بدون دیدگاه

فیشیال صورت

فیشیال صورت و تاثیر آن بر زیبایی بر کسی پوشیده نیست. افراد فیشیال صورت را به منظورهای مختلفی انجام می دهند؛ در حالی که بعضی افراد قصد از بین بردن جوش های سر سیاه را دارند عده ای دیگر قصد جلوگیری از پیری و anti aging رادر ذهن دارند.  هم چنین بعضی افراد به منظور استراحت و تغذیه پوست از فیشیال صورت بهره می برند.

فیشیال صورت

فیشیال صورت خود یک درمان اسرار آمیز است. حتما برایتان سوال پیش آمده که بخار چه تاثیری دارد و چرا مدام کرم های مختلف را استعمال و سپس پاک می کنند؟ چرا باید فیشیال را به طور منظم انجام داد؟ و از همه مهم تر فیشیال صورت را چگونه برای پوست و نیاز پوست خود تنظیم کنیم.

فیشیال اساسا یک روش چند مرحله ای درمان پوست است که یکی از بهترین راه های مراقبت از پوست نیز هست. در حین فیشیال پوست پاکسازی، سم زدایی و تغذیه می شود که منتهی به یک پوست تمیز و آبرسانی شده می شود که جوانتر به نظر می رسد. وقتی فیشیال به عنوان یک روتین به طور مداوم و مرتب انجام گیرد تاثیر بیشتری می گذارد.

مراحل پایه فیشیال صورت در یک کلینیک

1-مشورت

فیشیال صورت باید با یک جلسه مشاوره شروع شود. ممکن است در کلینیک به شما یک فرم با چندین سوال در مورد پوستتان بدهند تا از مشکلات پوستی شما، نگرانی هایتان، رژیم و مقدار آب دریافتی بدنتان و مواد و محصولاتی که برای پوستتان استفاده می کنید مطلع شوند. داروی رتین A می تواند بر روی پوست اثر گذار باشد که در مورد مصرف آن از شما سوال می شود.

فیشیال صورت

2-مرحله آماده سازی

به طور معمول در کلینیک ها یک لباس مخصوص به شکل کلحفه به شما می دهند که می توانید روی لباس و یا به جای لباس بپوشید که فرد اتاق را ترک می کند تا شما به در این مورد تصمیم گیری کنید. هم چنین در ابتدا موهای شما با یک حوله یا هدبند جمع می شود تا مواد به مو های شما برخورد نکند.

3-پاکسازی

سومین مرحله ی فیشیال صورت پاکسازی است. پس از آماده شدن، اولین مرحله فیشیال صورت با پاکسازی شروع می شود که در آن از پدهای نخی صورت را تمیز می کنند. برای فیشیال بهتر و تخصصی تر دو بار مرحله پاکسازی را تکرار می کنند.

4-بررسی پوست

بسته به نوع آرایشی که با آن مراجعه کرده اید، درمانگر ابتدا باید پوست را زیر نور مشاهده کند. حتی ممکن است چشم هایتان را بپوشاند و پوست را زیر نور بیشتر مشاهده کند.او متوجه می شود که پایه پوستتان چه حالتی دارد(خشک، چرب یا روغنی، مختلط، حساس یا معمولی) و مشکلات پوست را مثل جوش سر سیاه، جوش سرسفید، چین و چروک و پیری، آسیب با نور خورشید، کمبود اب و … را مشاهده می کند سپس محصولات مناسبی را برای ادامه درمان با شما در میان می گذارد و درمان هایی را معرفی می کند که می توانند به شما کمک کنند.

فیشیال صورت

5-بخار

در بیشتر فیشیال ها از یک دستگاه استفاده می شود تا بخار گرم را روی پوست منتقل کنند. این کار باعث نرمی پوست می شود و کمک می کند که جوش های سر سیاه و سر سفید خارج شوند. برای پوست های حساس معمولا از بخار استفاده نمی کنند.

6-لایه برداری

در این مرحله از روش های مکانیکی یا مواد شیمیایی استفاده می شود تا لایه نازکی از سطح پوست که از سلول های مرده تشکیل شده است از پوست جدا شود که معمولا در حین بخار اتفاق می افتد. آنزیم و اسید ها باعث ضعیف شدن پیوند بین سلول های پوست می شود. یک آنزیم ملایم می تواند در حین بخار استفاده شود. لایه بردار های شیمیایی قوی تر می توانند به صورت یک مرحله جدا در فیشیال باشند.

7-استخراج

این مرحله فیشیال برای خارج سازی جوش های سر سیاه و سر سفید برای افرادی که این مشکل را دارند استفاده می شود. افراد مختلف تحمل درد مختلفی دارند و ممکن است این مرحله برای بعضی افراد درد و ناراحتی به همراه داشته باشد به خصوص پوست های نازک تر. اگر این مرحله به درستی انجام نشود می تواند منجر به تغییر رنگ پوست در بعضی نقاط شود.

فیشیال صورت

8-ماساژ پوست

این مرحله از فیشیال صورت سنتی برای استراحت و هم چنین تحریک پوست و عضلات زیر آن انجام می شود.

9-ماسک صورت

یسته به نوع پوست یک ماسک مناسب برای مشکلات پوستی تان در فیشیال تهیه می شود و ممکن است در حین ان ماساژ سر نیز دریافت کنید.

10-مرحله انتهایی درمان

در این مرحله از فیشیال صورت از یک تونر، سرم، مرطوب کننده و یا کرم ضد آفتاب بسته به ساعتی که مراجعه می کنید روی پوست استعمال می شود.

11-توصیه های مراقبت پوستی برای خانه

متخصص پوست و مو به شما نظرش را در مورد راه های مراقبت بهتر از پوستتان می گوید و محصولاتی را معرفی می کند که می تواند به شما کمک کند تا سلامت و زیبایی پوستتان را تضمین کند.

هر چند وقت یکبار باید فیشیال را تکرار کرد؟

این بازه زمانی برای افراد مختلف می تواند متفاوت باشد ولی به طور معمول و ایده آل بازه زمانی یکماهه پیشنهاد می شود زیر ا این مدت برای بازسازی پوست لازم است. سعی کنید در سال حداقل چهار بار درمان فیشال را با عوض شدن فصل ها انجام دهید. اگر قصد پاکسازی آکنه را دارید شاید لازم باشد تعداد جلسات درمانتان بیشتر و متناوب تر باشد. اگر پوست حساس دارید نباید کمتر از یک ماه این درمان را تکرار کنید.

فیشیال صورت

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد فیشال صورت و انجام مشاوره رایگان به کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی دکتر مسعود جعفری مراجعه نمایید.

کلینیک پوست وموی دکتر مسعود جعفری

 

 

 

بفرست به دوستات :
فهرست