مهم ترین نکات میکرونیدلینگ دور چشم چیست؟

میکرونیدلینگ زیر چشم

میکرونیدلینگ دور چشم یکی از بهترین روش های رفع چین و چروک زیر چشم است. دایره های سیاه یا چشم های بادکرده مشکلات رایجی هستند که بیشتر افراد با آن مواجه اند. اگر شما نیز جز این دسته افراد هستید و به دنبال درمان این مشکلات پوستی زیر چشم هستید و به علت خطرات و عوارض روش های جراحی و تزریق فیلر ها و بوتاکس به دنبال روش جدیدتر و با عوارض کمتری هستید خواندن این مقاله به شما پیشنهاد می شود.

 

میکرونیدلینگ دور چشم

میکرونیدلینگ دور چشم یکی از بهترین روش های زیبایی

تا کنون شما حتما راجب فرآیند زیبایی میکرونیدلینگ شنیده اید. به دلیل اسم این روش که حاوی سوزن است(needle) ممکن است در ذهن شما نسبت به این روش کم تهاجمی ترس ایجاد شده باشد. پس بگذارید اول با توضیحی از این تکنیک شروع کنیم و ترس ها را از بین ببریم.

میکرونیدلینگ فرآیندی است که در آن از وسیله ای به نام درمارولر یا درماپن که حاوی هزاران سوزن میکروسکوپی است استفاده می شود تا به سطح پوست و لایه اپیدرم نفوذ کند. این سوزن های بسیار نازک سبب تحریک ترشح کلاژن و الاستین می شوند به این صورت که زخم و سوراخهای میکروسکوپی که با چشم قابل دیدن نیستند به وجود می آورند.

میکرونیدلینگ دور و زیر چشم

کلاژن ترشح شده سبب بهبود چروک ها، ورم زیر چشم و دایره های سیاه اطراف چشم می شود. از درمارولر حتی برای اسکار ها و استرچ مارک ها نیز استفاده می شود و مفید تشخیص داده شده اند. اپیدرم زیر چشم بسیار نازک است و با ترشح کلاژن ناشی از میکرونیدلینگ ضخیم تر شده و سیاهی زیر چشم و ورم ها را بهبود می بخشد.

عوارض انچام میکرونیدلینگ دور چشم

خیلی های می خواهند بدانند آیا میکرونیدلینگ دور چشم درد دارد؟ بله کمی درد حس می شود که به وسیله بی حس کننده های موضعی برای افراد حساس کاملا تجربه راحتی را فراهم می کند. بسیاری افراد آنقدر با این روش راحت هستند که به طور معمول و روتین آن را در مراقبت های پوستی خود گنجانده اند.

میکرونیدلینگ دور چشم

تعداد جلسات و طول درمان

میکرونیدلینگ زیر چشم حدود ۴ تا ۶ جلسه بسته به نیاز مراجعه به متخصص پوست و مو دارد و پس از تعداد جلسات مورد نیاز  بهبود آن قابل مشاهده خواهد بود. این جلسات بیت ۳ تا شش ماه زمان می برند. این درمان در خانه نیز می تواند انجام شود ولی معمولا به دلیل هزینه تهیه درمارولر و بررسی های پزشکی افراد مراجعه به کلینیک ها را ترجیح می دهند.

میکرونیدلینگ دور چشم

آیا میکرونیدلینگ زیر چشم ایمن است؟

این اولین سوالی است که همراه با درمان های پوستی به ذهن می رسد به ویژه پوست اطراف چشم که نازکتر و حساس تر است و به چشم نیز نزدیک است. با این حال میکرونیدلینگ بی خطر و موثر تشخیص داده شده است. علت این است که این پانچ های ریز که در پوست ایجاد می شود به قدری ریزند که طی یک روز تمام علائم آن مانند قرمزی و التهاب از بین می رود و حدود ۱ الی دو روز برای ترمیم پوست زمان لازم است.

میکرونیدلینگ دور چشم

علت دیگر امن بودن میکرونیدلینگ اطراف چشم این است که این روش مکانیکی است و مواد شیمیایی در این درمان دخیل نیستند که به چشم راه یابند. این روش از روش های جراحی بسیار ایمن تر است و می توان وقتی مراجعه کننده با ناراحتی روبرو شد بلافاصله متوقف گردد. این روش یکی از کم درد ترین روش های زیبایی است و تاکنون اغلب بیماران مشکلی با آن نداشته اند.

نتایج درمان اطراف چشم با میکرونیدلینگ

بعد از اولین جلسه متوجه تغییرات خواهید شد زیرا پوست به اندازه کافی تحریک می شود تا کلاژن تولید کند و این روند تولید کلاژن حدود ۱۰ الی ۱۴ روز بعد صورت می گیرد.

میکرونیدلینگ زیر چشم

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد میکرونیدلینگ زیر چشم  و انجام مشاوره رایگان به کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی دکتر مسعود جعفری مراجعه کنید.