باورهای غلط در مورد لیزر موهای زائد

همه ما موهایی در بدنمان داریم که ناخواسته رشد می کنند و می خواهیم آن ها را رفع کنیم. لیزر موهای زائد یک روش دائمی نسبت به روش هایی مثل وکس یا اپیلاسیون و کرم های موبر یا شیو است که طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است و خانم ها و حتی آقایان مایل به استفاده از لیزر برای رفع موهای زائد خود هستند.

با وجود این که لیزر به عنوان یک روش مفید رفع مو های زائد شناخته شده است و مجبوبیت زیادی به دلیل آسان، ارزان و اغلب بدون درد به دست اورده است اما هنوز شایعات و باورهای غلطی در مورد آن ها وجود دارد.

در این قسمت این باورهای غلط را بررسی می کنیم و صحت و علت اشتباه بودن ان را خواهیم سنجید.

لیزرموهای زائد

1- لیزر موهای زائد دردناک است.

تکنولوژی لیزر موهای زائد هرچند اسمش ممکن است ترسناک به نظر برسد ولی به طرز شگفت آوری بدون درد است. هر چند افراد مختلف احساسات مختلفی را تجربه می کنند و میزان درد در آن ها متفاوت است و مشکل است که برای هر فرد میزان درد را پیش بینی نمود.

 از نظر خیلی افراد اولین بار انجام لیزر موهای زائد درد بیشتری حس می شود ولی بیشتر افراد احساسی مثل نیشگون را حس می کنند. آن چه مشخص است این است که لیزر مو های زائد نسبت به اپیلاسیون درد بسیار کمتری دارد، سریع تر است و بر عکس اپیلاسیون باعث خونریزی نمی شود.

با این که نمی توان تضمین کرد این تجربه برای شما بدون درد باشد ولی باید بدانید راه های زیادی وجود دارد که پزشک درد را به شدت پایین می اورد مانند خنک کننده که معمولا روی دستگاه نصب شده است، لوسیون های مخصوص و تنظیمات دستگاه به شدت می توانند درد را کاهش دهند و این میزان را به بدون درد بودن نزدیک کنند.

لیزرموها زائد

 2- لیزر موهای زائد روی پوست های تیره اثری نمی گذارد.

در گذشته زمانی بود که لیزرها روی پوست سیاه کارایی نداشتند اما امروزه با پیشرف علم و تکنولوژی دستگاه های لیزر متفاوتی وارد بازار شده اند که روی تمام رنگ پوست ها اثرگذاری عالی دارند. به شما تضمین می دهیم که پزشک از آخرین دستگاه ها و بروز ترین امکانات بهره می برد و نیاز نیست نگران رنگ پوستتان باشید.

لیزرموهای زائد

3-سال ها طول می کشد تا لیزر موهای زائد اثر کند.

در بیشترین حالت لیزر موهای زائد حدود چهار تا پنج جلسه حداکثر زمان می برد و با این درمان حدود نود درصد موهای زائد برطرف می شود و به متقاضی این درمان توصیه می شود هر یک ماه تا یک ماه و نیم برای درمان و ترمیم مراجعه نماید.

یعنی در کل زیر یک سال و فقط حدود پنج جلسه زمان می برد تا برای طولانی مدت از مو های زائد خلاص شوید. البته اگر جلساتتان را به موقع شرکت نکنید ممکن است این مدت زمان طولانی تر شود پس همه چیز به خودتان بستگی خواهد داشت.

لیزرموهای زائد

4-لیزر موهای زائد بسیار گران است.

هر جلسه درمان میزان مشخصی هزینه می برد که با توجه به منطقه مورد نظر و دستگاهی که استفاده می شود متفاوت است.به طور مثال مبلغ لیزر مو های بالای لب نسبت به لیزر موهای پشت یا ناحیه بیکینی خیلی کمتر است و جلسات کمتری نیز طول می کشد.

لیزر موهای زائد

قبل از شروع جلسات با پزشک خود در مورد هزینه ها صحبت کنید. هر چند هر جلسه به تنهایی مبلغ زیادی نخواهد بود. لیزر موهای زائد در مقایسه با اپیلاسیون یا روش های دیگر کمی گران تر است اما این را هم در نظر بگیرید که ان روش ها را باید تا آخر عمر ماهی یک بار حداقل انجام دهید ولی لیزر موهای زائد چند ماه طول می کشد و به طور دائم شما را از شر مو های زائد رها می کند. با این اوصاف و با مقایسه قیمت ها در می یابید که ارزش هزینه ای که صرف می کنید را خواهد داشت.

5-لیزر موهای زائد ایمن نیست.

لیزر موهای زائد پیگمانت های موجود در فولیکول مو را هدف قرار می دهد نه چیز دیگر! با توجه به این که این روش غیر تهاجمی است عوارض جانبی آن بسیار کم است و هرچند که تورم و قرمزی تا یک روز ممکن است باقی بماند ولی موقت است و با استفاده از پک یخ و هم چنین ژل آلوئه ورا می توان این آثار را بهبود بخشید. آثار لیزر روی پوست مشابه آثار آفتاب سوختگی خواهد بود و حتی بلافاصله بعد از لیزر می توانید سر کار برگردید. بعضی پوست های حساس به خصوص اگر تیره باشند ممکن است کمی سوختگی را تجربه کنند که باید با پزشک در میان بگذارند .هر چند این عارضه بسیار نادر است.

6-لیزر مو های زائد باعث می شود مو ها عمقی تر رشد کنند.

لیزر موهای زائد باعث ضخیم شدن یا رشد عمقی مو نمی شود در حقیقت بر عکس است و در هر جلسه بین ده تا بیست و پنج درصد در رشد مو ها کاهش ایجاد می شود. همچنین در ضخامت، حجم و ضریب رشد آن ها نیز در هر جلسه تاثیر می گذارد و اگر جلسات را به موقع و به طور پیاپی شرکت کنید کاملا متوجه این کاهش خواهید شد. حتی موهای روییده پس از لیزر نیز کاملا روشن تر و نازک تر از قبل خواهند بود.

لیزرموهای زائد

7-مو های زائد بعد از بارداری باز می گردند.

غیر معمول نیست که ببینید تعدادی از مو ها پس از تولد نوزاد رویش پیدا کرده اند هرچند این رشد به شدت کمتر از قبل از بارداری خواهد بود. از آن جا که تقریبا غیر ممکن است صد در صد مو های زائد را بتوان هدف قرار داد و تنها نود درصد فولیکول ها از بین می روند، این فولیکول های خفته به علت هورمون هایی که در دوره بارداری بشدت افزایش می یابند ممکن است رشد کنند. هر چند این میزان آن قدر کم است که توجه کسی را جلب نمی کند و مشخص نمی شود ولی اگر مادران بخواهند از دست این مو ها هم خلاص شوند باید تا بعد از دوران شیردهی صبر کنند. هر چند تاثیر لیزر بر بارداری یا شیردهی ثابت نشده است اما این دوران احتیاط توسط پزشکان رعایت می شود. پس از این دوره میزان هورمون ها نیز به حالت عادی بر خواهند گشت.

8-لیزر مو های زائد شما را در معرض امواج رادیویی قرار می دهد.

این روش فاقد تشعشعات خطرناک است و در واقع لیزر یک طول موج به خصوص از امواج الکترومغناطیسی یا نور است که تنها چند سانتی متر در پوست نفوذ می کند و نه تنها به اندام های داخلی نمی رسد بلکه در آنها نقطه هدفی نخواهد داشت. زیرا هدف لیزر تنها پیگمانت های موجود در فولیکول مو است و جذب آن ها می شود.

لیزرموهای زائد

9-لیزر موهای زائد باعث تیره یا روشن شده پوست می شود.

یکی از عوارض لیزر مو های زائد که به شدت نادر است ایجاد نقاط روشن تر روی پوست های تیره و تیره تر روی پوست های روشن است. ولی حتی این پیگمانت ها کاملا موقت هستند و در افراد بسیار کمی به وجود می آیند که می تواند به علت انتخاب دستگاه نامناسب باشد.بنابراین پزشکی را انتخاب کنید که در زمینه لیزر مو های زائد تجربه داشته باشد. حتی اگر دچار این عارضه شوید با مراقبت هایی کاملا برطرف خواهد شد.

امیدواریم در این مطلب توانسته باشیم به ابهامات شما در مورد شنیده ها راجع به لیزر مو های زائد پاسخ داده باشیم.

لیزرموهای زائد

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد لیزر موهای زائد و انجام مشاوره به متخصص پوست و مو و کلینیک پوست و مو و زیبایی و لیزر دکتر مسعود جعفری مراجعه کنید.

     

بفرست به دوستات :
فهرست