مراقبت های ضروری پس از تزریق بوتاکس پیشانی چیست؟|بوتاکس پیشانی

مراقبت های بعد از بوتاکس پیشانی

اگر شما هم از چین و چروک های ریز و درشت در پیشانی که موقع اخم کردن ظاهر می شوند رنج می برید و دنبال راهی برای رهایی از آن ها هستید حتما به تزریق بوتاکس به عنوان یک عامل زداینده چین و چروک و در عین حال یک عامل پیشگیرانه فکر می کنید.

تزریق بوتاکس پیشانی

مراقبت های پس از تزریق بوتاکس پیشانی سخت نیستند ولی لازم است که طبق آن ها عمل نمایید تا بهترین نتیجه و کمترین عوارض ممکن را تجربه نمایید. بوتاکس یک فرآیند درمانی کوتاه است و با مراقبت های بعد از آن می توانید انتظار بهترین نتایج را داشته باشید.

بعد از تزریق بوتاکس  پیشانی چه مراقبت هایی را باید رعایت کرد؟

بسیاری افراد به علت نگرانی بابت حرکت بوتاکس یا طبق آن چه شنیده اند پیشانی خود را کاملا بی حرکت نگه می دارند. در واقع حرکت عضلات پیشانی بعد از بوتاکی کاملا طبیعی است. هدف اصلی بوتاکس این است که صورت شما را کاملا بی حرکت نکند و ممکن است چند روز طول بکشد تا نتایج نهایی قابل مشاهده باشد.

تزریق بوتاکس پیشانی

نکات پس از تزریق بوتاکس پیشانی:

مراقبت های پوستی و میک آپ پس از تزریق بوتاکس پیشانی:

 • اگر می خواهید بدانید پس از تزریق بوتاکس می توانید آرایش کنید یا خیر پاسخ مثبت است. آرایش کردن در حد کم پس از بوتاکس هیچ مشکلی ندارد. تنها نکته ای که باید رعایت شود این است که ناحیه مورد نظر را فشار ندهید و نمالید.

تزریق بوتاکس پیشانی

 • استفاده از محصولات مراقبت پوستی نیز طبق معمول می تواند ادامه یابد فقط باید فشاری به پوست ناحیه پیشانی وارد نشود. به طور ایده آل بهتر است ۲۴ ساعت پس از درمان با بوتاکس پیشانی تان را لمس نکنید.

تزریق بوتاکس پیشانی

 • برای شستن صورت می توانید تا ۷۲ ساعت پس از درمان از آب ولرم و یک شوینده خیلی ملایم استفاده نمایید و سپس به آرامی صورت را با یک پد بدون فشار خشک نمایید.
 • اگر احساس خشکی پوست می کنید باید بگوییم که پس از تزریق بوتاکس طبیعی است و بهتر است از یک سرم حاوی هیالورونیک اسید برای آبرسانی استفاده نمایید تا به حالت قبل باز گردد.

تزریق بوتاکس پیشانی

 • از آن جا که روش های درمانی مراقبت پوست مثل میکرودرم ابریشن ملزم به لمس و مالش صورت هستند توصیه می شود این گونه درمان ها به ۲ هفته پس از درمان با بوتاکس انتقال داده شوند.

تزریق بوتاکس پیشانی

مواردی که پس از بوتاکس پیشانی ممنوع هستند:

 • از الکل و مسکن ها استفاده ننمایید.

ممکن است کمی احساس سر درد نمایید که طبیعی است ولی الکل و مسکن ها هر دو سبب رقیق شدن خون می شود که احتمال ایجاد کبودی را بالا می برد.

کبودی پس از بوتاکس شایع است ولی بهتر است سعی خود را برای جلوگیری از آن بکنید وگرنه چند روزی مهمان شما خواهد بود تا به طور کامل برطرف گردد.

 • از ورزش های فیزیکی خودداری نمایید.

توصیه می کنیم حداقل ۲۴ ساعت پس از بوتاکس از شرکت در تمرینات ورزشی ممانعت به عمل بیاورید. ممکن است طی این فعالیت ها به شدت و اتفاقی صورتتان را لمس کنید. می دانیم که احتمال این که شما یکراست روی صورتتان بیفتید خیلی کم است ولی عدم ورزش و فعالیت های فیزیکی سخت برای حداقل چند روز پس از درمان با بوتاکس ضامن سلامتی شما خواهد بود.

تزریق بوتاکس پیشانی

 • از در معرض حرارت بودن پرهیز کنید.

حمام آفتاب یا دوش با آب های خیلی داغ یا موارد دیگری از این دست اصلا توصیه نمی شود و حداقل ۲۴ ساعت پس از درمان نباید انجام شوند.

تزریق بوتاکس پیشانی

 • از لمس صورت خودداری کنید.

لمس کردن صورت یا مالیدن آن بعد از بوتاکس ممنوع است. متوجه هستیم که حس عجیبی ممکن است به شما دست دهد از آن جا که فعالیت بوتاکس در جهت بی حس کردن و کاهش حرکات ماهیچه ها است ولی از لمس کردن آن بپرهیزید و اجازه دهید بوتاکس کار خودش را به بهترین صورت انجام دهد.

تزریق ژل پیشانی

 • از پوشیدن کلاه یا هدبند هایی که در منطقه پیشانی تنگ هستند خودداری کنید. از پوشیدن هر چه که به ناحیه پیشانی شما فشار وارد می نماید پس از تزریق بوتاکس خودداری نمایید.

تزریق بوتاکس پیشانی

مراقبت هایی که در مورد دراز کشیدن و خوابیدن باید رعایت شوند:

 • ضروری است که چهار ساعت پس از تزریق بوتاکس دراز نکشید. این کار از آوردن فشار زیاد به پیشانی جلوگیری می کند و اجازه می دهد بوتاکس در ماهیچه شما بنشیند.
 • در چند ساعت اول از فعالیت هایی که سبب می شوند سرتان را پایین تر از سطح بدن بگیرید خودداری نمایید مثل خرید کفش.

تزریق بوتاکس پیشانی

 • اگر قصد دارید پس از بوتاکس به مسافرت بروید خبر خوش این است که می توانید! فشار هوای داخل هواپیما یا تغییر فشار تاثیری بر اثر بوتاکس نمی گذارد ولی دقت نمایید که باید به وسوسه خواباندن صندلی و چرت زدن غلبه نمایید.
 • و اما نکته آخر که اهمیت زیادی هم دارد این است که باید موقع خوابیدن روی پشت بخوابید و اگر فکر می کنید ممکن است غلت بزنید پس بهتر است دو طرف سرتان محض اطمینان بالش قرار دهید تا به پیشانی فشاری وارد نشود.

تزریق بوتاکس پیشانی

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد بوتاکس پیشانی به متخصص پوست و مو و کلینیک پوست و مو و زیبایی و لیزر دکتر مسعود جعفری مراجعه کنید.