بدون دیدگاه

فرم دهی بینی از چه راه هایی امکان پذیر است؟

بینی بخش مهمی از زیبایی صورت فرد است و جراحی بینی یکی از متداولترین جراحی های زیبایی در ایران به شمار می رود. حتی بعضی افراد نسبت به داشتن بینی کامل وسواس دارند و این باعث می شود که چندین عمل جراحی انجام دهند. روش های مختلفی برای فرم دهی بینی وجود دارد. با ما همراه باشید تا با مهم ترین روش های فرم دهی بینی آشنا شوید.

فرم دهی بینی

با این حال، این جراحی ها خطرات زیادی را برای چهره فرد به همراه دارند. عوامل زیادی وجود دارد که می تواند بر نتیجه عمل جراحی تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، جراحی می تواند جای زخم های دائمی ایجاد کند.

به همین دلیل بیشتر مردم به جای جراحی گزینه های غیر تهاجمی را انتخاب می کنند. تنها مشکلی که وجود دارد این است که مردم از راه های مؤثر برای فرم دهی بینی خود اطلاع ندارند. همچنین مقالات جعلی وجود دارد که افراد را گمراه می کند.
در اینجا بهترین راه ها برای شکل دادن به بینی بدون جراحی بررسی شده است.

1-کانتور با آرایش

یکی از روش های فرم دهی بینی استفاده از کانتور با آرایش است. کانتور بینی یک اثر موقتی و بصری دارد. این یک روش عالی برای ایجاد تفاوت بینی در موقعیت های خاص است. این روش برای عکس های سلفی، ضبط ویدئوی زنده موثر و مفید است و می تواند اطمینان حاصل کند بینی شما دست نخورده باقی مانده است.

این یک راه حل سریع و موقت است ولی باید مطمئن شوید چیزی سبب اختلال در آن نمی شود. مثلا استفاده از این روش برای ساعت های طولانی ممکن است به علت تعریق سبب محو شدن آن شود.

برای این کار به یک برنز و بلندر نیاز دارید و می توانید به آسانی آن را در آرایش روزانه تان بگنجانید. البته این تغییر فرم بینی یک راه دائمی نیست و فقط تغییر فرم به چشم می رسد ولی تاثیری بر ساختار بینی ندارد.

2-تغییر شکل بینی بدون عمل جراحی

در حال حاضر این روش بهترین روش برای بدست آوردن بینی دلخواه و بدون جراحی است. محبوبیت آن به علت نتایج دائمی است. هر جلسه این روش برای به دست آوردن بینی دلخواه سریع از سایر روش های غیر تهاجمی است.

فرم دهی بینی

روشی که محبوترین راه فرم دهی بینی بدون جراحی ایت روش تزریق فیلر است. این روش شامل تزریق فیلر بینی در مناطق منتخب در بینی شما است تا فرم دلخواه بینی به دست بیاید. این ژل پس از مدتی حل می شود و دوباره باید برای تزریق بعدی که فرم بینی را حفظ می کنند باز گردید.

راه های دیگر این روش مثل تزریق چربی، لیفت با نخ و سوهان کشیدن بینی نیز در این گروه قرار می گیرند که بسته به شکل بینی دلخواه و مشورت با پزشک بهترین راه به شما پیشنهاد می شود.

3-تمرین های تنفسی

این تمرین تنفس بسیار ساده است و می توانید در طول ان مدیتیشن نیز انجام دهید. این راه سبب تیز شدن شکل بینی به مرور زمان نیز می شود. کاری که باید انجام دهید مسدود کردن یک سوراخ بینی و تنفس از سوراخ دیگر است. این روش یکی از روش های یوگای صورت است.

فرم دهی بینی

باید هنگام انجام دادن این ورزش بنشینید و تنفس عمیق تر از حالت عادی داشته باشید. انگشت میانی و اشاره تان را در قسمت بین دو چشم قرار دهید. این کار به عضلات کنار پل بینی شما کمک می کند تا هنگام نفس کشیدن منقبض شوند. بعد از 8 ثانیه تنفس از طریق یک سوراخ بینی، همین کار را با حالت دیگر انجام دهید.

4-بینی خود را تکان دهید.

تکان دادن بینی یک روش موثر و دائمی است و باعث قوی شدن ماهیچه های اطراف بینی می شود که با انقباض آن ها بینی شکل میگیرد. در این روش ابتدا بینی خود را در پهن ترین حالت ممکن در آورید و سپس ان را جمع کنید. باید دیگر اعضای صورت ثابت بمانند. فقط کافی است این روش را پنج دقیقه هر روز انجام دهید تا در طولانی مدت متوجه نتایج آن شوید.

 

5-ماساژ بینی

ماساژهای خاصی وجود دارد که می توانید برای تغییر شکل بینی خود انجام دهید. نکته جالب در این مورد این است که با انجام ماساژهای مختلف می توانید نتایج متفاوتی کسب کنید. اگر مثلاً بینی باریک تری می خواهید، می توانید ماساژ خاصی انجام دهید.

فرم دهی بینی

این ماساژ شامل استفاده از 2 انگشت از هر دست است. از نوک بینی خود شروع کنید و به طرف پل و پایین به طرفین بروید. این کار را در حالی انجام دهید که یک حرکت عقربه ساعت را از یک طرف انجام دهید، و یک حرکت خلاف جهت عقربه های ساعت از طرف دیگر. این حرکت همچنین در رهایی خود از میگرن بسیار عالی است.
ماساژ دیگری وجود دارد که به شما کمک می کند ظاهر بینی خود را تیزتر کنید. این بر خلاف ماساژ ذکر شده در بالا است. شما از کنار بینی خود شروع می کنید، سپس راه خود را به سمت نوک کار کنید.

با این ماساژها نباید انتظار نتایج سریع داشته باشید. با تکرار مداوم این روش نتایج بیشتر به نظر می رسد.

6-استفاده از ماسک های مخصوص

این ماسک ها به صورت قالب موجودند و قابل محکم شدن هستند. باید آن ها را تا حد ممکن بدون اینکه اسیب وارد کنند محکم کنید. البته به دلیل وجود غضروف بینی نتیجه حاصل از این روش برای به دست آمدن نیاز به صبر و تکرار دارد

فرم دهی بینی

نتیجه گیری

راه های زیادی برای فرم دادن به بینی وجود دارند از تکنیک های آرایشی تا جراحی بینی. بعضی از این روش ها مثل ماساژ یا ماسک بینی نتایج قابل پیش بینی ندارند و باید برای مدت طولانی انجام شوند. بعضی مثل روش های جراحی و غیر جراحی نتایج فوری دارند ولی انتخاب این روش ها بر عهده شماست و روش مناسب برای هر فرد می تواند متفاوت باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد فرم دهی بینی و انجام مشاوره ی رایگان به کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی دکتر مسعود جعفری مراجعه نمایید.

بفرست به دوستات :
فهرست