6 عامل موثر در ماندگاری نتایج بوتاکس لب چیست؟

بوتاکس لب یکی از تکنیک‌های زیبایی پربازده می‌باشد و از محبوبیّت بالایی در نزد زیباجویان برخوردار است. این فرایند زیبایی به منظور رفع مشکلات مختلفی بکار گرفته می‌شود و استفاده از آن‌ بسیار شایع است. امّا لازم است بدانید که عوامل مختلفی بر میزان ماندگاری بوتاکس لب تاثیرگذار هستند و در این مقاله قصد داریم تا ضمن ارائه‌ی اطّلاعاتی جامع در رابطه با این فرایند‌ زیبایی، عوامل موثّر بر میزان ماندگاری آن را به شما معرّفی نماییم. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد بوتاکس به مقاله ی “مهم ترین نکات بوتاکس چیست؟” از همین سایت مراجعه نمایید.

بوتاکس لب
بوتاکس لب یکی از تکنیک‌های رایج زیبایی محسوب می‌شود.

بوتاکس لب چیست؟

بوتاکس لب یک فرایند زیبایی رایج در میان زیباجویان می‌باشد و امروزه از آن به منظور رفع مشکلات زیبایی مختلفی استفاده می‌شود. در این تکنیک، پزشک متخصص مقداری از بوتاکس را به نواحی اطراف لب‌ بالایی و پایینی زیباجویان تزریق می‌کند و از این طریق موجب بوجود آمدن فلجی موقّت در ماهیچه‌های نواحی اطراف لب می‌شود. بوتاکس یک مادّه‌ی سمّی می‌باشد و با متّصل شدن به اعصاب محیطی موجب بوجود آمدن فلجی موقّت در این اعصاب می‌شود.

فلج شدن موقّت اعصاب محیطی منجر به شل شدن ماهیچه‌ها می‌گردد و از این طریق موجب از بین رفت چین و چروک‌های صورت و افزایش زیبایی می‌شود. همچنین، باید به این نکته توجّه داشته باشید که بوتاکس لب یک فرایند تخصصی و پیچیده می‌باشد و به دقّت و مهارت بالایی برای پیاده سازی نیاز دارد. بنابراین، همواره از خدمات کلینیک‌های معتبر و شناخته شده‌ به منظور انجام این تکنیک زیبایی استفاده نمایید تا ضمن مشاهده‌ی بیشترین نتایج، از عوارض جانبی ناخوانسته‌ی این تکنیک نیز در امان باشید.

امروزه از بوتاکس لب به منظور رفع مشکلات مختلفی همچون: از بین بردن خطوط عمودی اطراف لب‌ها و پنهان کردن لثه‌ها در هنگام لبخند استفاده می‌شود و بازده بالای آن در این زمینه‌ها ثابت شده است.

میزان ماندگاری بوتاکس لب چقدر است؟

میزان ماندگاری بوتاکس لب به عوامل مختلفی بستگی دارد و این میزان در افراد مختلف متفاوت است. با این حال، میزان ماندگاری این تکنیک در حدود 4 تا 6 ماه گزارش شده است ولی می‌توان با انجام برخی از مراقبت‌ها میزان ماندگاری آن را به میزان قابل توجّهی افزایش داد.

بوتاکس لب
این تکنیک از ماندگاری مناسبی برخوردار است.

 

چه عواملی بر میزان ماندگاری بوتاکس لب تاثیرگذار هستند؟

همان‌گونه که قبلاً به آن اشاره شد، عوامل مختلفی بر میزان ماندگاری بوتاکس لب تاثیر گذار هستند و در این قسمت قصد داریم تا تعدادی از این عوامل را برای شما عنوان نماییم.

1-سن زیباجویان:

سن یکی از عوامل مهم در میزان ماندگاری بوتاکس لب می‌باشد و این عامل می‌‌تواند ماندگاری این فرایند زیبایی را گاهاً تا دو برابر دچار تغییر نماید. بطور کلّی، ماندگاری این تکنیک با افزایش سن دچار کاهش می‌شود زیرا با افزایش سن خاصیت الاستیکی پوست انسان به دلیل کاهش توانایی تولید کلاژن و الاستین دچار کاهش می‌شود و به همین دلیل، میزان ماندگاری بوتاکس لب کم‌تر می‌گردد.

همچنین، با افزایش سن شدّت و عمق خطوط ایجاد شده در پوست افزایش پیدا می‌کند و برای از بین بردن این خطوط نیاز است تا بوتاکس بیشتری به داخل پوست تزریق شود و این عوامل دست در دست یکدیگر می‌دهند تا میزان ماندگاری این تکنیک را کاهش دهند. در کل، افراد مسن نیاز دارند تا در صورت تزریق بوتاکس به لب‌ها این فرایند را پس از مدّت کوتاه‌تری تکرار نمایند تا نتایج بدست آمده دچار افت کیفیّت نشوند.

2-برند بوتاکس استفاده شده برای بوتاکس لب:

امروزه برند‌های بوتاکس مختلفی در بازار موجود هستند و کلینیک‌های مختلف از برند‌های متفاوتی استفاده می‌کنند و این عامل نیز می‌‌تواند میزان ماندگاری این تکنیک را تغییر دهد. بطور کلّی، بوتاکس‌های معتبر همچون بوتاکس مارک دیسپورت که ساخت کشور انگلستان می‌باشد از ماندگاری بیشتری نسبت به بوتاکس‌‌های چینی و ایرانی برخوردار است و به همین دلیل است که به شما توصیه می‌کنیم تا از برند‌های معتبر بوتاکس استفاده نمایید تا میزان ماندگاری بوتاکس لب به میزان قابل توجّهی افزایش یابد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع مارک های بوتاکس به مقاله ی “بهترین مارک های بوتاکس کدامند؟” از همین سایت مراجعه کنید.

بوتاکس لب
عوامل مختلفی بر میزان ماندگاری بوتاکس لب اثر گذار هستند.

3-میزان متابولیسم بدن:

متابولیسم بدن انسان یکی دیگر از عوامل موثّر در میزان ماندگاری بوتاکس لب می‌باشد و این مورد می‌تواند مشکلات متعددی را برای شما ایجاد نماید. بوتاکس یک مادّه‌ی بیگانه برای بدن انسان محسوب می‌شود و به همین دلیل، سیستم‌های مختلف بدن انسان در تلاش هستند تا از روش‌های مختلف این مادّه را از بدن خارج کنند. بطور کلّی، با افزایش متابولیسم بدن میزان ماندگاری این تکنیک نیز کاهش می‌یابد زیرا بدن انسان می‌تواند سریع‌تر این ماده را از بدن حذف کند و اثرات آن را از بین ببرد.

در واقع، به همین دلیل است که میزان ماندگاری بوتاکس لب در ورزشکاران و افرادی که متابولیسم بدن آن‌ها به دلیل مشکلات هورمونی افزایش یافته است کم‌تر از سایرین می‌باشد و این افراد نیاز دارند تا در مدّت زمان کوتاه‌تری برای تزریق مجدد بوتاکس به لب‌های خود اقدام نمایند تا اثرات ایجاد شده از بین نروند. در کل، اگر قصد دارید تا برای مدّتی طولانی از اثرات تزریق بوتاکس به لب‌های خود بهره‌مند شوید بهتر است که از انجام ورزش‌های شدید و طولانی مدّت پرهیز نمایید.

4-دوز بوتاکس تزریق شده:

این مورد نیز یکی از موارد موثّر در میزان ماندگاری بوتاکس لب می باشد و باید به آن توجّه کرد. بطور کلّی، هر چقدر میزان بوتاکس تزریق شده بیشتر باشد میزان ماندگاری این تکنیک افزایش خواهد یافت و می‌توان برای مدّت طولانی‌تری از مزایای آن بهره‌مند شد. همچنین، لازم به ذکر است که میزان ماندگاری بوتاکس در تزریق اوّل کم‌تر است و اثرات آن از کیفیت پایین‌تری برخوردار هستند ولی با ادامه‌ی تزریق‌ها این میزان به تدریج افزایش پیدا خواهد کرد و با انجام مراقبت‌های لازم می‌توان میزان ماندگاری این تکنیک را تا 9 ماه افزایش داد.

بوتاکس لب
میزان ماندگاری این تکنیک با افزایش سن دچار کاهش می‌شود.

5-وضعیت روی (Zinc) بدن زیباجویان تاثیر فراوانی را بر روی میزان ماندگاری بوتاکس لب دارد:

وضعیت روی بدن زیباجویان از دیگر عوامل موثّر بر میزان ماندگاری بوتاکس لب می‌باشد و می‌تواند تفاوت‌های فراوانی را رقم بزند. بر اساس تحقیقات انجام گرفته در این زمینه مشخّص شده است که با افزایش ذخایر روی در بدن انسان میزان ماندگاری این تکنیک به میزان قابل توجّهی افزایش می‌یابد و به همین دلیل، می‌توان با مصرف مکمل‌های حاوی روی میزان ماندگاری این تکنیک زیبایی را به میزان قابل توجّهی افزایش داد.

بوتاکس لب
مصرف سیگار و دخانیات میزان ماندگاری بوتاکس لب را کاهش می‌دهد.

 

6-پرهیز از مصرف سیگار و دخانیات می‌تواند ماندگاری بوتاکس لب را افزایش دهد:

سیگار کشیدن جزو عادت‌های بدی است که سلامتی و شادابی پوست را به میزان قابل توجّهی کاهش می‌دهد. مصرف سیگار موجب کاهش توان بدن در زمینه‌ی تولید کلاژن و الاستین می‌شود و این عامل می‌‌تواند موجب از بین رفتن اثرات بوتاکس لب گردد. بنابراین، شما می‌توانید با پرهیز از مصرف سیگار و دخانیات میزان ماندگاری این تکنیک و سلامت پوست خود را به میزان قابل توجّهی افزایش دهید.

امیدوارم از مطالب ارائه شده نهایت استفاده را ببرید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد “بوتاکس لب” و انجام مشاوره به کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی دکتر مسعود جعفری مراجعه کنید.