0
(0)

بوتاکس لب یکی از فرایندهای زیبایی رایج در میان زیباجویان می‌باشد و از مزایای فراوانی برخوردار است. این فرایند قادر به حل کردن مشکلات فراوانی است و به دلیل آسان بودن پیاده سازی امروزه از آن بطور گسترده در سطح جهان استفاده می‌شود. با این حال، شما نیاز دارید تا مراقبت‌‌هایی را پس از تزریق بوتاکس به لب‌ها انجام دهید تا بازده این روش افزایش یابد. در این مقاله قصد داریم تا ضمن معرّفی بوتاکس لب، اطّلاعاتی را در رابطه با کاربردهای این تکنیک و مراقبت‌های پس از انجام آن به شما عزیزان ارائه دهیم.

بوتاکس لب
بوتاکس لب یکی از فرایند‌هایی است که امروزه بطور گسترده به منظور افزایش زیبایی صورت استفاده می‌شود.

بوتاکس لب چیست؟

بوتاکس لب یکی از فرایندهای زیبایی رایج در میان زیباجویان می‌باشد و امروزه از آن برای رسیدن به اهداف مختلفی در زمینه‌ی زیبایی استفاده می‌شود. در این تکنیک، پزشک متخصص پوست و مو بوتاکس را به نواحی اطراف لب‌ها تزریق می‌کند و موجب از بین رفتن مشکلات زیبایی در این نواحی از صورت زیباجویان می‌شود. لازم به ذکر است که این روش از ظرافت بسیار بالایی برخوردار است و نباید توسّط افراد غیر متخصص انجام شود زیرا تزریق بوتاکس به نواحی اشتباه می‌تواند عوارض متعددی را برای شما به همراه داشته باشد و زیبایی شما را با خطر مواجه نماید. در ادامه می‌توانید با کاربردهای این تکنیک بیشتر آشنا شوید.

بوتاکس لب
این فرایند زیبایی از مزایای بسیاری برخوردار است.

کاربردهای بوتاکس لب:

بوتاکس لب کاربردهای بسیاری را دارا می‌باشد و می‌تواند زیبایی و طراوت را به شما بازگرداند. از بین بردن خطوط عمودی اطراف لب و محو کردن لثه‌ها در هنگام لبخند زدن از جمله رایج‌ترین کاربردهای این تکنیک محسوب می‌شوند و می‌توان با استفاده از این تکنیک به راحتی مشکلات ذکر شده را از بین برد. خطوط عمودی اطراف لب در اثر مصرف دخانیات و یا افزایش سن پدیدار می‌شوند و اثرات منفی بسیاری را بر روی زیبایی صورت شما می‌گذارند.

این خطوط از عمق زیادی برخوردار نیستند و این ویژگی موجب شده‌ است تا بتوان به راحتی این خطوط را با استفاده از تزریق بوتاکس به لب‌ها درمان کرد. همچنین، برخی از افراد با مشکل دیده شدن بیش از حد لثه‌ها در هنگام لبخند زدن مواجه هستند و این مورد موجب کاهش زیبایی لبخند آن‌ها شده است. شما می‌توانید با بوتاکس لب این مشکل را به راحتی حل کنید و زیبایی لبخند خود را به میزان قابل توجّهی افزایش دهید و این مورد یکی از کاربردهای اصلی این تکنیک محسوب می‌شود. در ادامه می‌‌توانید با مراقبت‌های پس از تزریق بوتاکس به لب‌ها آشنا شوید و با رعایت کردن آن‌ها بازده این تکنیک زیبایی را به میزان قابل توجّهی افزایش دهید.

بوتاکس لب
پس از بوتاکس لب موارد بسیاری باید رعایت شوند.

مراقبت های ضروری پس از بوتاکس لب:

همان‌گونه که قبلاً به آن اشاره شد، بوتاکس لب جزو فرایند‌های ظریف و حساس محسوب می‌شود و به همین دلیل است که انجام مراقبت‌های مختلف پس از انجام این فرایند زیبایی از اهمیّت بالایی برخوردار است زیرا رعایت کردن این موارد ضمن افزایش بازده این روش، از بروز مشکلات متعددی همچون پخش شدن بوتاکس در بافت‌های اطراف جلوگیری می‌نماید و از بروز عوارض جانبی شدید پیشگیری می‌کند. در ادامه می‌‌توانید با مهم‌ترین مراقبت‌های پس از بوتاکس لب آشنا شوید.

1-از لمس کردن نواحی تزریق پرهیز کنید:

بوتاکس لب معمولاً در نواحی اطراف لب بالایی و لب پایینی صورت می‌گیرد و متخصصین زیبایی توصیه کرده‌اند که پس از انجام این فرایند زیبایی نباید به مدّت 4 تا 6 ساعت نواحی تزریق لمس شوند زیرا انجام این کار می‌‌تواند احتمال پخش شدن بوتاکس را افزایش دهد و مشکلات متعددی همچون فلج شدن موقّت قسمتی از بافت صورت را به همراه داشته باشد.

2-بعد از بوتاکس لب از دراز کشیدن خودداری نمایید:

تراکم بافتی سلول‌ها و همچنین فشار خون افراد در حالت نشسته و درازکش متفاوت می‌باشد و این مسئله در هنگام بوتاکس لب باید در نظر گرفته شود. شما باید پس از تزریق بوتاکس به لب‌ها به مدّت 4 تا 6 ساعت از نشستن خودداری نماید تا احتمال پخش شدن این ماده در بافت‌های اطراف کاهش پیدا کند و لازم به ذکر است که رعایت این نکته می‌تواند در افزایش بازده این تکنیک بسیار موثّر باشد.

بوتاکس لب
رعایت نکات ذکر شده ضمن کاهش خطر پخش شدن بوتاکس در زیر پوست، موجب افزایش بازده این تکنیک نیز می‌شوند.

3-پس از بوتاکس لب ورزش نکنید:

فعّالیت‌های فیزیکی با افزایش جریان خون بافت‌های مختلف بدن و همچنین افزایش میزان نفوذ‌پذیری آن‌ها می‌‌توانند خطرات متعددی را برای افرادی که برای تزریق بوتاکس به لب‌های خود اقدام کرده‌اند ایجاد نمایند.

بنابراین، شما باید به مدّت 48 ساعت از انجام هرگونه فعّالیت بدنی خودداری نمایید تا احتمال حرکت بوتاکس به میزان قابل توجّهی کاهش یابد. بوتاکس یک سم قوی محسوب می‌شود و بر اساس اطّلاعات بدست آمده پس از 2 ساعت جذب سلول‌های بدن می‌گردد ولی با این حال نباید هیچ گونه احتمالی را در این رابطه نادیده بگیرید و به شما توصیه می‌‌کنیم که این مورد را برای کاهش خطرات احتمالی بوتاکس لب رعایت نمایید.

4-پس از بوتاکس لب از خوابیدن بر روی صورت خود پرهیز نمایید:

این مورد نیز یکی از موارد است که بیشتر زیباجویان از آن بی اطّلاع هستند و عدم رعایت آن می‌تواند نتایج فاجعه باری را به همراه داشته باشد. پس از بوتاکس لب شما باید به مدّت 1 هفته از خوابیدن بر روی صورت خود اجتناب نمایید زیرا انجام این کار موجب افزایش احتمال پخش شدن بوتاکس در بافت‌های مجاور لب می‌شود و به همین دلیل است که باید آن را با وسواس بیشتری رعایت کرد.

بوتاکس لب
پس از بوتاکس لب از لمس کردن و ماساژ ناحیه تزریق پرهیز نمایید.

5-قبل و بعد از تزریق بوتاکس به لب‌ها از مصرف الکل اجتناب نمایید:

بهتر است که قبل و بعد از بوتاکس لب از نوشیدن مشروبات الکلی خودداری نمایید زیرا این عامل موجب افزایش کبودی محل تزریق می‌شود و می‌تواند دوره‌ی نقاهت این تکنیک زیبایی را افزایش دهد. کبودی محل تزریق بوتاکس در حالت عادّی در کم‌تر از 24 ساعت از بین می‌رود ولی با مصرف الکل این زمان می‌تواند تا 36 ساعت نیز طولانی گردد و به همین دلیل است که باید از مصرف نوشیدنی‌های الکلی 48 ساعت قبل و بعد از تزریق بوتاکس خودداری نمایید.

6-پرهیز از شستشوی صورت با آب گرم پس از بوتاکس لب:

شستشوی صورت با آب گرم موجب افزایش نفوذپذیری بافت‌های صورت و افزایش خونرسانی سلول‌های پوستی می‌شود و این پدیده به هیچ عنوان برای بوتاکس لب خوب نیست زیرا احتمال حرکت کردن بوتاکس و افزایش عوارض جانبی را بالاتر می‌برد. به همین دلیل، شما باید تا 24 ساعت پس از تزریق بوتاکس از شستشوی صورت و استحمام کردن با آب گرم خودداری نمایید و بهتر است که تا 48 ساعت این مورد را رعایت کنید تا احتمال بروز عوارض جانبی کاهش یابد.

امیدواریم از مطالب ارائه شده نهایت استفاده را ببرید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد “بوتاکس لب” و انجام مشاوره رایگان به کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی دکتر مسعود جعفری مراجعه کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد کل امتیازات: 0

اولین نفری باشید که به این نوشته امتیاز می دهید

بفرست به دوستات :
مقالات مهم
مطالب زیر را حتما بخوانید
تزریق بوتاکس خط اخم
مراقبت های ضروری پس از بوتاکس مو چیست؟
فهرست