زعفرانیه - خیابان آصف (اعجازی) - جنب بانک ملت - طبقه ۲ پلاک ۳۷

بوتاکس لب چیست؟ مزایا و معایب انجام بوتاکس لب

مجله آموزشی

بوتاکس لب چیست؟ مزایا و معایب انجام بوتاکس لب

مشاوره رایگان

با سلام و احترام خدمت شما خواننده عزیز، شما می توانید با پر کردن فرم زیر از مشاوره رایگان ما بهره بگیرید. ( حداکثر تا 24 ساعت با شما تماس می گیریم )

4.5/5

بوتاکس لب چیست؟ مزایا و معایب انجام بوتاکس لب

بوتاکس لب

کلینیک پوست و مو-بوتاکس لب

اگر شما هم جزو کسانی هستید که ظاهر شدن و گسترش چین و چروک اطراف لب، خطوط و چین‌های کوچک و ظریف، و غیر جذاب از گوشه‌ی لب‌ها به سراسر لب‌ها و دهان باعث آشفته شدن ذهنتان شده است. در نتیجه اعتماد به نفس همیشگیتان را در مورد زیبایی از دست دادید حتما خواندن این مقاله درباره بوتاکس لب را از دست ندهید.

بوتاکس چیست؟

بوتاکس یک ماده تزریقی حاوی سم بوتولینوم است که در بسیاری از درمان های زیبایی استفاده می شود. هنگامی که بوتاکس در مقادیر کم تزریق می شود، می تواند ماهیچه های اطراف دهان و سایر نواحی را برای سه تا شش ماه ضعیف کند. در این مدت ماهیچه ها شل می شوند و باعث می شوند چین و چروک و خطوط تا زمانی که سم تمام شود کاهش یابد. با هر تزریق، چین و چروک ها و خطوط همچنان کاهش می یابد؛ اگرچه توصیه می شود که برای گرفتن بهترین نتیجه درمان ها باید به طور منظم انجام شوند.

تزریق بوتاکس زمانی ایمن است که توسط یک متخصص مجاز انجام شود. این موضوع به این دلیل است که همه متخصصان دارای مجوز ملزم به پیروی از دستورالعمل های ایمنی تعیین شده توسط FDA هستند. بوتاکس لب یا بوتاکس دور لب از جمله درمان های زیبایی رایجی است که متخصصان این حوزه آن را انجام می دهند. از این رو حتما قبل از انجام بوتاکس لب از تخصص پزشک مورد نظر اطمینان حاصل کنید. همچنین با انجام مشاوره پوست و مو از کیفیت کار مطلع شوید.

فلیپ لب با بوتاکس چیست:

بوتاکس یک تعدیل کننده عصبی است که سیگنال های عصبی را به ماهیچه ای که در آن تزریق انجام میشود متوقف می کند و عضله را شل می کند. در حالی که بوتاکس برای درمان چین و چروک های پیشانی، پنجه کلاغی و خطوط اخم مورد تایید FDA است. بوتاکس برای سایر درمان های “خارج از برچسب” مانند لب نیز استفاده می شود.

بوتاکس لب شامل تزریق 4 تا 6 واحد بوتاکس به بالای لب و کناره های دهان است. هدف اصلی بوتاکس لب شل کردن ماهیچه‌هایی است که به لب بالایی متصل می‌شوند (orbicularis oris) که به لب اجازه می‌دهد شل شود و به سمت بیرون خم شود و در نتیجه بزرگ‌تر و مشخص‌تر به نظر برسد.

فواید انجام فلیپ لب:

 • ارزان تر و مقرون صرفه تر از پرکننده ها است.
 • تغییر شدیدی در ظاهر لب های شما ایجاد نمی کند و به شکل طبیعی دیده می شود.
 • لب بالا بسیار زیبا شده مثل اینکه پروتز انجام داده اید.
 • احتمال خرابی و نارضایتی کمی دارد.
 • چند روز بعد نتایج قابل دیدن است.

چرا بوتاکس لب

بوتاکس و بوتاکس لب این روزها نامی آشنا برای اغلب افراد می باشد. چرا که بوتاکس کاربردهای زیادی را در علم زیبایی پیدا کرده است. یکی از اصلی ترین کاربرهای بوتاکس در متناسب و جذاب ساختن لب ها است که بیشتر تحت عنوان بوتاکس لب شناخته می شود.

گذشت زمان و افزایش سن خطوط و چین و چروک های غیر جذابی را روی لب ها ایجاد می کند و زیبایی لب‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد. چین و چروک اطراف لب باعث می‌شوند تا لب‌ها نازک‌تر به نظر برسند و گاهی اوقات خطوط و زاویه‌ها می‌توانند نسبتاً عمیق و تقریباً مانند ترک شده و همه‌ی آن‌ها به وضوح دیده شوند. همچنین از مشخصه‌های پیر شدن صورت نیز به شمار می‌آیند. اینجاست که بوتاکس لب یکی از راه حل های رفع این مشکل خواهد بود.

علاوه براین افرادی نیز هستند که صرفا دنبال راهکارهایی برای بهبود زیبایی صورت خود و ایجاد یک حس خوب هستند که در این حالت نیز بوتاکس لب یکی از پیشنهاد های پزشکان زیبایی خواهد بود.

بوتاکس لب: انتظار چه چیزی را باید داشته باشید!؟

بوتاکس لب راه حلی است که خطوط و چین و چروک های ناخوشایند در اطراف لب یا دهان شما را برطرف می کند. با درک کامل عضلات صورت، جراحان زیبایی می توانند از بوتاکس برای صاف کردن و چاق شدن این ناحیه استفاده کنند. اما بعد از تزریق بوتاکس چه اتفاقی می افتد؟ ما اینجا هستیم تا با چند سال سابقه و یکی از بهترین دکتر تزریق بوتاکس در زعفرانیه به سوالات شما در مورد بوتاکس دور لب پاسخ دهیم. این کار می تواند نتایج بسیار مطلوب و رضایت بخشی داشته باشد.

بوتاکس لب چگونه انجام می شود؟

کلینیک پوست و مو-بوتاکس لب

بوتاکس لب از طریق تزریق نوعی سم به نام سم بوتولینوم نوع  A  با استفاده از سوزن بسیار خوب درماهیچه های نواحی لب ها صورت می گیرد. این ماده شیمیایی یا همان بوتاکس لب می تواند ماهیچه های موجود در نواحی تزریق شده را به طور موقت تضعیف یا فلج کند. در این حالت عضله دیگر منقبض نشده وضعیف میشود و باعث صاف شدن جای چین‌وچروک خواهد شد.

یک بار عمل انجام بوتاکس لب می تواند موجب فلج شدن ماهیچه مورد نظر شما در حدود سه الی چهار ماه شود. اما برای رسیدن به نتایج مطلوب معمولا لازم است چندین بار تزریق بوتاکس انجام میشود. اگرچه ممکن است تزریق در لب کمی دردناک باشد اما تزریق بوتاکس بسیار سریع و بدون درد انجام میشود. اغلب بیماران درد تزریق بوتاکس را به درد نیش زنبورعسل تشبیه میکنند. مدت زمان انجام عمل بوتاکس لب درحدود 5 تا 30 دقیقه می باشد.

بوتاکس دور لب و زیبایی مطلوب ناشی از آن

تزریق بوتاکس لب عالی است زیرا می تواند خطوط و چین و چروک هایی را که روی لب و اطراف دهان ایجاد می شوند به حداقل برساند. خطوط و چین و چروک های ناشی از خندیدن، لبخند زدن، اخم کردن، بوسیدن، سیگار کشیدن و پیر شدن می توانند با این روش ناپدید شوند. بوتاکس همچنین می تواند گوشه های دهان را بالا ببرد و لبخند لاستیکی شما را اصلاح کند. برخی از افراد از تزریق بوتاکس برای تقویت لب بالایی خود استفاده می کنند که به آن لبه بوتاکس نیز می گویند.

بوتاکس لب همچنین روشی محبوب برای کمک به حجیم شدن لب ها برای کاهش ظاهر ناخوشایند لبخند لاستیکی است. لبخند لاستیکی به لبخندی گفته می شود که در آن لثه های بالای دندان های بالایی هنگام خندیدن نمایان می شوند. در ایم مورد تزریق بوتاکس لب مشابه با لب‌گردانی می‌تواند تاثیر منفی لبخند لاستیکی بر چهره را کاهش دهد.

چه کسانی باید بوتاکس لب انجام دهند؟

 • افرادی که به طور ژنتیکی دارای لب های کوچک هستند و جهت بزرگ تر کردن لب خود، به کلینیک پوست و مو و یا کلینیک زیبایی مراجعه می کنند. این افراد معمولا جوان بوده و مشکل عمده ای از جهت چین و چروک در اطراف دهان ندارند.
 • افرادی که با گذر زمان دچار تغییرات زیر می گردند:
 • نازک شدن تدریجی لب و ایجاد چین هایی روی خود لب
 • تحلیل پوست و بافت چربی دور لب و ایجاد چین های عمودی دور لب و بلند شدن فاصله لب تا بینی
 • پایین افتادن گوشه لبها و همچنین ایجاد و عمیق شدن خط اندوه (خط حزن یا ماریونت )
 • افرادی که به دنبال درمان لبخند لثه ای هستند. همچنین بوتاکس لب می تواند برای درمان لبخند لثه ای نیز مورد استفاده قرار گیرد. لبخندی که در آن بافت لثه در بالای دندان های بالا قابل مشاهده است لبخند لثه ای نامیده می شود.

کلینیک پوست وموی دکتر مسعود جعفری

چگونه می توانم نتایج طبیعی از تزریق بوتاکس لب بگیرم؟

اگرچه ممکن است انجام آن ساده به نظر برسد، اما اهمیت بسیار زیادی دارد که این درمان را از یک متخصص دارای مجوز دریافت کنید. اطمینان از استفاده از خدمات و تجربه یک متخصص با کیفیت کار بالا، نتایج را بسیار طبیعی تر نشان می دهد. اگر این کار را توسط یک ارائه دهنده بی تجربه انجام دهید، در معرض خطر تزریق بیش از حد بوتاکس هستید و حتی ممکن است نتوانید از عضلات صورت خود به سبب تزریق بیش از حد به درستی استفاده کنید.

اما مقدار بوتاکس مورد نیاز چقدر است؟ بر اساس نتایج مورد نظر، متخصص تصمیم خواهد گرفت که چه مقدار بوتاکس نیاز دارید. سپس بوتاکس از طریق یک سری تزریق، معمولاً حدود ده بار در هر جلسه، در محل توزیع می شود. از آنجایی که ویژگی های هر فرد متفاوت است، در جلسات مشاوره پیش از اقدام، تصمیم گرفته می شود که چه مقدار بوتاکس برای جوانسازی و زیبایی یک فرد نیاز است.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس لب

مراقبت‌های بعد از تزریق بوتاکس لب عبارتند از :

 •  برای 2 تا 4 ساعت بعد از درمان از دراز کشیدن روی شکم یا صورت اجتناب کنید.
 •  بعد از انجام بوتاکس لب، ممکن است کمی ورم، قرمزی، درد، کبودی یا سوزش وجود داشته باشد. (معمولاً شدت آن کم است و به‌طور عادی تا کمتر از 7 روز ادامه خواهد داشت.) از ماساژ دادن و دست زدن روی محل تزریق اجتناب کنید و هیچ فشاری روی محل وارد نکنید.
 •  تا 24 ساعت، از انجام کارها و فعالیت‌هایی که باید بیمار تا زاویه 90 درجه خم شود خودداری شود.
 • سعی شود که از قرار گیری در معرض گرمای شدید مانند دستگاه‌های تنینگ (برنزه کننده)، کارهای بیرون از محل، ورزش کردن، سونا و غیره برای 7 روز بعد از درمان خودداری شود.
 • بوتاکس لب تاثیر خود را طی 3تا10 روز نشان می دهد و بین 2تا 7 ماه بسته به دوز بوتاکس و فیزیولوژی بدن بیمار باقی می‌مانددر برخی بیماران، بوتاکس، سریع‌تر از سایر بیماران از بین می‌رود.
 • معمولا بیمار باید پس از 2تا3 هفته بعد  دوباره برای چک کردن به کلینیک پوست و مو مراجعه کند.
 • در بیشتر بیماران نیاز است تزریق یک یا دوبار در سال تکرار شود.

کلینیک پوست و مو- بوتاکس لب

میزان ماندگاری بوتاکس لب

میزان ماندگاری بوتاکس لب از فردی به فرد دیگر و همچنین براساس نوع استقامت ماهیچه های صورت هر فرد متفاوت میباشد. اما میتوان گفت به طور میانگین بیشترین ماندگاری بین 3 تا 5 ماه بوده و در برخی موارد پایداری این مواد تا 9 ماه هم گزارش شده است. لازم به ذکر است بعد از انجام این درمان بیماران درمرحله بعد نیاز به درمان کمتری برای ترمیم دارند.

عوارض انجام بوتاکس لب

بوتاکس و دیگر  موارد تزریقی لب مثل فیلر، زمانی که توسط یک پزشک حرفی انجام شود، معمولا ایمن  و بدون خطر می باشند.  تمام پزشکان باید از دستورالعمل های ایمنی که توسط اداره غذا و دارو ایالات متحده آمریکا اعلام شده است را رعایت کنند. با این حال، استفاده از سم بوتولینوم در ناحیه (اطراف لب) هنوز هم به عنوان “غیر  مجاز” توسطFDA  در نظر گرفته شده است.

با این حال، شما هنوز هم ممکن است عوارض بوتاکس لب جانبی خفیفی بعد تزریق مشاهده شود این عوارض معمولا چند روز طول می کشد و ممکن است شامل:

 • بی حسی در محل تزریق
 • کبودی در محل تزریق
 • تورم، که می تواند لب های شما را به طور موقت بزرگتر از حد انتظار نشان دهد
 • حساسیت، سردرد، حالت تهوع

برخی اثرات جانبی نادر اما جدی نیز ممکن است بوجود آید که باید به آن توجه کرد این است که ممکن است بوتاکس از عضله هدف به مکان های دیگر در بدن حرکت کند. لازم به ذکر است که انجام این حرکت امکان پذیر است.

در صورتی که هر یک از علائم زیر مشاهده شد حتما و فورا باید به پزشک معالج مراجعه شود.

علائم حرکت بوتاکس از محل تزریق:

 • ضعف عضلانی کلی
 • دشواری تنفس
 • مشکل صحبت کردن
 • مشکل بلعیدن
 • اختلالات بینایی

بانوانی که باردارند و یا قصد بارداری دارند نباید از تزریق بوتاکس لب استفاده کنند.

هزینه ی انجام بوتاکس لب

هزینه بوتاکس لب به میزان بوتاکسی که مصرف می شود، به عمق خطوط روی پوست (هرچه خطوط عمیق ترباشد بوتاکس بیشتری مصرف میشود)، کیفیت بوتاکس مورد استفاده (هرچه مواد باکیفیت تر باشد میزان دوام آن بیشتر می باشد) و پزشک متخصص تزریق کننده بستگی خواهد داشت. برای مشاوره ی بیشتر در مورد بوتاکس لب به کلینیک پوست و مو و یا کلینیک زیبایی مراجعه کنید.

کلینیک پوست وموی دکتر مسعود جعفری

چگونه می توانید از تاثیر خوب بوتاکس لب بهره مند شوید

 1. .بوتاکس لب به طرز ظریفی لب بالایی شما را مشخص می کند

مزیت اصلی بوتاکس لب، تقویت ظریف لب بالایی شماست. لب شما شیب دار و زیبا مانند پیست پرش اسکی می شود که مرز قرمز لب شما (کناره ی لب) را مشخص می کند. این توهم را هم ایجاد می کند که لب های شما حجیم تر شده است.

 1. خطوط عمودی لب را که بالای لب بالا تشکیل می شوند متوقف می کند

بوتاکس لب همچنین می تواند در کاهش چین و چروک روی لب بالایی شما موثر باشد.همچنین خطوط عمودی لب را صاف کند.

 1. بوتاکس لب می تواند از نمایان شدن لثه های شما در هنگام لبخند جلوگیری کند

اگر «لبخند لثه‌ای» دارید، یا لثه‌هایتان هنگام لبخند زدن دیده می‌شوند، تزریق‌ بوتاکس زیر نظر یک متخصص ممکن است باعث شود تا ماهیچه‌های بالابر لب‌تان شل شود، به طوری که کمتر لثه‌هایتان هنگام لبخند زدن دیده شود.

 1. بوتاکس لب به شما اجازه می دهد تا هنگام لبخند زدن، قسمت بیشتری از لب شما دیده شود.

ماهیچه‌های لب شما معمولاً هنگام پوزخند، لب بالایی شما را محکم می‌کشند، اما بوتاکس لب به شما اجازه می‌دهد تا زمانی که لبخند می‌زنید، قسمت بیشتری از لب شما نشان داده شود.

 1. تقریبا هیچ دوره نقاهتی ندارد

پس از تزریق بوتاکس، می توانید بلافاصله به فعالیت های عادی خود بازگردید.

 1. بوتاکس لب موقتی است و حدود 3-4 ماه ماندگاری دارد

اگر در حال آزمایش برای زیبایی لب خود هستید، فلیپ لب به شما بهترین گزینه برای شما است. زیرا نتایج در عرض 3-4 ماه از بین می رود.

هرچند با توجه به کیفیت موادی که تزریق میشود، مهارت پزشک، و مراقبت های شما میتواند مانگاری بوتاکس لب را افزایش دهد.

آمادگی برای درمان در پروسه تزریق بوتاکس لب

در هفته آخر منتهی به درمان، نباید آسپرین، موترین، آلو، روغن ماهی، ویتامین E و مولتی ویتامین مصرف کنید. همچنین عاقلانه است که یک هفته قبل از درمان از مصرف الکل نیز خودداری کنید. اگر مستعد ابتلا به تبخال هستید، دو روز قبل از درمان از یک داروی پیشگیری کننده برای جلوگیری از عود استفاده کنید.

مزایای بوتاکس لب

بوتاکس لب ظاهر شما را بهبود می بخشد: مهمترین مزیت بوتاکس لب، ویژگی آن برای بهبود ظاهر صورت است. حجم اضافه شده به لب های شما، جذابیت لب و صورت شما را افزایش می دهد و باعث می شود جوان تر به نظر برسید. ظاهر جوان، اعتماد به نفس و عزت نفس شما را نیز افزایش می دهد.

عوارض جانبی ندارد و یا خیلی کم است: بوتاکس لب یکی از ایمن‌ترین و آسان‌ترین روش‌های بزرگ‌کردن لب بدون عارضه یا عفونت هست. واکنش‌های آلرژیک یا عوارض جانبی در تزریق بوتاکس بسیار نادر است زیرا تقریباً پس از شش ماه به طور طبیعی در بدن جذب می‌شوند. یک جلسه برای ترمیم و زیبایی بیشتر لب ها توصیه مب شود. بنابراین، برنامه ریزی یک مشاوره پوست و مو اولیه با یک متخصص پوست و مو برای اطمینان از انجام کار و نتیجه نهایی دلخواه لازم است.

مقایسه با بقیه فیلر های لب: در مقایسه با بقیه فیلر لب، تزریق بوتاکس لب، نتایج طبیعی و زیباتری را دارد. گاهی اوقات با تزریق ژل و چربی با حجم بالا، ممکن است نتایج دلخواهی را مشاهده نکنیم. ولی تزریق بوتاکس اینگونه نیست و نتایج طبیعی تری ارائه می دهد.

کلام آخر

شاید بهترین جواب در مورد اینکه بوتاکس چگونه احساسی را در شما ایجاد می کند، احساس اعتماد به نفس است. اگر قبل از درمان با مشکلات خودتصویری روبرو بوده اید، متوجه خواهید شد که بوتاکس لب ها اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد. در جامعه امروزی، وقتی مردم صحبت کردن، خوردن و آشامیدن شما را تماشا می کنند، توجه زیادی روی لب ها وجود دارد. بنابراین داشتن لب های پر و کانتور می تواند به شما احساس زیبایی و آرامش بیشتری بدهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و انجام مشاوره رایگان میتوانید با کلینیک پوست و مو دکتر مسعود جعفری یکی از بهترین کلینیک پوست و مو در تهران تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3.5]

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

فیسبوک
توییتر
لینکدین
ایمیل
تلگرام
فیسبوک
توییتر
لینکدین
ایمیل
تلگرام

شما می توانید همین الان اولین مشاوره رایگان خود را رزرو کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

زعفرانیه - خیابان آصف (اعجازی) - جنب بانک ملت - طبقه ۲ پلاک ۳۷