خشکی لب پس از تزریق ژل

خشکی لب بعد از تزریق ژل

یکی از عوارض نه چندان معمول فیلر ها، خشکی لب بعد از تزریق ژل است. خشکی لب بعد از تزریق ژل با این که ممکن اسن مسئله جدی به نظر نرسد ولی افراد درگیر را دچار حس ناخوشایندی می کند. علاوه بر این خشکی لب بعد از تزریق ژل ممکن است منجر به پوسته پوسته شدن لب نیز شود. جهت کسب اطلاعات جامع در مورد تزریق ژل به مقاله ی “تزریق ژل چیست؟ (۲۰۱۹)” از همین سایت مراجعه نمایید.

خشکی لب

خشکی لب بعد از تزریق ژل یک عارضه نادر است زیرا با وجود هیالورونیک اسید انتظار می رود لب ها آب بیشتری جذب کنند و مرطوب تر باشند. در این مقاله علل خشکی لب بعد از تزریق ژل را بررسی می کنیم.

علل خشکی لب بعد از تزریق ژل

خشکی لب بعد از تزریق ژل با این که عارضه خطرناکی نیست ولی می تواند برای فرد آزاد دهنده باشد. افراد زیادی به خشکی لب بعد از تزریق ژل دچار نمی شوند. چند علت برای افرادی که به خشکی لب بعد از تزریق ژل دچار می شوند وجود دارد که آن را بررسی می کنیم:

  • حساسیت فرد به کرم بی حسی: کرم های بی حسی در صورتی که فرد به یکی از مواد موجود در آن ها حساسیتی نشان دهد یا ترکیبات قوی روی پوست حساس قرار بگیرند ممکن است موجب خشکی لب بعد از تزریق ژل شود.

اگر فکر می کنید مشکل شما ممکن است مرتبط به کرم بی حسی باشد راه حل بسیار آسان است. کرم بی حسی خود را عوض کنید و از یک نوع ملایم تر استفاده کنید و سپس نتیجه را ببینید.

  • مرطوب کردن مداوم لب بعد از تزریق: با توجه به این که لب ها بعد از تزریق دچار تورم می شوند افراد مدام با زبان هایشان آن را مرطوب می کنند. در صورتی که در حالت طبیعی به تکرر این کار را نمی کنند. بنابراین با مرطوب، لب ها مستعد خشکی لب بعد از تزریق ژل می شوند. توصیه می شود از مرطوب کننده های لب استفاده کنید.
  • استفاده از لوازم ارایشی: یکی دیگر ار دلایل خشکی لب بعد از تزریق ژل را می توان استفاده زیاد فرد از رژ و ماتیک های مختلف دانست. از آن جا که تغییری ایجاد شده است بسیاری افراد مرتب مایلند رنگ لب های خود را در شکل های مختلف ببینند. رژ های مات یا برق لب ها مواد مختلفی دارند که با مرطوب کننده لب متفاوت هستند و ممکن است باعث خشکی لب بعد از تزریق ژل یا پوسته پوسته شدن لب شوند. این مشکل نیز با تغییر محصولات مصرفی قابل حل است.

لوازم آرایشی

  • خواص تورم: معمولا افرادی که بیشتر دچار تورم می شوند احتمال بیشتری دارد به خشکی لب بعد از تزریق ژل دچار شوند زیرا تورم یک فرآیند طبیعی بدن است. با فرآیند تورم معمولا لایه بالایی پوست خشک و به صورت پوسته ای جدا می شود. اگر تورم در شما خیلی شدید باشد ممکن است این حالت نیز رخ دهد.

درمان های خشکی لب بعد از تزریق ژل

خشکی لب بعد از تزریق ژل هر علتی که داشته باشد راه های ساده ای برای برطرف کردن آن وجود دارد:

  • استفاده مکرر از یک پماد ضخیم مثل aquaphor آکوافور یا وازلین Vaseline توصیه می شود که علاوه بر مرطوب نگه داشتن لب مانع زبان زدن شما به لب می شود.
  • استفاده از یک بالم لب که حاوی مواد مرطوب کننده باشد نیز توصیه می شود. شی باتر و ویتامین E از این مواد هستند
  • روغن های لب مختلفی نیز هستند که به لب برق خاصی می دهند و علاوه بر زیبایی مانع خشکی لب بعد از تزریق ژل می شوند.

خشکی لب

در نتیجه خشکی لب بعد از تزریق ژل یک عارضه نه چندان جدی ولی آزاد دهنده است که ممکن است علل مختلفی مانند استفاده از محصولات ارایشی، حساسیت به کرم بی حسی یا به دنبال تورم به وجود بیاید و راه حل های ساده ای برای درمان این عارضه در متن اورده شده است. در صورت ابتلا به خشکی لب پس از تزریق ژل آرامش خود را حفظ کنید و به دنبال علل و راه درمان باشید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و انجام مشاوره ی رایگان به کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی دکتر مسعود جعفری مراجعه نمایید.

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید