۲۰ سوال ضروری تزریق بوتاکس چیست؟

پرسش و پاسخ تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس یکی از روش های زیبایی است. در مورد تزریق بوتاکس سوالات فراوانی وجود دارد. از اینرو در مقاله حاضر با انواع پرسش و پاسخ های تزریق بوتاکس آشنا می شوید. اگر شما نیز سوالات فراوانی در مورد تزریق بوتاکس دارید با ما همراه باشید تا با سوالات مهم این حوزه آشنا شوید.

۱-آیا تزریق بوتاکس دردناک است؟

خیر تزریق بوتاکس دردی را متوجه شما نمی کند. درد ناشی از تزریق بوتاکس گذرا و موقت است. حتی پزشک قبل از تزریق در صورت حساس بودن شما به درد از کرم های بی حسی موضعی استفاده خواهد کرد.

پرسش و پاسخ بوتاکس

۲-بوتاکس را در چه نواحی می توان تزریق نمود؟

از تزریق بوتاکس در تمام نواحی صورت مانند بالای بینی، خط خنده و دیگر نواحی که با تغییرات حالت صورت دچار چروک می شوند می توان استفاده نمود. هم چنین در نواحی گردن، دور چشم و بالای لب نیز بوتاکس می تواند اثرات موفقی داشته باشد.

تزریق بوتاکس در زیر بغل و نواحی که دچار تعریق زیاد هستند می تواند این مشکل را بهبود ببخشد.

پرسش و پاسخ بوتاکس

۳-تزریق بوتاکس برای چه کسانی ممنوع است؟

در بیماران با سابقه حساسیت به بوتاکس یا سابقه بیماری های عصبی تزریق بوتاکس ممنوع است. هم چنین برای خانم های باردار یا در حال شیردهی استفاده از این ماده تائید نشده است. در صورتی که در محل تزریق جوش چرکی وجود داشته باشد یا دیگر بیماری های پوستی مشاهده گردد تزریق بوتاکس تا درمان کامل آن ناراحتی پوستی به تاخیر می افتد.

پرسش و پاسخ بوتاکس

۴-آیا تورم و کبودی بعد از تزریق بوتاکس رخ می دهد؟

کبودی و تورم در محل تزریق بوتاکس شایع نیست و فقط در بعضی افراد رخ می دهد. مویرگ هایی که در زیر پوست پراکنده اند ممکن است دچار پارگی شوند که در این صورت کبودی جزئی حاصل می شود و طی دو یا سه روز برطرف خواهد شد.

۵-ماساژ ناحیه تحت درمان به بهبودی ان کمک می کند؟

خیر؛ پس از تزریق بوتاکس بهتر است یک یا دو روز از ماساژ دادن و هر گونه فشار به پوست خودداری نمایید زیرا ممکن بوتاکس حرکت کند و روی ماهیچه های اطراف اثر بگذارد.

پرسش و پاسخ بوتاکس

۶-چه مراقبت هایی قبل از تزریق بوتاکس باید انجام داد؟

قبل از تزریق بوتاکس اقدام خاصی نیاز نیست صورت گیرد اما بهتر است از یک هفته قبل مصرف سیگار، الکل و موادی که خونریزی را افزایش می دهند مثل بروفن، آسپرین، ویتامینE و مواد طبیعی مثل سیر و جنسینگ قطع شود. در روز درمان نیز صورت پاکیزه و عاری از آرایش باشد و با صابون شسته شود.

۷-بعد از تزریق بوتاکس چه مواردی باید رعایت شود؟

بعد از تزریق بوتاکس بین ۱ تا ۳ ساعت با عضلات ناحیه مورد نظر بازی شود بعنوان مثال با اخم کردن و باز کردن اخم عضلات ناحیه مورد نظر را انقباض و انبساط نمایید. انجام دادن این کار در گرفتن بهترین نتیجه از تزریق بوتاکس بسیار موثر است. بعد از تزریق بوتاکس از دستکاری کردن محل تزریق خودداری نمایید و به هیچ عنوان ناحیه تزریق را ماساژ ندهید.

در هنگام استراحت زیر سر باید بلند باشد می توانید از چندین بالشت استفاده نمایید تا سر در هنگام خوابیدن بالاتر از بدن قرار گیرد . بعد از تزریق بوتاکس نباید تا ۴ ساعت سر خود را به سمت پایین خم کنید از حرکات بی دلیل سر خودداری نمایید.

پرسش و پاسخ بوتاکس

۸-تزریق بوتاکس هر چند مدت یکبار باید انجام شود؟

این مدت در افراد مختلف متفاوت بوده و تحت تاثیر عواملی چون بدن بیمار، برند بوتاکس و تجزیه دارو کنترل می شود. اثر بوتاکس به تدریج کاهش پیدا می کند زیرا دارو جذب می شود و اثر آن از بین می رود. متوسط زمان تکرار تزریق حدود سه ماه خواهد بود.

۹-آیا بوتاکس بعد از دفعات زیاد تزریق اثر خود را از دست خواهد داد؟

خیر اثر بوتاکس از بین نمی رود ولی سیستم ایمنی بعضی افراد در مقابل آن آنتی بادی ایحاد می کند که باعث می شود بوتاکس تاثیر اولیه را نداشته باشد.

۱۰-آیا ممکن است تزریق بوتاکس بر روی بیماری فشار خون نیز اثر بگذارد؟

خیر؛ اما قبل از درمان این موضوع را با پزشک متخصص پوست و مو خود در جریان بگذارید.

پرسش و پاسخ بوتاکس

۱۱-آیا می توان به وسیله بعضی مکمل ها تاثیر بوتاکس را طولانی تر کرد؟

بله استفاده از مکمل های خوراکی حاوی زینک می تواند اثر بوتاکس را طولانی تر نماید. هم چنین مراقبت های بعد از درمان در مدت زمان اثر دارو تاثیر گذارند. در مجموع می توان گفت سبک زندگی افراد در این مدت زمان اثر گذار است.

۱۲- آیا بوتاکس سن خاصی را شامل می شود و یک فرد بیست ساله برای چروک های اطراف چشم زود است که از بوتاکس استفاده نماید؟

خیر بوتاکس سن خاصی را شامل نمی شود در واقع استفاده از این ماده در سنین پایین تر نقش بازدارنده در ظهور خطوط صورت نیز خواهد داشت. هم چنین سازمان غذا و دارو تزریق بوتاکس بین سنین ۱۸ و ۶۵ سال را بدون مشکل دانسته است.

پرسش و پاسخ بوتاکس

۱۳- آیا بوتاکس را می توان در لب ها و ابروها انجام داد؟

بوتاکس لب مانعی ندارد اما ممکن است توانایی نوشیدن یا نگه داشتن چیزی با لب ها را از دست بدهید و به همین علت توصیه می شود این تزریق را انجام ندهید.

بوتاکس ابرو اگر توسط پزشک مجرب انجام شود بسیار مفید خواهد بود اما تزریق های اطراف چشم به دقت بالایی نیازمندند و اگر اشتباهی در تزریق رخ دهد امکان افتادگی پلک وجود دارد.

پرسش و پاسخ بوتاکس

۱۴-بعد از تزریق بوتاکس دچار سردرد شده ام. آیا این حالت طبیعی است؟

بله کاملا طبیعی و شایع است. بسیاری افراد در ناحیه پیشانی خود احساس درد خواهند داشت اما اگر بعد از مدت یک هفته برطرف نشد حتما به پزشک خود اطلاع دهید.

پرسش و پاسخ بوتاکس

۱۵- عوارض بوتاکس چیست؟

 باید توجه داشت عوارض هیچ دارویی حتی بوتاکس صفر نیست اما این دارو مورد قبول سازمان بهداشت و غذای آمریکا است و عوارض عمده ای از آن گزارش نشده است و عوارض کوتاه و گذرا هستند.

۱۶- آیا تزریق بوتاکس زمان بر است؟

تزریق بوتاکس بیش از سی دقیقه به طول نمی انجامد و حتی در صورت کم بودن نقاط درمان در زیر ده دقیقه نیز انجام می شود.

پرسش و پاسخ بوتاکس

۱۷-آیا بوتاکس هر نوع چین و چروکی را از بین می برد؟

مسلما این طور نیست و تزریق بوتاکس به تمام نواحی صورت ممکن نیست زیرا فرم غیرطبیعی حاصل می شود. برای بعضی از چروک های عمیق باید از فیلر و ژل های تزریقی نیز برای بیمار استفاده می شود تا تاثیر بهتری حاصل شود.

پرسش و پاسخ بوتاکس

 

۱۸- آیا استفاده طولانی مدت از بوتاکس باعث فلج دائم عضله می شود و قطع آن سبب افتادگی ماهیچه؟

عضله به هیچ وجه به طور دائم فلج نمی شود ولی بعد از استفاده مکرر بوتاکس ممکن است مقاومت آن بیشتر شود و تاثیر تزریق را کاهش دهد. احساس افتادگی ماهیچه از این رو است که فرد برای مدتی حرکت عمده در محل تزریق ندارد و احساس سنگینی و کشیدگی پوست می کند ولی با از بین رفتن اثر احساس می کند عضله افتاده شده است که با گرفتن عکس هایی متوجه خواهد شد که این طور نیست.

۱۹- به پزشک نامناسبی مراجعه کردم و از تزریق بوتاکس خود راضی نیستم آیا راهی برای از بین بردن اثرات آن وجود دارد؟

خیر شما فقط می توانید تا مدت از بین رفتن تاثیر آن صبر کنید و دفعه بعد در انتخاب پزشک صبر بیشتری به خرج دهید.

۲۰- بوتاکس پوست را روشن می کند؟

خیر بوتاکس هیچ گونه تاثیری روی رنگدانه های پوستی ندارد.

پرسش و پاسخ بوتاکس

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق بوتاکس به متخصص پوست و مو و کلینیک پوست و مو و زیبایی و لیزر دکتر مسعود جعفری مراجعه کنید.

 

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]