هدف از نگارش این مقاله ﺁشنایی شما با مبحث بوتاکس گونه است. لذا برای افزایش اطلاعات شما به بررسی مباحثی نظیر کاربرد بوتاکس گونه و فواید تزریق بوتاکس گونه و عوارض تزریق بوتاکس گونه و همچنین مراقبت‌ های لازم بعد از تزریق بوتاکس گونه می پردازیم.

همان طور که می دانید امروزه افراد برای رفع چروک یا افزایش حجم اعضای بدن و افزایش زیبایی از ترکیبات تزریقی متعددی استفاده می کنند. یکی از رایج ترین این روش های زیبایی بوتاکس است. در واقع بوتاکس نام اختصاری سم بوتولیسم است که انجام آن در مطب و بدون هیچ عمل جراحی صورت می گیرد. تاثیر جوانسازی بوتاکس گونه به این صورت است که تزریق مستقیم مقدار کمی از این ماده بر ماهیچه ها سبب می شود که فعالیت ماهیچه ها کم شود و به تبع آن خطوط روی صورت که در اثر پرکاری آن ماهیچه ها روی صورت به وجود آمده اند از بین می رود. این فرایند سبب جوان سازی و شادابی پوست و صورت می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد بوتاکس به مقاله ی “مهم ترین نکات بوتاکس چیست؟” از همین سایت مراجعه نمایید.

تزریق بوتاکس گونه

لازم به ذکر است بدانید این روش برای درمان چروک های پیشانی و کنار چشم ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه بوتاکس گونه به دلیل اینکه یکی از کم خطرترین روش ها برای داشتن گونه‌ های برجسته و رفع افتادگی گونه ها است بسیار مورد توجه عموم قرار گرفته است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

بوتاکس چیست؟

همان طور که می دانید امروزه زیبایی و جذابتر شدن صورت ها برای عموم بسیار مهم است و این مساله سبب پیدایش روش های مختلف برای افزایش زیبایی و جذابیت چهره ها شده است. یکی از رایج ترین و پرطرفدارترین روش ها برای جذاب کردن چهره ها تزریق بوتاکس است. تزریق بوتاکس کاربردهای زیادی در زیباتر شدن چهره ها دارد که از جمله ﺁن می توان به از بین بردن چین و چروک، افتادگی پوست، از بین بردن خطوط عمیق و … اشاره کرد.

لازم به ذکر است بدانید کاربرد بوتاکس فقط به به زیبایی محدود نمی شود و در امر پزشکی نیز بسیار پرکاربرد است. از جمله کاربردهای بوتاکس در امر می توان به از بین بردن دردهای میگرنی، تعریق زیاد و .. اشاره کرد.

بوتاکس در واقع نوعی پروتئین است که استخراج شده از سم باکتری بوتولینوم است. همان طور که در بالا نیز اشاره نمودیم بوتاکس فرﺁیندی است که در ﺁن مقداری از این ماده را به به نقاط مشخص تزریق می کنند و این عضلات از کار می افتند. کم شدن و یا از کار افتادن فعالیت این عضلات سبب می شود که نواقص و مشکلات پوست از بین بروند و رفع شود. این مساله سبب شد که امروزه افراد برای از بین بردن چروک ها و نواقص صورت خود از این روش استفاده کنند. یکی از رایج ترین نقاط صورت برای بوتاکس کردن، گونه می باشد.

در واقع بوتاکس برای برجسته کردن گونه ها و رفع افتادگی گونه ها یک روش بسیار کم خطر است. به دلیل رایج بودن و معروف بودن این روش ما در این محتوا با فواید و عوارض و مراقبت های بعد از تزریق و کاربرد بوتاکس گونه ﺁشنا می شویم.

تزریق بوتاکس گونه

کاربرد بوتاکس گونه

1-زاویه دار کردن صورت

یکی از کاربردهای بوتاکس روی گونه زاویه دار کردن صورت است. همان طور که می دانید صورت ها فرم های مختلفی دارند. یکی از انواع صورت، صورت مربعی است که معمولا اکثر افرادی که دارای این نوع فرم صورت هستند ناراضی هستند. لذا تزریق بوتاکس برای افرادی که دارای این مشکل هستند بهترین راه حل است. چرا که یکی از کاربردهای تزریق بوتاکس این است که صورت را زاویه دار می کند تا فک و چانه کوچک تر به نظر برسند.

تزریق بوتاکس گونه

علاوه بر این مزایا از دیگر مزایای زاویه دار کردن صورت این است که باعث مشخص شدن خطوط فک و گردن می شود. در واقع زاویه دار کردن صورت و مشخص شدن خطوط فک و گردن باعث می شود صورت و خطوط فک باریک تر به چشم می آیند. لازم به ذکر است بدانید که در این نوع بوتاکس گونه ابتدا پزشک معالج باید آناتومی صورت را بررسی و آنالیز کند و سپس با توجه به آنالیز صورت، مقدار مناسبی از بوتاکس را برای زاویه دار کردن صورت تزریق کند.

2-رفع افتادگی گونه

در واقع یکی از منحصربه فردترین و خاص ترین کاربردهای بوتاکس گونه، رفع افتادگی گونه است. در واقع گونه ها به دلیل از بین رفتن چربی های طبیعی و همچنین پروتئین ‌های مفید پوست، افتاده و از حالت طبیعی خارج می شوند که از بین رفتن چربی ها و پروتئین ها به دلایل مختلف مثل رژیم غذایی غلط، از بین رفتن کلاژن، بیماری و کاهش وزن سریع اتفاق می افتد. از این رو امروزه یکی از بهترین روش ها برای رفع این مشکل استفاده از تزریق بوتاکس است.

با تزریق بوتاکس گونه، عضلات این قسمت از صورت فلج و ضعیف می شوند که این فلج شدن موقتی از حرکت کردن عضلات جلوگیری می کند. در نتیجه این کار سبب می شود که فرم گونه ثابت بماند.

تزریق بوتاکس گونه

علاوه بر این دو مورد تزریق بوتاکس گونه کاربردهای دیگری نیز بر صورت دارد که از جمله آن می توان به رفع افتادگی پوست، برجسته کردن گونه و کوچک کردن فک اشاره کرد.

فواید تزریق بوتاکس گونه چیست؟

امروزه افراد برای زیباتر شدن صورت خود معمولا بوتاکس را انتخاب می کنند چرا که بوتاکس یک روش غیر جراحی است و از فواید این روش این است که به صورت سرپایی و همچنین بدون درد و خونریزی انجام می شود. از دیگر فواید تزریق بوتاکس گونه این است که این روش دارای دوره نقاهت بسیار کوتاهی است. همچنین شما می توانید تاثیرات تزریق را 2 الی 3 روز بعد به خوبی مشاهده کنید.

مراقبت‌های لازم بعد از تزریق بوتاکس گونه

از مهم ترین مراحل تزریق بوتاکس، مراقبت های بعد از بوتاکس است. لازم به ذکر است بدانید بوتاکس ماده ای است که بعد از تزریق به ماهیچه می چسبد و رفته رفته جذب ماهیچه می شود. ولی در ابتدای تزریق آن باید از حرکت آن جلوگیری کنید. برای این کار بهتر است بعد از تزریق حدود یک ساعت بنشینید و حرکت نکنید. همچنین بعد از تزریق حداقل 4 ساعت دراز بکشید. از دیگر موارد که سبب حرکت کردن مواد بوتاکس می شود دست زدن به آن است لذا نباید بعد از تزریق محل تزریق را فشار یا ماساژ دهید.

تزریق بوتاکس گونه

یکی از عوارض تزریق بوتاکس گونه کبودی در ناحیه تزریق است لذا برای جلوگیری از این کبودی می توانید تا چند روز از داروهای رقیق کننده استفاده کنید. لازم به ذکر است بدانید کبودی و درد از عوارض موقتی بوتاکس هستند که در صورت ادامه پیدا کردن این عوارض باید به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کنید.

بفرست به دوستات :
فهرست