معرفی روش درمانی تزریق چربی

تزریق چربی یکی از مؤثرترین راهکارهای درمانی برای جوانسازی و رفع چین و چروک ­های پوستی است. اگر این روش درمانی توسط بهترین دکتر تزریق چربی صورت پذیرد بهترین نتایج را ارائه می­دهد.

در تزریق چربی، برخلاف سایر روش ­های درمانی پوست که از فیلرها و پرکننده ­هایی چون ژل­ استفاده می­شود از چربی کاندیدای تحت درمان برای مرتفع­سازی معضلات پوست استفاده می­شود.  جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق چربی به مقاله ی “تزریق چربی و کاربردها و مزایای آن” از همین سایت مراجعه نمایید.

بافت چربی از پهلوها یا قسمت داخلی ران بدست می­آید. برای جلوگیری از آسیب بافت چربی از دستگاه سانتریفیوژ استفاده می­شود. پس از جداسازی، چربی با استفاده از کانولا به محل تحت درمان تزریق می­شود. همچنین برای ممانعت از سوراخ شدن عروق، چربی به آرامی در بالای فاسیای عمقی توزیع می­گردد.

بهترین دکتر تزریق چربی

کاربردهای تزریق چربی

تزریق چربی کاربردهای متعددی در زیبایی دارد. بهترین دکتر تزریق چربی می­تواند از این روش برای درمان مشکلات مختلف پوست استفاده کند. عمده ­ترین این کاربردها در موارد زیر خلاصه می­شود:

 • جوانسازی پوست، رفع خط اندوه و لبخند و چین و چروک صورت و نواحی مختلف بدن مانند گردن
 • جوانسازی دست ­ها
 • رفع گودی و تیرگی زیر چشم
 • درمان اسکارهای ناشی از آکنه ­ها و جوش ­های هورمونی
 • حجیم کردن و بهبود ظاهر پستان ­ها
 • حجم­ دهی به نواحی مختلف بدن مانند باسن و ساق پا
 • بهبود کانتور صورت و سینه
 • برطرف نمودن فرورفتگی ­ها و کاهش قابل توجه حجم پوست که در اثر عواملی مانند تصادف و یا سوختگی شدید ایجاد شده است.

بهترین دکتر تزریق چربی

مزایای تزریق چربی

تزریق چربی از روش ­های درمانی محبوبی است که اگر توسط بهترین دکتر تزریق چربی انجام گیرد دارای مزایای متعددی در مقایسه با سایر ژل­ ها و فیلرها است. عمده ­ترین این مزایا در ادامه مورد بررسی قرار می­گیرند:

 • یکی از مشکلاتی که در تزریق فیلرهای خارجی مانند ژل­ ها در برخی افراد ایجاد می­گردد واکنش ­های آلرژیک مانند نکروز و عفونت ­های بافتی است. از آنجا که در تزریق چربی، از چربی بدن فرد متقاضی استفاده می­شود این واکنش ­های آلرژیک به حداقل ممکن می­رسد.
 • از آنجا که در تزریق چربی از بافت طبیعی بدن استفاده می­شود دارای نتایجی کاملاً طبیعی است.
 • در صورت مراجعه به بهترین دکتر تزریق چربی، این روش درمانی کاملاً ایمن و فاقد هرگونه اثرات منفی است.
 • روش درمانی تزریق با چربی کاربردهای بسیار متعددی دارد و می­توان از این روش برای رفع طیف وسیعی از مشکلات پوستی در نواحی مختلف بدن استفاده کرد.
 • تزریق چربی روشی است که ماندگاری بالایی دارد.

بهترین دکتر تزریق چربی

معایب تزریق چربی

در کنار تمامی مزیت­ های غیر قابل انکار، معایب تزریق با چربی بسیار اندک است. یکی از این موارد زمان طولانی­تر برای تکمیل پروسه درمان است. ممکن است برای ترمیم برخی از نواحی تحت درمان، نیاز به جلسات درمانی بیشتری نسبت به سایر روش ­ها نیاز باشد.

مسئله دیگر هزینه ­های تزریق با چربی است. از آنجایی که بافت چربی باید طی فرآیندی تخصصی، از بدن استخراج و سپس تفکیک شود این نوع درمان، دارای هزینه­ های بالاتری است.

عوارض جانبی تزریق چربی

مسلماً اگر برای انجام ترانسفر چربی، به بهترین دکتر تزریق چربی مراجعه شود، عوارض جانبی به حداقل ممکن خواهد رسید. عمده ­ترین عوارض جانبی گزارش شده از تزریق چربی عبارتند از:

 • هماتوم یا سروما (تجمع خون یا مایعات زیر پوست که ممکن است نیاز به تخلیه فیلر باشد)
 • عفونت
 • تغییر در حس
 • زخم
 • عکس العمل­ های آلرژیک
 • آسیب به بافت ­های زیرین
 • تورم و کبودی که از عوارض طبیعی این روش تزریقی است

متقاضیان تزریق چربی می­توانند با رعایت توصیه ­ها و دستورالعمل­ های ارائه شده توسط بهترین دکتر تزریق چربی خطرات جانبی را به حداقل برسانند.

میزان ماندگاری تزریق چربی

بقای چربی و ماندگاری نتایج تزریق چربی به مهارت پزشک متخصص، نحوه برداشت و تفکیک چربی، محل تحت درمان و کیفیت تزریق چربی بستگی دارد. برای انجام موفقیت ­آمیز این روش نیاز است به بهترین دکتر تزریق چربی و متخصصی با مهارت­ های پیشرفته و مبتنی بر تجربه و دانش مراجعه نمود. در این صورت، نتایج اغلب پایدار و طبیعی هستند.

بهترین دکتر تزریق چربی

ویژگی­ های بهترین دکتر تزریق چربی

برای حصول ماندگارترین نتیجه در روش ­های مختلف درمان­ های زیبایی مراجعه به پزشکی باتجربه ضروری است. تزریق چربی نیز از این قاعده مستثنی نیست.

بهترین دکتر تزریق چربی پزشکی است که مهارت و تجربه کافی در حوزه برداشت و استخراج چربی و تزریق آن را داشته باشد. در فرآیند تزریق چربی، مرحله برداشت چربی بسیار مهم است.

بهترین دکتر تزریق چربی فردی است که برای انجام این روش درمانی تمامی سوابق پزشکی بیمار را در نظر بگیرد و با توجه به وضعیت جسمی و پس از اطمینان از سلامت بیمار اقدام به تزریق چربی ­نماید. توجه به سوابق درمانی بیمار بسیار حائز اهمیت است؛ چرا که مصرف برخی داروها با تزریق انواع چربی و فیلر در تعارض است و اگر پزشک متخصص پوست و مو اطلاعات لازم را از بیمار دریافت نکند ممکن است تزریق موجب عوارضی چون عفونت بافت شود.

از دیگر ویژگی­ های بهترین دکتر تزریق چربی این است که پیش از اقدام به تزریق، بیمار را در جریان روند درمان قرار می­دهد و توصیه­ های لازم پیش از تزریق و مراقبت­ های پس از تزریق چربی را یادآور می­گردد.

بهترین دکتر تزریق چربی باید با صبر و حوصله در طی جلسات درمان، تزریق را انجام دهد. همچنین بهترین دکتر تزریق چربی پیش از هر چیزی، سلامت بیمار را مدنظر قرار می­دهد. متاسفانه در سال­ های اخیر با ورود افراد غیر متخصص و فاقد دانش کافی در حیطه درمان­ های تخصصی زیبایی، بعضی متقاضیان تزریق چربی، به دلایلی چون هزینه­ های پایین­تر به این افراد مراجعه نموده و در نهایت متحمل عوارض جبران­ ناپذیری شده ­اند.

بهترین دکتر تزریق چربی علاوه بر تعامل با بیمار و شنیدن انتظارات او، نمونه کارهای خود را در اختیار بیماران قرار می­دهد تا بتوانند تصمیم­گیری نهایی را انجام دهند. 

بهترین دکتر تزریق چربی

هزینه تزریق چربی

در تعیین هزینه تزریق چربی فاکتورهای متعددی مؤثر هستند. تجربه و مهارت پزشک یکی از مهمترین این فاکتورها است.

علاوه بر این مورد، منطقه مورد نظر برای برداشت چربی، انتظارات بیمار از درمان، نواحی تحت درمان، تعداد جلسات درمانی و کلینیک منتخب برای انجام تزریق چربی از دیگر متغیرهایی هستند که در هزینه تزریق چربی تأثیرگذار هستند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه تزریق چربی به مقاله ی “هزینه تزریق چربی چقدر است؟” از همین سایت مراجعه نمایید.

جمع ­بندی

تزریق چربی یک روش بسیار کم تهاجم برای جوانسازی پوست است. در این روش از بافت چربی فرد متقاضی استفاده می­شود و دارای کمترین عارضه جانبی است. برای دریافت بهترین نتیجه با حداقل عوارض جانبی لازم است به بهترین دکتر تزریق چربی مراجعه شود. بهترین دکتر تزریق چربی فردی است که طی سال­ها تحقیق و تجربه به تبحر کافی در زمینه تزریق چربی رسیده است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق چربی و انجام مشاوره ی رایگان به کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی دکتر مسعود جعفری مراجعه کنید.

بفرست به دوستات :
فهرست