پرسش و پاسخ کاشت مو

پرسش و پاسخ های فراوانی در مورد کاشت مو وجود دارد. در این مقاله به سوالات مهم کاشت مو پاسخ داده شده است با ما همراه باشید تا با سوالات مهم کاشت مو آشنا شوید.

1-آیا مویی که کاشته می شود دائمی است؟ حتی در سال های بعد نمی ریزند؟

بله این مو ها دائمی هستند و از آن جا که از پشت سر برداشته شده اند و مو های عقب سر به علت دارا نبودن گیرنده هورمونی نمی ریزند بنابراین وقتی در جلوی سر کاشته شوند نیز بدون ریزش باقی می مانند.

پرسش و پاسخ کاشت مو

2-آیا مو های بخش های دیگر بجز پشت سر را می توان پیوند زد؟

ساختار و نوع مو ها در هر نقطه بدن متفاوت است. مثلا مو های سر تا هر اندازه ای می توانند بلند شوند ولی رشد مو های بدن در یک مرحله متوقف می شود. بنابراین بهترین ناحیه برای پیوند مو به سر از دیگر مناطق سر است.

پرسش و پاسخ کاشت مو

3-آیا وقتی هنوز موها در حال ریزش هستند می توانیم کاشت مو انجام دهیم؟

بله زیرا ریزش مو یک امر ژنتیکی یا تحت عواملی مثل دارو صورت می پذیرد و کاشت مو را تحت تاثیر قرار نمی دهد زیرا مو های کاشته شده اصلا گیرنده لازم برای ریزش را ندارند. هر چه کاشت مو ها زودتر انجام شود طبیعی تر خواهد بود و جواب بهتری را دریافت خواهید کرد.

4-فعالیت های سنگین مثل باشگاه تا چه مدت بعد از کاشت مو مجاز نیست؟

بعد از کاشت مو به مدت حداقل 45 روز فعالیت های سنگین توصیه نمی شود.

پرسش و پاسخ کاشت مو

5-آیا بی هوشی عمومی برای همه باید انجام شود؟

بیهوشی این عمل اصلا از نوع عمومی نیست و از بی حسی های موضعی استفاده می شود.

6-استفاده از سیگار و قلیان برای چه مدت مجاز نمی باشد؟

حدود یک هفته قبل از عمل و چهارده روز بعد از عمل استفاده از دخانیات توصیه نمی شود زیرا مانع خونرسانی به بافت می شود.

پرسش و پاسخ کاشت مو

7-چه مدت بعد از کاشت، مو ها شروع به رویش می کند؟

پس از کاشت مو به مدت یک تا سه ماه موها در فاز استراحت هستند و پس از آن و در ماه چهارم موهای کاشته شده شروع به رویش می کنند.

پرسش و پاسخ کاشت مو

8-استراحت بعد از کاشت مو چه مدت است؟

اگر روش کاشت موی شما SUT باشد بر خلاف روش های قدیمی تر که نیاز به استراحت یک الی دو هفته ای بود در این روش استراحت مطلق مورد نیاز نیست و می توانید از روز بعد با تایید پزشک فعالیت های روزانه خود را ادامه دهید. هم چنین جای زخم ها بعد از یک هفته به طور کامل بهبود می یابد و قابل تشخیص نخواهد بود.

9-کاشت مو چقدر زمان می برد؟

طول این عمل به بزرگی منطقه کاشت و تعداد گرافت های کاشته شده بستگی دارد. روش های مختلف زمان متفاوتی را می طلبند مثلا در روش هایی که کاشت به کمک دستگاه صورت می گیرد بسیار سریعتر است. در روش های سنتی عمل ممکن است حدود ده ساعت به طول بیانجامد و معمولا در چند نوبت انجام می شود.

پرسش و پاسخ کاشت مو

10-آیا عمل کاشت مو دردناک است؟

قبل از درمان با این روش در ناحیه مد نظر از بی حسی موضعی استفاده می شود و اغلب افراد بعد از عمل می گویند که درد یا ناراحتی ای حس نکردند ولی ممکن است اثرات بی حسی تا چند روز بعد از عمل در ناحیه سر بماند.

11-کدام روش کاشت مو برای ما مناسب تر است؟

این سوال را باید پزشک معالج شما با توجه به بانک مو، منطقه کاشت و هزینه ها پاسخ دهد و سپس به شما پیشنهاد کند. انتخاب روش بر عهده پزشک معالج است.

پرسش و پاسخ کاشت مو

12-آیا تضمینی برای باقی ماندن مو های کاشت شده وجود دارد؟

بله اغلب کلینیک ها یک تضمین نامه کتبی برای اطمینان بیماران به آن ها ارائه می دهند.

13-آیا بعد از عمل پانسمان الزامی است؟

روی منطقه ای که مو ها از آن برداشته می شود یک پانسمان برای چند ساعت قرار می دهند تا ترشحات فرد را اذیت نکند و از آن جا که این منطقه زخم شده است احتمال عفونت نیز کاهش می یابد. این نکات که پزشک توصیه می کند بهتر است رعایت شوند تا مشکلات دیگری برای فرد به وجود نیاید.

پرسش و پاسخ کاشت مو

14-من دچار ریزش مو شده ام باید چه کار کنم؟ آیا شامپو های ضد ریزش تهیه کنم؟

به عنوان اولین اقدام به پزشک مراجعه کنید تا علت ریزش موی شما بررسی شود. ممکن است این ریزش به علت استرس، کم خونی یا اختلالات تیروئیدی باشد که این مشکلات باید اول بررسی درمان شوند و شامپو در جلوگیری از ریزش های این چنینی بی نتیجه خواهد بود.

15-آیا طاسی سر بیماری است؟

طاسی سر یا الگوی ریزش موی مردانه یک خاصیت طبیعی و ژنتیکی بدن است و فردی که دچار این مشکل شده است بیمار نیست. بسیاری افراد هیچ مشکلی با این موضوع ندارند ولی بعضی افراد نیز ممکن است دچار افسردگی، ترس اجتماعی و اضطراب شوند و مایل به درمان طاسی سر خود با روش های مختلف باشند و به منظور افزایش جوانی و زیبایی اقدام به کاشت مو کنند که موثر هم واقع می شود.

پرسش و پاسخ کاشت مو

16-چگونه یک جراج مناسب پیدا کنیم؟

مهم ترین و حساس ترین نکته در پروسه کاشت مو انتخاب جراح است، زیرا تبحر، دقت و توانایی پزشک متخصص جراحی که شما برای ترمیم موهای خود انتخاب می نمایید می تواند در طبیعی شدن نتایج حاصل از جراحی و میزان پر بودن موها تاثیر گذار باشد و این موها تمام طول عمر شما با شما خواهند بود و بر ظاهر شما تاثیر خواهند گذاشت. لذا باید برای انتخاب پزشک جراح دقت بسیاری به کار گرفته شود. شما می توانید برای آنکه از مهارت یک پزشک اطمینان حاصل کنید به بیمارارنی که تحت جراحی پزشک مد نظر بوده اند مراجعه نمایید و علاوه بر مشاهده نتایج از آنها پرس و جو کنید و میزان رضایت آنها را بسنجید.

17-هزینه کاشت مو چگونه است؟

هزینه ها بستگی به منطقه تحت درمان، تبحر پزشک و روش مورد نظر دارد. یک جلسه مشاوره قبل از درمان صورت می گیرد که پزشک مطالب فوق را بررسی می کند و هزینه های را برای شما تخمین می زند.

18-چرا مو ها قبل از کاشت باید کوتاه یا تراشیده باشند؟

زیرا خطر عفونت کاهش پیدا می کند و شستشوی مو ها در دو هفته اول راحت تر و طبق دستور پزشک انجام می شود. هم چنین سهولت برداشت مو چه به کمک دستگاه یا با روش های دستی در این حالت بیشتر است. تبلیغاتی که در زمینه کاشت مو بدون کوتاهی صورت می گیرند پایه علمی ندارند.

پرسش و پاسخ کاشت مو

19-کاشت مو در چه سنینی بهتر است؟

بهترین سن کاشت مو سن 24 تا 60 سال است ولی کاشت مو کاملا وابسته به سن نیست و به شرایط فرد هم مرتبط است.

پرسش و پاسخ کاشت مو

20-مراقبت های پس از کاشت مو کدامند؟

این مراقبت ها برای به دست آوردن نتایج بهتر است.مثل خوابیدن با زوایه 45 درجه و قرار دادن سر بالاتر از بدن، بالا نگه داشتن سر در طول روز و هنگام انجام کار های روزمره، عدم استفاده از رنگ مو و سایر موارد شیمیایی بدون اطلاع پزشک و هم چنین استفاده از داروهای تقویتی یا مسکن هایی که توسط پزشک در زمان نقاهت توصیه می شود.

پرسش و پاسخ کاشت مو

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد کاشت مو به متخصص پوست و مو و کلینیک پوست و مو و زیبایی و لیزر دکتر مسعود جعفری مراجعه کنید.

 

بفرست به دوستات :
فهرست