بوتاکس دور چشم یکی از تکنیک‌های زیبایی رایج در سراسر جهان می‌باشد و سالانه هزاران نفر برای انجام آن به کلینیک‌های زیبایی مراجعه می‌کنند. در این مقاله قصد داریم تا ضمن معرّفی این تکنیک و ویژگی‌های آن، اطّلاعاتی را در رابطه با مراقبت‌های پس از انجام این فرایند زیبایی را به شما عزیزان ارائه دهیم.

بوتاکس دور چشم
بوتاکس دور چشم از محبوبیّت بالایی در نزد زیباجویان برخوردار است.

بوتاکس دور چشم چیست؟

بوتاکس دور چشم یکی از تکنیک‌های زیبایی رایج برای از بین بردن چین و چروک‌های اطراف چشم و افزایش زیبایی صورت می‌باشد و از بازده بسیار بالایی نسبت به سایر فرایندهای زیبایی برخوردار است. در این تکنیک، پزشک متخصص با استفاده از تزریق بوتاکس به نواحی اطراف چشم موجب از بین رفت مشکلاتی همچون: چین و چروک‌های پنجه کلاغی، خطوط زیر چشم و گودی زیر چشم می‌شود و طراوت و شادابی پوست این ناحیه را افزایش می‌‌دهد.

بوتاکس تزریق شده به پوست این ناحیه با تاثیر بر سلول‌های عصبی موجب فلجی موقّت عضلات  و از بین رفتن چین و چروک‌های پوست می‌گردد. بوتاکس دور چشم نسبت به سایر فرایندهای زیبایی همچون میکرونیدلینگ و مزوتراپی از بازده بسیار بالاتری برخوردار است و نتایج حاصل از آن در کوتاه مدّت قابل رویت هستند و نیازی به انجام جلسات درمانی متعدد برای مشاهده‌ی نتایج اوّلیه وجود ندارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد میکرونیدلینگ دور چشم به مقاله ی “مهم ترین نکات میکرونیدلینگ دور چشم” در همین سایت مراجعه کنید.

چه مراقبت‌هایی را باید بعد از بوتاکس دور چشم انجام دهیم؟

 بوتاکس دور چشم همچون سایر فرایندهای زیبایی به مراقبتهای خاصی نیاز دارد تا بازده کلّی و میزان ماندگاری آن دچار کاهش نشود. در این قسمت قصد داریم تا تعدادی از مراقبت‌های ضروری پس از این فرایند زیبایی را به شما عزیزان معرّفی نماییم.

بوتاکس دور چشم
بوتاکس دور چشم از بازده بسیار بالایی نسبت به سایر فرایند‌های زیبایی برخوردار است.

1-پس از انجام بوتاکس دور چشم دراز نکشید:

تزریق بوتاکس به پوست از حسّاسیت بسیار بالایی برخوردار است و به همین دلیل است که شما پس از بوتاکس دور چشم نباید دراز بکشید زیرا این کار می‌تواند احتمال حرکت بوتاکس در زیر پوست را افزایش دهد و ضمن کاهش بازده این روش، مشکلات متعددی را نیز برای شما ایجاد نماید. متخصصین زیبایی توصیه کرده‌اند که پس از انجام این تکنیک به مدّت 4 ساعت از دراز کشیدن خودداری نمایید تا احتمال وقوع عوارض جانبی کاهش یابد و بازده کلّی این روش دستخوش تغییر نشود.

2-پس از بوتاکس دور چشم از ماساژ ناحیه تزریق خودداری کنید:

پرهیز از فشار دادن و ماساژ ناحیه تزریق بوتاکس از دیگر توصیه‌های مهم پزشکان به زیباجویان می‌باشد و رعایت این مورد می‌‌تواند بازده کلّی بوتاکس دور چشم را به میزان قابل توجّهی افزایش دهد. ماساژ ناحیه تزریق احتمال پخش شدن بوتاکس در زیر پوست و احتمال وقوع مشکلاتی همچون افتادگی پلک و فلج شدن ماهیچه‌های صورت را افزایش می‌دهد و می‌تواند زیبایی شما را با خطراتی جدّی و گاهاً جبران ناپذیر مواجه نماید.

بوتاکس دور چشم
با انجام برخی از مراقبت‌ها می‌توان بازده کلّی بوتاکس دور چشم را به مقدار فراوانی افزایش داد.

3-پس از بوتاکس دور چشم از مصرف داروهای ضد التهاب پرهیز نمایید:

قرمزی و تورّم جزو عوارض جانبی بوتاکس دور چشم محسوب می‌شوند و در حالت عادّی بدون مداخله‌ی پزشکی پس از گذشت 24 ساعت از بین می‌روند. با این حال، برخی از زیباجویان تحمّل درد ناشی از تزریق و التهاب پوست صورت خود را ندارند و با مصرف داروهایی همچون: ایبوپروفن و ایندومتاسین قصد دارند تا شدّت علائم ذکر شده کاهش دهند. با این حال، شما باید به این نکته توجّه داشته باشید که مصرف داروهای ضد التهاب ضمن طولانی‌تر کردن دوره‌ی نقاهت شما، می‌تواند کبودی و خونریزی‌های غیر قابل کنترل را برای شما به همراه داشته باشد.

بنابراین، به شما توصیه می‌کنیم که پس از انجام این تکنیک به شدّت از مصرف این داروها خودداری نمایید تا احتمال بروز مشکلات ذکر شده کاهش یابد و بازده کلّی بوتاکس دور چشم تحت تاثیر مواردی همچون کبودی ناحیه تزریق قرار نگیرد. کمپرس آب سرد بهترین و در دسترس‌ترین گزینه برای مقابله با قرمزی و تورّم ناحیه تزریق محسوب می‌شود و شما می‌توانید با استفاده از آن به بهترین شکل ممکن دوره نقاهت خود را سپری نمایید.

4-حمام گرفتن را به 24 ساعت بعد از بوتاکس دور چشم موکول نمایید:

این مورد یکی از نکات کم‌تر اشاره شده در رابطه با مراقبت‌های بعد از انجام بوتاکس دور چشم می‌باشد و می‌‌تواند میزان ماندگاری و بازده این تکنیک را تحت تاثیر قرار دهد. دوش گرفتن پس از انجام این فرایند زیبایی موجب افزایش نفوذپذیری پوست صورت و بافت‌های آن می‌شود و احتمال پخش شدن و حرکت بوتاکس در زیر پوست شما را به میزان فراوانی افزایش می‌دهد. با این حال، پس از گذشت 24 ساعت از تزریق بوتاکس قسمت عمده‌ای از بوتاکس تزریق شده جذب پوست می‌شود و مشکلی برای استحمام کردن پس از گذشت این زمان وجود ندارد و بازده کلّی این رو دچار کاهش نخواهد شد.

بوتاکس دور چشم
استحمام را به 24 ساعت بعد از بوتاکس دور چشم موکول نمایید.

5-از انجام ورزش‌های سنگین خودداری نمایید:

ورزش کردن یکی دیگر از مواردی است که انجام آن در 24 ساعت اوّل پس از درمان ممنوع شده است. ورزش کردن ضمن ایجاد ارتعاشات و حرکات مختلف در محل تزریق، باعث افزایش نفوذپذیری بافت پوست می‌شود و احتمال حرکت کردن بوتاکس را به میزان قابل توجّهی افزایش می‌دهد. همچنین، بهتر است که شما پس از تزریق بوتاکس ورزش کردن را ادامه ندهید زیرا این فرایند باعث افزایش متابولیسم بدن می‌شود و میزان ماندگاری بوتاکس تزریق شده را کاهش خواهد داد. بنابراین، شما می‌توانید با رعایت این مورد موجب افزایش بازده و عمر مفید این تکنیک زیبایی شوید و از مزایای آن در طولانی مدّت بهره‌مند گردید.

6-پس از بوتاکس دور چشم از مصرف الکل و دخانیات پرهیز نمایید:

مصرف  الکل و دخانیات پس از درمان می‌توانند ضمن افزایش دوره‌ی نقاهت این فرایند زیبایی و افزایش میزان التهاب محل تزریق، موجب وارد شدن آسیب‌هایی جدّی به پوست شما شوند و بازده کلّی این روش را به میزان فراوانی دچار کاهش نمایند. بنابراین، بهتر است تا 24 ساعت پس از تزریق بوتاکس از مصرف الکل و دخانیات پرهیز کنید تا با مشکلات ذکر شده مواجه نشوید.

بوتاکس دور چشم
ماساژ دادن ناحیه تزریق احتمال پخش شدن بوتاکس در زیر پوست را افزایش می‌دهد.

7-از کرم‌های دور چشم بیشتر استفاده کنید:

استفاده از کرم‌های دور چشم روش مناسبی برای محافظت از پوست این نواحی می‌باشد و شما می‌‌توانید با استفاده مداوم از این کرم‌ها پس از درمان میزان ماندگاری این تکنیک را افزایش دهید. این کرم‌ها ضمن محافظت از پوست شما در برابر نور خورشید که یکی از عوامل کاهش عمر مفید بوتاکس محسوب می‌شود، با افزایش آب میان بافتی سلول‌های پوست، طراوت و شادابی بیشتری را برای پوست نواحی اطراف چشم شما به همراه خواهند داشت و استفاده‌ی مداوم از آن‌‌ها می‌تواند نتایج بسیار خارق‌العادّه‌ای را برای شما به همراه داشته باشد.

امیدوارم از مطالب ارائه شده نهایت استفاده را ببرید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد بوتاکس دور چشم و انجام مشاوره رایگان به کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی دکتر مسعود جعفری مراجعه کنید.

بفرست به دوستات :
فهرست