بدون دیدگاه

میکروبلیدینگ لب

میکروبلیدینگ لب که امروزه همانند میکروبلیدینگ ابرو طرفدارت زیادی پیدا کرده با نام هاشور لب نیز شناخته می شود میکروبلیدینگ لب بیشتر در آرایشگاه ها و مراکز تخصصی انجام میگیرد بنابراین افراد مشتاق لازم است قبل از انجام میکرو بلیدینگ لب در مورد متخصص مربوطه تحقیق کرده تا دچار عوارض بعدی نشوند.

در میکروبلیدینگ لب همانند میکروبلیدینگ ابرو از قلمی استفاده میشود بوسیله این قلم رنگدانه ها به قشای میانی پوست لب تزریق شده و باعث رنگ گرفتن لب ها می گردد برخی افراد فقط اینکار را برای دور لب همانند خط لب انجام می دهند و برخی برای کل لب، همچنین به دلیل اینکه رنگ دانه ها به غشای میانی تزریق می شود بعد از مدتی نیاز به ترمیم دارد.

فردی که می خواهد میکروبلیدینگ لب انجام دهد باید رنگ دانه ی مورد علاقه خود را انتخاب کند به دلیل اینکه ممکن است بعد مدتی رنگ مورد نظر از چشمتان بیفتد بهتر است از رنگ های طبیعی و نزدیک به لب خودتان استفاده کنید زیرا استفاده از رنگ های تیره علاوه بر دلزدگی باعث می شود بعد از استفاده از رژلب رنگ ها به خوبی روی لبتان ننشیند و تغییر کند.

میکروبلیدینگ لب

میکروبلیدینگ لب چگونه انجام میگیرد؟

برای انجام میکروبلیدینگ لب باید به سالن های آرایشی و دیگر سالن های تخصصی این کار مراجعه کنید. بعد از انتخاب رنگ دانه متخصص کرمی برای کم کردن درد در زمان انجام میکروبلیدینگ برای فرد استفاده می کند. سپس به وسیله قلم از قسمتی از لب شروع کرده و دور لب را کشیده سپس به قسمت های داخلی رنگ تزریق می گردد در پایان فرد دارای لبی جذاب و خوشرنگ می شود.

دو نکته در لب ها برای انجام میکروبلیدینگ لب مهم است یکی حساسیت و دیگری قرنیه سازی حساسیت لب همان حس های عصبی هستند که در هنگام انجام کار با قلم بر روی لب حساس شده و باعث درد میگردد و در این مرحله همانطور که در بالا گفتیم از پماد و کرم های مربوطه برای کم کردن درد استفاده می شود.

حال دومین مورد که قرنیه سازی لب است چگونه انجام میگیرد؟ این روش به این صورت بوده که باید میکروبلیدینگ لب در قسمت بالایی لب که حالت وی شکل دارد در امتداد وسط دو سوراخ بینی انجام شود و طرفین لب ها نیز در امتداد قرنیه چشم باشد.

مزایای میکروبلیدینگ لب

 • باعث خوش فرم نشان دادن لب ها می شود
 • از بین بردن نامتقارنی لب ها
 • بزرگ تر نشان دادن لب های نازک و کوچک
 • خوشرنگ نشان دادن لب ها
 • در بیشتر موارد نیاز به استفاده از رژلب نیست
 • صورت را شاداب و جذاب نشان می دهد.

معایب میکروبلیدینگ لب

 • رنگ لب بعد از مدتی ممکن است باعث پشیمانی فرد شود
 • اگر از متخصص خوبی در این زمینه کمک نگیرید ممکن است خطوط لب را به خوبی نکشیده و باعث بیرون زدگی رنگ شود
 • امکان خونریزی و درد کم در این روش وجود دارد
 • اگر از فردی در این مورد کمک بگیرید که دارای مهارت کافی نباشد ممکن است بافت لب آسیب ببیند
 • رنگ لب بعد از مدتی از بین میرود و ماندگاری آن کم است
 • ممکن است به دلیل خستگی میکروبلیدرنتواند به خوبی قسمت های دور لب را هاشور کند و باعث نامتقارنی کار شود.

میکروبلیدینگ لب

میکروبلیدینگ تا چه زمانی ماندگار است؟

خوب این سوال مهم بسیاری از افرادی است که می خواهند این کار را انجام دهند این کار نسبت به روش های دیگری مانند میکروپیگمنتیشن ماندگاری کمتری دارد ماندگاری این روش بین 6 تا 8 ماه بوده و این زمان نیز بستگی به عوامل مختلفی اعم از:

هرچه رنگ طبیعی تر باشد به لب ها حالت بهتری می دهد اما برای ماندگاری بیشتر می توان از رنگ های تیره تر استفاده کرد.

هرچه میکروبلیدرمهارت بالاتر، میزان نفوذ و مقدار رنگ دقیق را بداند ماندگاری رنگ لب بیشتر می شود.

شاید برخی از افراد را دیده اید که لب هایشان به طور مداوم پوست می دهد در این افراد به دلیل پوست ریزی بیش از حد میزان ماندگاری کمتر بوده که این مورد نیز با مرطوب نگه داشتن مداوم لب ها درست می شود.

تب خال بر روی لب ها از ماندگاری میکروبلیدینگ لب می کاهد برای رفع این موضوع قبل از مراجعه برا انجام این کار با مشورت پزشک متخصص پوست و مو از قرص اسیکلوویر استفاده کنید

میکروبلیدینگ لب در زمان شیردهی، قاعدگی و حاملگی توصیه نمی شود زیرا به دلیل برخی تغییرات هورمونی ماندگاری کار کم می شود.

میکروبلیدینگ لب

برخی از عواملی که باید قبل و بعد از میکروبلیدینگ مورد توجه قرار گیرد؟

اولین کار و مهم ترین کار قبل از انجام میکروبلیدینگ لب انتخاب میکروبلیدرخوب است بعد ازین کار باید لب ها را مرطوب نگه داشت البته در حد طبیعی و نه خیلی زیاد همچنین باید دلهره و ترس از سوزن و انجام کار را از خودتان دور کنید زیرا ممکن است در انجام کار تاثیر بگذارد و نتیجه خوبی نبینید. بعد از انجام میکروبلیدینگ لب زمان بهبود آن تا تقریبا یک هفته ادامه دار می شود باید در این زمان سعی کنید لب ها را کمتر در معرض آب قرار دهید، در تمام طول روز از مرطوب کننده های مخصوص برای رطوبت دادن به لب هایتان استفاده کنید، کمتر در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرید ، سعی کنید در این مدت از خوردن غذاهای تند و خیلی داغ بپرهیزید و همچنین برای شست و شوی لب هایتان از مواد شوینده پوست ملایم که باعث تحریک پوست نمی شوند استفاده کنید.

میکروبلیدینگ لب

میکروپیگمنتیشن لب چیست و چه تفاوتی با میکروبلیدینگ لب دارد؟

روش میکروپیگمنتیشن یک روش برای تقارن، رنگ دهی و حجم دهی ظاهری به لب هاست و در دسته هاشور لب قرار می گیرد در میکروپیگمنتیشن لب برخلاف میکروبلیدینگ لب از قلم دیجیتالی برای تزریق رنگ دانه ها به پوست لب استفاده می شود و همینطور زمان ماندگاری آن قبل از ترمیم 6 تا 8 ماه می باشد البته در این روش کمتر عواملی برای کم رنگ شدن تاثیر دارند بنابراین کمی بیشتر از میکروبلیدینگ لب ماندگاری دارد ماندگاری آن به دلیل استفاده از قلم دیجیتالی نیز بوده زیرا این قلم مقداری بیشتر از قلم های دستی در پوست نفوذ می کند بنابراین رنگ ها بیشتر در لب فرو رفته و امکان کم رنگ شدن لب ها کمتر می شود.

جمع بندی

به طور کلی تمام روش های هاشور لب برای حالت دهی و رنگ دهی لب ها مورد استفاده قرار می گیرند شاید میکروبلیدینگ لب به طور موقت باشد و ماندگاری زیادی نداشته باشد اما در همین زمان کم باعث ایجاد اعتماد به نفس در خانم ها شده و استفاده از رژلب را نیز کاهش می دهد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و انجام مشاوره ی رایگان به کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی دکتر مسعود جعفری مراجعه نمایید.

بفرست به دوستات :
فهرست