بهترین مارک بوتاکس

بهترین مارک بوتاکس

همانطور که میدانید با مرور زمان با منقبض شدن عضلات صورت ناشی از اخم کردن و یا خنده در صورت خط هایی تشکیل می شود که به مرور زمان چین و چروکی را در صورت ایجاد میکند. امروزه یکی از راهکارها و روش های حذف این خطوط و جوانسازی صورت استفاده از بوتاکس می باشد. بوتاکس از طریق جلوگیری از انتقال سیگنال های عصبی به عضلات  باعث می شود که عضله ها سفت شده و دیگر قادر به انقباض نباشند. بدین ترتیب در اثر این تزریق ضمن اینکه از به وجود آمدن چین و چروک های جدید پیشگیری می کند. چین و چروک های موجود را نیز به طور موثری صاف خواهند کرد.

نکته مهمی که وجود دارد این است که امروزه مارک بوتاکس در انواع مختلف و با نام‌های گوناگون در بازار وجود دارد که تمامی آنها برای درمان‌های زیبایی کاربرد دارند. هر نوع مارک بوتاکس دارای مزایا و معایبی می باشند که می تواند در انتخاب آنها برای تزریق از اهمیت بالایی برخودار شود. در ادامه به معرفی برخی از انواع مارک بوتاکس پرداخته می شود. به خاطر داشته باشید که فقط و فقط متخصص می‌تواند مناسب بودن تزریق بوتاکس و بهترین مارک بوتاکس را برای دستیابی به نتایج مطلوب تعیین کند.

اگر قصد تزریق بوتاکس را دارید و نگران گرفتن نتیجه ی نامطلوب هستید، پیشنهاد میکنم با مشاوران ما در کلینیک پوست و موی دکتر مسعود جعفری تماس بگیرید و علاوه بر دریافت مشاوره ی رایگان در مورد انواع بوتاکس مو، صورت، پیشانی و … از هزینه ی بوتاکس نیز مطلع شوید.

بوتاکس مارک دیسپورت

مارک بوتاکس

یکی از انواع مارک  بوتاکس که ساخت کشور انگلستان است. این مارک بوتاکس دارای تاییدیه از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران است تحت عنوان دیسپورت شناخته می شود. دیسپورت برای از بین بردن چین و چروک ها و خطوط ظریف صورت به کار می رود. روند کار دیسپورت به این صورت است که عضله های اطراف ناحیه ای چروک شده است را بی حرکت می کند. دیسپورت بسیار شبیه به بوتاکس می باشد و مانند سایر بوتاکس ها از سم بوتولونیوم تهیه شده است. ولی با این وجود یک تفاوت اساسی با آن دارد؛ این است که در اصل یک نوروتوکسینی است که مولکول های پروتئینی آنرا احاطه کرده و عملکرد آن به این صورت است که پیام های مغز به آن ناحیه را مسدود می کند . با این کار چین و چروک و خطوط روی آن نقطه را  کاهش می دهد.

یا به عبارت دیگر تفاوت این دو به میزان پروتئین‌های غیرسمی مربوط می‌شود که مولکول فعال را دربر می‌گیرند. از آنجایی‌که در دیسپورت پروتئین‌های کمتری مولکول فعال را احاطه می‌کنند، نتیجه تزریق دیسپورت سریع‌تر مشاهده می‌شود. علاوه بر این چون مولکول‌ها کوچک‌تراند، تفاوت بین ناحیه درمان شده و دیگر ناحیه‌ها بسیار ظریف و جزیی خواهد بود. به این ترتیب نتیجه تزریق دیسپورت طبیعی‌تر از بوتاکس است.

یکی دیگر از تمایز شاخص بوتاکس و دیسپورت تفاوت در عمق تزریق این دو ماده است. تزریق دیسپورت عمقی‌تر از تزریق بوتاکس است و دیسپورت بیشتر زیر پوست پخش می‌شود.

در کل با اطمینان می توان ادعا کرد که دیسپورت بهترین مارک بوتاکس در ایران  برای از بین بردن چین و چروک پیشانی، صورت و داشتن صورتی نرم با پوستی یکنواخت است.

بوتاکس مارک نورونوکس  Neuronox

مارک بوتاکس

یکی دیگر از انواع مارک بوتاکس، نورونوکس است. نورونوکس تولید کشور کره است که چند سالی است تاییدیه وزارت بهداشت ایران را نیز کسب کرده است. نورونوکس نیز نوعی سم بوتولینوم است که با تزریق درداخل عضلات باعث میشود که ارتباط عصبی – شیمیایی عضله قطع شود . در نتیجه به صورت موضعی باعث کم شدن فعالیت عضلانی شود . این برند نیز مانند دیسپورت نتایج بسیار خوبی دارد.

فردی که از این نورونوکس استفاده می کند بعد از گذشتن 1 تا 3 روز متوجه روند بهبود صورت خود می شود . این بهبودی از 3 تا 6 ماه ماندگاری دارد. البته میزان ماندگاری دقیق آن به وضعیت بیمار و روش درمان بستگی دارد. زمان تکرار درمان بوسیله ی نورونوکس باید بوسیله ی یک پزشک متخصص معلوم شود.

از عوارض جانبی این دارو می توان ضعف عضلانی و کبود شدن محل تزریق را نام برد. که بعد از نهایتا 6 هفته برطرف می شود. در ضمن بعد از تزریق این دارو ممکن است علائمی مانند سردرد، احساس سرماخوردگی افتادگی چشم و حالت تهوع داشته باشید. بهترین روش مقابله  با این عوارض این است که تزریق نورونوکس را پیش یک متخصص انجام دهید تا عوارض به حداقل برسند.

کنیتوکس (بوتاکس چینی)  Canitox 

یکی دیگر از انواع مارک بوتاکس مورد استفاده در صنعت زیبایی مارک کنیتوکس یا بوتاکس چینی است. این ماده نیز مشتق شده از بوتاکس است که برای برطرف کردن چروک های صورت مانند چین و چروک دور چشم، خط اخم، چروک پیشانی و خط خنده کاربرد دارد. کنیتوکس یا همان بوتاکس چینی همانطور که از نامش پیداست ساخت کشور چین است. که یکی از مواردی که باید در مورد آن رعایت شود نگهداری آن در دمای منفی 4 درجه است. کنیتوکس با نامهای درماتوکس، لینوریز و ریفاین نیز شناخته می شود.

مسپورت   Masport

مسپورت محصولی است که در داخل ایران تولید شده و مورد استفاده قرار می گیرد. و همانند اکثر بوتاکس ها مسپورت می تواند به طور موقت خط های اخم متوسط تا شدید بین دو ابرو را درمان کند . مسپورت باید در دمای بین 2 تا 8 درجه نگهداری شود. مواد موثره این دارو شامل توکسین خالص شده, کلستریدیوم بوتولینوم تیپ آ، کمپلکس با هماگلوتینین می باشد.

زئومین XEOMIN

مارک بوتاکس

نوع دیگر مارک بوتاکس زئومین است. زئومین نیز از سم بوتولینوم ساخته شده که برای رفع خط اخم و چین و چروک صورت تزریق می‌شود. زئومین مانع از انتقال پیام‌های عصبی به عضله‌ها می‌شود. باعث می شود که عضلات ثابت و بی‌حرکت باقی بمانند. برخی پزشکان زئومین را ترجیح می‌دهند، چون برخلاف اکثر مواد تزریقی زیبایی نیازی نیست در دمای پایین نگه داشته شود، به همین دلیل توزیع آن ساده‌تر است. به علاوه چون زئومین هیچ ماده افزودنی ندارد نیازی به سرد نگه داشتن ندارد.

تاثیرگذاری زئومین ظرف یک هفته مشخص می‌شود و ماندگاری نتایج آن سه تا شش ماه است. بنابراین زئومین از نظر زمان مشخص شدن نتایج و ماندگاری آنها مشابه بوتاکس است. زئومین را نباید به جای دیگر فراورده‌های تهیه شده از سم بوتولینوم به کار برد.

چطور بوتاکس اصلی و تقلبی را از هم تشخیص دهیم؟

یک راه ساده برای تشخیص بوتاکس اصل از تقلبی این است که بوتاکس های اصل در ایران از طریق مجاری قانونی و مشخص و مورد تایید وزارت بهداشت وارد می شود . لذا فروش آن در داروخانه ها بلا مانع است. ولی بوتاکس های تقلبی قاچاق بوده و مورد تایید هیچ ارگانی نیستند.

سپس چیزی که باید به آن شک کنید، قیمت است! وقتی یک محصول به طرز شگفت آوری ارزان تر از حد معمول است باید به اصل بودن آن شک کرد.

گزینه ی دیگری که باید بررسی کنید این است که آیا کلینیکی که به آن برای بوتاکس کردن مراجعه کرده اید معتبر است یا نه. اگر مراجعین قبلی از نتایج راضی نیستند، احتمال دارد که این عدم رضایت در اصل از تقلبی بودن بوتاکس سرچشمه گرفته باشد.

عوارض تزریق بوتاکس تقلبی

مطلع شدن از عوارض تزریق انواع بوتاکس تقلبی که سازمان غذا و دارو FDA آنها را تایید نمی‌کند، بسیار مهم است. تایید نشدن بوتاکس توسط FDA به این معنا است که آزمایش‌های لازم تضمین کننده‌ی ایمنی درمان با این فراورده بر روی آن انجام نشده است.

تزریق بوتاکس تقلبی عوارض جانبی بسیاری را به دنبال دارد که از آن جمله می‌توان به آسیب‌دیدگی دائمی اعصاب، فلج جزئی صورت، عفونت و حتی ورم و قرمزی بیش از حد محل تزریق اشاره کرد. برخی عوارض دیگری که داروی تقلبی یا عدم مهارت پزشک، احتمال آنها را افزایش می دهد عبارتند از : واکنش های حساسیتی، انحراف چشم و دوبینی، افتادگی پلک، افتادگی ابرو، ابروی شیطانی و ….

شما می توانید با مراجعه به کلینیک پوست و مو دکتر مسعود جعفری و انجام مشاوره اطلاعات بیشتری در مرود بوتاکس کسب کنید.

بفرست به دوستات :
فهرست