بدون دیدگاه

جوانسازی پوست با آراف

جوانسازی پوست با آراف (RF) که به آن سفت شدن پوست به روش رادیو فرکانس نیز گفته می شود ، روشی غیرجراحی برای سفت شدن پوست است. این روش شامل استفاده از امواج انرژی برای گرم کردن لایه عمیق پوست است که به عنوان درم شناخته می شود. این گرما تولید کلاژن را تحریک می کند.

جوانسازی پوست با آراف

کلاژن رایج ترین پروتئین در بدن است. کلاژن چارچوب پوست را ایجاد می کند و به پوست شما استحکام می بخشد.

با افزایش سن ، سلول های شما کلاژن کمتری تولید می کنند که منجر به افتادگی پوست و چین و چروک می شود. شل شدن پوست در حدود 35 تا 40 سالگی در زمانی اتفاق می افتد که کمیت و کیفیت کلاژن شما شروع به کاهش می کند.

جوانسازی پوست با آراف از سال 2001 برای مبارزه با افتادگی پوست و علائم پیری استفاده می شود. در این مقاله ، ما قصد داریم نحوه عملکرد جوانسازی پوست با آراف و مزایای بالقوه آن را برای پوست شما بررسی کنیم.

جوانسازی پوست با آراف چگونه کار می کند؟

Thermalift اولین نوع RF برای سفت شدن پوست بود ، اما اکنون بسیاری از شرکت ها فناوری مشابهی را ارائه می دهند.

برخی از رایج ترین انواع سیستم ها در ایالات متحده عبارتند از:

 • اکسیلیس (Exilis)
 • RF عمیق (Profound RF)
 • ترماژ
 • ترمی

هر نوع فناوری به همان شیوه کار می کند. امواج RF لایه عمیق پوست شما را بین 122 تا 167 درجه فارنهایت (50-75 درجه سانتی گراد) گرم می کنند.

محققان دریافته اند که حفظ دمای بیش از 115 درجه فارنهایت (46 درجه سانتیگراد) برای بیش از 3 دقیقه باعث آزاد شدن پروتئین های شوک حرارتی بدن می شود. این پروتئین ها بدن شما را تحریک می کنند تا فیبرهای کلاژن جدید ایجاد کند.

جوانسازی پوست با آراف معمولاً کمتر از یک ساعت به طول می انجامد و باید تقریباً بدون درد باشد.

دستگاه جوانسازی پوست با اراف

امواج فرکانس رادیویی یا آراف چیست؟

امواج RF نوعی تابش است. تابش ، انتشار انرژی به صورت امواج الکترومغناطیسی است.

بسته به میزان انرژی آزاد شده می توان آن را به عنوان انرژی کم یا انرژی زیاد طبقه بندی کرد. اشعه ایکس و اشعه گاما نمونه هایی از تابش انرژی بالا هستند در حالی که امواج RF کم انرژی در نظر گرفته می شوند. امواج رادیویی ، WiFi و مایکروویوها همه انواع امواج RF هستند.

شکل تابش مورد استفاده در سفت شدن RF پوست ، حدود 1 میلیارد برابر انرژی کمتری نسبت به اشعه X آزاد می کند.

مزایای بالقوه

فواید اصلی RF درمانی ، سفت شدن پوست و از بین بردن چین و چروک پوست است. با این وجود ، RF درمانی به دلیل توانایی تحریک تولید کلاژن ، ممکن است به مقابله با آسیب های خورشید نیز علاوه بر جوانسازی پوست با آر اف کمک کند.

 • مبارزه با آسیب های خورشید

قرار گرفتن در معرض اشعه ماورای بنفش (UV) می تواند باعث از بین رفتن رشته های کلاژن در پوست و آسیب به پوست شود.

یک مطالعه معتبر در سال 2011 نشان داد که 3 ماه درمان RF منجر به پیشرفت های قابل توجه بالینی در گروه کوچکی از افراد با علائم خفیف تا متوسط ​​آسیب خورشید می شود.

 • کانتورینگ بدن

RF درمانی ممکن است با تحریک تولید کلاژن به سفت شدن پوست شل بدن کمک کند.

یک مطالعه در سال 2017 نشان داد که 24 نفر از 25 نفری که 5 تا 8 جلسه جلسات RF درمانی را پشت سر گذاشتند ، در فرم بدن آنها بهبود یافت شده است. 23 نفر از نتایج خود راضی بودند.

 • کانتورینگ صورت

یک مطالعه معتبر اثر RF همراه با درمان الکترومغناطیسی پالسی را به مدت 8 هفته بررسی کرد. محققان بهبود قابل توجهی در شلی پوست صورت در هر 11 شرکت کننده پیدا کردند و 73 درصد از آنها بهبودهایی در کانتور صورت داشتند.

 • چین و چروک و خطوط ظریف

یک مطالعه معتبر در سال 2018 تأثیر RF درمانی بر چین و چروک های اطراف چشم 70 زن میانسال را بررسی کرد. محققان دریافتند که سه روش درمانی در طول 6 هفته به طور قابل توجهی چین و چروک آنها را کاهش می دهد و موجب جوانسازی پوست با آر اف می شود.

 

جوانسازی پوست با دستگاه آراف

 • RF برای لاغری صورت

درمان RF این امکان را دارد که به عنوان یک روش غیر جراحی برای لاغری صورت شما مورد استفاده قرار گیرد. یک مطالعه در سال 2017 اثر استفاده از RF درمانی برای تجزیه چربی در ناحیه پایین صورت 14 زن میانسال آسیایی را بررسی کرد.

بعد از 5 هفته ، بیش از 90 درصد از زنان کاهش چربی داشتند و 60 درصد از نتایج خود بسیار راضی بودند.

تنها عارضه جانبی مشاهده شده قرمزی خفیف چند ساعت پس از عمل بود.

خطرات جوانسازی پوست با آراف یا رادیوفرکانسی

سفت شدن و جوانسازی پوست با آراف معمولاً درصورت ایمن بودن توسط جراح دارای تاییدیه جراحی زیبایی انجام می شود. اگر این روش به اشتباه انجام شده باشد ، می تواند موجب سوختگی پوست شود.

شایعترین عوارض جانبی عبارتند از:

 • تورم موقتی
 • سرخی
 • مور مور

افرادی که پوست تیره دارند بیشتر در معرض خطر عوارض جانبی درمان های لیزر و RF هستند.

جوانسازی پوست با دستگاه آراف

شکل تابش RF که در طی این روش مورد استفاده قرار می گیرد مشابه نوع تابشی است که از سایر وسایل خانگی معمول مانند تلفن های همراه یا WiFi ساطع می شود.

اگرچه اثرات طولانی مدت تابش کم انرژی به طور کامل مشخص نیست ، اما در حال حاضر هیچ مدرک قطعی وجود ندارد که نشان دهد اشعه RF خطر سلامتی برای افراد دارد.

در نتیجه با افزایش سن ، کمیت و کیفیت فیبرهای کلاژن در پوست شما کاهش می یابد. جوانسازی پوست با آراف از اشعه کم انرژی برای گرم کردن لایه عمیق پوست به نام درم استفاده می کند. این گرما برای کمک به بهبود علائم چین و چروک و افتادگی پوست ، تولید کلاژن را تحریک می کند

تحقیقات نشان داده است که جوانسازی پوست با آر اف معمولاً بی خطر است و می تواند در درمان علائم خفیف یا متوسط ​​پیری موثر باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و انجام مشاوره ی رایگان به کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی دکتر مسعود جعغری مراجعه نمایید.

 

بفرست به دوستات :
فهرست