مزونیدلینگ زیر چشم

مزونیدلینگ روشی است که بسیار مشابه میکرونیدلینگ است که لیفت مکانیکی پوست را انجام می دهد. در مزونیدلینگ زیر چشم تعدادی سوزن به زیر پوست وارد می شوند که عمق ناچیزی دارند. علت این کار ورود سرم های فعال به درون پوست و اثرگذاری آن ها است. به علت ایجاد این منافذ علاوه بر از بین رفتن سلولهای کهنه و پیر پوست، غذارسانی به سلولهای جدید و افزایش رشد آن ها صورت می گیرد. جهت کسب اطلاعات در مورد میکرونیدلینگ زیر چشم به مقاله ی “مهم ترین نکات میکرونیدلینگ دور چشم چیست؟” از همین سایت مراجعه کنید.

مزونیدلینگ زیر چشم

سرم های حاوی هیالورونیک اسید می تواند در درمان این افتادگی و سیاهی ها بسیار مناسب باشد. برای درمان سیاهی و چروک های زیر چشک حدود چهار جلسه درمان کافی است که ممکن است در افراد مختلف وابسته به وضعیت پوست آن ها متفاوت باشد.

با جذب سرم های فعال پوست شروع به ترشح کلاژن و الاستین می کند و منطقه تحت درمان تحت تاثیر قرار می گیرد و پوست سفت می شود که باعث از بین رفتن چروک های ریز و بهبود چروک های درشت می شود.

مزونیدلینگ زیر چشم

تفاوت عمده مزونیدلینگ با میکرونیدلینگ در استفاده از سرم های موثر و مقوی برای پوست است که علاوه بر لیفت مکانیکی سبب غذارسانی و تاثیر چند برابری روی سلول های پوست می شود.

مزونیدلینگ یک روش موثر و دائمی برای از بین بردن سیاهی و چروک زیر چشم است. البته که با افزایش سن و کاهش کلاژن پوست ممکن است باز هم شاهد این عوارض باشیم ولی نسبت به آرایش های سنگین و وقت گیر که تاثیری روی بهبود و سلامت چشم ندارند این روش سریعتر است و نقش پوشانندگی ندارد بلکه مشکل زیر چشم شما را کاملا درمان می کند.

علل چروک و سیاهی اطراف چشم

سیاهی اطراف چشم به طور عمده علل ژنتیکی دارند و از سال های ابتدای جوانی افراد را درگیر می کنند. البته گاهی علت این مشکل می تواند بیماری هایی مانند کم خونی های شدید و درمان نشده نیز باشد. علاوه بر سیاهی یکی از مشکلات دیگری که زیبایی و جوانی چشم را متاثر می کند چروک های ریز اطراف چشم هستند.

مزونیدلینگ دور چشم

چروک های ریزی که اطراف و زیر چشم دیده میشوند با بالا رفتن سن و کاهش کلاژن و الاستین و تحت تاثیر حرکات صورت مثل خنده، اخم و دقت ایجاد می شوند. این چروک ها اگر چه ریز هستند ولی در زیبایی ظاهر و اعتماد به نفس افراد یا حتی بهتر نشستن آرایش روی پوست تاثیر منفی دارند.

از دیگر عوامل تاثیر گذار بر سلولهای اطراف چشم به نور فرابنفش می توان اشاره نمود که در صورت عدم مراقبت در برابر خورشید سبب شکستگی کلاژن و الاستین پوست می شوند و کیفیت پوست را کاهش می دهند. افراد با پوست روشن به علت آفتاب سوختگی های متعدد بیشتر درگیر این مشکل می شوند.

مزونیدلینگ زیر چشم

رژیم های نامناسب که فاقد موارد لازم برای سلامتی پوست هستند نیز می توانند در ایجاد چروک ها و سیاهی اطراف چشم موثر باشند. سبک زندگی سالم، دوری از استرس های زندگی امروزی و قرار نگرفتن در معرض هوای آلوده نیز نقش مهمی در بروز مشکلات اطراف چشم ها دارند.

مزونیدلینگ زیر چشم

ریکاوری و عوارض مزونیدلینگ زیر چشم

 • این روش نیاز به دوره ریکاوری ندارد و فرد بلافاصله می تواند به زندگی روزمره بازگردد.
 • بهتر است برای پیش گیری از هر نوع عارضه مثل عفونت این درمان را در کلینیک پوست و مو مجاز انجام دهید.
 • قرمزی یا تورم پوست طبیعی است و پس از 24 ساعت برطرف می شود.

 

مزونیدلینگ زیر چشم

مراقبت های قبل از مزونیدلینگ زیر چشم

 • از داروهای رقیق کننده مثل آسپرین و بروفن چند روز قبل از درمان خودداری کنید.
 • در صورت سابقه تبخال یا مشکلات پوستی دیگر حتما پزشک را مطلع نمایید.
 • بین این درمان با دیگر درمان های زیبایی مثل تزریق های مختلف دو هفته فاصله بیاندازید.
 • از مواد حاوی رتینول از دو روز قبل از درمان استفاده نکنید.

مراقبت های پس از مزونیدلینگ زیر چشم

 • روز بعد از درمان از آرایش کردن اطراف چشم خودداری کنید. می توانید از آرایش مینرال یا معدنی استفاده کنید.
 • برای چند روز از ورزش های سنگین خودداری کنید.
 • از برنزه کردن بدن بین درمان ها پرهیز نمایید.
 • از در معرض آفتاب شدید قرار گرفتن، سونا و آب داغ بپرهیزید.
 • از مواد تحریک کننده پوست مثل رتینول استفاده نکنید.
 • نواحی تحت درمان را مالش ندهید.

مزونیدلینگ زیر چشم

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد “مزونیدلینگ زیر چشم” و انجام مشاوره به کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی دکتر مسعود جعفری مراجعه کنید.

 

بفرست به دوستات :
فهرست