بدون دیدگاه

دستگاه های جوانسازی پوست

دستگاه های جوانسازی پوست متعدد هستند و هر ساله به تعدادآن ها اضافه می شود. حتما شنیدن نام دستگاه های جوانسازی پوست شما را گیج کرده است. در این مقاله با معرفی دستگاه های جوانسازی پوست و تکنولوژی و عملکرد آن ها به شما کمک می کنیم که بهترین دستگاه های جوانسازی پوست را بشناسید و موردی که برای شما مناسبتر است را انتخاب کنید.

دستگاه های جوانسازی پوست

دستگاه های جوانسازی پوست

جوانسازی با رادیوفرکانسی یا آراف  RF

مواج RF نوعی تابش است. تابش ، انتشار انرژی به صورت امواج الکترومغناطیسی است.

بسته به میزان انرژی آزاد شده می توان آن را به عنوان انرژی کم یا انرژی زیاد طبقه بندی کرد. اشعه ایکس و اشعه گاما نمونه هایی از تابش انرژی بالا هستند در حالی که امواج RF کم انرژی در نظر گرفته می شوند.

با افزایش سن ، سلول های شما کلاژن کمتری تولید می کنند که منجر به افتادگی پوست و چین و چروک می شود. شل شدن پوست در حدود 35 تا 40 سالگی زمانی اتفاق می افتد که کمیت و کیفیت کلاژن شما شروع به کاهش می کند.

دستگاه های جوانسازی پوست

امواج RF لایه عمیق پوست شما را بین 122 تا 167 درجه فارنهایت (50-75 درجه سانتی گراد) گرم می کنند.

محققان دریافته اند که حفظ دمای بیش از 115 درجه فارنهایت (46 درجه سانتیگراد) برای بیش از 3 دقیقه باعث آزاد شدن پروتئین های شوک حرارتی بدن می شود. این شوک حرارتی پروتئین ها بدن شما را تحریک می کنند تا فیبرهای کلاژن جدید ایجاد کند.

فواید اصلی RF درمانی ، سفت شدن پوست و از بین بردن چین و چروک پوست است. با این حال، درمان با RF به دلیل توانایی تحریک تولید کلاژن ، ممکن است به مقابله با آسیب های خورشید نیز کمک کند.

RF فرکشنال میکرونیدل

آراف فرکشنال (یا max RF) از ترکیبی از میکرونیدلینگ پوستی و فرکانس رادیویی استفاده می کند. میکرونیدلینگ پوستی یک روش ارگانیک برای بازسازی کلاژن و الاستین است. فرکانس رادیویی از امواج رادیویی سطح پایین برای ایجاد واکنش گرمایی در درم استفاده می کند. این گرما سلولها و فیبرهای ناسالم را متابولیزه می کند و به نوبه خود باعث تحریک سلولهای جدید سالم می شود. نتیجه ساختار ، کاهش اندازه منافذ ، کاهش اسکار آکنه و جوان سازی پوست با آر اف فرکشنال است.

RF فرکشنال میکرونیدل

دیگر فواید آر اف فرکشنال شامل:

  • لکه های پیری
  • آسیب خورشید
  • رنگ و بافت پوست
  • چین و چروک
  • اسکارهای جراحی
  • جای جوش
  • علائم کشش

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ یک روش زیبایی کم تهاجمی است که برای درمان نگرانی های پوستی از طریق تولید کلاژن استفاده می شود. این روش درمانی که به عنوان درمان القایی کلاژن نیز شناخته می شود ، ممکن است به کسانی که قصد دارند جای زخم های آکنه و علائم کششی را کاهش دهد ، کمک کند. این درمان همچنین در برخی روش های ضد پیری مانند جراحی پلک و لکه های خورشیدی استفاده می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد میکرونیدلینگ به اینجا مراجعه کنید.

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ با تشویق پوست برای تولید کلاژن بیشتر کار می کند. ایده این درمان این است که میکرونیدل های درمارولرها در این درمان باعث آسیب جزئی به پوست می شوند و پوست با ساختن یک بافت غنی از کلاژن واکنش نشان می دهد.

این بافت جدید پوست به نوبه خود از نظر تن و بافت یکنواخت تر است. از دست دادن کلاژن توسط پوست به دلیل افزایش سن یا جراحت طبیعی است. با تشویق پوست برای ایجاد بافت جدید ، ممکن است کلاژن بیشتری نیز برای سفت شدن پوست وجود داشته باشد.

کرایوتراپی

تئوری سرما درمانی در کل بدن (WBC) یا همان کرایوتراپی این است که با غوطه ور شدن بدن در هوای بسیار سرد برای چند دقیقه ، می توانید تعدادی از مزایای سلامتی را دریافت کنید. فرد در یک محفظه محصور یا یک محفظه کوچک قرار می گیرد که بدن او را احاطه کرده اما در بالای آن یک سوراخ برای سر خود دارد. محفظه بین منفی 200-300 درجه فارنهایت کاهش می یابد. آنها بین دو تا چهار دقیقه در هوای بسیار کم دما باقی می مانند. 

کرایوتراپی

این دستگاه مشکلات پوستی را نیز برطرف می کند. درماتیت آتوپیک یک بیماری التهابی مزمن پوستی با علائم برجسته خشکی و خارش پوست است. از آنجا که سرما درمانی می تواند سطح آنتی اکسیدان را بهبود بخشد و منبع قابل اعتماد در خون باشد و می تواند به طور همزمان التهاب را کاهش دهد ، منطقی است که هر دو روش سرما درمانی محلی و کل بدن می توانند به درمان درماتیت آتوپیک کمک کنند. آنتی اکسیدان ها در کیفیت پوست تاثیر دارند. جهت کسب اطلاعات جامع در مورد کرایوتراپی به مقاله “همه چیز در مورد کرایوتراپی” از همین سایت مراجعه نمایید.

لیزر جوانسازی پوست یا CO2 فرکشنال

سطح دهی مجدد پوست با لیزر نوعی روش مراقبت از پوست است که توسط متخصص پوست یا پزشک انجام می شود. این شامل استفاده از لیزر برای کمک به بهبود بافت و ظاهر پوست است.

دستگاه های جوانسازی پوست

لیزرهای کاهنده شامل دی اکسید کربن (CO2) یا اربیوم هستند. برای از بین بردن جای زخم ها ، زگیل ها و چین و چروک های عمیق از روش های درمان سطح لیزر CO2 استفاده می شود. اربیوم برای خطوط و چروک های ریز ، همراه با سایر نگرانی های سطحی پوست استفاده می شود. هر دو نوع لیزر ابلیشن لایه های خارجی پوست را از بین می برد.

از طرف دیگر ، لیزرهای غیر کاهنده هیچ لایه پوستی را از بین نمی برند. این موارد شامل نور پالسی ، لیزرهای رنگی پالسی و لیزرهای کسری است. از لیزرهای غیر کاهنده ممکن است برای روزاسه ، رگهای عنکبوت و مشکلات پوستی مربوط به آکنه استفاده شود.

در نتیجه دستگاه های جوانسازی پوست متعددی وجود دارند که بنابر نیاز پوست، سن و وقت شما برنامه ریزی می شوند. برخی از این دستگاه ها در یک جلسه درمان تاثیر گذارند در حالی که درمان هایی مانند کرایوتراپی و میکرونیدلینگ باید به طور متعدد و مکرر انجام شوند تا نتیجه بهتری داشته باشند. بنابراین برای درمان با دستگاه های جوانسازی پوست حتما به پزشک معتبر و مجرب مراجعه کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و انجام مشاوره ی رایگان به کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی دکتر مسعود جعفری مراجعه نمایید.

بفرست به دوستات :
فهرست