بدون دیدگاه

مصاحبه با متخصص پوست دکتر نیکولا کلایتون در مجله تایمز در مورد این که چرا تعداد روزافزون مردم با تغییرات آب و هوا، مشکلات پوستی مانند خشکی، ترک و قرمزی را تجربه می کنند، و آنچه که می توان در مورد درمان آنها انجام داد.

نیکولا کلایتون می گوید: زمانی که ما ازهوای سرد خارج خانه به هوای گرم درون خانه می رویم، عروق خونی در پوست ما به سرعت با تغییر درجه حرارت، دچار تغییر می شوند و این باعث ایجاد قرمزی و شرایط نامناسب پوستی و همچنین از دست رفتن رطوبت پوست می شود. دکتر کلایتون مکمل ها را به عنوان راهی برای درمان مشکلات پوست زمستان توصیه نمی کند مگر اینکه که مکمل ها را بدلیل تصحیح کمبود آنها مصرف کنید که آن نیز به نظر می رسد سود کمی داشته باشد. دکتر کلایتون می گوید:  برای داشتن پوست سالم نیاز به ویتامین C، ویتامین E و روی در رژیم غذایی خود دارید، اما نیازی نیست که آنها را به صورت قرص مصرف کنید. با این حال، دکتر کلایتون از استفاده از پروبیوتیک ها حمایت می کند. دکتر کلایتون می گوید: ” شواهد جدید زیادی در مورد پروبیوتیک ها و منافع آنها بر روی پوست وجود دارد که در حال نمایان شدن است اما تفکر کنونی این است که تنها می تواند مفید باشد.”

دکتر کلایتون می گوید اگر دست های شما خشک و ترک زده است، شب ها از وازلین یا کرم استفاده کنید و دستکش های پنبه ریز بپوشید تا به هیدراته نگهداشتن پوست دست  شما در رختخواب کمک کند. توصیه دیگر دکتر کلایتون استفاده از نرم کننده و مرطوب کننده است. استفاده از مرطوب کننده های ارزان قیمت نسبت به مرطوب کننده‌‌ های گرانقیمت که بیشتر هزینه آنها به خاطر حضور مواد ضدپیری است برای رسیدن به هدف مورد نظر بیشتر توصیه می‌‌‌‌‌ شود.

دکتر کلایتون توصیه می کند برچسب روی محصولاتی مانند صابون و پاک کننده را بررسی کنید. حتی برندهای صابونی که با عنوان «برای پوست حساس» نامگذاری شده است، اغلب حاوی سدیم لوریل سولفات و سایر مواد شیمیایی به نام پارابن ها است که چربی پوست را از بین می برند. دکتر کلایتون می گوید در حقیقت، شما باید از هر چیزی که در آب تولید حباب می کند، از جمله ژل دوش و مایعات شستشوی، اجتناب کنید، زیرا احتمالا باعث بدتر شدن وضعیت پوست خواهند شد.

اگر در زمستان ورزش می کنید، نگرانی های بیشتری وجود دارد. دکتر کلایتون می گوید: ” زمانی که شما در حال دویدن و یا دوچرخه سواری در خارج از منزل هستید، نه تنها پوست شما در معرض سرما و باد قرار می گیرد، بلکه عرق کردن نیز باعث از دست رفتن رطوبت پوست می شود و از آنجا که بدن شما رطوبت را خارج می کند، لباس های شما مرطوب تر می شود، که این می تواند باعث خارش و سوزش پوست شود. دکتر کلایتون توصیه می کند از لباس های مخصوص و  جاذب عرق برای فعالیت در فضای باز استفاده کنید.

بفرست به دوستات :
فهرست