بهترین روش های جوانسازی دور چشم چیست؟

جوانسازی دور چشم

اولین علائم پیری معمولا در اطراف چشم دیده می شوند. با اینکه ممکن است این نشانه ها باعث بالا نشان دادن سن شما نشوند و روی خسته به نظر رسیدن شما اثر داشته باشند. بیشتر افراد در دهه ۲۰ یا ۳۰ سالگی متوجه نشانه هایی در اطراف چشم خود می شوند. از اینرو مطالعه ی روش های جوانسازی دور چشم برای جوانی و زیبایی ضروری به نظر می رسد.

جوانسازی دور چشم

اگر به دنبال راههایی برای جوانسازی دور چشم می گردید تا ظاهر جوان و شاداب به چشم خودبدهید این راهکار های غیر جراحی که در ادامه برای هر مشکل بررسی می کنیم می توانند به شما کمک کنند.

خطوط عمیق و چروک ها

۱-مراقبت از پوست

 محصولات مراقبتی پوست سبب مرطوب سازی و مقابله با چین و چروک ها می شوند . اما نیازمند به زمان بیشتری جهت تاثیرگذاری بهتر هستند.

  • محصولات حاوی ویتامین A مانند ترتینوئین یا رتینول در اطراف چشم اثرات مثبتی روی چروک ها دارد ولی این داروها ممکن است در بعضی افراد حالت سوزش به وجود بیاورند.
  • محصولات حاوی ویتامین C مانند ناسینامید و کرم های پپتید نیز سبب کاهش چروک هستند. این محصولات برای افرادی که ویتامین A در آن ها ایجاد سوزش و حساسیت می کند مناسب است. اثر این دسته از محصولات از گروه اول کم تر است .
  • Erasa XEP 30 این محصول یک نوروپپتید است که روی تمامی نواحی صورت قابل استعمال است. این محصول را از یک نوع حلزون استخراج می کنند و بر روی چین و چروک اطراف چشم موثر بوده است.

جوانسازی دور چشم

۲-تزریق بوتاکس

بوتاکس با تزریق به ماهیچه ای که موجب ایجاد چروک شده است و وارد کردن آن به فاز استراحت باعث بهبود چروک ها می شود. این محصول حدود ۴ ماه ماندگاری دارد و حتما از یک پزشک متخصص پوست و مو با تجربه برای تزریق کمک بگیرید تا عوارض آن جلوگیری گردد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد بوتاکس به مقاله ی “مهم ترین نکات بوتاکس چیست؟” از همین سایت مراجعه نمایید.

۳-میکرونیدلینگ

یکی دیگر از مهم ترین روش های جوانسازی دور چشم میکرونیدلینگ است. این درمان باعث کلفت شدن پوست نواحی نازکی مثل اطراف چشم می شود. بسیاری از لیزر ها و لایه بردار های شیمیایی برای استفاده در اطراف چشم مناسب نیستند زیرا خطر آسیب رساندن به چشم وجود دارد. البته این روش معمولا برای ناحیه بالای چشم به علت نازک بودن پوست انجام نمی شود ولی روی پلک پایین اثرات ویژه ای دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد میکرونیدلینگ به مقاله ی “نکات طلایی میکرونیدلینگ در جوانسازی پوست” از همین سایت مراجعه نمایید.

حلقه سیاه دور چشم

۱-محصولات مراقبت پوست

این محصولات قابل استفاده برای جوانسازی پوست هستند. رتینوئید باعث ساخته شدن کلاژن و ضخیم شدن پوست زیر چشم می شود که در نتیجه آن رنگ آبی حاصل از رگهای خونی پوشانده می شود. محصولات حاوی ویتامین A در بهبود حلقه های تیره زیر چشم موثرند و برای جلوگیری از سوزش و حساس شدن پوست پس از این محصولات از یک کرم دور چشم غنی و مناسب استفاده کنید.

جوانسازی دور چشم

۲-آنتی هیستامین

آلرژی ها می تواند جوانسازی دور چشم شما را تحت تاثیر قرار دهد. آلرژی ها می توانند سبب ایجاد هاله سیاه دور چشم باشند. اگر مشکل شما به دلیل آلرژی باشد می توانید از انتی هیستامین ها برای کنترل علائم آلرژی کمک بگیرید.

۳-خواب کافی

خستگی نیز منجر به ظهور نواحی تیره اطراف چشم می شود. سینوس هایی که در زیر چشم قرار دارند در زمان استراحت تخلیه می شوند و خواب ناکافی باعث پر ماندن آن ها و در نتیجه چشمان ورم کرده و تیره می شوند.

۴-از آفتاب پرهیز کنید.

استفاده از یک کرم ضد آفتاب، کلاه و عینک مناسب به شما در بهبود نواحی تاریک زیر چشم کمک خواهد کرد.

چشمان ورم کرده

۱-جاذبه زمین

خوابیدن روی بالش کوتاه در شب موجب کم شدن جریان خون می شود. با کم شدن جریان خون در اطراف چشم ها مدت بیشتری طول می کشد تا ورم زیر چشم برطرف شود. خوابیدن با دو بالش در زیر سر به بهبود ورم چشم برای صبح کمک می کند. هم چنین قرار دادن یک کمپرس سرد مثل قاشق سرد یا کیسه چای و خیار سرد به سرعت کم شدن ورم زیر چشم کمک می کند.

جوانسازی دور چشم

۲-بلفاروپلاستی پلک پایین

اگر مشکل ورم زیر چشم به یک مشکل حل نشدنی و همیشگی برای شما تبدیل شده است، جراحی پلک یا بلفاروپلاستی با ایجاد برش در پلک پایین این مشکل را به طور دائمی برطرف می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به مقاله ی “جراحی پلک (بلفاروپلاستی)” از همین سایت مراجعه نمایید.

فرورفتگی زیر چشم

۱-فیلر هیالورونیک اسید

یکی دیگر از روش های جوانسازی دور چشم تزریق فیلر است. فرورفتگی زیر چشم به علت کاهش چربی زیر چشم رخ می دهد. وقتی فرورفتگی زیر چشم همراه با سیاه شدن آن رخ می دهد ژل هیالورونیک اسید یک راه حل مناسب برای جوانسازی زیر چشم است. نتایج این درمان حدود ۶ ماه ماندگاری دارد. در مقاله ی “تزریق ژل چست؟” به اطلاعات جامعی در این زمینه دست یابید.

۲-ماندگاری ایبلفاروپلاستی پلک پایین

شل بودن پوست زیر چشم می تواند باعث فوررفته به نظر رسیدن بیشتر پشم شود. پوست اضافی با این روش برداشته می شود و چربی به ناحیه خالی زیر چشم منتقل می شود تا ظاهر فرورفته زیر چشم را بهبود ببخشد.

۳-میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ به ضخامت پوست می افزاید و می تواند در بهبود فرورفتگی زیر چشم موثر باشد.

جوانسازی دور چشم

افتادگی پلک

۱-بلفاروپلاستی

 با بالا رفتن سن پوست کلاژن و الاستین کمتری ترشح می کند. با از دست دادن چربی اطراف چشم پلک ها شروع به افتادن می کنند. بلفاروپلاستی برای افتادگی های شدید پلک بالا و پایین قابل استفاده است.

۲-میکرونیدلینگ

 میکرونیدلینگ با تحریک ترشح کلاژن به بهبود افتادگی پلک ها کمک می کند.

در نتیجه برای مشکلات چشم درمان های متعددی وجود دارد و بسته به نیاز خود و توصیه پزشک می توانید درمان های متنوع یا ترکیبی از درمان ها را برای بهبود مشکل اطراف چشم و جوانسازی آن انجام دهید. ظاهر جوان چشم مانع از خسته به نظر رسیدن آن می شود. سبک زندگی و محصولات مراقبتی در جوانسازی اطراف چشم بسیار موثرند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و انجام مشاوره ی رایگان به کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی دکتر مسعود جعفری مراجعه نمایید.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید