بدون دیدگاه

درمان بیماری های پوستی با زردچوبه

درمان بیماری های پوستی با زردچوبه
درمان بیماری های پوستی با زردچوبه

خواص ضدالتهابی و آنتی اکسیدانی زردچوبه برای درمان بیماری های پوستی اثر فوق العاده ای دارد. از جمله مزایای زردچوبه برای پوست می توان به بهبود سریع زخم ها، درمان آکنه، درمان سوختگی و کنترل بیماری پسوریازیس اشاره کرد.مقداری آب را به آرامی به نصف قاشق چای خوری پودر زردچوبه اضافه کنید و هم بزنید تا مخلوط خمیری شکل به دست بیاید، سپس یک لایه نازک از خمیر را به ضایعات پوستی ناشی از پسوریازیس بمالید و روی آن را بپوشانید و بگذارید یک شب به همان صورت باقی بماند. سپس با آب گرم پوست خود را بشویید.

 

جلوگیری از پیری زودرس

به دلیل فواید درمانی زردچوبه برای بیماری های مزمن مرتبط با سن، از جمله آلزایمر و بیماری های قلبی، از زردچوبه به عنوان گیاه و ادویه ضدپیری یاد می شود.

 

فواید زردچوبه برای سلامت و زیبایی پوست

زردچوبه از دیرباز برای شفاف کردن پوست، لایه برداری، درمان جوش و جلوگیری از چین و چروک پوست استفاده می شده است.

 

ماسک زردچوبه برای رفع آکنه و جوش

برای این کار، یک قاشق چای خوری زردچوبه، ۳ قاشق غذاخوری شیر، ۲ قاشق غذاخوری آرد و چند قطره عسل را با هم خوب مخلوط کنید،سپس یک لایه از آن را به صورت خود بمالید و بگذارید ۲۰ دقیقه بماند. بعد صورت خود را بشویید.

 

ماسک زردچوبه برای لایه برداری پوست

یک قاشق غذاخوری زردچوبه را با یک قاشق غذاخوری آب و سرکه سیب مخلوط کنید و به صورت خود بمالید. بعد از ۱۵ دقیقه پوست خود را کاملا بشویید و خشک کنید. دو تا سه بار در هفته از این ماسک لایه بردار استفاده کنید.

 

ماسک زردچوبه برای درمان ترک پا مقدار یکسان روغن کرچک و روغن نارگیل را با یک کاسه زردچوبه مخلوط کنید تا خمیر یکدستی به دست آید. سپس خمیر را به پاشنه ترک خورده پا مالیده و بعد از ۱۵ دقیقه با آب سرد بشویید.توصیه می شود قبل از استفاده از زردچوبه روی صورت، ابتدا مقدار کمی از آن را روی پوست دست خود امتحان کنید و به مدت یک تا دو شبانه روز منتظر بمانید. زیرا زردچوبه ممکن است باعث بروز واکنش های آلرژیک روی پوست شود و لکه های پوستی ایجاد کند.

بفرست به دوستات :
فهرست