنید.