مراقبت های لازم پس از انجام هایفوتراپی

هایفوتراپی روش موثر و جدیدی است که با استفاده از امواج اولتراسوند در بافت زیر پوست منجر به ترشح و تولید کلاژن شده و سبب کاهش افتادگی پوست می شود. این فرآیند کاملا غیر تهاجمی است و هیچ گونه عوارض جانبی ندارد. از این درمان برای کاهش ظاهر چین و چروک های پوست نیز بهره می برند. اگر  اطلاعات لازم در مورد هایفوتراپی را ندارید به شما توصیه می شود که قبل از مطالعه ی مقاله حاضر به مقاله ی “جوانسازی پوست با هایفوتراپی” از همین سایت مراجعه کنید. یکی از مهم ترین موضوعات در درمان، مراقبت های پس از هایفوتراپی است که ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول کرده است. اگر شما نیز سوالات فراوانی در این زمینه دارید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

مراقبت های پس از هایفوتراپی
جوانسازی پوست با هایفوتراپی

پیش از هایفوتراپی

اولین کاری که لازم است انجام دهید کمک گرفتن از یک متخصص پوست و مو است. پزشک پوست شما را بررسی می کند، نگرانی ها و اهداف شما را می شنود و تصمیم می گیرد که آیا این روش برای شما مناسب واقع خواهد شد یا خیر.

مراقبت های پس از هایفوتراپی

در این مرحله شما از فرآیند درمان، مدت زمان و خطر های هایفوتراپی آگاه می شوید. پس از جلسه مشاوره نیاز به آماده سازی خاصی نخواهید داشت و می توانید مراقبت پوستی معمول خود را انجام دهید.

اگر از داروهای فشار خون یا الکل مصرف می نمایید بهتر است به پزشک اطلاع دهید و در روز درمان از مصرف آن ها خودداری نمایید. ما بین درمان با بوتاکس و درمان با هایفوتراپی باید حداقل دو هفته فاصله وجود داشته باشد. در بسیاری افراد یک جلسه هایفوتراپی کافی خواهد بود ولی اگر لازم به تکرار هایفوتراپی باشد باید جلسه بعدی با فاصله یک ماه از جلسه اول انجام شود.

مراقبت های پس از هایفوتراپی

در حین هایفوتراپی

پس از شستشوی پوست و مشخص نمودن مناطق درمان، تکنسین از یک ژل مخصوص استفاده می کند و سپس دستگاه را در مقابل پوست شما قرار می دهد. در حین درمان ممکن است انرژی هایی حس کنید که در لایه های زیر پوستتان منتقل می شود.

این انرژی موجب تحریک ترشح کلاژن می شود. میزان درد یا راحتی افراد با هم متفاوت است ولی اثر بی حسی باقی می ماند تا تمام انرژی منتقل شود. طول درمان به منطقه تحت درمان مربوط است و معمولا درمان پوست صورت و گردن حدود 60 تا 90 دقیقه به طول می انجامد.

مراقبت های پس از هایفوتراپی

 

مراقبت های پس از هایفوتراپی

پس از این درمان هیپ زمانی برای ریکاوری و بهبودی لازم نیست و می توانید بلافاصله به  فعالیت های معمول خود بازگردید. پوست ممکن است در ابتدا کمی سرخ شود و این قرمزی طی چند ساعت اولیه برطرف می شود.

 بعضی افراد ممکن است کمی تورم را نیز احساس نمایند. هم چنین ممکن است پوست نسبت به لمس حساس شود ولی این ها به طور طبیعی کوتاه هستند و به سرعت برطرف می شوند. در بعضی موارد نادر ممکن است بخش کوچکی از پوست کبود شود که مدت طولانی باقی نمی ماند.

نکاتی که برای برطرف شدن زودتر این عوارض کوتاه مدت و طبیعی می توانید انجام دهید شامل:

  • در معرض گرما یا سرمای شدید قرار نگیرید. قرار دادن یخ روی موضع درمان شده ممکن است سبب کاهش اثرات هایفوتراپی شود.
  • به مدت 24 ساعت از رفتن به استخر، حمام، سونا و حمام آفتاب خودداری کنید.
  • مثل همیشه از قرار گرفتن در معرض آفتاب بپرهیزید و از محصولات ضد آفتاب استفاده نمایید.

مراقبت های پس از هایفوتراپی

  • از لایه بردارهای پوست به مدت یک هفته استفاده ننمایید تا سبب ایجاد التهاب در پوست نشوند.
  • می توانید ارایش کنید اما در صورتی که پوستتان به لمس حساس شده است بهتر است بعد از 24 ساعت آرایش نمایید.
  • از فعالیت هایی که سبب تعریق زیاد می شوند مثل فعالیت های شدید بدنی خودداری نمایید.
  • چانه و غبغب بیشتر در معرض کبودی و التهاب قرار دارند.
  • از کرم های مرطوب کننده مخصوص پوست های حساس استفاده کنید.

امیدواریم از مطالب ارائه شده نهایت لذت را برده باشید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد هایفوتراپی و انجام مشاوره رایگان به کلینیک پوست و مو و زیبایی دکتر مسعود جعفری مراجعه کنید.

 

 

بفرست به دوستات :
فهرست