نکات مرحله دوم تزریق چربی(fat injection-2020)

مرحله دوم تزریق چربی

مرحله دوم تزریق چربی در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد. تزریق چربی فرآیندی است که برای دستیابی به حجم از دست رفته صورت و جوانسازی با از بین بردن چروک ها و مناطق افتاده پوست استفاده می شود. این روش بسیار محبوب است و سه مرحله را شامل می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق چربی به مقاله ی “تزریق چربی و کاربردها و مزایای آن” از همین سایت مراجعه نمایید.

مرحله دوم تزریق چربی

چربی بافتی است که زیر لایه اپیدرم و درمیس پوست قرار گرفته است و از میان آن ها مویرگ های خونی عبور می کنند. در مرحله اول تزریق چربی که سلول های چربی با کانولا استخراج می شوند به جز سلول های چربی می توان خون و دیگر ناخالصی ها را نیز مشاهده نمود.

هم چنین سلول ها ممکن است طی مرحله اول آسیب ببینند و پاره شوند. این سلول های آسیب دیده در واقع مرده اند و حتی اگر به زیر پوست تزریق شوند توسط لنف جذب می شوند و پس از گذشت چند هفته نتایج تزریق چربی را تحت تاثیر قرار می دهند.

مرحله دوم تزریق چربی شامل جداسازی و تخلیص چربی جذب شده در مرحله اول است. در این مرحله اقداماتی صورت می گیرد تا سلولهای آسیب دیده و خون از سلول های چربی سالم که برای تزریق مناسب هستند جدا شود.

مرحله دوم تزریق چربی

اقدامات مرحله دوم تزریق چربی

روش متداول

مرحله دوم تزریق چربی به منظور خالص سازی چربی برای تزریق به قسمت های مختلف بدن انجام می شود. چربی خارج شده در مرحله اول به درون ظراف مخصوصی منتقل می شود و با سرعت و دور بالا در سانتریفیوژ قرار می گیرد.

گردش و دور بالای سانتریفیوژ سبب می شود مواد استخراج شده بر حسب وزن از هم جدا شوند. مکانیسم این دستگاه به این صورت است که با چرخش سانتریفیوژ یک نیروی گریز از مرکز در مخلوط ناخالص به وجود می آید که سبب جداسازی مواد مختلف از هم می شود.

 

مرحله دوم تزریق چربی

مواد سنگین تر تمایل به نزدیک شدن به انتهای ظرف دارند و پس از از کار ایستادن دستگاه مخلوط در لایه های مختلف مجزا باقی می ماند.

سه لایه مختلف در چربی استخراج شده نمایان می شود که لایه اول روغنی است که از محتویات درون سول های چربی شکسته شده به بیرون ریخته شده است. لایه سوم و پایینی شامل خون و آب است. لایه دوم یا میانی سلول های چربی سالمی هستند که با دقت توسط سرنگ برداشته می شوند و برای تزریق استفاده می شود.

دیگر روش های موجود برای خالص سازی

معمولا از روش اول برای خالص سازی چربی در مرحله دوم تزریق چربی استفاده می شود ولی دیگر روش هایی نیز برای خالص سازی تزریق چربی وجود دارند که ممکن است به دقت روش اول نباشند.

از جمله این روش ها می توان به فیلتراسیون اشاره نمود. از آن جا که سلول های چربی اندازه و وزن مشخصی دارند می توان از یک فیلتر برای جداسازی آن ها از دیگر سلول های شکسته یا خوناب استفاده نمود.

طول زمان گام دوم تزریق چربی

این مرحله از تزریق چربی مدت زیادی به طول نمی انجامد و سانتریفیوژ کردن آن فقط چند دقیقه طول می کشد.

مرحله دوم تزریق چربی

نتیجه کلی

برای به دست آمدن نتایج راضی کننده از تزریق چربی گام دوم تزریق چربی یا خالص سازی سلول های چربی برای تزریق یک مرحله ضروری است. گرچه این مرحله مدت کمی طول می کشد و زیر ۵ دقیقه انجام می شود ولی تاثیرات آن به طور بلند مدت اثرگذار است و سبب دوام اثر تزریق چربی می شود.

در مرحله دوم تزریق چربی سلول های سالم از سلول های آسیب دیده و خونابه جدا می شود و برای مرحله سوم یا همان تزریق آماده می شود.

حهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق چربی و انجام مشاوره رایگان به کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی دکتر مسعود جعفری مراجعه نمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]