هزینه ی تزریق چربی چقدر است؟|عوامل موثر در هزینه ی تزریق چربی

هزینه های تزریق چربی

تزریق چربی یکی از راه های زیباسازی و جوانسازی صورت است. در این روش به وسیله تزریق چربی و کشیده شدن پوست سبب فرم دهی و از بین بردن چین و چروک می شود.

ابتدا بیمار و پزشک جلسه ای تشکیل می دهند تا به خوبی انتظارات و اهداف بیمار برای انجام این عمل مشخص گردد و سپس پزشک با توجه به توده بدنی و مقدار چربی مورد نظر نقاطی را برای برداشتن چربی انتخاب می کند.معمولا این برداشتن به روش لیپوساکشن انجام می شود اما امروزه روش لیپوماتیک نیز به عنوان یک روش جدید و هم چنین برای آب کردن چربی هایی که با ورزش و رژیم غذایی از بین نمی روند مورد توجه قرار گرفته است.

در این روش ماده تزریقی از بدن خود فرد برداشته می شود بنابراین هزینه ای برای آن پرداخته نمی شود و هزینه های پرداختی شامل دست مزد پزشک، روش برداشتن چربی، تعداد محل های برداشتن و تزریق چربی، هزینه کلینیک و آزمایشات قبل و دارو و گن های بعد از عمل می شود. در ادامه به مهم ترین عوامل موثر در هزینه تزریق چربی اشاره می شود.

۱-روش برداشتن چربی

  • برداشتن چربی به روش لیپوساکشن: این روش یک روش قدیمی برای افرادی است که توده های بسیار وسیع و مقاوم در بدن خود دارند. ایجاد این روش ممکن است سبب خونریزی، کبودی، سلولیت، تورم و ایجاد اسکار شود.

 هنوز از این روش برای تزریق چربی استفاده می شود اما در این روش پزشک باید تک تک محل های برداشت چربی را شناسایی کند و چربی مورد نیاز را از ان ها بردارد. این کار به مهارت بالایی نیاز دارد تا به سلول های چربی آسیب نرسد و سپس طی مراحلی خون و سلول های آسیب دیده چربی را جدا می کنند تا چربی برای تزریق اماده شود.

 

هزینه تزریق چربی

  • برداشتن چربی به روش لیپوماتیک: در این روش درمانی دستگاه لیپوماتیک به نقاطی که چربی مقاوم به ورزش و رژیم غذایی دارند وارد می شود و با ارتعاشات خود سبب جدا شدن سلول چربی می شود.اغلب سلول های جدا شده در این روش سالم و مناسب برای تزریق هستند.

دستگاه لیپوماتیک با حسگر های مخصوص خود مانع آسیب رسیدن به بافت های غیر چربی می شود.در یک نوبت استفاده از این دستگاه می توان تا شش لیتر چربی اضافه را برداشت نمود. عوارض این روش کمتر از لیپوساکشن است و دقت این دستگاه آن را از روش لیپوساکشن جدا کرده است. این دستگاه با کانولای هوشمندی که دارد کمترین سطح آسیب به بافت را دارد و چربی بیشتری در این روش برداشت می گردد.

 

هزینه تزریق چربی

هزینه این دو روش با هم متفاوتند و بستگی به تجهیزات مورد نیاز و تشخیص پزشک دارد.

۲-هزینه های قبل و بعد از عمل تزریق چربی

با این که هزینه این مراقبت ها زیاد نمی باشد اما خوب است در جریان آن ها قرار بگیرید چون این هزینه جدا از دستمزد پزشک پرداخت می شود.

یک هفته قبل از عمل لازم است آزمایش بدهید تا پزشک وضعیت شما را برای عمل بررسی نماید. هم چنین بسته به منطقه تزریق و برداشتن چربی ممکن است پزشک لازم ببیند از گن های مخصوص استفاده نمایید که باید آن ها را تهیه کنید.

هزینه تزریق چربی

۳-حجم چربی تزریق شده و مناطق آن

ممکن است فردی فقط بخواهد خط خنده خود را پر کند و شخص دیگری بخواهد گونه و لب و دست و پای خود را با تزریق چربی فرم بدهد. مشخصا هزینه شخص اول بسیار کم تر خواهد بود اما توجه کنید که معمولا کلینیک ها برای عمل های زیبایی بیشتر تخفیف قائل می شوند بنابراین هنگام تصمیم گیری به خوبی این موارد و نیاز خودتان را در نظر بگیرید.

هزینه تزریق چربی

۴-هزینه کلینیک و دستمزد پزشک

 این هزینه ها ممکن است بر اساس تجربه پزشک، موقعیت جغرافیایی کلینیک، تجهیزات کلینیک و موراد دیگری تعیین شود.این هزینه معمولا بخش عمده هزینه ها را شامل می شود و از ان جا که تجربه پزشک در این عمل تعیین کننده است باید قبل از عمل به خوبی تحقیق نمایید و سابقه کار های پزشک و رضایت بیماران را بررسی نمایید.

اغلب پزشکان هزینه ویزیتهای بعدی را هم در هزینه جراحی می گنجانند . با این حال باید به طور مشخص سوال کنید که ایا این ویزیتها را هم در همان هزینه جراحی گنجانده است یا نه.

هزینه تزریق چربی

۵-نیاز به تزریق دوباره

از ان جا که بخشی از چربی تزریق شده جذب می شود ممکن است پس از مدتی بیمار بخواهد این تزریق را تکرار نماید. نتیجه ای که روز تزریق حاصل می شود نتیجه نهایی نیست و با گذشت چند ماه دستخوش تغییر می شود. مراقبت های بعد از عمل در ماندگاری این چربی ها موثرند. مثلا ممکن است در اثر رعایت نکردن مراقبت ها فرد عدم تقارن را حس کند و برای ترمیم آن به پزشک مراجعه نماید. خوب است در مورد هزینه های ترمیم و تزریق دوباره نیز از پزشک خود سوال کنید و ان را در نظر بگیرید.

تزریق چربی یک روش ماندگار است و حداقل سی و حداکثر هفتاد درصد چربی تزریق شده برای همیشه باقی می ماند و همین موضوع این روش را نسبت به تزریق ژل های موقت برتری داده است و به صرفه کرده است.

هزینه تزریق چربی

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق چربی به متخصص پوست و مو و کلینیک پوست و مو و زیبایی و لیزر دکتر مسعود جعفری مراجعه کنید.