کاشت ابرو

کاشت ابرو

 

داشتن ابروهای زیبا علاوه بر زیباتر نشان دادن چهره فرد، باعث تقویت اعتماد به نفس بخصوص در خانم ها می‌شود. از این رو داشتن ابروهای کم پشت یا نداشتن موی ابرو متاسفانه موجب جلب توجه افراد به چهره آن شخص شده و آن فرد نیز با آگاهی از این مسئله ممکن است به مرور زمان به سبب این مشکل دچار ناراحتی یا حتی افسردگی شود (به ویژه در میان خانم ها).  اما رشد علم پزشکی راه حل بسیار مناسبی را برای رفع این مشکل فراهم آورده است و آن کاشت ابرو است.

محبوبیت کاشت ابرو در سطح جهان، بخصوص نزد خانم ها در حال افزایش است از طرفی بدلایل متعددی مانند تغذیه نامناسب، بیماری های پوستی، استرس ، شیمی درمانی و غیره و از طرف دیگر با افزایش سن، ابروها به صورت طبیعی به دلیل وجود اسکار ها یا برخی بیماری ها نازک تر می شوند. نازک شدن ابروها قطعا سن شما را بالاتر نشان خواهد داد که این موضوع در مورد زنان و مردان هر دو صدق می کند از این رو بسیاری از افراد خواهان ترمیم موهای این ناحیه از صورت خود برای دستیابی به چهره و ظاهری زیبا هستند.

استفاده از کاشت مو و کاشت ابرو سبب خواهد شد افراد ابروهایی با شکل دلخواه خود و با موهایی طبیعی داشته باشند.

اگر شما نیز از داشتن ابروهای نازک و کم پشت ناراحت هستید کاشت ابرو گزینه ی مناسبی برای شما است. سوالات مختلفی در مورد ترمیم ابرو وجود دارد. با این مقاله همراه باشید تا پاسخ سوالات خود را در مورد کاشت ابرو بیابید.

کاشت ابرو

کاشت ابرو

چرا ابروها نازک می شوند؟

دلایل مختلفی برای نازک شدن ابروها وجود دارد. از مهم ترین دلایل می توان به افزایش سن، الوپسیا و وقوع حادثه و موارد دیگر اشاره کرد. خوشبختانه کاشت ابرو می تواند ابرو را ترمیم کرده و زیبایی را مجدد به آن برگرداند. همچنین اختلالات هورمونی و یا برداشتن نامناسب ابرو در بانوان نیز منجر به نازک شدن ابروها می شوند. دلایل دیگری نیز برای نازک شدن ابرو وجود دارد. اگر شما نیز با مشکل ریزش ابرو در سنین جوانی مواجه هستید حتما به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کنید.

کاشت ابرو چیست؟

ترمیم ابرو یک روش جراحی است که برای کسانی که دچار ریزش مو هستند و یا ابروهای نازکی دارند مورد استفاده قرار می گیرد. فرایندهای استفاده شده برای ترمیم ابرو مشابه کاشت مو است. در کاشت ابرو، مشابه کاشت مو، فولیکول مو از روی ناحیه ای روی بدن بیمار برداشته شده و به ناحیه ی هدف منتقل می شود. مزیت مهم کاشت ابرو، این است که مو از بدن خود بیمار برداشته می شود.

تعداد فولیکول مورد نیاز برای کاشت، متناسب با مقدار ریزش ابرو  و یا نازکی ابرو است و برای هر فرد با فرد دیگر متفاوت است.

فرایند انجام کاشت ابرو چگونه است؟

ترمیم ابرو به مدت 2 ساعت زمان نیاز دارد و تحت بی حسی موضعی انجام می شود. نکته ی مهمی که در درمان باید مورد توجه قرار گیرد، قرار دادن ابروها در کانال های روشن با جهت های مناسب است. از اینرو انتخاب پزشک با تجربه برای انجام کاشت ابرو بسیار حائز اهمیت است. هر چه پزشک در کار خود ماهرتر باشد، نتایج کاشت ابرو طبیعی تر خواهد بود.

کاشت ابرو

مزایای انجام کاشت ابرو:

 • ترمیم ابرو به ایجاد برش و بخیه نیاز ندارد.
 • بعد از انجام درمان، جای زخمی بر روی صورت شما ایجاد نخواهد شد.
 • مدت زمان ریکاوری، بین 7 تا 10 روز است.
 • احتمال خونریزی بسیار کم است. زیرا هیچ برش و بخیه ای وجود ندارد.
 • اگر کاشت توسط پزشک با تجربه انجام شود، نتایج آن طبیعی خواهد بود.
 • کاشت ، یک درمان دائمی برای ریزش ابرو است.

بعد از کاشت ابرو

ترمیم  ابرو عمدتا به 100 الی 200 مو برا رسیدن به ابروی صاف  و 200 الی 400 مو برای رسیدن به ابروی پرپشت و کامل نیاز دارد. از اینرو بعد از درمان، برخی از بیماران ممکن است کبودی و تورم را در ناحیه ی درمان شده تجربه کنند. با این حال مدت زمان ریکاوری بسیار کم و بدون درد است. ممکن است دیده شدن نتایج درمان به زمان  نیاز داشته باشد اما نتایج آن دائمی است. شما بهبود خوبی در شکل و ضخامت ابرو خواهید یافت.

با این حال امکان ریزش تعداد کمی مو در دو هفته وجود دارد. هنگام ریزش مو بعد از کاشت ابرو دچار استرس و ناراحتی نشوید. ریزش مو یک بخشی از بهبود کامل بعد از درمان است و موهای جدید رشد خواهند کرد.

 پس از درمان، موهای کاشته شده رشد خواهند کرد. از اینرو ابروهای خود را تقریبا هر 4 هفته یک بار مرتب کنید.

کاشت ابروکاشت ابرو برای چه کسانی مناسب است؟

معمولا کسانی که ابروهای نازکی دارند و یا دچار ریزش ابرو به علت افزایش سن و یا عوامل دیگر شده اند، می توانند کاشت را انجام دهند. به غیر از عوامل فوق، سایر دلایل کاشت ابرو عبارتند از:

 • برداشتن و مرتب کردن بیش از حد ابروها
 • شیمی درمانی
 • از دست دادن ابرو در اثر حادثه یا آسیب های پوستی به علت خالکوبی و موارد مشابه
 • بیماری های سیستمیک

سن بیمار متقاضی کاشت ابرو

معمولا ترمیم ابرو در زنان نسبت به دختران رایج تر است. به طور کلی افراد زیر  متقاضی کاشت ابرو هستند.

 • هرکسی که از ابروهای نازک رنج می برد، به عنوان نامزد مناسب برای این روش شناخته می شود. همچنین، آنها باید به طور کلی شرایط سالم داشته باشند، به این معنی که آنها هیچ خونریزی یا مشکلات لخته شدن ندارند.
 • معمولاً در سنین پایین بیشتری متقاضیان برای ترمیم ابرو به حالت دلخواه هستند و تعداد کمتری به دلیل طاسی ابرو یا ریزش ابرو به علت بیماری ها مراجعه می کنند. در متقاضیان با سنین بالا اکثراً ریزش ابرو به دلایلی مانند بیماری ها است و فرد احتمالا ابروی خود را به طور کامل از دست داده است.

کاشت ابروانواع روش های کاشت ابرو:

روش های استفاده شده برای کاشت مو، میتواند برای کاشت ابرو نیز مورد استفاده قرار بگیرد. انواع روش های ترمیم ابرو عبارت است از:

 • کاشت ابرو به روش FUT
 • کاشت ابرو به روش FUE
 • کاشت ابرو به روش FIT
 • کاشت ابرو به روش SUT
 • کاشت ابرو به روش BHT

در این مقاله به صورت خلاصه به هر کدام از این روش ها اشاره می شود. مقالات جامع در مورد هر روش کاشت در سایت منتشر خواهد شد.

کاشت ابرو به روش FUT :

در روش کاشت ابرو به روش FUT نیاز به بیهوش کردن فرد است. نیاز به بیهوشی از معایب این روش است که عوارض جانبی فراوانی نیز به همراه دارد.

بعضی از عوارض کاشت ابرو به روش FUT عبارتند از : احتمال عفونت، خونریزی و ایجاد لخته های خونی کوچک در ابروها. سایر عوارض های مربوط بهکاشت ابرو با روش FUT عبارت است از :

تورم : در اطراف پیشانی و چشم ها ممکن است تورم بوجود بیاید که 1 الی 2 روز بعد رفع می شوند.

حساسیت و آلرژی : ممکن است بیمار در نقاطی از سر که فولیکل ها استخراج شده اند و همچنین در ناحیه ابروهای خود، حساسیت و آلرژی خفیفی را هم احساس کند که معمولا به سرعت برطرف می شوند.

درد :  دردهایی که بیمار در قسمت سر و ابروهای خود احساس می کند را هم می توان با رعایت دستورالعمل های متخصص کاهش داد.

دوره چند روزه ریکاوری بیمار : برای ترمیم بخیه ها و برطرف شدن هرگونه قرمزی در روی ابروها، لازم است بیمار چند روزی را استراحت کند.

ایجاد پوسته های زیاد در قسمت ابروها : ایجاد پوسته هم بخشی طبیعی از کاشت ابرو است که بیمار باید دستورات پزشک را در زمینه شستشو و مراقبت از ابروها بطور دقیق انجام دهد.

کاشت ابرو به روش FUE :

کاشت ابرو به روش FUE، روشی است که برای حفظ و شکل دهی دوباره دائمی ابرو استفاده می شود. این روش ظاهر ابرو را بهبود می بخشد و مشکلاتی که از لحاظ زیباشناختی در ابروی شخص وجود دارد را برطرف می سازد. در این روش دیگر نیازی به جراحی نبوده و از بیهوشی و بخیه های عمیق استفاده نمی شود. خواب یک دست و منظم مو و همچنین عروسکی نبودن آن از مزیت های منحصر به فرد این روش کاشت  می باشد که این تکنیک را محبوب کرده است.

معایب کاشت ابرو به روش  FUE  

 1. نیاز به زمان بیشتر برای استخراج فولیکول های پیوندی در ناحیه کاشت
 2. مناسب برای نواحی کوچک برای نواحی بزرگ بسیار زمان بر بوده و فرد بسیار اذیت می شود زیرا احتیاج به زمان بسیار زیادی خواهد داشت.

کاشت ابروکاشت ابرو به روش FIT :

مناسب‌ترین روش برای برای جبران ریزش ابرو، کاشت ابروی طبیعی به روش FIT  است. ابتدا متخصص شکل دلخواه ابرو را با مداد روی ابرو می‌کشد، سپس محل و شکل ابروها را مشخص می‌کند. در مرحله بعد متخصص فولیکول‌ها را یک به یک از پشت گردن جدا می‌کند و در انتها آنها را تک به تک با سوزنی در نقاط مشخص شده قرار می‌دهد.

در این روش برداشت فولیکول به شکل پراکنده انجام می‎شود بنابراین بخیه وجود ندارد و زخم های ناشی از برداشت فولیکول مو‏ به سرعت بازسازی می‎شود.  در طی چندین جلسه می‎توان تعداد زیادی از گرافت ها را از موی سر برداشت. این امر به معنای کاشت تارهای ابرو‏ی بیشتری است. امکان برداشت مو‏ از سایر نواحی بدن از جمله پا، دست و سینه نیز امکان پذیر است.

کاشت با روش FIT، تنها در 70 درصد بیماران قابل انجام است و در مواردی که به دلیل فرم موها و فولیکولها، در زمان برداشت تعداد زیادی مو از بین می‎رود، این روش مناسب نیست. بنابراین در این بیماران انجام روشFIT ممکن نیست و نتایج آن نیز مطلوب نخواهد بود.

کاشت ابرو به روش SUT :

کاشت مو SUT روشی است که به دلیل کمترین تهاجم، کوتاه تر بودن دوره ی نقاهت آن در مقایسه با سایر روش ها با کمترین نرخ عوارض برای بیمار اقتصادی تر است و اسکار های قابل مشاهده برای بیمار نسبت به روش کاشت موی FUT به جای نمی گذارد.

 با استفاده از دستگاه کاشت موی SUT پزشکان بهترین فولیکول های مو را استخراج می کنند و کوچکترین زخم را بر جای می گذارند که بدون هیچ نشانه ای بهبود پیدا خواهد کرد.

این تکنولوژی اجازه ی استفاده از مناطقی غیر از پوست سر برای بیرون کشیدن فولیکول ها را می دهد. مو ممکن است از ریش، سینه، بازوها، و یا پاها پیوند شود. این موضوع به طرز قابل توجهی احتمال و امکان پیوند را افزایش می دهد. کاشت مو به روش SUT راه حل خوبی برای بیمارانی است که قبلا توسط روش های FUT و ترکیبی تحت پیوند قرار گرفته اند. پیوند هایی که با روش SUT انجام می شوند، سریع تر بهبود می یابند و ناراحتی کمتری دارند. پس از یک هفته بیمار می تواند موهایش را مدلی که می خواهد کوتاه کند، بدون اینکه اسکار هایش دیده شوند. عملکرد تکنیکی این وسیله به پزشک اجازه می دهد روی ابعاد زیبایی شناختی تمرکز کند.

عوارض کاشت ابرو به روش SUT :

از دست دادن موهای خود فرد پس از عمل ( ممکن است پس از سه تا چهار ماه بعد از عمل اتفاق بیفتد)

عفونت های موضعی

التهاب فولیکول ها

احساس بی حسی در ناحیه ی اهداکننده که پس از چند هفته ناپدید می شود.

رشد نابرابر و با تاخیر موهای کاشته شده

تغییر رنگ موهای کاشته شده

کاشت ابرو

کاشت  ابرو به روش BHT :

روش BHT  که در چند سال اخیر طرفداران زیادی یافته است مخفف body hair trans است.

در این روش، پیاز مو از سر یا سایر بخش‌های بدن برداشته می‌شود و عمل کاشت صورت می‌پذیرد. اطراف قفسه سینه، کمر، ران‌ها، کتف، ساق پا و سایر نقاط پرموی بدن بهترین کاندیداها برای برداشت مو از سطح بدن، به شمار می‌روند. نوع پوست، عمق قرارگیری فولیکول مو در قسمت زیرین پوست، ضخامت مو و جهت فولیکول‌ها از بارزترین تفاوت‌های موهای سر با سایر نقاط بدن به‌حساب می‌آیند. از بزرگ‌ترین محاسن این روش می‌توان به طبیعی بودن مو و امکان رشد آن اشاره کرد. امکان عدم رشد یابی کیفیت بودن موهای کاشته شده نیز از بارزترین معایب این روش به شمار می‌رود.کاشت ابرو

جهت انجام مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر به کلینیک پوست و مو دکتر مسعود جعفری مراجعه کنید.

 

بفرست به دوستات :
فهرست