استفاده از نخ سیلوئت برای جوانسازی

با بالا رفتن سن پوست شروع به شل شدن و افتادگی می کند و قابلیت ارتجاعی آن کاهش می یابد. به همین علت برای جلوگیری در مقابل این مشکل لیفت صورت برای سفت و هموار شدن پوست انجام می شود. این روش بدون جراحی، سریع، با عوارض جانبی کم و ریکاوری کوتاه مدت است که آن را به یک روش راحت و محبوب بدل کرده است. یکی از محبوبت ترین روش های انجام لیفت با نخ، لیفت با نخ سیلوئت است.

لیفت با نخ سیلوئت

این روش درمانی ضد پیری بوده و تلفیقی از لیفت صورت و بازسازی تدریجی پوست به وسیله کلاژن را در اختیار فرد قرار می دهد. این روش به علت سرعت انجام شدن به لیفت تک بخیه یا لیفت هنگام ناهار نیز معروف است و سبب کند شدن تاثیرات ناشی از بالا رفتن سن در صورت می شود.

سیلوئت از نخ های جذبی ساخته شده از پلی لاکتیک اسید تشکیل شده است که سالیان متمادی در مواد دارویی استفاده شده و ماده مهم در بخیه جراحی و ابزار ارتودنسی است.

تفاوت نخ های کاگ و نخ سیلوئت

نخ سیلوئت دو کار مهم را بر عهده دارد. یکی از آن ها لیفت مکانیکی و بالا کشیدن سریع و آنی پوست است و دیگری تحریک ترشح کلاژن در پوست که به صورت تدریجی و بلند مدت صورت می گیرد. نخ های کاگ صرفا لیفت مکانیکی را انجام می دهند و سبب ترشح کلاژن و تاثیر بلند مدت نمی شوند که تفاوت اصلی آن ها با نخ های سیلوئت در این مورد است.

نحوه عمل نخ سیلوئت

نخ سیلوئت پر کاربردترین نخ در حیطه زیبایی برای اعمال لیفت است. این نخ ها قابل جذب بوده و جنس آن ها از پلیمر PLLA یا پلی لاکتیک اسید است که یک پلی مر شناخته شده در حوزه های درمانی است و توسط اتحادیه غذا و دارو آمریکا مورد تائید است.

لیفت با نخ سیلوئت

این لیفت طی 30 دقیقه تا دو ساعت در مطب پزشک انجام می شود و با بی حسی موضعی، بدون نیاز به بستری شدن، بسیار ساده و بدون خونریزی است. ابتدا نقاط مورد نظر را علامت گذاری می کنند و سپس بی حسی موضعی تزریق می شود و نخ ها را در لایه چربی زیر پوست قرار می دهند و سپس نواحی مورد نظر با یک فشار کوچک فشرده می شوند و بلافاصله می توان تاثیر لیفت را مشاهده نمود.

این نخ ها به علت دارا بودن قلاب های مخروطی در پوست به خوبی جای می گیرند و علاوه بر لیفت ناحیه مورد نظر، ترشح کلاژن را در آن ناحیه افزایش می دهند که سبب سفت شدن پوست و جوانسازی آن می شود. تحریک کلاژن به این علت رخ می دهد که نخ سیلوئت در بافت زیرین پوست سلول های خاصی با نام فیبروبلاست را فعال می کند و به این صورت ماه ها پس از تزریق همچنان اثر آن قابل مشاهده است.

لیفت با نخ سیلوئت

جذب این نخ ها 18 ماه زمان می برد و در این مدت کلاژن زیادی در پوست ترشح می شود که آثار آن تا 2 سال قابل مشاهده است. ماندگاری بیشتر این نخ ها نسبت به بقیه نخ ها بیشتر است و در عین حال همچون بقیه نخ ها بی خطر هستند و سبب آلرژی، تب و عفونت نمی شوند.

کاندید مناسب لیفت با نخ سیلوئت

با افزایش سن لک ها و چروک های پوستی شروع به نمایان شدن می کند و بافت های عضله و چربی زیر پوست تحلیل می رود و خطوط پوستی عمیق می شوند که علت آن تحلیل رفتن و کم شدن ترشح کلاژن در پوست است.

ایده ال ترین کاندیدهای این روش افرادی هستند که نشانه های پیری مختصری در صورتشان قابل مشاهده است. معمو لا خانم ها با میانگین سنی 35 تا 45 سال ایده آل ترین سن را برای انجام این روش دارند.

لیفت با نخ سیلوئت

از دیگر کاندید های مناسب می توان به افرادی اشاره نمود که قبلا عمل جراحی لیفت صورت را انجام داده اند و اکنون دچار کمی اقتادگی در ناحیه های مختلف صورت یا گردن شده اند. این روش می تواند یک روش مکمل درمان برای این عده باشد.

نواحی قابل درمان با نخ سیلوئت

 • ابرو
 • نواحی میانی صورت
 • افتادگی های فک و چانه
 • افتادگی های اطراف لب
 • غبغب
 • گردن

لیفت با نخ سیلوئت

مزایای انجام لیفت با نخ سیلوئت

 • بدون نیاز به بی هوشی
 • نصب سریع و کوتاهی جلسه درمان
 • با کمترین عوارض جانبی مثل درد و خونریزی
 • قابل جذب بودن نخ ها
 • تاثیر بلند مدت نخ سیلوئت
 • کند کردن روند پیری و جوانسازی پوست های افتاده
 • فعال شدن کلاژن

لیفت با نخ سیلوئت

توصیه های قبل از لیفت صورت با نخ سیلوئت

ممکن است پزشک توصیه کند که از نیمه شب چیزی میل ننمایید. بهتر است یک شام سبک میل نمایید و در صورتی که پزشک برای شما آنتی بیوتیک تجویز نموده است حتما از آن ها سر وقت مصرف نمایید.

لیفت با نخ سیلوئت

بهتر است از مصرف سیگار و مشروبات الکلی خودداری نمایید تا کبودی و تورم در ناحیه پوست شما ایجاد نشود یا اگر ایجاد شد به سرعت از بین برود.

لیفت با نخ سیلوئت

اگر تجربه‌ی پزشک به اندازه‌ی کافی نباشد ممکن است دچار زخم‌های طولانی مدت روی پوست شوید و  برجستگی‌های گره‌مانندی زیر پوست مشاهده کنید، در نتیجه حتماً از میزان تجربه‌ی پزشک پیش از انجام این روش درمانی، اطمینان حاصل کنید. لیفت با نخ سیلوئت اگر به دست پزشک متخصص و حرفه‌ای انجام شود، یک روش زیبا و طبیعی است که علائم پیری را به آسانی از بین می‌برد.

توصیه ها و مراقبت های پس از لیفت با نخ سیلوئت

 • تا سه روز پس از انجام این روش از غذا های نرم و ساده مصرف نمایید.

لیفت با نخ سیلوئت

 • برای یک هفته رو به بالا بخوابید تا به صورتتان فشار وارد نشود.
 • به مدت یک هفته از انجام کار‌های دندانپزشکی که نیاز به باز کردن زیاد دهان دارد بپرهیزید.

لیفت با نخ سیلوئت

 • به مدت چهار هفته صورت را ماساژ ندهید و از وارد کردن فشار به پوست خودداری نمایید.
 • به مدت 4 تا 6 هقته از انجام ورزش های سنگین خودداری نمایید.

لیفت با نخ سیلوئت

 • یک روز از استحمام بپرهیزید.

بیشتر کردن خواص نخ های سیلوئت

اگر از این روش همراه با تزریق فیلر استفاده شود تاثیر این روش بیشتر خواهد شد. از ان جا که فیلر سبب تحریک کلاژن نمی شود ولی حجم دهی مناسبی به پوست می دهد بسیاری افراد از ترکیب این دو روش استفاده می کنند تا هم به صورتشان حجم دهند و هم با ترشح کلاژن پوست شاداب و جوانی فراهم آورند.

لیفت با نخ سیلوئت

عوارض انجام لیفت با نخ سیلوئت

تا کنون عوارض جدی  برای لیفت با نخ سیلوئت گزارش نشده است. تنها عوارض کمی ممکن است در بعضی افراد مشاهده شود مثل :

 • کبودی های مختصر
 • تورم
 • ایجاد فرو رفتگی در ناحیه ورود نخ ها

این عوارض کاملا طبیعی است و چند روز پس از تزریق به طور کامل از بین می روند و در کل هرگونه برآمدگی یا فرو رفتگی بعد از لیفتینگ با این نخ یک هفته ماندگاری دارد و سپس از بین خواهد رفت.

لیفت با نخ سیلوئت

جهت کسب اطلاعات بیشتر به متخصص پوست و مو و کلینیک پوست و مو و زیبایی و لیزر دکتر مسعود جعفری مراجعه کنید.

 

بفرست به دوستات :
فهرست