بدون دیدگاه

فیلر بینی چیست؟

تزریق فیلر بینی یک روش زیبایی است که نیاز به عمل جراحی ندارد. یک متخصص با تزریق دقیق ژل به بینی می تواند، نوک بینی را بالا برده و انحنای تیغه‌ی آن را نیز صاف نماید. اصلاح فرم بینی به روش فیلتر دائمی نیست و در صورت نا اراضی بودن پس از چند ماه به حالت اولیه باز می‌گردد.

اگر شما دارای قوز بینی هستید با این روش می توانید مشکلتان را برطرف نمایید. یک فیلتر با حجمی که در نواحی برجسته ایجاد می کند باعث یکنواختی سطح بینی می شود. همچنین افرادی که دارای تیغه‌ی بینی مقعر و فرورفته هستند با تزریق ژل به نتیجه ی خوب و دلخواه خود می رسند.

انواع فیلر بینی

فیلر بینی دارای دارای انواع ترکیب موثر می باشد که این نوع ترکیبات موثر در فیلرها برای اصلاح فرم بینی مورد استفاده قرار می گیرند.

فیلر بینی دارای دو نوع ترکیبات موثر می باشد که این ترکیبات باعث می‌شود تولید مواد کلاژن و الاستین افزایش پیدا نمایند که این نوع کلاژن و الاستین ها سازنده‌ی پوست هستند.

فیلرها بعد از پاک شدنشان طی چند ماه هنوز اثراتش قابل مشاهده می‌باشد. در حال حاضر فیلرها در برندهای مختلفی وجود دارند که برخی از آن برندها بهتر عمل کرده و نتیجه ی خوبی نیز می دهند به همین دلیل متخصصان از آنها استفاده می نمایند که لز پان‌ها نوعی از آن فیلرها می باشند. 

کلینیک پوست وموی دکتر مسعود جعفری

معایب فیلر بینی

معایب فیلر بینی مانند مزایای فیلر بینی از نکاتی است که هر شخصی باید اطلاعاتی در مورد آن داشته باشد تا با آگاهی کامل اقدام به انجام آن کند. قبل از هر چیزی باید بدانید فیلر به ترکیبات مختلفی گفته می شود که از خاصیت حجم دهندگی و پر کنندگی برخوردارند. اما فیلر هیالورونیک امروزه به عنوان پر کاربرد ترین فیلر مورد استفاده قرار می گیرد و دلیل آن سازگاری با پوست انسان می باشد و عوارض بسیار کمی هم دارد.

هدف از استفاده فیلر، زیبایی می باشد و ساخته دست خود بشر هستند. تقویت بخشیدن به زیبایی و حفظ آن می تواند از ویژگی ها و خواص بسیار مهم فیلرها باشد. تزریق فیلر بینی هم یک نوع جراحی بدون بیهوشی محسوب می شود که در زیبایی بینی نقش بسزایی خواهد داشت. فیلر در قسمت هایی که نامنظمی و فرورفتگی دارد، تزریق می شود و باعث پر شدن شان می گردد. البته حتما قبل از انجام تجویز پزشک پوست را باید داشته باشید تا هم از مزایا و هم از معایب فیلر بینی آگاهی داشته باشید.

بیشترین کاربرد فیلر بینی در پشت و کناره های آن است و بعد از اینکه تزریق فیلر انجام شد، توسط بدن مقداری بافت به وجود می آید که پر کردن نامنظمی ها را به دنبال دارد.

معایب فیلر بینی و عوارض آن چیست؟

از آنجایی که فیلرها توسط بشر ساخته شده اند و مواد مصنوعی در ساخت آن ها به کار برده شده است، ممکن است واکنش های حساسیتی و دفاعی را در پی داشته باشد.

معایب فیلر بینی

 بدن یک فرد ممکن است نسبت به تزریق فیلر، واکنش دفاعی را به همراه داشته باشد و در نتیجه علائم مختلفی نظیر تورم، کبودی و عفونت بروز نماید.

برای جلوگیری از معایب فیلر بینی و عدم در پی داشتن عوارض، می توانید چند نکته را در نظر بگیرید که در زیر به آن ها اشاره می کنیم:

یکی از نکته های جلوگیری از معایب فیلر بینی بررسی بیماری زمینه ای فرد متقاضی می باشد.

به کار بردن فیلرهای مرغوب و با کیفیت در جلوگیری از معایب فیلر بینی بی تاثیر نیست.

فیلر باید به مقدار معقول و مناسبی به بینی تزریق گردد.

میزان حساسیتی که فرد متقاضی نسبت به فیلر بینی ممکن است از خود نشان دهد، باید بررسی شود.

از روش صحیح برای تزریق فیلر بینی توسط  متخصص پوست و مو باید استفاده کرد تا عوارضی به دنبال نداشته باشد.

آیا در کنار معایب فیلر بینی، مزایای آن را هم می شناسید؟

یکی از مزایای فیلر بینی حجم دهی مطلوب در راستای تقویت زیبایی و حفظ آن می باشد.

انجام فیلر بینی مدت زمان ماندگاری مطلوبی را به دنبال دارد.

روند بهبودی فیلر بینی بعد از تزریق بسیار سریع می باشد.

انجام این حرکت با عارضه بسیار کمی مواجه است.

به مراقبت های مخصوص و ویژه بعد از تزریق نیاز ندارد.

تزریق فیلر بینی نتایج فوری و ایده آلی برای شخص خواهد داشت.

دوران نقاهت تزریق فیلر بینی بسیار کوتاه می باشد.

البته همه این موارد بستگی به زمان مناسب تزریق فیلر و اندازه معقول مورد استفاده آن دارد تا نتیجه مطلوب را برای فرد به همراه داشته باشد.

معایب فیلر بینی

انجام تزریق فیلر به بینی به چه صورت است؟

برای انجام تزریق فیلر بینی، ابتدا نیاز است فرد متقاضی دراز کشیده تا سطح مورد نظر تزریق کاملا تمیز گردد. بعد از آن فیلر اسید هیالورونیک توسط سوزن نازکی به مناطقی که مد نظر فرد است، تزریق می شود. فیلرهای متفاوتی برای تزریق وجود دارد که از جمله آن ها می توان به ژویدرم اشاره کرد. معمولا بعد از تزریق قالب گیری بینی صورت می گیرد.

بعد از اتمام تزریق دستور العمل هایی وجود دارد که رعایت آن لازم است و یکی از آن ها عدم استفاده از عینک برای مدت کوتاهی می باشد. تزریق فیلر بینی در مدت زمان 10 دقیقه به اتمام می رسد و نتایج آن خیلی سریع نشان داده می شود. ماندگاری تزریق فیلر بینی بین 12 تا 18 ماه می باشد و با درمان مجدد امکان طولانی تر کردن نتایج آن وجود دارد.

از دیگر معایب فیلر بینی چه می دانید؟

همان طور که می دانید تزریق هر نوع ژلی به صورت می تواند با عوارض و معایبی همراه باشد و زمان تزریق فیلر بینی، می توان شاهد معایب فیلر بینی هم بود که عبارتند از تورم، کبودی و خونریزی. ولی در مقایسه با عوارض و معایبی و ممکن است عمل جراحی به دنبال داشته باشد، بسیار محدود و قابل پیش بینی است و گذر زمان باعث بهبودی آن خواهد شد.

البته زمان انجام دقت کنید که ژل از جنس اسید هیالورونیک استفاده شود که باعث می شود پس از تزریق واکنشی در بدن اتفاق نیفتد.

معایب فیلر بینی

البته مراجعه به کلینیک های معتبر و پزشک با تجربه در جلوگیری از معایب فیلر بینی موثر خواهد بود و بر عکس پزشکی که آگاهی کاملی نسبت به تزریق نداشته باشد و فاقد مجوز باشد، آثار جبران ناپذیری را به جا خواهد گذاشت. پس پزشکی انتخاب کنید که از مهارت خوبی در این زمینه برخوردار باشد.

مزایای تزریق فیلر به بینی را نام ببرید؟

نسبت به جراحی بینی هزینه های کمتری دارد: برای آن دسته از افرادی که از توانایی پرداخت هزینه های مربوط به جراحی برخوردار نیستند، توصیه می شود از روش تزریق فیلر به بینی استفاده کنند.

روش تزریق فیلر بینی غیر تهاجمی می باشد: تزریق فیلر به بینی با تزریق چند بار سوزن زدن به بافت آن امکان پذیر است و هیچ درد و برشی را به همراه ندارد. البته قبل از انجام آن، از کرم بی حسی استفاده می کنند تا امکان درد آن به صفر برسد.

به دوره ریکاوری و استراحت نیاز ندارد: امکان بازگشت به تمام فعالیت های روزانه بعد از انجام تزریق فیلر بینی فراهم است و نیازی به استراحت نمی باشد.

بلافاصله بعد از تزریق می توان نتایج آن را مشاهده کرد: مشاهده نتیجه بعد از تزریق یکی از مزایای تزریق فیلر بینی می باشد که معایب فیلر بینی را پوشش می دهد.

در ضمن حواستان باشد که معایب فیلر بینی را باید جدی بگیرید و برای انجام آن با جراحی که در این زمینه آموزش دیده، مشورت نمایید تا اطلاعاتی در مورد معایب فیلر بینی و مزایای آن در اختیارتان بگذارد تا با توجه به آن بهترین تصمیم را بگیرید.

در ادامه میخواهیم با انواع ژل های فیلتر بینی آشنا شویم پس با ما همراه باشید.

 • ژل بینی حاوی اسید هیالورونیک

اسید هیالورونیک باعث حفظ رطوبت پوست می شود و همچنین هیدراتاسیون (آبرسانی) به پوست را نیز بهبود می بخشد. از این ژل‌ها برای کاهش فرورفتگی های مختلف در صورت استفاده می‌شود.

در مواردی که از ژل هیالورونیک استفاده قرار می‌شود به صورت زیر است:

 • از بین بردن جای جوش
 • افزایش حجم گونه
 • رفع خط اخم و خطوط پنجه کلاغی
 • رفع خط لبخند
 • لیفت بینی

اسید هیالورونیک یک ماده‌ی کاملا طبیعی است که در بدن هر انسانی نیز می توان آن را پیدا کرد. این ژل امروزه به یکی از محبوب‌ترین فیلر تبدیل شده است.

 • ژل حاوی کلسیم هیدروکسی لپاتیت

کلسیم هیدروکسی لپاتیت به صورت طبیعی در استخوان هر فردی وجود دارد. این ترکیب بسیار شبیه به مواد معدنی است که در بیشتر اوقات  برای برطرف کرن چین‌و‌چروک های متوسط تا شدید به کار می رود.

بیشترین استفاده‌ی این ژل برای چین وچروک‌ها عبارتند از:

 • خطوط روی بینی
 • برای حجم‌دهی در نواحی مختلف صورت

ژل هیدروکسی لپاتیت به صورت بیوسنتتیک  تولید می شوند. بیوسنتتیک به معنی ژلی است کاملا طبیعی که اصلا از فرآورده‌های حیوانی در این ژل کاربردی ندارد. این ژل سبب کاهش واکنش آلرژیک نیز می‌شود.

معتبرترین برند تجاری بر پایه ی کلسیم هیدروکسی لپاتیت:

 • برند Radiesse

فیلر بینی استخوانی

کسانی که بینی استخوانی دارند بهترین انتخاب برایشان تزریق ژل می باشند. زیرا این افراد از قوز بینی خود بسیار نارضی هستند. پزشک با تزریق فیلر در بالا و پایین برآمدگی بینی آن را برطرف و تیغه اش را نیز صاف می نمایند.

در بعضی مواقع امکان دارد که پزشک پوست بعد از معاینه کردن بینی در کنار فیلر پیشنهاد استفاده از نخ را نیز به فرد بدهد.

بهترین تاثیری که نخ را ایجاد می کند:

 • لیفت بینی
 • رفع افتادگی آن تاثیر

یک نکته ی مهم این است که  فیلر قوز بینی را از بین می‌برد و همچنین در روش لیفت با نخ نیز پزشک نخ مخصوص را زیر پوست قرار می دهد و آن را به سمت بالا می‌کشد.

فیلر بینی گوشتی                         

فیلر بینی کاربردهای زیادی در مدل‌های بینی دارد. می تولان فرم و حالت بینی‌های گوشتی را نیز با این روش اصلاح کرد. تمامی راه حل‌های بدون جراحی تغیرات کمی را در این نوع بینی به وجود می آورد. به همین دلیل پزشک جراحی را پیشنهاد می‌دهد.

بهتر است افرادی که بینی گوشتی دارند از روش‌های کوچک کننده‌ی بینی مثل آمپول استفاده کنند.

آمپول‌هایی که باعث کوچک شدن بینی است دارای آنزیم هیالاز می‌باشد که با بی‌حسی تزریق می‌شود. برای این روش یک جلسه کافی نیسست و پزشک با توجه به سایز بینی 2 تا 3 جلسه درمان را پیشنهاد می کند.

محصولاتی که برای کوچک شدن بینی وجود دارد:

 • ژل کوچک‌کننده بینی
 • کرم کوچک‌کننده بینی

این محصولات وقی روی پوست قرار می گیرند چه فوایدی دارد:

 • افزایش تنفس سلولی
 • چربی سوزی

نکته‌ی قابل توجه ای این کرم‌های کوچک کننده این است که طی چند ماه باعث کوچک شدن بینی می‌شود و قبل از استفاده از این کرم ها حتما باید با متخصص پوست مشورت کنید

بعضی از برندهای این ژل به صورت زیر است:

 • ژل بینی گامنو
 • ژل بینی لارا
 • ژل بینی آگوستا
 • ژل بینی الیزا

مدت زمان ماندگاری فیلر بینی

تزریق فیلرهای بینی دائمی نیست و پس از مدتی جذب می‌شود. زیرا بیشتر فیلرها حاوی اسید هیالورونیک هستند و این نوع ماده به صورت طبیعی در بدن ما وجود دارند که باعث جذب آن در بدن شده و مشکلی ایجاد نمی کنند.

ماندگاری فیلر بینی به چه عواملی بستگی دارد:

ماندگاری فیلر بینی به نوع برند مورد استفاده و شرایط شخص بستگی دارد.

بیشتر فیلرهای بینی بین ۱۲ تا ۱۸ ماه ماندگاری دارند.

هزینه فیلر بینی

عوامل موثر در هزینه‌ی فیلر بینی تاثیر دارد شامل موارد زیر می باشد:

 • بررسی نوع بینی توسط یک متخصص
 • انتظارات شما از مقدار استفاده از فیلر بینی
 • اگر نیاز به ژل زیاد برای پر کردن قسمت‌های خالی بینی باشد هزینه تزریق ژل بینی نیز زیاد می شود
 • نوع فیلر
 • بعضی از ژل‌های با توجه به اینکه دوام بیشتری دارد قیمتش نیز بیشتر می‌شود

تزریق ژل بینی جزو یکی از روش‌های زیبایی می‌باشد. به همین دلیل است که بیمه درمانی هزینه‌های مربوط به فیلر بینی را پوشش نمی‌دهد. اگر یک روشی برای درمان و با توصیه پزشک صورت گیرد، هزینه‌های فیلر بینی تحت پوشش بیمه قرار خواهد گرفت.

معایب فیلر بینی

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد فیلر بینی و انجام مشاوره ی رایگان به کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی دکتر مسعود جعفری مراجعه نمایید.

کلینیک پوست وموی دکتر مسعود جعفری

بفرست به دوستات :
فهرست