بدون دیدگاه

رژیم آسان برای لاغر شدن

رژیم آسان برای لاغر شدن امروزه یکی از دغدغه های اصلی افرادی که اضافه وزن و افرادی که به دنبال تناسب اندام خود هستند، محسوب می شود. می توان گفت روش های زیادی در جهت رژیم آسان برای لاغر شدن وجود دارد که خیلی از آن ها کاربردی نمی باشد و توسط متخصصان رد می شود و دلیل آن عوارض زیادی است که برای بدن دارند.

هر فردی اگر به دنبال رژیم آسان برای لاغر شدن است، می توان به سراغ روش های علمی و بدون آسیب برود تا به وزن ایده آل خود دست پیدا کند. یکی از بهترین راه ها رژیم آسان برای لاغر شدن، استفاده از رژیم کم کالری می باشد که در کنار یک برنامه ورزشی منظم باید آن را پیگیری کنید.

معمولا برای شروع کاهش وزن، باید آشپزخانه را در نظر و از این محیط شروع کرد و دلیل آن اهمیت غذای مصرفی در رژیم است که بیشتر از میزان فعالیت ورزشی می باشد. به بیان دیگر در رژیم آسان برای لاغر شدن، 70 درصد غذا خوردن و 30 درصد ورزش کردن تاثیر دارد. در نتیجه صرفا ورزش کردن در یک زمان زیاد، بدون داشتن رژیم غذایی مناسب، نمی تواند کاهش وزن را به همراه داشته باشد.

روش های رژیم آسان برای لاغر شدن را نام ببرید؟

مصرف نشاسته و شکر را باید تا حد زیادی کاهش داد: یکی از مهم ترین روش های سریع رژیم آسان برای لاغر شدن این است که تا جایی که امکان دارد، کربوهیدرات نشاسته ای و شکر را کم استفاده کنید.

رژیم آسان برای لاغر شدن

اگر مصرف نشاسته و شکر را کم کنید، گرسنگی را کمتر احساس می کنید و بدن کالری کمتری به خود جذب می کند.

در نتیجه بدن به جای سوزاندن کربوهیدرات، می تواند برای تولید انرژی بدن، از چربی هایی که ذخیره شده اند، کمک بگیرید. کاهش مصرف نشاسته و شکر نه تنها یکی از روش های رژیم آسان برای لاغر شدن محسوب می شود، بلکه کاهش سطح انسولین را در پی خواهد داشت و در دفع کلیه ها برای نمک و آب اضافی بدن موثر است و آب ضروری بدن را کم خواهد کرد.

سه بار در هفته تمرین با وزنه در رژیم آسان برای لاغر شدن موثر است: گرم کردن و وزنه زدن 3 یا 4 بار در هفته باعث سوزاندن کالری زیادی می شود و همچنین می تواند مانع توقف متابولیسم و سوخت و ساز بدن  گردد و نیز کاهش وزن و لاغری را به همراه داشته باشد.

استفاده از پروتئین، چربی های سالم و سبزیجات: برای رژیم لاغری مناسب استفاده از پروتئین، چربی های سالم و سبزیجات در وعده های غذایی نیاز است. منابع پروتئینی عبارتند از گوشت (گاو، گوسفند، بز،مرغ)، ماهی و غذاهای دریایی (ماهی سالمون، قزل آلا، میگو، تن ماهی)، تخم مرغ (تخم مرغ کامل با زرده) جزو بهترین انتخاب ها در رژیم آسان برای لاغر شدن که مناسب هم است، می باشد.

از منابع سبزیجات کم کربوهیدرات می توان به کلم بروکلی، گل کلم، گوجه فرنگی ها، اسفناج، کاهو، کلم بروکسل، خیار، کلم پیچ اشاره کرد. مصرف این موارد ذکر شده نه تنها باعث سیری شما خواهد شد، بلکه کالری بسیار پایینی را به بدن شما اضافه می کند.

رژیم آسان برای لاغر شدن

منابع چربی هم شامل، روغن زیتون، روغن کنجد، کره، روغن آووکادو می شود. استفاده از منابع چربی به اندازه کافی و مورد نیاز بدن باید در دستور کار قرار گیرد. پس با تصور چاق شدن خود را از مصرف آن منع نکنید.

رژیم لاغری را توضیح دهید؟

رژیم لاغری به مجموعه غذاهایی گفته می شود که هر فردی روزانه برای حفظ سلامت بدن خود و کنترل وزنش استفاده می کند. هر فردی برای رسیدن به وزن ایده آل باید مصرف غذاهای خود را به حد مناسبی برساند، در غیر این صورت، اضافه وزن را به وجود می آورد. امروزه تصور همه افراد از رژیم لاغری، محدود کردن خودشان از مصرف مواد غذایی های متفاوت می باشد.

بدن به همه گروه هایی غذایی نیاز پیدا می کند و رژیم لاغری به معنی محروم شدن از مصرف غذاها نیست. به بیانی دیگر رژیم لاغری مناسب یعنی تعادل و تنوع در برنامه های غذایی رعایت شود تا بدن به وزن ایده آل برسد. استفاده از 4 گروه مواد غذایی که به آن ها هرم غذایی هم گفته می شود، برای بدن نیاز است.

خوردن چه خوراکی هایی در رژیم آسان برای لاغر شدن موثر است؟

تمشک آبی: تمشک آبی از میوه هایی به شمار می رود که خاصیت ضد پیری دارد ولی در کنار آن، آن  را به عنوان ماده غذایی مناسب برای لاغری هم می شناسند. یک فنجان از تمشک آبی شامل 80 کالری می باشد که با 4 گرم فیبر عامل مهمی برای سر شدن است.

جو دو سر: جو دو سر فیبر فراوانی در خود دارد و اگر روزانه مصرف شود، باعث سیری می شود.

رژیم آسان برای لاغر شدن

 حتی خوردن نصف فنجان از آن منبع کربوهیدرات فراوان است که برای بالا بردن سوخت ساز و چربی سوزی فایده دارد.

لوبیا قرمز: پروتئین و فیبر موجود در لوبیا قرمز بسیار زبانزد است و نشاسته مقاوم در آن در رژیم آسان برای لاغر شدن موثر است.

گریپ فروت: یکی از بهترین گزینه ها برای لاغر شدن خوردن نصف گریپ فروت قبل از هر وعده غذایی می باشد. جالب است بدانید همین مقدار از گریپ فروت با نیم کیلو کاهش وزن در هفته همراه است. در واقع ترکیبی که در گریپ فروت وجود دارد، انسولین را پایین آورده و با کمک به هورمون چربی، نقش بسیاری در کاهش وزن دارد. 90 درصد از این میوه را آب تشکیل داده است که با مصرف آن فرد احساس سیری می کند و میل به غذایش کم می شود.

گلابی: در پی تحقیقاتی که صورت گرفته، به این نتیجه رسیده اند که مصرف 3 عدد گلابی توسط زنان در روز، میزان کالری مصرفی آن را محدود کرده و منجر به سوزاندن وزن بیشترشان نسبت به بقیه می گردد.

بادام: چربی های مفید در آجیل به رژیم آسان برای لاغر شدن کمک زیادی می کند. بادام بیشتر از تنقلات دیگر در کاهش وزن افرادی که به مصرف آن می پردازند، تاثیر گذار است.

شکلات تلخ: مصرف یک تکه شکلات تلخ در طول روز، روند گوارش را کند تر می کند و باعث می شود برای مدت طولانی تری روزانه احساس سیری کنید. چربی مفید در شکلات تلخ میل شما به تنقلات شور و شیرین دیگر را تا حد زیادی کاهش می دهد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و انجام مشاوره رایگان به کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی دکتر مسعود جعفری مراجعه نمایید.

 

 

بفرست به دوستات :
فهرست