کاشت مو به روش  FUT

مو - کاشت مو

در مقاله های منتشر شده قبلی داخل سایت در مورد اهمیت کاشت مو و زیبایی آن سخن گفته شد. در مقاله حاضر کاشت مو به روش FUT مورد بررسی قرار می گیرد. 

از آنجایی یکی از موارد بسیار مهم برای اکثر افرادی که متقاضی و کاندید کاشت مو می باشند، انتخاب روش مناسب کاشت مو می باشد بنابراین کسب اطلاعات و آگاهی لازم در مورد انواع روش کاشت مو یاری کننده آنها در راه رسیدن به این هدف خواهد بود. اما نکته ای که باید به آن توجه این است که بهتر است ابتدا به دنبال یک کلینیک زیبایی معتبر و از همه مهمتر پزشک متخصص مجرب بود. سپس در گام بعدی انتخاب روش مناسب کاشت مو و خود کاشت مو را با توجه به بررسی پزشک، به او واگذار کرد.

مو-کاشت مو

همانطورکه میدانید روش های مختلفی برای کاشت و پیوند مو وجود دارد که برخی از  روش ها مانند روش کاشت مو FIT  قبلا به طور کامل مورد بحث قرار گرفته است. یکی دیگر از روش های کاشت مو روش کاشت مو به روش FUT است.

 کاشت مو به روش FUT روشی استاندارد برای برداشت موها در عمل پیوند مو است که در طی این نوع کاشت در ۱ جلسه می توان تعداد زیادی مو برداشته و در ناحیه مورد نیاز سر یا همان قسمت طاس سر بیمار کاشت. معمولا در  کاشت مو به روش FUT هدر رفتن موها کم است و بالای ۸۰ الی ۹۰% موهای برداشته شده می توانند در آینده رشد کنند.

بر خلاف روش کاشت مو  به روش FIT با توجه به در آوردن فولیکول موها بدون روش جراحی و اینکه به هنگام خارج کردن گرافت‌ها ریشه موها قابل روئیت نیست احتمال آسیب دیدگی پیاز موها وجود زیاد است . حدود ۴۰% از گرافت‌های کاشته شده رشد نخواهند کرد در حالی که در کاشت مو به روش FUT نزدیک به ۱۰۰% گرافتها رشد خواهند کرد.

گام به گام مراحل کاشت مو به روش FUT

نحوه انجام این روش بدین صورت است که در این روش با بی حس کردن موضعی، نوار باریکی یا یک برش به ابعاد متناسب با شرایط بیمار و تعداد موهایی که به طور تخمینی برای پوشش دادن ناحیه طاسی مورد نیاز است، از ناحیه پشت سر یا بخش دهنده مو (بانک مو) برداشته شده و به زیر میکروسکوپ‌های مخصوص منتقل شده و به دقت به قطعات بسیار ریزی که حاوی فولیکول‌ها (پیاز مو) یک تا سه تار موئی هستند، تقسیم می‌شوند.

در مرحله بعدی این گرافت ها به ناحیه گیرنده مو منتقل شده و در شکاف های بسیار ظریف و باریک ایجاد شده که قبلاً به دقت در این ناحیه طراحی شده‌اند، قرار داده می‌شوند. بعد از اتمام کار سر بیمار پانسمان می شود تا از به وجود آمدن آسیب و عفونت جلوگیری شود.مو-کاشت مو

مکان برداشت نوار باریک مو از سر خیلی مهم است و حتما باید به آن دقت کرد. منطقه برداشتن مو ناحیه خاصی از پشت سر فرد میباشد که موهای آن نقطه از سر به دلیل مستقل بودن از هورمون های مردانه دچار ریزش نمیشوند که به اصطلاح به این نقطه ناحیه ی دهنده یا بانک مو نیز گفته می شود. اگر به غیر از ناحیه مناسب از نقطه ذکر شده ی پشت سر شخص  برداشت مو انجام شود احتمال اینکه موهای کاشته شده فرد دچار ریزش مو در آینده شود زیاد خواهد بود.

مزایای روش FUT

 • غیر قابل رویت بودن محل پیوند مو
 • طبیعی بودن محل کاشت مو  Natural Hair Line
 • عدم فرورفتگی یا برجستگی پوست سر
 • كاشت مو در يك جلسه به دلیل سریع بودن کار
 • عدم نیاز به کوتاه کردن موهای پشت سرقبل از عمل
 • طبیعی بودن ظاهر موها
 • کسب بالاترین تراکم ممکن کاشت مو در یک جلسه
 • ایجاد طبیعی‌ترین خط رویش مو در جلوی سر

 

معایب روشFUT

 • ایجاد برشی بزرگ در ناحیه پشت سر که احتمال باقی ماندن اسکار یا جوشگاه در آن وجود دارد.
 • کاسته شدن حجم بانک مو به نحوی که در مراحل بعدی برای پیوند مجدد مو بیش از یک و یا حداکثر دو باردیگر نمی‌توان از بانک موی فرد برای ایجاد تراکم استفاده کرد.
 • وجود خونریزی و محدودیت انجام آن در کسانی که پوست سرشان قابلیت متسع شدن را ندارد یا در مراحل اولیه ریزش مو قرار دارند.
 • برداشت تمامی بافتهای زیر فلپ(گالا) كه جهت برداشت و كاشت مو لازم نیست، را نیز برداشت می كنند.
 • وجود عوارض پس از جراحی از قبیل تورم سر و صورت، درد و یا باقی ماندن اسکار.

کاشت مو FUT نسبت به کاشت مو FIT زیبایی و بازدهی بیشتری دارد اما کمی سنگین تر از کاشت مو FIT است. کاشت مو به روش FUT یک روش کلاسیک در عمل کاشت مو می باشد که حتما باید توسط پزشکان و متخصصان مجرب کاشت مو انجام شود تا شما بهتیرین نتیجه و کمترین صدمه را داشته باشید. برای انجام مشاوره ی بیشتر به کلینیک پوست و مو دکتر مسعود جعفری مراجعه کنید.

بفرست به دوستات :
فهرست