گلوله شدن بوتاکس

گلوله شدن بوتاکس

در این محتوا  گلوله شدن بوتاکس به عنوان یکی از عوارض آن پس از تزریق مورد بررسی قرار می گیرد.  تزریق بوتاکس امروزه اهمیت فراوانی یافته است. از اینرو اگر شما نیز دارای سوالاتی در زمینه عوارض پس از تزریق هستند، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا با موضوع گلوله شدن بوتاکس پس از تزریق آشنا شوید. 

گلوله شدن بوتاکس از عوارض نادر بوتاکس است. معمولا گلوله شدن در مورد تزریق ژل بیشتر رخ می دهد که ممکن است حس ناهمواری را در زیر پوست ایجاد کند. به علت غلظت کمتر بوتاکس گلوله شدن بوتاکس در بیشتر موارد رخ نمی دهد. جهت آشنایی جامع با عوارض تزریق بوتاکس به مقاله ی “مهم ترین عوارض بوتاکس در دراز مدت” از همین سایت مراجعه نمایید.

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس یک راه سریع، موقت، راحت و با هزینه مناسب برای کاهش چروک و پیشگیری از ایجاد چروک های جدید است. در این روش درمانی از سم باکتری به نام بوتولینوم برای فلج کردن موقت عضلات استفاده می شود. از آن جا که این توکسین رقیق می شود برای استفاده های زیبایی و درمانی بی خطر است و توسط FDA تائید شده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد بوتاکس به مقاله ی “مهم ترین نکات بوتاکس چیست؟” از همین سایت مراجعه نمایید.

هرچند که نمی توان از عوارض این درمان غافل شد. تزریق بوتاکس وقتی توسط پزشک باتجربه انجام شود نسبتاً بی خطر است. عوارض جانبی و عوارض احتمالی عبارتند از:

  • درد ، تورم یا کبودی در محل تزریق
  • سردرد یا علائم شبیه آنفولانزا
  • افتادگی پلک یا ابرو
  • لبخند کج
  • خشکی چشم یا اشک ریختن بیش از حد

اگرچه بسیار بعید است ، اما ممکن است سم تزریق در بدن شما پخش شود. در صورت مشاهده هر یک از این عوارض چند ساعت تا چند هفته پس از دریافت بوتاکس ، بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید:

  • ضعف عضلانی
  • مشکلات بینایی
  • مشکل در صحبت کردن یا بلعیدن
  • مشکلات تنفسی
  • از دست دادن کنترل مثانه

با این که در عوارض فوق گلوله شدن بوتاکس را نمی بینیم و از عوارض بسیار نادر تزریق بوتاکس است ولی ممکن است بعضی افراد گلوله شدن بوتاکس را تجربه کنند.

 

گلوله شدن بوتاکس

می توان تا حد زیادی مطمئن بود که اگر به پزشک مجرب مراجعه کنید این عارضه را هرگز تجربه نخواهید کرد. ولی اگر تزریق اولتان است یا می خواهید از تمام عوارض بوتاکس اطلاع یابید خوب است گلوله شدن بوتاکس را نیز در نظر بگیرید.

گلوله شدن بوتاکس اغلب به علت تزریق بیش از حد بوتاکس به یک ناحیه به وجود می آید. باید در نظر داشت که این عارضه طی دو تا چهار هفته برطرف می شود ولی فرد ممکن است احساس ناخوشایندی را تجربه کند.

این اتفاق بسیار نادر است و معمولا از روی پوست قابل دیدن نیست. دز بوتاکس و نحوه رقیق کردن آن به طور مستقیم با این عارضه ارتباط دارد. بیشتر داروهای بوتاکس خود به خود رقیق شده و توسط کمپانی پلمپ شده اند.

نحوه نگهداری بوتاکس، نوع و کیفیت بوتاکس و تزریق به اندازه در مناطق دلخواه در گلوله شدن بوتاکس نقش دارند. حتما مقاله های دیگر ما راجب انواع بوتاکس را بخوانید و از پزشک در مورد نوع بوتاکسی که برای تزریق استفاده می شود بپرسید.

بعضی از افراد سودجو به علت قیمت پایینتر بوتاکس های غیر استاندارد اقدام به تزریق آن ها می کنند. به همین علت توصیه می شود حتما این تزریق را در مطب پزشک معتبر و مجرب انجام دهید و به یاد داشته باشید هیچ ارزانی بی دلیل نیست.

 با رعایت نکات فوق عوارضی مثل گلوله شدن بوتاکس را تجربه نمی کنید ولی اگر گلوله شدن بوتاکس رخ داد نگران نباشید و به پزشک متخصص پوست و مو خود مراجعه کنید تا راه های موجود برای راحتی بیشتر شما در پیش گرفته شود. هم چنین به یاد داشته باشید این عارضه خود به خود برطرف و بوتاکس اضافی جذب می شود.

گلوله شدن بوتاکس در پیشانی

در نتیجه گلوله شدن بوتاکس یک عارضه جانبی بسیار غیر متداول است و به نوع بوتاکس و مهارت پزشک ارتباط دارد. بنابراین با پرس و جو و انتخاب پزشک مجرب می توانید از گلوله شدن بوتاکس و دیگر عوارض این چنینی در امان باشید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد بوتاکس و انجام مشاوره ی رایگان به کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی دکتر مسعود جعفری مراجعه نمایید.