بدون دیدگاه

میکروبلیدینگ چیست؟

هدف از نوشتن محتوای حاضر، پرداختن به عوارض میکروبلیدینگ است. میکروبلیدینگ روشی است برای فرم دادن و حالت دهی به ابروها که به صورت نیمه دائمی بر روی صورت انجام می گیرد. این کار می بایست توسط  افراد متخصص و ماهر که تجربه زیادی در این زمینه دارند صورت گیرد تا با کمترین عوارض میکروبلیدینگ همراه باشد.

عوامل مختلفی منجر به ایجاد عوارض میکروبلیدینگ در چهره می شود که در این مقاله به آن ها خواهیم پرداخت. همچنین برای دانستن نکاتی قبل و بعد از این عمل که کمترین عوارض میکروبلیدینگ را در پی داشته باشد و همچنین پیشگیری از مشکلات بعد از این روش، همراه ما باشید.

قبل از آنکه بدانید عوارض میکروبلیدینگ ابرو چیست؟ تعریفی از میکروبلیدینگ ارائه می دهیم تا با این نوع آرایش پرطرفدار و محبوب در سراسر جهان بیشتر آشنا شوید.

برخی از خانم به دلیل نداشتن ابروهای پرحجم و زیبا رنج می برند اما همیشه راهکارهای موثری برای جبران نقص های چهره وجود دارد که یکی از پرطرفدارترین آن ها میکروبلیدینگ است.

میکروبلیدینگ یکی از شیوه های آرایش ابرو است. سال های زیادی است که مراکز آرایشی معتبر شاهد مراجعه افراد بی شماری جهت آرایش ابرو در نوع میکروبلیدینگ می باشند. این روش مدرن و محبوب نسبت به سایر روش های موقت و دائم از محبوبیت بیشتری برخوردار است.

دلیل پرطرفدار بودن میکروبلیدینگ نسبت به دیگر مدل های آرایشی ابرو، حالت طبیعی و نیمه دائم بودن آن است که در صورت تغییر حالت می توان به راحتی به ترمیم آن پرداخت.

میکروبلیدینگ

میکروبلیدینگ بر روی صورت طوری انجام می شود که با فرم صورت شما همخوانی داشته باشد. در این روش فاصله چشم و ابرو، لاغری یا پر بودن صورت و نوع انتخاب رنگ در میکروبلیدینگ در نظر گرفته می شود.

میکروبلیدینگ موجب پر شدن و حجیم شدن ابرو می شود و جلوه زیبایی به صورت می بخشد طوری که فرد احساس رضایت و شادابی در صورت خواهد داشت.

گاهی ممکن است بنا به دلایل مختلف مانند نوع پوست، نوع سوزن، مرکز مراجعه شده و … شاهد عوارض میکروبلیدینگ در ابرو و اطراف آن باشید که با ارائه راهکارهای اصولی سریعا به درمان می انجامد.

میکروبلیدینگ چگونه انجام می شود؟

میکروبلیدینگ به کمک ابزار و وسایل ویژه ای انجام می گیرد و مهمترین نکته در استفاده از این ابزار وجود افراد زبردست و ماهر در انواع آرایش های نیمه دائمی صورت است که نباید نسبت به آن بی توجه بود. نحوه انجام میکروبلیدینگ به طوری که با کمترین عوارض میکروبلیدینگ همراه باشد به این صورت است که ابتدا با مواد مخصوص صورت شست و شو و پاک می شود.

سپس بر روی صندلی های ویژه دراز کشیده و با بی حسی موضعی عملیات میکروبلیدینگ شروع می شود. نحوه انجام میکروبلیدینگ از طریق قلم های باریک و ریزی است که دارای شیب جهت قوس ابرو است.
در قسمت شیب قلم 12 سوزن وجود دارد که بدون آسیب به عمق پوست تنها بر روی سطح پوست خط هایی به حالت برشی وارد می کند.

 میکروبلیدینگ

سپس هر نوع رنگ با صورت هارمونی داشته باشد یا دلخواه مشتری باشد توسط فرد متخصص و ماهر وارد این برش ها می شود. نحوه میکروبلیدینگ ابرو و انجام این فرایند کاملا طبیعی و در جهت رویش خطوط ابرو است و به هیچ وجه حالت مصنوعی به صورت نمی دهد.

از لحاظ عوارض میکروبلیدینگ همانطور که اشاره شد اگر توسط فردی مجرب و ماهر انجام گیرد که به نوع قلم، محل انتخابی، نوع پوست و … اشراف کامل داشته باشد، این عوارض به حداقل یا به صفر خواهد رسید.

عوارض میکروبلیدینگ کدامند؟

رعایت نکردن برخی از نکات قبل و بعد از میکروبلیدینگ موجب بروز عوارض میکروبلیدینگ خواهد شد. با این اوصاف، این مدل آرایش ابرو بنا به دوام یک تا دو ساله توجه بسیاری از خانم ها را جلب نموده است. تصور کنید که همیشه یک مداد یا سایه ابرو در دست دارید مشغول ارایش ابرو هستید، نامتوازن بودن ابروها، پاک شدن آرایش ابرو بعد چند ساعت و بسیاری عوامل دیگر موجب نارضایتی شما خواهد شد.

اما میکروبلیدینگ شما را از همه این دردسرها نجات می دهد و ابروهایی طبیعی و زیبا برایتان رقم می زند. تاکید دوباره بر انجام این کار و پیشگیری از عوارض میکروبلیدینگ، انتخاب مجموعه ای است که در این حیطه کاربلد هستند و از تجهیزات مدرن و استاندارد استفاده می کنند.

به طور کلی اگر بنا به رعایت نکردن نکات بد و قبل از میکروبلیدینگ دچار علائمی شدید حتما برای ترمیم و درمان اقدام نمایید.

 میکروبلیدینگ

برخی از این عوارض میکروبلیدینگ عبارتند از:

 • آسیب به بافت صورت در صورت استفاده قلم و سوزن نامناسب و فرو بردن عمیق
 • کاشت نامناسب رنگدانه ها در خطوط ایجاد شده
 • ترمیم دیرهنگام پوست
 • برش های ایجاد شده ناهماهنگ در دو ابرو
 • جای زخم یا اسکار
 • باقی ماندن خط سفید برای جداسازی ناحیه آرایشی

پیشگیری از عوارض میکروبلیدینگ

پیشگیری بهتر از درمان است! پس چه بهتر که قبل از شروع هر کاری به مراقبت های توصیه شده قبل و بعد از انجام زیبایی در صورت بپردازید. مراقبت بعد از تاتو یا دیگر انواع آرایش نیمه دائمی یا دائمی که حالت تیره و خسته به صورت می دهد، گاهی بی فایده است و انجام آن عمل تاثیر نامطلوب می گذارد.

اما در مورد میکروبلیدینگ می توان به طور حتم گفت با انجام یک سری راهکارها جهت پیشگیری از عوارض میکروبلیدینگ می توان دارای ابروهایی زیبا و طبیعی بود.

یک آرایشگر و فرد متخصص ماهر بعد از انجام میکروبلیدینگ اجازه می دهد تا مدت زمان 2 ساعت سپری شود. سپس وسیله ای مانند گوش پاک کن را در آب استریل فرو برده و تمام رنگ های اضافه اطراف ابرو را می گیرد. همین امر موجب می شود احتمال تورم و یا سوزش در اطراف ابرو به صفر برسد.

بعد از طی یک تا دو هفته پوست ناحیه ابرو ترمیم شده و با کمرنگ شدن ماده پیگمنت ابروها طبیعی می شود و خبری از عوارض میکروبلیدینگ نخواهد بود.

 میکروبلیدینگ

برای مراقبت بهتر، دچار نشدن به عوارض میکروبلیدینگ و یا درمان عوارض میکروبلیدینگ نکات زیر را حتما رعایت کنید:

 • دور نگه داشتن ناحیه میکروبلیدینگ از رطوبت
 • خشک نگه داشتن ابرو برای جذب بهتر رنگدانه ها
 • عدم حمام خیلی داغ
 • استفاده از دستمال خشک برای جذب رطوبت
 • نپاشیدن آب به صورت موقع شست و شوی صورت
 • استفاده از دستمال مناسب و تمیز برای گذاشتن بر روی ابرو
 • اجتناب از وسایل آرایشی روی ابرو
 • استفاده از روغن نارگیل بعد از روز دهم

جمع بندی

ابروها نقش بسزایی در زیبایی صورت ایفا می کند. اگر تاکنون از داشتن ابروهای پراکنده و کم حجم خود ناراحت بودید، دیگر این نگرانی با وجود میکروبلیدینگ به پایان خواهد رسید. چرا که این شیوه، روشی اصولی، پایدار و محبوب است و از لحاظ علائم نسبت به دیگر انواع آرایش های ابرو، عوارض میکروبلیدینگ کمتر دیده شده است.

تنها باید به انتخاب مراکزی که افراد متخصص آن این کار را به خوبی و با تجهیزات بروز انجام دهند، توجه ویژه داشت تا به عوارض میکروبلیدینگ دچار نشد.

میکروبلیدینگ با هزینه ای بسیار مناسب در مجموعه های معتبر و شناخته شده زیر نظر اساتید با تجربه و از طریق قلم های استاندارد انجام می گیرد و فرمی طبیعی و زیبا به صورت های شما می بخشد.

 

میکروبلیدینگ

جهت کسب اطلاعات بیشتر و انجام مشاوره ی رایگان به کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی دکتر مسعود جعفری مراجعه نمایید.

 

 

بفرست به دوستات :
فهرست