بدون دیدگاه

نقاط تزریق ژل پروفایلو

ژل پروفایلو یک پرکننده پوستی نیست. این ژل حاوی اسید هیالورونیک پراکنده است و به عنوان یکی از جدیدترین نوآوری ­ها برای درمان سستی پوست با استفاده از بازسازی بیولوژیکی شناخته می­شود. نقاط تزریق ژل پروفایلو شامل صورت، دست­ها، بازوها، زانو و ناحیه گردن است. همچنین در ناحیه دکلته برای رفع چین و چروک پوست از این ژل استفاده می­شود.  

در حال حاضر ژل پروفایلو تنها درمانی در نوع خود است که پوست را از درون ترمیم می­کند و می­تواند ظرف 2 هفته نتایج قابل مشاهده ­ای را ارائه دهد. این ماده به دلیل ترشح آهسته اسید هیالورونیک، چهار نوع کلاژن و الاستین مختلف را تحریک می­کند و همین تحریک است که منجر به بهبود چشمگیر کیفیت بافت پوست می­شود.

نقاط تزریق ژل پروفایلو

مزایای ژل پروفایلو  

استفاده از ژل پروفایلو دارای مزیت ­های متعددی است که مهمترین آنها در ادامه بیان می­شوند:

  • فرمول ترکیبی: در ژل پروفایلو دو نوع اسید هیالورونیک ترکیب شده ­است، که هر دو ماده 100٪ خالص هستند.
  • طراحی زیست سازگار: پروفایلو ایمنی را در درجه اول قرار می­دهد. این ترکیب با اسید هیالورونیک خالص و بدون مواد شیمیایی ساخته می­شود. به علاوه، زیست سازگار است، بنابراین هیچ آسیبی به نقاط تزریق ژل پروفایلو وارد نخواهد کرد.
  • بالاترین غلظت: همه اسیدهای هیالورونیک یکسان نیستند. پروفایلو ترکیبی از وزن کم مولکولی HA و وزن مولکولی بالا HA است، که بهبودی پوست را دو برابر می­کند و نقاط تزریق ژل پروفایلو را به خوبی بهبود می­بخشد.
  • محصولی تأیید شده: پروفایلو توسط IBSA Pharma ، که یک مرکز پیشگام در درمان­ های زیبایی در سوئیس است، فرموله، آزمایش و تولید می­شود.
  • ارائه نتایج طبیعی: بهبودی طبیعی و تجدید بیولوژیکی پوست از نتایج این ژل است. در یک کارآزمایی بالینی، زنان از پیشرفت چشمگیری در هیدراتاسیون صورت، کشش و رطوبت پایدار و قابل رویت در نقاط تزریق ژل پروفایلو برخوردار بودند.

نتایج قابل انتظار از تزریق ژل پروفایلو

بعد از گذشت تنها یک دوره از تزریق این ژل، که شامل چهار درمان تزریقی چهار هفته ­ای است، فرد تحت درمان می­تواند درخشندگی و شادابی پوست را ببینند. علاوه بر این، پوست در نقاط تزریق ژل پروفایلو صاف­تر و سفت­تر می­شود.

حتی اگر درمان بر روی پوست بسیار چروک صورت گرفته باشد، بهبود بافت غیرقابل انکار است. در مواردی که ترمیم بیشتری انجام شود، می­توان بعد از شش ماه برای رسیدن به نتیجه حداکثری درمان را تکرار کرد. بعضی افراد ممکن است نتایج را در هفته اول ببینند، اما بهترین نتایج درمان، چهار هفته پس از درمان دوم قابل مشاهده خواهد بود.

نقاط تزریق ژل پروفایلو

نحوه تزریق ژل پروفایلو

برای تزریق ژل پروفایلو، از سوزن ­های بسیار ریز یا کانولاها استفاده می­شود. بسته به نوع پوست و تشخیص پزشک متخصص پوست و مو مقادیر مشخصی از ژل وارد کانولا می­گردد.  قبل از شروع درمان و در صورت تمایل شما، یک کرم بی­ حسی موضعی در نقاط تزریق ژل پروفایلو اعمال می­شود. بطور کلی درمان حدود 30 دقیقه به طول می­انجامد. این ژل دارای کمترین عارضه جانبی است و تنها ممکن است کمی قرمزی و تورم را در نقاط تزریق ژل پروفایلو تجربه کنید.

آیا ژل پروفایلو دارای عوارض جانبی است؟

اسید هیالورونیک موجود در ژل پروفایلو به خوبی توسط پوست جذب می­شود. تنها عوارض جانبی گزارش شده کبودی و تورم خفیف در نقاط تزریق ژل پروفایلو است. این عوارض خفیف، معمولاً در مدت زمان کوتاهی از بین می­روند و به دلیل نوع کانولا و یا سوزن اتفاق می­افتند و نه ژل پروفایلو.

ژل پروفایلو از فوریه 2015 در ایتالیا مورد استفاده قرار گرفت. از آن زمان تاکنون در سراسر جهان برای درمان­ های زیبایی استفاده می­شود. تاکنون بیش از 150000 بیمار تحت درمان با این ژل قرار گرفته ­اند و هیچ عارضه جانبی گزارش نشده است.

از نظر ایمنی، پروفایلو بسیار زیست سازگار است، به این معنا که با بافت ­های زنده بنده پیوند می­شود. زیرا از اسید هیالورونیکِ فوق العاده خالص و طبیعی ساخته شده است و بدون افزودن مواد اتصال دهنده شیمیایی تثبیت می­شود.

 این امر باعث کاهش خطر بروز عوارض جانبی در نقاط تزریق ژل پروفایلو می­شود. در عین حال در صورت وقوع هرگونه تأثیراتی که می­تواند روی ظاهر شما تأثیر بگذارد، مانند کبودی خفیف در نقاط تزریق ژل پروفایلو، با انجام اقدامات درمانی مانند کمپرس سرد می­توان مشکل را برطرف کرد. در صورت نیاز به هرگونه مشاوره فوری نیز می­توان ضمن تماس با کلینیک؛ از راهنمایی ­های پزشک معالج بهره­مند شد.

 

نقاط تزریق ژل پروفایلو

دوران نقاهت پس از درمان با ژل پروفایلو

یکی از مهمترین دغدغه ­های افراد خصوصاً افراد شاغل، مدت زمان نقاهت پس از تزریق ژل پروفایلو است. عوارض جانبی و اثرات منفی در نقاط تزریق ژل پروفایلو حداقل است. در هنگام تزریق، با استفاده از تکنیک پنج نقطه ای در هر طرف صورت و در محل درمان، برجستگی ­های موضعی کوچکی وجود خواهد داشت که ژل در آن قرار گرفته ­است. این موضوع، دغدغه ­ای برای نگرانی ایجاد نمی­کند و روند طبیعی درمان است. این توده ­ها خیلی سریع و گاهی در عرض 4-6 ساعت پخش می­شوند و تا روز بعد کاملاً از بین می­روند و می­توان طبق برنامه همیشگی به کار و فعالیت پرداخت.

توصیه­ های قبل از درمان

طی 24 ساعت قبل از درمان، نباید هیچگونه نوشیدنی حاوی الکل مصرف شود. همچنین بسیاری از پزشکان توصیه می­کنند چند روز قبل از درمان از مصرف آسپرین یا سایر داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی خودداری شود. (مگر اینکه آنها را برای یک بیماری مزمن پزشکی مصرف کنید). اجتناب از این داروها خطر کبودی در نقاط تزریق ژل پروفایلو را کاهش می­دهد.

مراقبت­ های پس از درمان

بعد از تزریق، می­توانید فعالیت ­های روزانه خود را ادامه دهید. با این حال، توصیه می­شود که از آرایش یا لمس صورت و ماساژ نقاط تزریق ژل پروفایلو خودداری کنید. این امر به کاهش خطر هرگونه عفونت احتمالی کمک می­کند.

پس از مداوا، توصیه می­شود که به مدت 24 ساعت از فشار بدنی و ورزش سنگین خودداری کنید. همچنین از 48 ساعت استفاده از محصولات آرایشی مختلف خودداری شود. همچنین برای چند روز اول پس از درمان، سونا یا حمام بخار توصیه نمی­شود. در صورت بروز کبودی یا تورم طولانی مدت در نقاط تزریق ژل پروفایلو، بهتر است از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کنید.

نقاط تزریق ژل پروفایلو

 

میزان ماندگاری ژل پروفایلو

پروفایلو یک درمان نسبتاً طولانی مدت است و در اکثر موارد به مدت 6 ماه می­توان از مزایای پوست محکم­تر و آبرسانی بیشتر پوست بهره­ مند شد. پس از طی 6 تا 9 ماه می­توان درمان را تکرار کرد تا ظاهر سالم­تری به پوست داده شود.

جمع ­بندی

ژل پروفایلو یکی از ژل ­هایی است که برای جوانسازی و بهبود چین و چروک­های پوستی مورد استفاده قرار می­گیرد. کلاژن­سازی یکی از مهمترین اثرات ژل پروفایلو است. نقاط تزریق ژل پروفایلو شامل نواحی مختلف صورت، گردن و بازوها می­شود. گزارشات و آنالیزهای بالینی حاکی از این امر است که عوارض جانبی این ژل بسیار اندک است. تنها مقداری کبودی و قرمزی در نقاط تزریق ژل پروفایلو تجربه می­شود که طی 24 ساعت پس از درمان کاملاً از بین می­رود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد ژل پروفایلو و انجام مشاوره ی رایگان به کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی دکتر مسعود جعفری مراجعه کنید.

بفرست به دوستات :
فهرست