0
(0)

بیوژل چیست؟

بیوفیلر یا بیوژل اتولوگ پلاسما که به طور خلاصه به نام بیوژل معروف است یک ژل پر کننده است که به طور طبیعی و از پلاسمای خون فرد تهیه می شود و خطر واکنش های آلرژیک را به صفر می رساند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق ژل به مقاله ی “تزریق ژل چیست؟” از همین سایت مراجعه نمایید.

بیوژل

از بیوژل به منظور پر نمودن حجم از دست رفته پوست و صاف نمودن چروک های پوست صورت استفاده می کنند. بر خلاف فیلر های مصنوعی ساخته شده، بیو ژل یا پلاسماژل به مرور زمان تجزیه نمی شود بلکه به طور آرام توسط بدن جذب می شود و هیچ گونه پستی و بلندی روی پوست باقی نمی گذارد.

مناطق تزریق این ژل می تواند متفاوت باشد و از حجم مناطقی مثل لب ها و گونه، کل صورت، گردن، سینه و باسن را شامل می شود.

مهم ترین فواید بیوژل چیست؟

 • از بدن خود فرد تهیه شده و فاقد واکنش های آلرژیک است.
 • ماندگاری بیشتری نسبت به ژل های مصنوعی دارد.
 • برای اصلاح و ترمیم حجم از دست رفته پوست موثر است.
 • فرآیند آن ساده و سریع است.
 • نتایج بالافاصله پس از درمان مشخص می شوند.
 • حجیم سازی لب، گونه، سینه و باسن
 • کم شدن منظره لاغر و پر چروک گردن پس از افزایش سن
 • شواهدی دال بر افزایش کلاژن در محل تزریق دیده شده است که سبب جوانسازی پوست می شود.
 • عوارض خیلی کمی دارند و در محل جمع نمی شوند، منظره پست و بلند ایجاد نمی کنند و بسیار لطیف اند.

اگر فرد پس از یک جلسه پشیمان شود و نخواهد تزریق را ادامه دهد نیاز به تزریق مواد تجزیه کننده نیست و بدن به آرامی بیوژل را جذب می کند.

بیوژل

فرآیند ساخت بیوژل و درمان با آن

برای ساخت بیوژل از پلاسمای خالص فاقد پلاکت خون انسان استفاده می شود و در انکوباتور مخصوص در دما و زمان مشخصی قرار داده می شود و سپس از خنک شدن آن بیوژل ایجاد می شود.

این کار توسط دستگاه سازنده بیوژل پلاسما که بسیار سریع و موثر است انجام می شود و می تواند پلاسمای فاقد پلاکت PPP را به بیوژل تبدیل کند که قابل تزریق به صورت، گردن، سینه و باسن برای اصلاح حجم کم، خطوط عمیق پوستی و لاغری غیر طبیعی در بخشهایی از بدن است.

 پلاسمای خون فاقد پلاکت PPP  بخشی از خون انسان است که تمام پلاکت های آن جدا شده است. در واقع این پلاسما چیزی است که از پلاسمای غنی از پلاکت یا PRP مجزا است. این ژل سازگاری بسیار خوبی پس از تزریق دقیق دارد و سپس پر نمودن حجم از دست رفته، صاف نمودن چین و چروک و ترمیم حجم فوری می شود.

 

تعداد جلسات درمان

معمولا سه جلسه با فاصله چهار هفته از هم توصیه می شود که بسته به نیاز پوست شما می تواند متفاوت باشد. هم چنین ماندگاری بیوژل نیز در تنظیم جلسات بعدی موثر است و برای حفظ نتایج باید حدود دو سال بعد نیز برای درمان دوباره مراجعه نمایید.

ماندگاری بیوژل

بیوژل از آن جا که از خون افراد تهیه می شود، برای هر فردی به صورت اختصاصی و متفاوت از فرد دیگر است و بسته به خون آن شخص این ماندگاری می تواند متغیر باشد. به طور معمول ماندگاری بیوژل را حدود دو سال پس از سومین جلسه درمان و به خصوص درمان ترکیبی با PRP تخمین زده اند.

بیوژلمراقبت های پس از تزریق

این تزریق عوارض بسیار کمی دارد که آن هم ناشی از برخورد سوزن به پوست است و طی چند روز برطرف می شود. نکاتی که بهتر است برای حفظ نتایج و بهبود سریع رعایت نمایید:

 • برای یک هفته فعالیت های ورزشی را به تعویق بیاندازید.
 • از عمل زیبایی به مدت یک ماه پس از پلاسماژل خودداری نمایید.
 • سونوگرافی نیز تا یک ماه پس از بیوژل بهتر است انجام نشود.
 • اجتناب از آفتاب گرفتن، دوش اب گرم و سولاریوم برای دو هفته لازم است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد بیوژل و انجام مشاوره رایگان به کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی دکتر مسعود جعفری مراجعه نمایید.

 

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد کل امتیازات: 0

اولین نفری باشید که به این نوشته امتیاز می دهید

بفرست به دوستات :
مقالات مهم
مطالب زیر را حتما بخوانید
بوتاکس کف دست چیست؟
آیا بوتاکس سرطان زا است؟
فهرست