کاشت مو به روش BHT

کاشت مو

یکی از مهمترین عوامل موثر در روشهای کاشت مو داشتن بانک موی مناسب می باشد. این بدین معنی است که  در بسیاری از روش ها فرد متقاضی کاشت مو باید بانک موی کافی و مناسبی از موهای پشت سر داشته باشد که بتوان از آنها جهت کاشت مو استفاده کرد.  

ولی در برخی از افراد ممکن است این مشکل وجود داشته باشد که فرد متقاضی بانک موی کافی  نداشته باشد و یا بانک موی ضعیفی برای کاشت مو داشته باشد و این باعث شود که تقریبا برداشت مو از نواحی پشت سر وی امکان پذیر نباشد و باعث شود نتیجه دلخواه به دست نیاید. این مشکلات باعث شده است روش کاشت مو تحت عنوان BHT که مخفف عبارت Body Hair Trans  است ابداع شود.

در روش کاشت موی BHT به جای بانک مو پشت سر، موها از  سایر نقاط بدن مانند : پاها، بازوها، شکم، قفسه سینه، پشت، زیر بغل و حتی صورت با ابزاری مخصوص برداشت شده و جهت کاشت مو به کار می روند. اما باید این نکته را در نظر گرفت که گرافت های گرفته شده از بدن، از لحاظ آناتومیک با موهای گرفته شده از سر تفاوت دارند. در حالی که گرافت های گرفته شده از سر به طور کلی شامل 1، 2 یا 3 مو هستند، در اغلب موارد گرافت های بدن تنها یک مو دارند.

در کاشت مو به روش BHT ، موهای بدن تفاوت های زیادی با موی سر دارند؛ موهای بدن از نظر ساختار (صاف، فر و یا مجعد)، جنس، رنگ، ضخامت، تعداد و عمق فولیکول ها با موهای سر تفاوت دارند.

به طور کلی، موهای اهدا کننده از پشت و یا کنار سر جهت کاشت مناسب تر می باشند و نتایج پیوند مو با موهای اهداکننده اگر نامناسب باشند نتایج مطلوب و رضایتبخش بدست نخواهد آمد.

کاشت مو

روش کاشت موی BHT برای پیوند موهای بدن از روش کاشت موی FIT مشتق شده، و اساسا شامل گسترش ناحیه اهدا کننده به کل بدن می باشد. همانطور که اشاره شد در درجه اول روش کاشت موی BHT در مواردی استفاده می شود که ناحیه اهدا کننده مو در سر، برای استخراج موها مناسب نباشد یا به اندازه کافی متراکم نباشد.

در چنین مواردی، و در صورت برطرف شدن نیازهای فیزیکی، واحدهای فولیکولی را می توان به طور مستقیم از ناحیه های مختلف بدن استخراج کرده و به پوست سر پیوند داد. موهای بدن می توانند پس از پیوند، ساختار خود را تغییر دهند و در بیشتر موارد، آن ها طولانی تر و صاف تر می شوند، که به طرز جالب توجهی ساختار موی سر را به خود می گیرند.

به عنوان یک روش، پیوند موی بدن یا BHT هنوز به اندازه  روش های FIT و FUTمورد تحقیق و بررسی قرار نگرفته است. با توجه به فقدان تجربه و دانش، باید به عنوان آخرین روش برای بهبود وضعیت موجود مورد توجه قرار گیرد. بیماران باید از این واقعیت مطلع باشند که این نوع درمان یک تلاش مرحله آخر بوده و احتمال موفقیت آن قابل پیش بینی نیست.

به دلیل اینکه نوع پوست سر و بدن هم با یکدیگر متفاوت هستند ممکن است با کاشت موی بدن در روی سر، شاهد نتایج متفاوتی باشیم؛ مثلا ممکن است بعد از کاشت مو، ساختار موهای بدن سریع تغییر کند و یا موهای بدن با پوست سر سازگار نباشند و نتوانند به خوبی روی سر رشد کنند.

افرادی که تمایل برای استفاده از روش BHT هستند، باید با جراح و پزشک متخصص مناسب درباره این موضوع مشاوره کنند. به همین ترتیب، عمل باید توسط یک جراح و پزشک متخصص مجرب انجام شود، زیرا موفقیت پیوند موی بدن بستگی بالایی به تجربه، دانش و توانایی جراح دارد.

کاشت مو

مزایای کاشت مو به روش BHT 

 1. افرادی که بطور کامل طاس هستند و امیدی برای کاشت مو ندارند، می توانند با استفاده ازکاشت مو به روش BHT ، براحتی از موهای بدنشان برای کاشت در سر استفاده کنند.
 2. محدودیتی که در روش های دیگرکاشت مو وجود دارد و بیمار فقط می تواند از موهای پشت و اطراف سر برای کاشت استفاده کند، کاملا برطرف شده است.
 3. درکاشت مو به روش BHT ، می توان از جاهای متفاوتی از بدن (از پا گرفته تا صورت) برای استخراج فولیکول های مو و کاشت و پیوند آنها استفاده کرد.
 4. ابتدا بیمار می تواند به صورت آزمایشی این روش را امتحان کند تا از نتیجه آن مطمئن شود و بعد بطور کامل از این روش استفاده کند.
 5. درکاشت مو به روش BHT ، در صورت موفقیت خط رویش موها کاملا طبیعی خواهد بود.
 6. دوره ی بهبود بیمار بعد ازکاشت مو هم کوتاه است.
 7. کاشت مو به روش BHT، تهاجمی نیست.
 8. اسکاری که روی پوست بدن ایجاد می شود هم بسیار کوچک است و با گذشت چند هفته، سریع ترمیم می شود.

 

عوارض و معایب کاشت مو به روش BHT

 • عوارض موقتی مثل اسکار، ورم و غیره
 • سازگار نبودن موهای بدن با پوست وموهای سر و در نتیجه عدم رشد روی سر
 • امکان تغییر ساختار موهای بدن پیوند خورده در طول زمان و تطبیق ناپذیری با موهای سر
 • بطور کلی از هر 4 نفر که از بانک موی بدن غیر از ریش برای کاشت مو در سر استفاده کرده اند فقط یک نفر رضایت دارد. این روش یک روش فراگیر و عالی برای همه نیست ولی برای افرادی که بانک موی سر ندارند شاید بهترین روش باشد.

نکات لازم قبل از  کاشت مو به روش BHT

در هر روشی از کاشت مو، بیمار نباید 2 الی 3 هفته قبل از کاشت، هیچ گونه دارو (مثل آسپرین) ، ویتامین ها، الکل، سیگار و قلیان مصرف کند زیرا خطر خونریزی را هنگام کاشت مو و حتی بعد از آن افزایش می دهند. لازم است که در روزی که افراد قصد انجام کاشت مو دارند، قبل از مراجعه موهای سر خوب شسته شود. 

 جهت کسب اطلاعات بیشتر به کلینیک پوست، مو و زیبایی مراجعه کنید.


 

 

بفرست به دوستات :
فهرست