هزینه بوتاکس لب به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه بوتاکس لب

هدف از ارائه ی این مقاله آشنایی شما مخاطبین عزیز با مفهوم بوتاکس لب، هزینه بوتاکس لب و تفاوت های بین ژل لب و بوتاکس  لب می باشد. پس در ادامه ی مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات مفید و کاربردی در زمینه هزینه بوتاکس لب کسب کنید.

آنچه که این روز ها بیش از هر زمان دیگری به چشم میخورد افرادی هستند که از ظاهر خود راضی نیستند و همواره با استفاده از عمل ها و تزریقات متعدد قصد ایجاد تغییراتی در خود را دارند. در صورتی که در بسیاری از افراد ممکن است اصلا نیاز به این کار نباشد و بعد از گذشت مدتی به صورت یک اعتیاد غیر قابل ترک درآید.

هزینه بوتاکس لب

اما  گاهی این نوع از جراحی ها و یا تزریقات برای یک سری افراد واجد شرایط استفاده از آن ها توصیه می شود و این امر به بهبود ظاهر افراد و اعتماد بنفس این افراد کمک شایانی میکند؛ از جمله ی این تزریقات می توان به بوتاکس اشاره کرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این مورد به مقاله ی “مهم ترین نکات بوتاکس چیست؟” از همین سایت مراجعه نمایید. 

بوتاکس چیست؟

امروزه با پیشرفت های روز افزون در حوزه ی پزشکی، راهکار های منطقی برای درمان چروک هایی در ناحیه های پیشانی، خط لبخند و چین های دور چشم وجود دارد پیدا شده است. یکی از این روش های کاربردی استفاده ی بجا و مناسب از بوتاکس می باشد. تزریق بوتاکس تنها جنبه ی زیبایی نداشته و در بسیاری از موارد به درمان های مختلف نیز کمک فراوانی می کند.

از جمله ی این درمان ها می توان به کم شدن تعریق موجود کف دست، درمان میگرن و… اشاره کرد. نکته ی حائز اهمیت در این باره آن است که برای انجام بوتاکس فاکتور های زیادی وجود دارند که باید به آن ها توجه کرد مثل مقدار عمقی که در چین چروک های در پوست وجود دارد و یا مقدار آفتاب سوختگی های پوستی و… .

باور های غلطی که درباره ی تزریق بوتاکس وجود دارد:

1-برخی ممکن است تصور کنند تزریق بوتاکس به سبب فلج موقتی پوست ممکن است برای پوست ضرر داشته باشد که این باور غلطی در این باره می باشد.

2-افراد به هنگام تزریق بوتاکس بر این باور هستند که می توانند این تزریق را در هر جایی از صورت انجام دهند و هیچگونه محدودیتی ندارد؛ که این باور هم نیز غلط است چرا که انجام این کار صورت را کاملا غیر طبیعی و غیر متعارف نشان می دهد.

3-برخلاف تصور عموم بوتاکس می تواند طی مدت ۱۲ ماه به خوبی باقی بماند و حالت خود را از دست ندهد؛ اما در صورت عدم رضایت از آن می توانید دوره های کوتاه تری را برای بازگردانی آن انتخاب کنید تا زودتر پاکسازی اثر کند.

4-پاکسازی و از بین بردن تزریقات بوتاکس اصلا کار سختی نیست و تنها کافی است تا مقداری آنزیم در جهت رفع بوتاکس به ناحیه ی مورد نظر تزریق شود.

هزینه بوتاکس لب

تفاوت های میان ژل لب و بوتاکس لب

عمده ترین تفاوت این دو نوع از تزریقات در کاربرد های آن ها نمایان می شود. بوتاکس لب خاصیت های ژل لب را نداشته و تنها به از بین بردن خط های موجود بر روی لب و اصلاح خطوط موجود در اطراف لب می پردازد. این در صورتی است که ژل لب برای اصلاح فرم از آن استفاده می شود با حجم دهی فرم کلی لب را تغییر می دهد.

اما توصیه می شود تا حد امکان از این روش ها استفاده نشود مگر در مواقع بجا و ضروری. خصوصا برای افرادی که ورزش می کنند اصلا این موضوع پیشنهاد نمی شود چراکه تاثیرات بوتاکس و ژل در این افراد بسیار کوتاه مدت می باشد و اثر ماندگاری بالایی ندارد؛

چراکه ورزشکاران متابولیسم و تحرک بسیار بالایی دارند که این امر موجب از بین رفتن بوتاکس و یا ژل شما می شود. در واقع این روش ها بیشتر مناسب افرادی است که داری تحرک کمتری دارند به آن جهت که این روش ها ماندگاری طولانی مدت تری داشته باشند. گفتی است که در صورت رعایت درست بعد از انجام بوتاکس می توان آن را حدود ۲۴ ماه نگه داشت بی آنکه تاثیرات بوتاکس از بین برود. و از تفاوت هزینه بوتاکس لب و ژل لب نیز می توان از جمله آخرین تفاوت های موجود در بین ژل و بوتاکس نام برد که به طور کلی هزینه بوتاکس لب به نسبت ژل لب کمتر است

چه مواردی به ماندگاری هرچه بیشتر بوتاکس کمک می کند؟

  • تحرک کم
  • ضخامت مناسب عضله ها و ماهیچه های صورت( هر چه ضخامت موجود کمتر باشد نتیجه ی بهتری به دست می آید.)
  • انجام تزریقات بوتاکس در مراکز معتبر و کلینیک ها بجای آرایشگاه ها
  • استفاده از مواد با کیفیت و مناسب

تزریق بوتاکس لب برای چه افرادی مناسب است؟

همانطور که قبل تر گفته شد بوتاکس لب در مواقع ضروری و در صورت نیاز هیچ اشکالی ندارد. حال می خواهیم ببینیم که این نوع از تزریق مناسب چه افرادی است. افرادی که به صورت ارثی لب های بسیار کوچکی دارند یا لثه های بزرگی دارند که در هنگام خندیدن مشخص می شود و یا حتی به علت بالا رفتن سن لب هایشان دچار چین و چروک می شود مستعد استفاده از این نوع تزریقات می باشند. این ها در صورتی است که این نوع از تزریق برای افراد بسیار زیادی ممنوع است مانند افراد شیرده و افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند و…. .

هزینه بوتاکس لب

هزینه بوتاکس لب

هزینه بوتاکس لب به فاکتور های متفاوتی بستگی دارد از جمله ی این فاکتور های هزینه بوتاکس لب به عنوان مثال می توان به دست مزد خود پزشک مربوطه اشاره کرد و عوامل دیگری نظیر خدماتی که مراکز و کلینیک های مربوطه ارائه می دهند، مقداری تزریق بوتاکس بر روی پوست و حتی مدت زمانی که طول می کشد تا کار تزریق بوتاکس تمام شود؛ همه و همه از جمله عواملی است که هزینه بوتاکس لب را تعیین می کند.

شما می توانید با در نظر گرفتن حدودی تمامی این فاکتور به هزینه بوتاکس لب به صورت تقریبی دست پیدا کنید. شما می توانید با مراجعه حضوری و تلفنی با مراکز و کلینیک های مربوطه درباره ی بوتاکس و همچین هزینه بوتاکس لب از مشاوران آگاه اطلاعات کافی در این باره کسب کنید. همچنین آن گونه که قبل تر به آن اشاره شد ضخامت عضلات صورت نیز بسیار تعیین کننده است به عنوان مثال هر چه ضخیم تر باشد مقدار مصرفی بوتاکس نیز به همان میزان بالا می رود و هزینه بوتاکس لب نیز افزایش پیدا می کند.

 

به طور کلی استفاده از بوتاکس توصیه نمی شود مخصوصا اگر دستور منع مصرف از پزشک مربوطه را داشته باشید اما در صورت نیاز و اگر تشخیص داده شود که شما مستعد استفاده از آن هستید می توانید با مشاوره با دکتر مربوطه مشورت کنید. صرف ارزان بود و کم بودن هزینه بوتاکس لب به سراغ آرایشگاه ها برای انجام و ارائه ی این خدمات نروید و حتما زیر نظر پزشک متخصص آن به این عمل دست بزنید. این ها همه در صورتی است که کل هزینه بوتاکس لب به اندازه ی دیگر انواع تزریقات و عمل ها نیست و قیمت مناسب تری نیز دارد؛ بنابراین صرفا فریب تبلیغات هزینه بوتاکس لب با قیمت پایین را نخورید و انتخابی درست داشته باشید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه بوتاکس لب و انجام مشاوره ی رایگان به کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی دکتر مسعود جعفری مراجعه نمایید.