6 دیدگاه

از بین بردن قوز بینی با ماساژ

همه ما به خوبی می دانیم که چهره و صورت افراد اولین عضوی است که در اولین نگاه مورد توجه و بازخورد بسیار قرار می گیرد. وجود قوز بینی اغلب یکی مشکلاتی است که باعث بد فرم شدن صورت می شود. راه های مختلفی برای از بین بردن قوز بینی و افزایش زیبایی صورت توسط متخصصین ارائه شده است. یکی از روش های از بین بردن قوز بینی که می تواند در خانه و براحتی توسط خود شخص انجام گیرد از بین بردن قوز بینی از طریق ماساژ می باشد. در روش از بین بردن قوز بینی با ماساژ بر خلاف روش جراحی، هیچ گونه درد و خونریزی وجود ندارد و یک روش ایمن، کم هزینه و بدون نیاز به دوره نقاهت می باشد.

از بین بردن قوز بینی
از بین بردن قوز بینی

از بین بردن قوز بینی با ماساژ

باید به این نکته نیز توجه داشت که روش درمان با ماساژ برای همه نوع قوز بینی عل الخصوص برای قوز های شدید و بینی های باریکی که استخوانی بزرگ دارند مناسب نبوده و باعث رفع صد در صدی قوز بینی نیز نخواهد شد. روش درمان از طریق انجام مکرر حرکات خاص ماساژی و ورزشی  انجام می شود که انجام طولانی مدت این حرکات باعث ایجاد تغییر در فرم بینی شده و سبب اصلاح شکل و ساختار بینی و در نهایت از بین بردن قوز بینی می شود.

این حرکات و ورزش هایی که در روش درمان استفاده می شود بسته به نوع بینی افراد متفاوت بوده و در چند بخش دسته بندی می شوند. حرکات و ورزشهای که برای درمان استفاده می شوند همچنین تحت عنوان یوگای صورت و ورزش بینی نیز شناخته می شوند.

از آنجایی که ایجاد قوز بینی حاصل وجود استخوان و غضروفی است که در پشت بینی قرار دارد، این احتمال وجود دارد که انجام هیچ یک از حرکات ورزشی منجر به رفع این مشکل نشود . درمان به سبب نوع و شکل استخوان بینی امکان پذیر نباشد که در این صورت لازم است پس از مشورت با پزشک متخصص از دیگر روش های از بین بردن قوز بینی مانند جراحی، استفاده از ژل و پر کننده، استفاده از لیفت با نخ و غیره استفاده شود.

در ادامه این مقاله سعی شده است تا شما را با یک سری از تمرینات طبیعی که در روش درمان مورد استفاده قرا می گیرد و به خوش فرم کردن بینی کمک می کند آشنا سازیم :

انواع حرکات ماساژی و ورزشی جهت از بین بردن قوز بینی با ماساژ

1-حرکات فشاری برای از بین بردن قوز بینی با ماساژ

از بین بردن قوز بینی با ماساژ

در این روش برای درمانبا فشردن بینی به صورت اصولی و درست می توانیم سبب ایجاد نوعی قرینگی و فرم دادن به بینی شویم. این حرکت به این صورت انجام می شود که در آن با کمک دو انگشت اشاره و یا شست به آهستگی شروع به فشردن هر دو پره ی بینی خود می کنیم. میزان این فشار کم بوده و به مدت 10 ثانیه باید انجام شود. برای دست یابی به نتیجه مطلوب و ایجاد حالت و فرم مورد نظر این حرکت باید حداقل 20 بار در روز تکرار شود.

2- تمرین تنفسی جهت از بین بردن قوز بینی با ماساژ

از بین بردن قوز بینی با ماساژ
از بین بردن قوز بینی با ماساژ

در این روش برای درمان به کمک دست خود یکی از سوراخ های بینی خود را گرفته و سعی می شود از سوراخ دیگر، تنفس صورت گیرد. مدت زمان انجام این عمل 5 ثانیه بوده و در ادامه همین تمرین برای طرف مقابل نیز باید تکرار شود. انجام صحیح این حرکت ورزشی علاوه بر این که باعث فرم و شکلی مناسب برای غضروف بینی ایجاد می کند سبب تقویت و سفت شدن غضروف بینی هم می شود که این سفت شدن در پیشگیری از افتادگی بینی در سن های بالا موثر خواهد بود. همچنین انجام این حرکت به تنفس کامل و صحیح از راه بینی نیزکمک خواهد کرد.

3- تمرین بینی کوتاه جهت از بین بردن قوز بینی با ماساژ

از بین بردن قوز بینی با ماساژ
از بین بردن قوز بینی با ماساژ

تمرین یا حرکت ورزشی دیگری برای از بین بردن قوز بینی با ماساژ مورد استفاده قرار می گیرد و مانع از افتادگی غضروف سر بینی می شود، تحت عنوان “بینی کوتاه” شناخته می شود. این تمرین به این صورت انجام می شود که در آن به  وسیله ی انگشت اشاره، نوک بینی کمی فشار داده می شود و سعی می شود این فشار را به آهستگی و تا میزان کمی افزایش یابد. همراه با این فشاری که  اعمال می شود بینی نیز به سمت بالا حرکت داده می شود. این تمرین نیز روزانه در دو نوبت و هر بار 30 مرتبه برای حاصل شدن نتیجه مطلوب لازم است که انجام شود.

4- تمرین باریک شدن بینی جهت از بین بردن قوز بینی با ماساژ

از بین بردن قز بینی با ماساژ
از بین بردن قوز بینی با ماساژ

انجام این حرکت و تمرین جهت از بین بردن قوز بینی برای آن دسته از افرادی توصیه می شود که دارای بینی پهن بوده و خواهان داشتن بینی باریک هستند و یا احساس می کنند که بینی آنها پهن و بزرگ است، و دوست دارند بینی باریکتری داشته باشند. نحوه انجام این تمرین به این صورت است که در آن فرد به کمک دست خود با حرکات ماساژ گونه اطرف دهان و چونه را به پایین و اطراف می کشد. این حرکت به صورت غیر مستقیم بر روی بینی اثر گذار بوده و باعث تقویت عضلات درون بینی می گردد. انجام دادن مداوم این حرکت به باریک شدن فرم بینی و رسیدن به نتیجه مطلوب کمک می کند.

5- لیفت (کشش) بینی جهت از بین بردن قوز بینی با ماساژ

از بین بردن قوز بینی با ماساژ
از بین بردن قوز بینی با ماساژ

 

انجام این حرکت به کشش ماهیچه ها و عضلات صورت کمک فراوانی نموده و همچنین بر روی فرم گرفتن بینی نیز تاثیر گذار است. نحوه انجام این حرکت به این صورت می باشد که در آن سعی می شود در حالی که ریلکس هستید و چشمان خود را بسته اید، دهان خود را به شکل بازگو کردن حرف “O” در بیاورید. سپس به صورت آهسته و آرام عضلات صورت خود را به سمت عقب کشیده و سر و سینه را نیز هم زمان منقبض کرده و به عقب بکشید. انجام این حرکت به مرور باعث تقویت ماهیچه ها و عضلات صورت شده و فرم بینی را نیز تغییر خواهد داد.

 جهت کسب اطلاعات بیشتر به کلینیک پوست و مو دکتر مسعود جعفری مراجعه کنید.

بفرست به دوستات :
مطالب زیر را حتما بخوانید

6 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • واقعا اینکار عملی میشه؟

  پاسخ
  • amin azadi
   1400-11-17 12:55

   بستگی به میزان قوز بینی داره ولی خب قطعا نمیاد جای لیفت بینی با نخ و عمل جراحی رو بگیره

   پاسخ
 • سید ابوالفضل مبلغ
  1401-02-27 19:42

  مشکلی برای بینی ایجاد نمیکنه یعنی بینی بزرگ تر نمیشه؟؟!

  پاسخ
  • amin azadi
   1401-02-27 22:50

   سلام وقتتون بخیر، مشکلی که به وجود نمیاره ولی یک روش قطعی نیست و بهتره با مشورت پزشک هر درمانی انجام بشه.

   پاسخ
   • سید ابوالفضل مبلغ
    1401-02-29 16:32

    من این کارو انجام دادم الان قوز بینیم یکم برطرف شده واقعا این تمرینات خوبه

    پاسخ
    • amin azadi
     1401-02-30 10:55

     سلام ، بله با توجه با فرم بینی میتونه تاثیر گذار باشه.

     پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

بهترین روش از بین بردن قوز بینی (2018)
12 دلیل سیاهی دور چشم
فهرست