بدون دیدگاه

بهترین دستگاه لیزر برای برداشتن خال چیست؟

خال ها یک رشد معمول پوست است. آنها می توانند غیر سرطانی ، سرطانی و مرزی باشند. خال های غیر سرطانی همیشه لازم نیست که برداشته شوند ، اما برخی افراد ترجیح می دهند خال های آنها به خصوص در ناحیه صورت محو شود.

بهبود خال

از بین بردن خال های غیر سرطانی گاهی اوقات توسط پزشک مراقبت های اولیه انجام می شود. هنگامی که یک خال خوش خیم (غیر سرطانی) باشد ، برداشتن آن معمولاً یک عمل کوچک در مطب است که فقط در چند دقیقه انجام می شود.

روش های مختلفی وجود دارد که پزشکان برای از بین بردن خال های غیر سرطانی (خوش خیم) استفاده می شود. با توجه به عواملی مانند محل ، نوع و اندازه خال ، پزشک انتخاب می کند که کدام روش برای برداشتن خال بهتر است. برداشتن خال بدون جراحی چهار نوع اساسی دارد:جراحی ، تراشیدن خال ، برداشتن خال با لیزر و  کرایوگرافی یا انجماد.

بهترین روش برداشتن خال

در این مقاله ما با روش برداشتن خال با لیزر بیشتر آشنا می شویم و بهترین دستگاه لیزر برای برداشتن خال را معرفی می کنیم.

برداشتن خال ها با لیزر می تواند در صورتی که خال ها در مکان هایی مانند گوش ، یا در مناطق حساس یا بسیار قابل مشاهده مانند پوست ، در دسترس نباشند، گزینه خوبی باشند. لیزر همچنین می تواند برای از بین بردن همزمان بیش از یک خال مفید باشد.

برداشتن خال با لیزر بسیار کم تهاجمی تر نسبت به برداشتن جراحی است ، زیرا پوست بریده نمی شود ، بنابراین مانند یک خراش روی پوست به جای زخمی از برش است. از آنجا که پوست بریده نشده است ، اسکاری ایجاد نمی شود که ترمیم شود و این بدان معنی است که احتمال عفونت بسیار کمتر و زمان بهبودی سریعتر است.

برای کسب اطلاعات بیشتر  در مورد برداشتن خال به مقاله ی “برداشتن خال باکوتر” از همین سایت مراجعه کنید.

بهترین دستگاه لیزر برای برداشتن خال

بهترین دستگاه لیزر برای برداشتن خال همان کوتر است که در بین مردن با نام لیزر شناخته می شود. کوتر در واقع نوعی سوزاندن با امواج الکتریکی با دقت بالا می باشد. جریان برق در این روش کنترل شده و با دستگاه مخصوص است.

برداشت خال با لیزر

در ااین روش یک الکترود به شکل صفحه فلزی نزدیک محل خال قرار میگیرد و سپس پزشک با یک الکترود سوزنی و به وسیله امواج متمرکز و دقیق محل ضایعه را می سوزاند. در این روش از پماد بی حسی استفاده می شود تا فرد در طول جلسه کوتاه حدودا 20 دقیقه ای درد و ناراحتی نداشته باشد. یک جلسه درمانی برای درمان موثر خال کافی است و خال به طور کامل برداشته می شود.

روش کوتر بسیار شناخته شده است و بدون بر جای گذاشتن زخم باز خال را بر می دارد به همین علت طرفداران زیادی دارد. لیزر دیگری که بسیار موثر است و برای برداشتن خال استفاده می شود لیزر CO2 است که غیر تهاجمی و موثر است.

لیزر CO2 یک روش بسیار موثر برای از بین بردن خال های خوش خیم بزرگ ، ناخوشایند و آزار دهنده از صورت و بدن شما است. همچنین می تواند به از بین بردن انواع بی نظمی های بافتی پوست مانند زگیل ، برجستگی و تگ های پوستی کمک کند.

به نظر می رسد که این شکل از بین بردن خال نسبت به روشهای جراحی سنتی برتر است زیرا لیزر فقط ناحیه مورد نیاز برای درمان را هدف قرار می دهد. همچنین ، درمان با لیزر CO2 شامل هیچ بخیه ای نیست که بتواند جای زخم ایجاد کند. در عوض ، لیزر پوست را می بندد و فقط بافت را هدف قرار می دهد ، بر خلاف استفاده از روش های سنتی جراحی ، پس از درمان یک سطح صاف و تمیز باقی می گذارد.

روش لیزر CO2 ایمن ، ساده و سریع است. ناحیه تحت درمان خیلی سریع بهبود می یابد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله ی “کاربرد دستگاه الکتروکوتر” مراجعه کنید.

برداشتن خال با لیزر

در نتیجه در هر دو روش کوتر و لیزر CO2 فرد نیاز به توقف زندگی روزمره خود ندارد و در زمان کوتاهی درمان انجام می شود. روش کوتر در یک جلسه به نتایج رضایت بخشی منجر می شود ولی لیزر CO2 به تعداد درمان های بیشتری نیاز دارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و انجام مشاوره ی رایگان به کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی دکتر مسعود جعفری مراجعه نمایید.

بفرست به دوستات :
فهرست