۱۲ مراقبت ضروری پس از تزریق ژل چانه

مراقبت های بعد از تزریق ژل چانه

ژل ها می توانند با تزریق به نقاط کلیدی در چانه سبب افزایش حجم و مدل سازی چانه شوند. تزریق ژل بسیار ساده و سریع است و در یک جلسه سی دقیقه تا یک ساعتی انجام می شود. بلافاصله بعد از تزریق نتایج نمایان می شوند و حتی نیاز به بی هوشی نیز ندارد.

تزریق ژل چانه

این روش غیر جراحی گرچه دائمی نیست ولی بین یک تا دو سال نتایج به دست آمده را حفظ می کند. این روش ریسک ها و خطرات جراحی را ندارد و بسیار ایمن به شمار می رود که سبب مجبوبیت آن شده است.

زاویه سازی فک و چانه با ژل و فیلر به سادگی انجام می شود و اغلب از ژل هیالورونیک اسید استفاده می شود گرچه ژل های دیگر نیز ممکن است با نظر پزشک متخصص پوست و مو توصیه شوند. هیالورونیک اسید به طور طبیعی در بدن وجود دارد و سبب جذب آب و ترشح کلاژن در پوست می شود که باعث جلوگیری و رفع چروک های پوستی می شود.

تزریق ژل چانه

گرچه این روش سریع و آسان به نظر می رسد اما باید با مراقبت های صحیح بعد از ان اشنا باشید تا بتوانید نتیجه مناسبی بگیرید و نتایج را برای مدت طولانی تری حفظ نمایید. این مراقبت ها سخت نیستند و نسبت به عوارض و مراقبت های بعد عمل بشدت آسان هستند و تنها نیاز به آگاهی و صبر دارند.

مراقبت های پس از تزریق ژل چانه

۱-از کمپرس های یخ در منطقه درمان استفاده نمایید.

برای ۱ تا ۲ روز اول ممکن است منطقه تزریق قرمز، متورم یا کبود شود. هر چند این حالت طی ۲ روز کاملا از بین می رود ولی برای تسریع بهبودی و جلوگیری از کبودی می توانید از کمپرس های یخ استفاده کنید. یخ را در کیسه یا حوله ای قرار دهید و بیست دقیقه روی چانه بگذارید.

تزریق ژل چانه

۲-از کرم های حاوی ارنیکا استفاده کنید.

گیاه آرنیکا خاصیت جلوگیری از کبودی و بهبود زودتر نقاط تزریق را دارد. استفاده از محصولات حاوی این ماده سبب تسریع بهبودی می شود. این محصولات را می توانید به راحتی و بدون نسخه از داروخانه تهیه کنید.

 

3-از مواد فعال استفاده نکنید.

هر چند که بلافاصله بعد از درمان می توانید مراقبت های روتین پوستی خود را مثل شست و شو و مرطوب کردن پوست انجام دهید ولی توصیه می شود از محصولاتی که حاوی مواد فعال مثل آلفا هیدروکسی اسید ،گلیکولیک اسید ، بتا هیدروکسی اسید یا رتینوئید هستند حداقل برای بیست و چهار ساعت استفاده ننمایید.

پوست پس از تزریق حساس است و این مواد فعال سبب تحریک پوست می شوند. اگر از محصولات مورد استفاده خود اطمینان ندارید بهتر است ان ها را همراه داشته باشید و به پزشک نشان دهید.

۴-آرایش نکنید.

هرچند آرایش کم و ملایم اشکالی ندارد ولی توصیه می شود برای ۲۴ ساعت در محل درمان از محصولات آرایشی استفاده ننمایید تا پوست فرصت بهبودی داشته باشد. هم چنین براش های خود را تمیز کنید یا دست خود را قبل از آرایش بشویید تا از انتقال الودگی به پوست جلوگیری شود.

تزریق ژل چانه

۵-مراقب عادت های غلط باشید.

از دست گذاشتن زیر چانه یا قرار دادن چانه روی سطوح مختلف خودداری کنید زیرا سبب وارد شدن وزن سر و فشار به منطقه تزریق می شود.

۶-از مصرف الکل خودداری کنید.

مصرف الکل گردش خون را افزایش می دهد که سبب افزایش کبودی و تورم می شود. توصیه می شود پس از بهبودی محل تزریق نیز مصرف الکل را کنترل کنید زیرا سبب کاهش آب بدن می شود.

۷-از فعالیت های شدید خودداری کنید.

فعالیت شدید سبب بالا رفتن دمای بدن یا تعریق می شوید که در ناحیه چانه سبب حساس شدن پوست و کند شدن روند بهبودی می شود. پس از بهبودی می توانید روند ورزش خود را از سر بگیرید.

۸-به اندازه کافی آب بنوشید.

بعد از درمان به اندازه کافی آب بنوشید تا هم باعث افزایش سرعت بهبودی و هم سبب حفظ نتایج ژل شود.

تزریق ژل چانه

۹-از داروهای رقیق کننده خون استفاده ننمایید.

داروهای رقیق کننده خون مثل ایبوپروفن و آسپرین باعث رقیق شدن خون و کاهش روند بهبود می شود. اگر این دارو ها قبل جلسات هم مصرف شوند باعث کبودی محل تزریق و حتی خونریزی از محل ورود سوزن می شوند.

۱۰-قسمت های ناهموار را به آرامی ماساژ دهید.

اگر در قسمتی از چانه احساس برآمدگی کردید به آرامی و با انگشتان تمیز آن قسمت را ماساژ دهید. البته احتمال تجمع ژل هیالورونیک اسید زیر پوست خیلی کم است.

۱۱-از دیگر درمان ها در ناحیه چانه خودداری نمایید.

از دیگر درمان های پوست ناحیه چانه مثل وکس کردن مو، لایه برداری و یا جلسات لیزر برای ۱۰ تا ۱۴ روز بعد از درمان خودداری کنید زیرا سبب وارد نمودن فشار به منطقه تزریق می شود.

۱۲-به پشت بخوابید.

روی پشن خود بخوابید و سر را رو به بالا قرار دهید زیرا خوابیدن بر روی شکم یا به طرفین سبب وارد نمودن وزن و فشار به ناحیه چانه می شود.

با استفاده و رعایت نکات بالا علاوه بر سرعت بهبودی می توانید نتایج حاصل از تزریق ژل چانه را برای مدت طولانی تر حفظ نمایید. مراقبت ها نکات ساده ای هستند و برای رعایت ان ها نیاز به دقت و توجه دارید. بهبودی خود به خود محل تزریق معمولا ۲ روز طول می کشد و به همین علت مراقبت ها کوتاه مدت هستند.

تزریق ژل چانه

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق زل چانه و انجام مشاوره ی رایگان به کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی دکتر مسعود جعفری مراجعه کنید.

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]