بدون دیدگاه

هایفوتراپی یکی از بهترین روش‌هایی است که امروزه برای رفع چین و چروک‌های صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد. این تکنیک زیبایی به تازگی به کلینیک‌های زیبایی راه یافته است و به همین دلیل، سوالات بسیاری در رابطه با آن وجود دارند. در این مقاله قصد داریم تا به سوالات رایج در این زمینه پاسخ دهیم و ابهامات موجود در ذهن شما را برطرف نماییم.

هایفوتراپی
هایفوتراپی یکی از تکنیک‌هایی است که امروزه بطور گسترده در کلینیک‌های زیبایی استفاده می‌شود.

سوالات متداول در رابطه با هایفوتراپی:

1-مدّت زمان این فرآیند چقدر است؟

این فرآیند بر اساس شدّت علائم بافت مورد نظر، به زمانی در حدود 30 دقیقه تا 1 ساعت برای پیاده سازی نیاز دارد.

2-مکانیزم هایفوتراپی به چه صورت است؟

در این فرآیند، پزشک متخصص پوست و مو با استفاده از امواج التراسونیک (فراصوت) موجب تحریک سلول‌های تشکیل دهنده‌ی بافت پوست به منظور تولید ترکیباتی همچون کلاژن و الاستین می‌شود و از این طریق چین و چروک‌های صورت به میزان قابل توجّهی کاهش می‌یابند.

3-میزان بازده این تکنیک در چه نوع پوست‌هایی بیشتر است؟

میزان بازده هایفوتراپی ارتباط چندانی به نوع پوست افراد ندارد و می‌توان از آن برای رفع چین و چروک‌های پوست‌های مختلف استفاده کرد.

4-هایفوتراپی برای چه سنینی مناسب است؟

از این تکنیک بیشتر برای جوان‌سازی پوست افراد میان سال استفاده می‌شود ولی می‌توان از آن در هر سنّی برای کاهش چین و چروک‌های صورت استفاده کرد.

5-انجام چند جلسه هایفوتراپی برای مشاهده‌ی نتایج مورد نیاز است؟

میزان بازده این روش بسیار بالا می‌باشد و بیشتر نتایج پس از جلسه‌ی اوّل قابل مشاهده خواهند بود. با این حال، شما می‌توانید این تکنیک زیبایی را پس از گذشت 6 تا 8 ماه تکرار نمایید و از مزایای آن بهره‌مند شوید.

هایفوتراپی
کاربرد اصلی این تکنیک رفع چین و چروک‌های صورت می‌باشد.

6-آیا قبل از انجام هایفوتراپی باید فرآیند‌های خاصّی طی شوند؟

خیر، هیچ گونه پیش نیازی برای انجام این فرایند زیبایی وجود ندارد و شما می‌توانید به راحتی آن را انجام دهید.

 7-آیا نتایج حاصل از این روش پایدار می‌باشد؟

میزان پایداری این روش بسیار بیشتر از سایر فرآیند‌های زیبایی است و میزان ماندگاری نتایج حاصل از آن در حدود 2 سال گزارش شده است. با این حال، این میزان می‌تواند بر اساس شدّت افتادگی، میزان چین و چروک‌های صورت و سن بیمار دچار تغییر شود.

8-چه افرادی نباید هایفوتراپی را انجام دهند؟

شما در انجام هایفوتراپی با محدودیّت‌های خاصّی مواجه نیستید ولی توصیه می‌شود که افراد دارای زخم‌های باز و یا آکنه این تکنیک را انجام ندهند.

9-آیا هایفوتراپی دردناک است؟

این تکنیک جزو موارد بی خطر و بدون درد محسوب می‌شود و معمولاً موجب ایجاد درد در پوست نمی‌گردد. با این حال، ممکن است که شما دردی خفیف و یا احساس سوزن سوزن شدن را در پوست خود احساس نمایید. بنابراین، این تکنیک اساساً فاقد درد می‌باشد و جای نگرانی در این رابطه وجود ندارد.

10-آیا هایفوتراپی دارای عوارض جانبی است؟

ممکن است که در برخی از موارد عوارض جانبی کوتاه مدّتی در افراد دیده شود ولی در کل، این تکنیک عوارض جانبی خاصی را به همراه ندارد و جزو تکنیک‌های بی خطر محسوب می‌شود.

11-آیا بازده هایفوتراپی در افراد جوان بیشتر است؟

بازده این فرآیند زیبایی در افراد جوان کمی بیشتر می‌باشد زیرا در این افراد پوست همچنان قسمت عمده‌ای از خاصیّت بازسازی خود را برخوردار است و به همین دلیل، پوست افراد جوان توانایی بیشتری را در رفع چین و چروک‌های صورت دارا می‌باشد.

هایفوتراپی
هایفوتراپی از عوارض ناچیزی برخوردار است.

12-آیا می‌توان از هایفوتراپی برای از بین بردن خطوط لبخند استفاده کرد؟

بله، یکی از اصلی‌ترین کاربردهای این تکنیک رفع خطوط اخم و لبخند می‌باشد و شما می‌توانید با استفاده از این تکنیک جوانی و شادابی را به پوست خود بازگردانید.

13-آیا این روش توانایی جوان‌سازی پوست سایر قسمت‌های بدن به غیر از صورت را دارا می‌باشد؟

بله، شما می‌توانید از هایفوتراپی برای جوان‌سازی پوست تمامی قسمت‌های بدن خود استفاده نمایید و هیچ محدودیّتی در این رابطه وجود ندارد ولی از این تکنیک بیشتر برای رفع چین و چروک‌های صورت استفاده می‌شود.

14-آیا این تکنیک موجب تیرگی پوست می‌شود؟

در برخی از موارد مشاهده شده است که این تکنیک موجب تیره شدن پوست صورت شده است و علّت آن مواجهه‌ی بیش از حدّ پوست با امواج دستگاه‌های هایفوتراپی می‌باشد و جزو موارد نادر و کم‌تر دیده شده محسوب می‌شود.

15-نتایج هایفوتراپی چه موقع آشکار می‌شوند؟

نتایج این روش پس از گذشت 2 تا 4 هفته آشکار می‌شوند و پس از گذشت 4 تا 6 ماه به حدّاکثر میزان بازده خود خواهند رسید. بنابراین، برای مشاهده‌ی نتایج کامل این روش باید صبر و شکیبایی داشته باشید.

16-آیا امکان سوختگی با استفاده از دستگاه هایفوتراپی وجود دارد؟

این تکنیک یک روش کاملاً ایمن و مطمئن می‌باشد و امکان سوختگی با استفاده از امواج این دستگاه وجود ندارد.

17-آیا مواجهه با اشعه‌ی این دستگاه احتمال بروز سرطان پوست را افزایش می‌دهد؟

خیر، اشعه‌ی دستگاه هایفوتراپی از ضریب ایمنی بالایی برخوردار است و تنها موجب تحریک سلول‌های تشکیل دهنده‌ی لایه‌های مختلف پوست به منظور تولید کلاژن و الاستین بیشتر می‌شود و به هیچ‌گونه خطری را متوجّه زیباجویان نمی‌کند.

هایفوتراپی
این تکنیک به تازگی به دنیای زیبایی معرّفی شده است.

18-آیا می‌توان از هایفوتراپی برای افزایش حجم گونه‌ها استفاده کرد؟

خیر، این تکنیک تنها برای از بین بردن چین و چروک‌های نواحی مختلف بدن استفاده می‌شود و نمی‌توان از آن برای افزایش حجم گونه‌ها استفاده کرد و روش‌های دیگری برای افزایش حجم گونه‌ها وجود دارند.

19-آیا استفاده از این روش موجب تاری دید می‌شود؟

خیر، امواج استفاده شده در روش هایفوتراپی از نوع صوتی می‌باشند و به هیچ عنوان موجب وارد شدن آسیب به بینایی زیباجویان نمی‌شوند و مورد ذکر شده جزو باورهای اشتباه در رابطه با این تکنیک است.

20-آیا می‌توان با استفاده از هایفوتراپی چربی زیر پوست را افزایش داد؟

خیر، این تکنیک تنها موجب تحریک سلول‌های پوست به منظور تولید ترکیبات پروتئینی می‌شود و تاکنون اطّلاعاتی در رابطه با این مسئله ارائه نشده است.

21-آیا می‌توان با استفاده از این روش پوست صورت را برّاق کرد؟

بله، یکی از مزایای این روش افزایش شادابی و درخشندگی پوست با کم‌ترین عوارض می‌باشد و شما می‌توانید از این تکنیک برای روشن شدن پوست صورت استفاده نمایید.

هایفوتراپی
نتایج حاصل از هایفوتراپی می‌توانند برای مدّتی زمانی طولانی پایدار بمانند.

22-آیا هایفوتراپی جزو تکنیک‌های نوظهور در زمینه‌ی زیبایی می‌باشد؟

بله، این تکنیک در چند سال گذشته به دنیای زیبایی معرّفی شده است و بازده بالای آن موجب گسترش سریع این تکنیک در جهان گردیده است.

23-آیا هایفوتراپی توانایی از بین بردن خال‌های صورت را دارد؟

خیر، نمی‌توان از این تکنیک برای از بین بردن خال‌های صورت استفاده کرد و روش‌های دیگری برای این منظور وجود دارند.

امیدوارم از مطالب ارائه شده نهایت استفاده را ببرید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد هایفوتراپی به مقاله ی “جوانسازی پوست با هایفوتراپی” مراجعه کنید و جهت انجام مشاوره به کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی دکتر مسعود جعفری مراجعه کنید.

بفرست به دوستات :
فهرست