معرفی بوتاکس مسپورت

بوتاکس مسپورت یکی از مارک­ های معروف بوتاکس در کشور ماست. بوتاکس دارویی است که باعث ضعف یا فلج شدن عضلات می­شود. این دارو در دوزهای پایین، می­تواند چین و چروک­های پوستی را کاهش داده و به درمان برخی از مشکلات عضلات کمک کند.

این محصول پروتئین ساخته شده از سم بوتولینوم است که باکتری کلستریدیوم بوتولینوم تولید می­کند. این همان سمی است که باعث بوتولیسم می­شود.

هر چند که بوتاکس سم است اما دوزهای پایین آن استفاده ­های پزشکی و آرایشی زیادی دارد. تزریق بوتاکس احتمالاً بیشتر برای کاهش چین و چروک پوست شناخته شده ­است.  اما علاوه بر این، بوتاکس می­تواند به معالجه انحراف چشم، اسپاسم پلک، تعریق بیش از حد و برخی از اختلالات مثانه کمک کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد بوتاکس به مقاله “مهم ترین نکات بوتاکس چیست؟” از همین سایت مراجعه کنید.

برندهای معتبر داروسازی در سطح دنیا در حوزه تولید بوتاکس فعال هستند. در کشور ما نیز طی سال­های اخیر تولید بوتاکس همگام با فناوری­های روز دنیا آغاز شده است. بوتاکس مسپورت، یکی از مطرح­ ترین مارک­های ایرانی بوتاکس است. این بوتاکس از حیث کیفیت و عملکرد قابل رقابت با نمونه ­های خارجی است و در عین حال از قیمت اقتصادی­تری برخوردار است. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد مارک های بوتاکس به مقاله ی “بهترین مارک های بوتاکس کدامند؟” از همین سایت مراجعه کنید.

بوتاکس مسپورت

عملکرد بوتاکس مسپورت

بوتاکس یک نوروتوکسین است. این مواد سیستم عصبی را هدف قرار داده و باعث اختلال در فرآیندهای سیگنالینگ عصبی می­شوند که باعث انقباض عضلات می­گردد. به این ترتیب دارو باعث فلج موقت ماهیچه می­شود.

به منظور انقباض عضلات، اعصاب، یک پیام­رسان شیمیایی به نام استیل کولین را در محل اتصال که انتهای عصب با سلول­های عضلانی برخورد می­کند، رها می­سازد. استیل کولین به گیرنده های روی سلول­های عضلانی متصل شده و باعث انقباض یا کوتاه شدن سلول­ های ماهیچه ای می شود.

تزریق بوتاکس مسپورت از ترشح استیل کولین جلوگیری می­کند و باعث انقباض سلول­ های ماهیچه ای می­شود. سم باعث کاهش انقباض عضلات غیرطبیعی می­شود و باعث می­شود عضلات سفت­تر شوند. بوتاکس مسپورت یکی از بهترین مارک­های موجود در ایران است.

این بوتاکس توسط شرکت داروسازی ایرانی، مطابق با استانداردهای جهانی تولید می­گردد. عملکرد این بوتاکس دقیقا مشابه نمونه های خارجی آن است و به همین دلیل در سال های اخیر استفاده از این مارک در کلینیک های زیبایی متداول شده است.

بوتاکس مسپورت

تفاوت بوتاکس مسپورت با سایر بوتاکس ­ها

برندهای مختلف و مارک­های گوناگونی از بوتاکس در کشور وجود دارد. برای مثال یکی از مهمترین مارک­ های بوتاکس که ایران محبوب است، مارک دیسپورت است. این محصول تولید کشور انگلستان است.

برای بسیاری از افراد که تصمیم دارند روش درمانی بوتاکس را برای رفع چین و چروک و یا سایر مشکلات در پیش بگیرند این سؤال مطرح است که تفاوت بوتاکس ایرانی مسپورت با سایر انواع مارک ­های این محصول چیست؟

عمده ­ترین تفاوت بوتاکس مسپورت با سایر مارک های موجو د در ایران در موارد زیر خلاصه می­شود:

 • مسپورت محصولی ایرانی است، اما سایر مارک­ های بوتاکس خارجی هستند.
 • نتایج و اثرگذاری بوتاکس ­هایی چون دیسپورت ظرف یک روز مشخص می­گردد. اما سرعت تأثیرگذاری بوتاکس ایرانی مسپورت کمتر است.
 • انواع مارک­ های بوتاکس ظرفیت پخش متغیری در نواحی تحت درمان دارند.
 • میزان ماندگاری مسپورت حدود یک تا دوماه کمتر از بوتاکس­ هایی چون دیسپورت است.
 • مسپورت محصولی ایرانی است. به همین علت قیمت آن بسیار مقرون به صرفه­ تر از نمونه­ های مشابه خارجی است.
 • درجه حرارت مناسب نگهداری مسپورت نیز با دیگر انواع بوتاکس متفاوت است. عموم بوتاکس­ ها باید در دمای زیر صفر درجه سانتی­گراد نگهداری شوند. اما مسپورت را می­توان در دمای 8-2 درجه سانتی­گراد نگهداری نمود.

با وجود این تفاوت­ ها باید توجه داشت که بوتاکس ایرانی مسپورت، عملکردی مشابه محصولات خارجی دارد. به این معنا که از لحاظ کیفیت کاملاً قابل رقابت با محصولات خارجی است. مانند بوتاکس دسپورت کمترین عارضه جانبی را به همراه دارد. این بوتاکس تمامی استانداردهای لازم است. بوتاکس ایرانی مسپورت عوارض بوتاکس ­های فیک و بوتاکس­های بی­کیفیت وارداتی را ندارند و از قیمت اقتصادی­تری برخوردار هستند.

بوتاکس مسپورت

 

قیمت بوتاکس مسپورت

از آنجا که  بوتاکس مسپورت محصولی داخلی است، قیمت آن نسبت به نمونه­های خارجی ارزان­تر است. این محصول در واحدهای ۵۰۰ و ۱۵۰  عرضه میگردد. برای کسب اطلاع از به روزترین قیمت بوتاکس ایرانی مسپورت علاوه بر مراجعه حضوری به مراکز عرضه ملزومات پزشکی و داروخانه ­ها، می­توان از طریق سامانه­ های فروش آنلاین قیمت روز این محصولات را دریافت نمود.

مزایای بوتاکس مسپورت

بوتاکس ایرانی مسپورت از لحاظ کیفیت و نوع عملکرد دارای تمامی استانداردها است. از مهم ترین مزایای استفاده از این بوتاکس می­توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • بوتاکس اثرات مثبتی بر کاهش چین و چروک­های پوستی و خط لبخند و اندوه دارد.
 • برخی از شرایط عصبی مانند فلج مغزی می­تواند باعث شود تا اندام شما به یک سمت شما کشیده شود. در بعضی موارد، این عضلات منقبض شده با تزریق بوتاکس قابل درمان هستند.
 • هایپرهیدروز یا تعریق بیش از حد یکی از مشکلاتی که بسیاری از افراد با آن مواجه هستند. در این شرایط، تعریق بیش از حد حتی هنگامی که هوا خنک است رخ می­دهد. استفاده از روش درمانی بوتاکس می­تواند تا حدود زیادی این مشکل را رفع کند.
 • میگرن مزمن نیز از جمله بیماری­های شایعی است که با بوتاکس قابل درمان است. اگر بیش از 15 روز در ماه میگرن را تجربه می­کنید، تزریق بوتاکس ممکن است به کاهش دفعات سردرد کمک کند.
 • در افراد مبتلا به اختلال عملکرد مثانه اختلال تزریق بوتاکس می تواند به کاهش بی ­اختیاری ادرار ناشی از مثانه بیش فعال کمک کند.
 • مشکلات چشمی مانند تنبلی چشم و انحراف چشم به دلیل عدم تعادل یا پیچش عضلات چشم روی می­دهد. آنالیزهای علمی و آزمایشات متعدد ثابت کرده است که بوتاکس اثر مثبتی بر عملکرد بهتر عضلات چشم دارد.

بوتاکس مسپورت

معایب بوتاکس مسپورت

مهمترین موضوع در تزریق بوتاکس، مراجعه به پزشک متخصص پوست و مو باتجربه است. در این صورت عوارض جانبی در کمترین حد ممکن خواهد بود. با این­حال مهمترین عوارض احتمالی که برای بوتاکس گفته شده شامل موارد ذیل است:

 • درد، تورم یا کبودی در محل تزریق
 • سردرد یا علائم آنفلوانزا
 • افتادگی پلک یا ابروها
 • لبخند کج
 • خشکی چشم

اگرچه بسیار بعید است، اما ممکن است سم موجود در تزریق در بدن شما پخش شود. در صورت مشاهده هر یک از این عوارض زیر پس از دریافت بوتاکس بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید:

 • ضعف عضلانی
 • مشکلات بینایی
 • صحبت کردن نامتعادل یا بلعیدن سخت
 • مشکلات تنفسی
 • از دست دادن کنترل مثانه

میزان ماندگاری بوتاکس مسپورت

بوتاکس درمانی موقت است. به این معنا که هیچ مارکی از بوتاکس ماندگاری بلند مدت ندارد. بوتاکس مسپورت نیز از این قاعده مستثنی نیست.

پس از بوتاکس، بسته به نوع پوست، میزان تزریق، ناحیه تحت درمان، عمق چین و چروک­ ها و مارک بوتاکس، پزشک معالج زمان تزریق مجدد را اعلام میکند. بوتاکس ایرانی مسپورت عموماً بین سه تا شش ماه ماندگاری دارد و سپس باید درمان مجدد صورت پذیرد.

بوتاکس مسپورت

جمع­ بندی

بوتاکس مسپورت، محصولی ایرانی است که دارای تمامی تأییدیه ­های درمانی است. این محصول از لحاظ کیفیت قابل رقابت با نمونه ­های خارجی است. ماندگاری مسپورت بین سه تا شش ماه است. از این بوتاکس می­توان در درمان خطوط اخم و لبخند و چین و چروک­ های عمیق پوستی استفاده نمود.

جهت کسب  اطلاعات بیشتر در مورد بوتاکس و انجام مشاوره رایگان به کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی دکتر مسعود جعفری مراجعه کنید.

 

بفرست به دوستات :
فهرست